Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Michale też uważam, że ta keiki ciut za szybko odcięta. Miała jeszcze dwa korzenie oprócz tego co widać, ale musiałam je obciąć, bo niestety zgnite były. Oj zmartwiłeś mnie słowami, że długo będę musiała czekać na jego kwitnienie. Mam nadzieję że nie aż tak długo :cry:
Też długo szukałam kwitnienia Dtps i w sumie parę różnych foto znalazłam w necie, ale te które pokazałeś faktycznie najbardziej mi się podoba.

Norbercie też czekam na ten moment. Badam grunt ile mąż jest w stanie wytrzymać ;:215 Oczywiście ze względu na regulamin nie cytuje dalszego przebiegu naszej konwersacji ;:306 oczywiście ostatecznie wyszło na moje ;:215 już nic się nie oddzywa nawet zlitował się nade mną i zapalił mi lampe na dworze, żebym po ciemku nie walczyła z kwietnikiem ;:333 a po ciemku jest czego się bać, bo jelenie teraz mają rykowisko i czasem mam wrażenie, że są tuż za płotem i ryczą. :shock: Wykonanie mroczno-koncertowe. ;:172
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Przeważnie keiki po około 1,5 roku są już zdolne do kwitnienia. Jednak teraz powinien iść w korzenie. Na wiosnę zacznij
go nawozić co każde podlanie ale minimalną dawką. Wtedy roślina będzie ładnie rosła i podłoże się tak nie za soli.
Wiadomo, że od czasu do czasu trzeba też dobrze przepłukać keramzyt, by wypłukać wszystko co się da :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No to zobaczymy jaki ze mnie "specjalista" czy uda mi się go nie zabić po drodze (bo taki maluch u mnie pierwszy raz) i czy te 1.5 roku wystarczy nam, żeby zakwitną ;:333
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kibicuję Ci, jestem ciekawa efektów.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Justyno jestem pełna obaw, ale też nadziei. Pewnie będę go dogladać codziennie :lol:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Zgodnie z obawami mojego męża wciągłam "to coś" do domu i zrobiłam z tego kwietnik dla moich storczyków. Za baze posłużyły mi dwie gałęzie Leszczyny pospolitej 'Contorta' a że to egzemplarz ponad 20 letni, więc w ruch poszła piła i wycięłam najcieńsze gałęzie. Zostały one opryskane antygrzyb i antyrobactwo. Zamocowałam doniczki plastikowe transparentne z otworami po bokach zawinięte w siatkę jutową. Wystawa południowa. Kaloryfer grzeje tu tylo w srogą zimę. Wrzuciłam na razie na kwietnik 8 doniczek, ale widzę, że jeszcze sporo wejdzie. Na razie włożyłam storczyki, które były pod ręką, żeby zrobić test obciążenia.


Pomysł nie do końca mój, bo coś podobnego ostatnio widziałam na FB.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No jestem pod wrażeniem Twojego kwietnika :shock: , nie spodziewałam się takiej twórczości, myślałam że zrobiłaś typowy regał na doniczki a tu takie cudo, rustykalny wygląd nadaje siatka jutowa. Super ;:215
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko paradoksalnie wykonanie regału zabrało by mi zbyt dużo czasu :uszy chociaż zabawa z doniczkami to jeden wieczór pracy a jak widać zrobiłam o połowę za mało :shock:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Gratuluję pomysłu i zdolności manualnych, naprawdę bardzo fajnie wyszło. ;:215
Ja mam coś podobnego na bromelie, ale ze względu na małą ilość miejsca musiałem użyć zwykłego palika kokosowego. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Jeszcze trochę pracy trzeba i czasu żeby więcej storczyków zakwitło to będzie już pełen sukces :D na szczęście miejsce mam i mogłam zaszaleć z gałazką ;:138
Ciekawe tylko co na to mój mąż jak dziś wróci z pracy :shock:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, gratuluje drzewka storczykowego. Aczkolwiek pomysl jest mi znany. Jakiś czas temu na innym forum widziałam już takie rozwiazanie. Napisz w jaki sposób bedziesz podlewać doniczki bo one chyba podstawek nie mają. Wyglada ładnie, ale podlewanie może byc troche problematyczne.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kasiu podlewanie to nie problem tzn tradycyjnie. Do drzewka doczepione są w tych siatkach jutowych tak jakby osłonki tylko zrobione z transparentnych doniczek rozmiar 13 cm a w to wsadzona jest doniczka ze storczykiem. Czyli do podlewania wyciągam i namaczam bez jakiejkolwiek ingerencji w drzewko.

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A czy te 13 cm doniczki transparentne służące za osłonki nie maja w dnie dziur?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”