Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Też lubię takie widoki ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dla takich widoków warto mieć chociaż kilka multihybryd Phalaenopsis ;:108 :tan

U mnie przewinęło się sporo gatunków min.: Cattleye hybrydy w dużej ilości, Encyclie, Myrmecopchilia, Dendrobia Phalaenopsis i Nobile, Cambrie i ich hybrydy, Zygopetalum, Vandy oraz ich hybrydy, Paphiopeilum, Phragmipedium, Angraecum, oczywiście nie zapominając o Phalaenopsisach. Posiadanie kilku gatunków nie jest uciążliwe, ale jakoś chciałbym mieć ujednoliconą kolekcję. Swego czasu prawie udało mi się to z vandowatymi. Zajmowały one ok.80% kolekcji.
Natomiast różnorodna kolekcja zapewnia, że przez cały rok będziemy mogli patrzeć na kwitnienia danych okazów :wink:
Do nie dawna miałem plan, mieć na parapecie same Phal. lueddemaniany oraz Phal. marie x pulchra 'Red' ;:306 :;230
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A mówią że to kobieta zmienną jest ;:306

A poważnie szacunek dla takiego doświadczenia z tak wieloma gatunkami. ;:180 Ja się po prostu niektórych przez Ciebie wymienionych gatunków nie dotykam, bo nie chce mieć niewinnych istot na sumieniu ;:170 a nawet niektorych kompletnie nie znam ;:219
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Oj uwierz mi, że najwięcej czasu zajmuje mi wybór storczyka. Jestem mega niezdecydowaną osobą. Jeżeli nie mogę się zdecydować na coś, to po prostu nic nie kupuję. To było bardziej na zasadzie testowania, co się na moim parapecie sprawdzi. Co do uśmiercania storczyków to mam niewielki odsetek. Częściej moje rośliny uśmiercała moja mama. Cóż poradzić  ;:14 ;:124
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ty chyba masz bardzo duży parapet jak Ci się tyle roślin przewinęło :shock: albo jak miałeś za dużo to oddawałeś swojej mamie i ona już zajęła się nadwyżką :shock:

Ja miałam znów taki czas że nie mogłam być w sklepie i wyjść z pustymi rękoma. Teraz już zrobiłam się bardziej wybredna :D już mi się parę razy to udało że nic nie kupiłam ;:306 i poza tym mam problem z mężem ;:306 bo on bacznie obserwuje i tylko słyszę że znów jakieś krzaki kupiłam ;:224 no to muszę potajemnie przemycać do domu i mieć nadzieję, że się nie doliczy ;:215
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dziś walka z wełnowcami.
Jakiś czas temu pojawiły się u mnie w domu z Phal. Mukalla. Kiedy już myślałam, że wroga pokonalam ostatnio tu i ówdzie je zobaczyłam. Myślałam, że mimo wszystko ogranicza się to do 4 storczyków a dziś jak zobaczyłam wełnowca na storczyku, którego dzieli od tych na kwarantannie całe piętro domu postanowiłam wytoczyć najcięższe działo - oprysk wszystkich storczyków. ;:148 ;:125 :pogon
Wszystkie dostały natychmiastowy nakaz eksmisji na zieloną trawke. Pogoda była piękna lekki wiatr i troszkę słońca. No niestety najgorsze było wynieść ok 50 storczyków na dwór a później je wszystkie wnieść z powrotem. ;:110 Jutro czeka mnie to z innymi roślinami w domu. A za jakiś tydzień powtórka. Muszę się pozbyć tego raz na zawsze...;:163
A o to mój trawnik podczas akcji....
Obrazek
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

TO ja miałem walkę z wciornastkami, najpierw popsikałem je Agrecolle sprejem 2 razy przez dwa tygodnie i po 3 tygodniach podlałem rośliny wodą z preparatem ABC przędziorki. Odpukać na razie wszystkie rośliny odżywają ;:333
Także trzymam kciuki za twoją batalie ;:333
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No pięknie, ale pracy zrobiłaś ... ale tak trzeba. Ja muszę opryskać w kuchni na takie malutkie, białe latające, bo się namnożyły. Nigdy żadnych nie miałam.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Justyno właśnie najgorsze jest to jak coś przypełznie - walka z wiatrakami. Dlatego teraz już się z nimi nie bawię w chowanego ;:134

RichardK, Duju właśnie zastanawiam się nad preparatem do podlewania. Mam Polysect Substrala do podlewania ale on jest totalnie nie wydajny a na dodatek takim dziś zrobiłam oprysk, więc wolałabym czymś innym podlać, bo akcja z wynoszeniem wszystkiego jest masakryczna a w dodatku nie wiem czy pogoda mi pozwoli. Mogę opryskać Agrecolle, bo to mogę w domu zrobić, ale dla pewności czymś bym jeszcze podlała. Macie jakieś sprawdzone preparaty ?
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

W sumie każda chemia powinna pomóc, nawet karate. Kiedy trucizna jest w roślinie w małych ilościach, to jej nie szkodzi. Natomiast szkodniki padają  ;:108 Wełnowców pozbywałem się biorąc patyczki kosmetyczne namoczone w denaturacie i jak niszczyłem wełnowca tym wacikiem to odwracałem drugim końcem i kolejnego zwalczałem. Potem cała roślina przemywałem wodą z płynem do naczyń i denaturatem w proporcji woda 25%, płyn do naczyń 25%, denaturat 50%.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ło matko Ty mi nie mów, że mam się bawić z patyczkiem ;:202 50 storczyków zanim ja skończę ostatniego przeglądać to już mi przeskoczą na tego pierwszego ;:219 już nie mówię, że mąż i dzieci z głodu padną :;230 a poza tym ślepa jestem i pewnie i tak bym coś przegapiła i bym się z nimi tylko bawiła ;:223
no muszę czymś to towarzystwo podlać, ale nie chce oprócz wełnowców zabić też storczyków ;:185
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Agrecolle sprejem możesz podlać nie zaszkodzi, ale z 2-3 butelki Ci zejdą ;:218
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

To też lipa, jednak Agrecolle to ja za tydzień po prostu opryskam. Tak szukałam jakiś preparat specjalnie do podlewanie wg zaleceń producenta i też kiedyś ktoś na forum polecał Kohinor - chyba go kupie. Widzę, że wydajny... eh te robactwo ;:214
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”