Powitanie, moje storczyki

Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Madzik
Proszę bardzo :D :D :D cieszę się ,że może na coś Ci się przyda moja odpowiedź dot.Vandy :D :D :D
Na pewno kwiat pod Twoją troskliwą opieką będzie piękny i dorodny .
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

szkoda, że ja takiej pięknej Vandy jak ty nie mam. bo twoja była przecudowna gdy kwitła, a ja nie będę takiej miała, bo wątpię, by mi tata kupił (brak miejsca). ale dla mnie najwygodniejszy jest mój sposób, bo się moczą, a gdybym je pryskała tylko to by szyby były brudne. a moczę też, tylko kilka godzin i oczywiście bez nawozu, bo je moczę w wodzie, którą też używam do podlewania innych storczyków (nie jestem tak rozrzutna, by na każde moczenie brać świeżą wodę) i uzupełniam wiadro tylko wtedy, gdy zaczyna brakować. ale niebieską Vandę to bym chciała. ale nie Ascocendę. one mają dziwne kwiaty i kratkę bardzo niewyraźną.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Duśka - co znaczy, że Ascocendy mają dziwne kwiaty? Ascocenda jest międzyrodzajową hybrydą Vanda x Ascocentrum - po Ascocentrum ma rozmiar (mniejsza, często znacznie, od Vandy - wygodniejsza w uprawie "parapetowej") a po Vanda właśnie kwiaty - kształt, rozmiar etc. Dodatkowo częściej kwitnie - 2-3 razy w roku. Dla przykładu linki do zdjęć:

Ascocenda Princess Mikasa
Vanda coerulea
Ascocenda Princess Mikasa
ASCOCENDA Wirat Pink
Vanda rotschildiana

Jak widać są różne Vandy, są też różne Ascocendy. Mam wrażenie, że mimo deklarowanej do rodzaju Vanda miłości podoba Ci się tak naprawdę jedynie "niebieska, z wyraźną kratką", pozostałe dla Ciebie nie istnieją. Generalizujesz - to tak, jakby obejrzawszy np. Phal. lobbii wypowiadać się o całym rodzaju Phalaenopsis - że mają kwiaty małe i z białymi płatkami. A pozostałe są "dziwne"...
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

madzik pisze:Duśka - co znaczy, że Ascocendy mają dziwne kwiaty? Ascocenda jest międzyrodzajową hybrydą Vanda x Ascocentrum - po Ascocentrum ma rozmiar (mniejsza, często znacznie, od Vandy - wygodniejsza w uprawie "parapetowej") a po Vanda właśnie kwiaty - kształt, rozmiar etc. Dodatkowo częściej kwitnie - 2-3 razy w roku. Dla przykładu linki do zdjęć:

Ascocenda Princess Mikasa
Vanda coerulea
Ascocenda Princess Mikasa
ASCOCENDA Wirat Pink
Vanda rotschildiana

Jak widać są różne Vandy, są też różne Ascocendy. Mam wrażenie, że mimo deklarowanej do rodzaju Vanda miłości podoba Ci się tak naprawdę jedynie "niebieska, z wyraźną kratką", pozostałe dla Ciebie nie istnieją. Generalizujesz - to tak, jakby obejrzawszy np. Phal. lobbii wypowiadać się o całym rodzaju Phalaenopsis - że mają kwiaty małe i z białymi płatkami. A pozostałe są "dziwne"...
ta Ascocenda co miałam jakieś dziwne kwiatki miała, inne te co widziałam, też. i nie chodzi tylko o to, że są mniejsze. o kształt mi chodzi. i o kratkę, chociaż mam też Vandę bez kratki. Ascocendy są różne, ja miałam fioletową princess mikasa i jeszcze jedną taką inną, ale obydwie uschły ze 2 lata temu. nie wiemczemu, ale jakoś ich nie polubiłam... może dlatego, że uschły dość szybko, ale wtedy jeszcze sobie dobrze nie radziłam z Vandowatymi. z tego co zauważyłam, Vandy u mnie lepiej rosną, choć niestety są większe niż Ascocendy. może teraz gdybym miała Ascocendę to by lepiej rosła, ale tamte nie chciały. a z Vand rzeczywiście najbardziej mi się podoba niebieska w kratkę, bo pierwsza vanda, którą ujrzałam właśnie taka była, a poza tym lubię kolor niebieski.
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Dawno nie kupiłam żadnego nowego storczyka i dzisiaj nie spodziewanie trafił mi się
Phalaenopsis ,którym się chciałam pochwalić .
Oto on:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:shock: nic dziwnego że nie potrafiłaś mu się oprzeć :lol:
bardzo oryginalnie wybarwiony, jeszcze takiego nie widziałam :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Właśnie dlatego musiał być mój :D :D :D
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

a to kwiaciarniany?
platynka :)
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Zakupiony w Castoramie :D
Zdjęcia troszkę przekłamują kolory , ta biel jest taka delikatna , wpadająca leciutko w róż.

Obrazek
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Witaj Miluck :D On jest śliczny!! Też takiego chcę .... chyba będę musiała wybrać się gdzieś dalej na storczykowe zakupy, u nas w każdej kwiaciarni same phalaeonopsisy o kolorach: biały, różowy, fioletowy rzadko mozna trafić na jakiś oryginalny okaz nie mówiąc już o kolorach :cry:

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
AUREA
100p
100p
Posty: 181
Od: 1 sie 2008, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Post »

Witaj Jagodo :D
Pięknie tu u Ciebie . Storczyki takie dorodne i zadbane . Z Wandzi cudny okaz.
Będę tu często zaglądać jeśli pozwolisz :D .Gratuluję ślicznych kwitnień.

Pozdrawiam Małgosia
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Serdecznie zapraszam Wszystkich :D :D :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

cudowny ten Phalaenopsis... bardzo ciekawie ubarwiony i oryginalny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”