Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dobry jesteś w te klocki ;:215 , ale niestety jesteś blisko z identyfikacją, ale warżka jest inna. Mimo to szacunek, bo ja nawet tego nie znalazłam ;:180
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie, to prawda co piszesz. Bo zarejstrowanie nowych odmian to duże koszty. Jednak te nazwy i tak potem normalnie funkcjonują jako nazwy produktów, czyli określonych storczyków.
Co do poprawności czarnego łabędzia, to powiem tyle, że rośliny uzyskane z nasion różnią się od siebie w większym bądź mniejszym stopniu. To nie to samo co rozmnażanie in-vitro. Choć z tego co czytałem na zagranicznych stronach i forach, to najpierw wysiewa się wszystkie nasiona, a po tem wybiera jeden, góra dwa egzemplarze i rozmnaża się je wtedy in-vitro. Oczywiście wtedy każda nowa roślina powtarza cechy rośliny, z której został pobrany materiał.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No być może dlatego jest jakaś różnica. Dobrze wiedzieć. Ale dzięki Tobie udało mi się określić jeszcze inną nazwę mojego storczyka, więc mamy podwójny sukces. ;:138 właśnie zaczyna kwitnienie, więc niedługo go tu wrzucę...
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękna kolekcja storczyków ;:138 i ciekawa metoda ich podlewania ;:oj
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Również pozdrawiam i dziękuję za wizytę i miłe słowa. Jesteś mile widziany u mnie ;:138
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, mam pytanko masz ponumerowane swoje storczyki, czy na doniczkach też czy wg kolejnego miejsca na stanowisku?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie kiedyś miałam na doniczce, ale okazało się, że jak stoi w osłonce to jest to denerwujące, jak chce poznać numer. A poza tym zmazywały się podczas moczenia. Stanowiska też czasem zmieniam, więc jest to nie do opanowania. Mam takie jakby fiszki, gdzie mam napisany numer i do tego prowadzę ewidencję w zeszycie danego storczyka - kiedy pęd, kwiaty, przekwita, ważne wydarzenia z życia :wink: itd...
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dzięki, :) o to właśnie mi chodziło. Wpierw myślałem żeby po prostu gdzieś napisać numer na doniczce, ale nie wiem czy by z czasem się nie starł, no i mógłby być mniej widoczny na tle podłoża. Co prawda potrafię już rozróżnić prawie każdego, ale czas zrobić porządek - w końcu z czasem trochę jeszcze ich przybędzie. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dokładnie jak przebywa to zaczyna się nie panować nad towarzystwem :wink: jeszcze jak ja przestawiam je po przekwitnięciu do "poczekalni" to bez kwiatów ciężko czasem zgadnąć z którym mam do czynienia :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Na tą chwilę mało się u mnie dzieje. Więcej przekwita niż zakwita. Na dziś mam trzy nowe kwitnienia no i parę starych, których już nie będę prezentować. Jednak późna jesień zapowiada się kwitnąco. Naliczyłam 26 storczyków, które albo puszczają pędy albo je przedłużają albo/i odbijają z oczek. Rekordzistą zapowiada się mój niezmordowany Phalaenopsis Nr 17 w typie Black Swan, który wypuszcza jeden pęd i odbija z 5 oczek :tan - jeśli spełni swoje wszystkie "obietnice" to zapowiada się fantastyczny spektakl. ;:215 Piękne zapowiada się też Phalaenopsis Optimistic Fantasy z dwoma pędami i jednym oczkiem.

Jako pierwszy mój Nr 37 w ładnych pastelowych kolorach. Na razie jeden kwiat i dwa pąki, ale szykuje się już nowy pęd plus odbicie z oczka na starym pędzie. Storczyk długodystansowy, strasznie powolny jeśli chodzi o pędy i pąki. Już momentami myślałam, że wstrzymał ich wzrost, po czym okazywało się, że idzie powoli do przodu...

Obrazek

Obrazek

A ono jeden z moich naj.... ;:168 Nr 20 Dtps I-Hsin Chocolate. Odbił z małego oczka na starym pędzie. Nadal czekam z utęsknieniem na nowy pęd.



Obrazek

Obrazek


I ostatni Nr 40. Duże lekko zielone kwiaty. Storczyk szalej, bo odbił z oczka ze starego pędu, na którym właśnie kwitnie, plus już ma bardzo ładny nowy pęd. Czekam na burze kwiatów. ;:333


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, piszesz, ze niewiele się u Ciebie dzieje ..., a pokazujesz takie ładne kwitnienia ;:63
W dodatku zapowiedzi 26-ciu ! storczyków, które wykazują różną aktywność to prawdziwe szaleństwo na czas późnej jesieni.
Już sie cieszę, że tyyyle nam pokażesz ;:138

Podziwiam Cię za tak uporządkowany sposób uprawy. Numeracja, zapisy co do ważnych wydarzeń z życia każdego storczyka.
Pewnie jesteś "mgr inżynierem" (?) ;:88 To właśnie tak uporządkowani i poukładani ludzie :D
Ja z kolei, jak przystało na "art" działam zupełnie intuicyjnie i spontanicznie. I czasem coś przez to przegapiam :?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Joanno ale żeś mnie rozbawiła "mgr inż"... mgr niby tak, ale rozumiem, że sugerujesz techniczny kierunek :lol: a ja po prostu jestem księgową ;:oj i jak na księgowego przystało "porządek musi być w papierach" :;230 tak jak u Ciebie u mnie nie może być ;:306 choć życie w "sytlu art" mogło by być ciekawą odmianą ;:333

No tak piszę, że nic nie nie dzieje, bo nie ma co za bardzo pokazać. Pędy, pędy pędzą ;:215 za oknem będzie szaro i brzydko a w domu "wiosna"... już nie mogę się doczekać :tan
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dobrze odebrałaś moje pytanie 'pół żartem, pół serio' :D
Mój 'M' w swoim zawodzie świetnie rozpoznaje właśnie osoby z technicznym wykształceniem.
Ale to nadaje się do opowiadania w '4 oczy' :wink:

A co do storczyków, to one też kiedyś muszą odpocząć, rozwinąć bazę i korzenie.
Jakby miały nieustannie kwitnąć, to 'zakwitłyby się na śmierć'. Niestety, takie przypadki też już przerabiałam.
Dlatego jak trochę poczekamy (czasem parę lat :roll: ), to potem tym większa radość :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”