Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie ale wieszasz je na suficie przed firanką czy za firanka ? Pytam z ciekawości bo niestety wiercenie w suficie celem montażu haków odpada, gdyż sama tego nie zrobię a jeśli nawet by mnie przycisło żeby to zrobić to mąż by mnie z domu wyrzucił ;:14
Kiedyś kombinowałam z zawieszaniem dwóch nad sobą storczyków na końcu karnisza, ale też dostałam ;:124 za to że karnisze pourywam. Wygladało to tak.
Obrazek

Myślę nad czymś co nie będzie ingerowało w ściany. Myślałam żeby na jednym parapecie postawić taki jakby regał czy półeczki, ale to dopiero rozmyślania ;:333

Jeszcze zastanawiam się, żeby nad moim naturalistycznym kwietnikiem zawiesić kołek rozporowy i pozawieszać na nim storczyki :uszy ale czy to w sposób dramatyczny się by nie skończyło, jakby kołek spadł.... ;:202
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

O matko, aż taki był niegrzeczny, że go powiesiłaś ;:306 ;:306 :;230 :;230 Oj biedny ten storczyk ;:306

Co do zwiększenia miejsca na nowe rośliny to coś tam wiem ;:224 I ma dla Ciebie kilka gotowych rozwiązań:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/56 ... 70b184.jpg
https://i.pinimg.com/564x/7b/09/0f/7b09 ... c52916.jpg
https://i.pinimg.com/564x/5f/2b/ae/5f2b ... ff95d1.jpg
https://i.pinimg.com/564x/93/b4/80/93b4 ... 508a1b.jpg
https://i.pinimg.com/564x/24/16/f5/2416 ... 643c0b.jpg

Mam nadzieję, że coś z tego Ci się przyda, lub będzie natchnieniem do stworzenia czegoś własnego, oryginalniejszego niż to co zaproponowałem ;:108 ;:224
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

U mnie ze względu na rośliny nie ma firanek. Za to mam pod sufitem podwieszoną kratę i na niej wieszam rośliny. Podobne rozwiązanie mam na ścianie. :) Wiem, wiem to hardcorowa opcja, ale czego nie robi się dla roślin. :wink:

Obrazek


Ale jeśli masz firanki to możesz założyć podwójny karnisz i jeden z nich wykorzystać na podwieszenie storczyków - oczywiście od strony okna, czyli za firanką patrząc od strony pokoju.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Michale dzięki za natchnienie. ;:215

Pierwsze półeczki super tylko problem z oświetleniem ich.

Drugi pomysł ciekawy. Widziałam taki kwietnik z metaloplastyki, ale był mały i mało pojemny. Ten jest super. Można samemu wykonać. Pomysł godny rozważenia. Tylko musi wisieć na ścianie zaraz obok okna....

Trzeci pomysł - rozumiem wersja na lato. Pięknie to wygląda. Nasuwa skojarzenie z Włochami. Tylko zawsze się zastanawiam co ludzie robią z tymi storczykami podczas ulewnych burz i wiatrów.

Półeczka z czwartego linku. No o czymś takim myślałam na parapet.

Ostatni link - super pomysł. ;:167 Nawet można by doświetlenie zamontować. Bardzo uroczo to wygląda. Dla tego pomysłu zaryzykowałabym akcje z wiertarką.

Norbercie istny raj pokazujesz. ;:138 Faktycznie hardcorowa wersja. Niestety ona u mnie nie przejdzie. Za duż ingetencja w otoczenie ;:174 może mój mąż z czasem zmięknie i coś uda się zrobić. Podwójny karnisz - też myślałam, ale że mam kiepskie ściany w domu to karnisze ledwo się trzymają z firanką a co dopiero z dodatkowym obciążeniem. ;:223
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pozazdrościłam Justynie i też pokaże Wam co się u mnie szykuje... Parę pędów nie znalazło się na foto, bo są za małe jeszcze na zdjęcia... a że mi się nie chciało tyle fotek wrzycać to prezentuje mały kolażyk ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Akurat kwitnienia wypadną na szare listopadowe i grudniowe dni. Trochę koloru przyda się w tym okresie. U mnie też coś w tym okresie będzie kwitnąć. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dokładnie Norbercie ;:138 zmniejszą depresyjność widoków za oknem i może się dotrwa jakoś do wiosny.
Ps. Norbercie my nadal czekamy na Twój storczykowy wątek ;:108
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Zbieram zdjęcia, część mam porobionych, część muszę odszukać na dysku zewnętrznym, mam delikatnie mówiąc bałagan. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

oj tam bałagan ;:333 przeżyjemy :;230 byle byśmy dożyli Twojego wątku :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Też niecierpliwie czekam na Twój wątek Norbercie.
Marto sporo kwitnień się u Ciebie zapowiada. Storczyki to mają do siebie źe większość kwitnie właśnie jesienią i zimą, przynajmniej u mnie tak jest, co mi wcale nie przeszkadza bo umilają wtedy te szare, bure dni.
Też czekam na trochę kwiatów tej jesieni.
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne pędziki Marto ;:138 Będzie co oglądać :D :D :D
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Brawo Marto ;:138 Pięknie się zapowiada !!!
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Witam "krajankę z okolic" :wit
Bardziej z ciekawości niż z merytorycznych powodów zajrzałem do Twojego wątku i nie wiadomo kiedy szczęka mi opadła. Tyle pasji i zaangażowania w tym co robisz aż bije po oczach. Jest co oglądać i przy okazji dowiedzieć się "jak to się robi" :uszy (przy storczykach - oczywiście). U mnie wszystkiego po trochu a najwięcej tego "po trochu" to Zwartnice (Hippeastrum), ok 65 odmian i masa siewek krzyżówek. No, ale aby być w twoich klimatach to storczyki też się u mnie zadomowiły szt 4 (marketowe ale wdzięczne dla oka) + 1 Brassia Eternal Wind + 2 Cymbidium. Brassia ostatnio zakupiona (w czerwcu) z przeceny zabiedzona, ale już odżywa. Aktualnie 2 kwiatki już "moje". Aby nie być gołosłownym fotki:

3 lata u mnie i z powodzeniem rozmnożona 2 młode też kwitną
Obrazek

4 lata u mnie. W związku z nią będę miał do Ciebie pytanie
Obrazek

tegoroczny zakup, kwitnie i kwitnie
Obrazek

następna
Obrazek

no i Orchidea Brassia-Eternal Wind drugi pęd zasycha.
Obrazek

I to by było na tyle... na dzisiaj. ;:109
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”