Storczyki Mirki

Zablokowany
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Witaj Mireczko :wit . No cuda prawdziwe nam tu dzisiaj pokazujesz :shock: . Cattleya Mossiae jak słońce, kwiaty przecudne, cała reszta też wspaniała. Jest się czym zachwycać. Bardzo jestem ciekawa tej Twojej niespodzianki. Zakupy także całkiem, całkiem. Niech zdrowo rosną i cieszą oczy właścicielki, nasze także przy okazji :D .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

A mnie się najbardziej doritanopsis podoba, zawsze miałam słabość do fioletowych kwiatów. Kattleya jest na mojej liście chciejstw, tylko jej rozmiar mnie powstrzymuje od zakupów.
Zakupy pierwsza klasa ale to już wiesz.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, ależ mam zaległości u Ciebie :?

Cattleya mossiae wygląda bardzo podobnie jak u mnie, choć początkowo wydawało mi się że moja miała bardziej rozłożystą warżkę.
Nie ma to jednak znaczenia. Kwiaty ogromne, piękne i w dodatku cudownie pachną.
Ciekawe czy w przyszłym roku moja 'mossiae' po takim wysiłku będzie odpoczywać, czy znów mnie zaszczyci kwiatami ?
Super, że będę mogła wymieniać z Tobą spostrzeżenia o uprawie :)

Pooglądałam w internecie różne wersje kwitnienia Phal. Gersenii. Muszę przyznać, że w Twojej wersji podoba mi się najbardziej :)
Natomiast mam w domu Phal. violacea alba x inscriptionensis i dzięki Tobie widze jaki wpływ na wygląd mojego mieszańca
wywarł drugi z 'rodziców'. którego pokazałaś :)

Zgadzam sie z Kasią74 co do urody Dtps - cudne jagodowe zabarwienie z zielonymi błyskami :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Pozazdrościć takich kwitnień a i ujęć również ;:333
Pozdrawiam i życzę miłej i słonecznej niedzieli :wit ;:3
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Arkadiuszu miło mi Cię widzieć w moim wątku. Dziękuję za miłe słowa.
Rano przy odsłanianiu rolety taki oto ukazał mi się widok :heja .
Zakwitła dłuuuugo wyczekiwana Lc Canhamiana Azure miałam nadzieje ,że azure w nazwie będzie oznaczało niebieski kolor ,tymczasem jest to odcień fioletu, nie żebym marudziła ale to znowu nie to o co mi chodziło. Niemniej jednak szczęście jest ogromne bo to pierwsze moje kwitnienie.Jest śliczna nie wiem tylko czy pachnie bo mnie cały dzień nie było, jutro wsadzę nos.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Angraequm didieri
Zapachu nie potrafię opisać ale mi skojarzył się jakoś z lekarstwem , syn stwierdził ,że pachnie jak tantum-verde (w sprayu)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dtps kwitnie nadal

Obrazek

Ponownie moje ukochane dendrobium

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec zapowiedź kwitnienia Catt. Iwanagara byłam pewna ,że nic nie będzie a tu taka niesodzianka czyli nie jestem taka ostatnia sierota cattleyowa ;:65

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Nie no Mirka to dendrobium to Cię rozpuszcza normalnie. Znów Ci kwitnie czy tak długo trzyma kwiatki?
Cattleya piękna a ważka to już w ogóle boska. I angraecum ;:63
Ogóle to wszystko piękne nie wiem co pierwsze chwalic
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, szaleństwo kwiatowe u Ciebie ;:138 Azure przepiękna! Czy ma duże kwiaty? Wydają mi się ogromne? I Angraecum - bardzo subtelny kwiat!
Iwanagara wreszcie się zmobilizowała ;:172 Ma piękny zapach, więc można jej wybaczyć, że się tak długo ociągała z kwitnieniem ;:172
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko warto było czekać na Twoją niespodziankę. Kwiat jest piękny. Podziwiam, bo ja raczej cattleyasta nie jestem, tak jak i dendrobiowa. Morduję obydwa rodzaje, ale za to bardzo chętnie będę podziwiać u Ciebie ;:oj .
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mirki

Post »

