Moje storczyki

Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

A u mojego dendrobium korzonki są białe. Czy to dobrze?
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Meniu, dobrze, moje dendrobia też mają białe korzonki, które rosną "w różne strony", nawet do góry. U kwitnącego obecnie dendrobium falenopsis niektóre korzonki wyszły z doniczki i zwisają poza nią. :P
Joasiu, też się cieszę, że go nabyłam, już ma taką maleńką pseudobulwę. Zostały w LM przecenione dendrobia kingianum; po kilku dniach byłam znowu w tym markecie, nikt ich nie kupuje , już podsychają, ale obniżki nie ma. A najbardziej zmroził mnie wręcz widok dwóch falenopsisów w dobrym stanie z kwiatostanami odstawionych do pudła, w którym znajdują się rośliny przeznaczone do wyrzucenia. :twisted: :twisted: Tak chciałoby się nimi zająć i cieszyć się widokiem nowych korzonków, listków. :cry:
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Na początek relacja z życia sabotków. :lol:
Otóż seryjny rozwinął już drugi kwiat: nie potrafiłam oprzeć się pokusie i ... stąd dwa zdjęcia :oops: Obrazek Obrazek
Sabotek Ho Chi Min (nieseryjny) ma dwa pąki: Obrazek
Tego biedaka uratowałam przed śmiercią, kupując go (nikt go nie chciał, bo ma tylko dwa kwiaty, w tym jeden ma urwane płatki). Nieuszkodzony kwiat mierzy 12 cm : Obrazek

A to ostatni - wczorajszy - nabytek, który oczarował kolorystyką kwiatów: Obrazek Obrazek
Pozostali "domownicy" kwitną, puszczają korzonki, pseudobulwy, "seduszka" lub pędy kwiatowe, czyli jest im chyba dobrze ze mną :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

śliczne storczyki. a Paphiopedilum ma piękne liście.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

dorcia pisze:
Sabotek Ho Chi Min (nieseryjny) ma dwa pąki: Obrazek
Znajomy ma takie Paphiopedilum i to mój zdecydowany faworyt z tych oglądanych na żywo jeśli chodzi o deseń na listkach. Czekam na zdjęcia rozwiniętych kwiatków :D
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dorciu nowy nabytek rewelacja :P :P :P uwielbiam takie "mućki" :lol:
A na sabotka mam coraz większą chętkę :P
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dorciu, przepiękne paphiopedila, zwłaszcza to z cudnymi listkami we wzorki :wink: również czekam z niecierpliwością na fotki rozwiniętego kwiatu :lol:
"Mućka" :lol: zachwyca nasyconymi barwami, a ten bidulek którego uratowałaś (swoją drogą bardzo ciekawy kolorek ma) na pewno się odwdzięczy za Twoją troskliwą opiekę i jeszcze pokaże na co go stać :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Piękny jest ten blado różowy. Gratuluje kwitnienia Sabotków. Kurcz, chyba postawie swoje oba przed monitorem, żeby je zawstydzić. Listki nowe puszczają, jednemu rośnie maluch, a zakwitnąć nie chcą.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wando, świetna myśl :idea: ja swoje też chyba muszę zawstydzić :lol: listków nowych sporo i małe rozetki się pokazują, ale pąków jak nie było tak nie ma :twisted: w zeszły weekend dodałam im skorupek z jajka do doniczek, może to pomoże :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Moje miłe Panie, dziękuję za odwiedziny. :P
Również uległam nowej modzie nawożenia sabotków i dodałam skorupki jajek do podłoża; co prawda kwitnienie seryjnego i pęd kwiatowy na nieseryjnym to nie zasługa owych osławionych już na forum skorupek. Sabotki tak jak i pozostałe storczyki nawożę nawozami dla storczyków zgodnie z zaleceniami producenta widocznymi na opakowaniu-butelce. Sabotki pobudziłam do "działania", zmieniając im miejsce pobytu - przeniosłam z okna o wystawie wschodniej na stolik stojący w pobliżu okna południowego. Nie wiem, czy to poskutkowało, ale zaczęły lepiej przyrastać - może to tylko przypadek.
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ooooo :shock: :shock: :shock: Super storczyki i super korzenie :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Dorciu - czekam na zdjęcia w pełnym rozkwicie. 8) Będzie co podziwiać.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dawno mnie tu nie było, ale praca zawodowa, a potem przygotowania do świąt pochłonęły mnie całkowicie, Co prawda, zaglądałam od czasu do czasu sprawdzić, co się dzieje na forum...

Mój sabotek zakwitł i przekwitł, ale w pełni rozkwitu był wręcz urzekająco piękny:

Obrazek Obrazek Obrazek

Storczyki powtórnie kwitnące (moje kwitnienia) : Obrazek Obrazek Obrazek

Nowy nabytek już powoli przekwita: Obrazek

Kwitnące keiki falenopsisa (na roślinie matecznej) : Obrazek
Kupiłam kilka storczyków z przeceny, inne wypuszczają pędy kwiatowe, a inne odpoczywają. Encyclia ma przepiękny pęd kwiatowy. I to wszystko jeśli chodzi o moje storczyki.

Do następnych kwitnień, pozdrawiam Dorota :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”