Piękne dendrobium ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167

Nigdy takiego nie widziałam.. No cudne wręcz ;:303 ;:303 ;:303 ;:303
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, z tym podejrzewaniem siebie o "sierotę cattleyową" to zdrowo przesadziłaś :/
Masz piękne katlejowe efekty ;:215
Lc Canhamiana Azure ma bardzo ciekawy, rzadko spotykany kolor i ogrooomny kwiat. Piękna ;:224

Angraecum didieri to szczypta egzotyki. Pamiętam jak cieszyło mnie kwitnienie Angraecum sesquipedale, ale to był wielkolud w porównaniu z Twoim. W jakich warunkach je uprawiasz ?

A Dendrobium to już wiesz - posadź je na tronie :D
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Masz piękne storczyki aż zazdroszczę...
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kasiu Dendrobium cały czas kwitnie, jest niesamowite brakuje tylko zapachu.

Reniu Lc nie ma ogromnych kwiatów może udało mi się zrobić takie zdjęcie , rozpiętość kwiatów to 13-14 cm, delikatnie pachnie ale nie umiem sprecyzować bliżej tej woni.
Iwanagara już ma całkiem spore paki i na drugiej łodyżce też rosną 2 kwiatki czyli w sumie będą 2x2 :).
Jestem zaskoczona ,że mi się z nimi udało. To pierwszy mój sukces. Pokora - tego nas uczą.

Lucynko mi się tez wydawało ,że cattleye nie są w moim zasięgu a jednak , warto próbować.

Olu zgadzam się z Tobą to jest piękne i wdzięczne dendrobium. Pamiętam jak je zobaczyłam , wiedziałam ,ze musi być moje ... i jest.

Asiu Azure myślałam ,że będzie bardziej niebieskie a wyszła jagodzianka :D ale mimo to jest piękna głownie dlatego ,że zechciała zakwitnąć. Dała mi wiarę w to że u mnie też mogą być cattleye.

Didieri kupiłam z maleńkim ledwie klującym się pędem, więc nie do końca jest to moja zasługa bo już był zainicjowany ale mam nadzieje że mi się uda. Nie przesadziła do hydro po smutnym doświadczeniu z sesquipedale , które było dorosłe i niestety padło. Sprzedający didieri poradził ,żeby nie przesadzać w kamyki (tez kiedyś stosował ta metodę ale wrócił do kory). Tak więc zobaczę co będzie . Mam Lady Lisa jedna w korze a druga mniejszą w kamykach i prowadzę obserwacje. Podobnie jak z dendr. Oriental Smile Fantasy , które po przeniesieniu do szklarenki (to w hydro) zainicjowało dwa paki które lada dzień zakwitną :)
Dzięki w imieniu dendrobium Atro.
Tak! chyba należy mu się podium.
Chyba gdybym miała wybrać storczyka naj naj naj najwspanialszy, najpiękniejszy chyba mimo wszystko nie umiałabym , czy Wy też tak macie ?.
Z ostatnich zakupów po przesadzeniu do hydro padło mi ;:145 d. trantuanii ;:223 , ale nie poddam się kupię kolejne :)

Marto nie ma co zazdrościć , trzeba kupować i próbować samemu.Każdy z nas ponosi czasem straty ale są też sukcesy (głównie), storczyki (i nie tylko) uczą nas wielkiej pokory.
ja czasem mam chwile zwątpienia i nawet czasem mniej je lubię (szczególnie gdy trzeba podlać a biodro i bark boli ;:174 ) albo jak M marudzi ,że tego zielska na każdym parapecie, ale to mija a pasja i miłość zostaje.
10 lat temu miałam same hybrydki, od nich zaczynałam jak każda z nas . Wciąż się uczyłam i uczę jak z nimi postępować.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko jednak na razie zostaje mi tylko zazdrościc, gdyż pasja jest, ale fundusze za skromne. Mam dopiero jednego Phalaenopsisa opisanego. Z rok jeszcze poczekam na kwietnie, ale może do tego czasu wyszkole się na tzw markeciakach to będę mądrzejsza ;:138 Na tą chwilę mam dwa storczyki na sumieniu. ;:145
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”