Róże na balkonie

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże na balkonie

Post »

Martuniu, tak przyglądałam sie rożnom, to one maja małe doniczki i tak ślicznie Ci rosną ;:333
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Meluzyno, dużo masz róż, załóż swój wątek ;:215
Z tą barierką to rzeczywiście jest problem- szczerze to Cię podziwiam za pomysłowość i upór. Ja bałabym się trzymać donice na kolumnach. Tym bardziej na wyższym piętrze ;:108

Wandziu, one nie są takie małe, to ja jestem kiepskim fotografem :;230 Największe, te z pnącymi, są właściwie nie do udźwignięcia przeze mnie. Kiedy muszę podnieść z podstawki to wołam pomoc ;:303 a z miejsca na miejsce nie przesuwam tylko przetaczam. Dobrze, że ktoś mądry wymyślił strzykawki, inaczej stałyby wiecznie z mokrymi stópkami ;:108


Świeże z dzisiaj, w końcu słońce zawitało- po wczorajszym śniegu zostało wspomnienie...
Gloria Dei, z tych najnowszych, radzi sobie najpiękniej:

Obrazek

Terminatorka też niczego sobie:

Obrazek

Paul`s Scarlett, ta jest nie do zajechania ;:306 :

Obrazek

I zdechlak ,,Ahned". Niby ma coś zielonego przy ziemi, ale nie wiem czy coś z niej będzie. Jeśli pogoda dopisze to jutro pójdzie do poprawki z przycięcia, Chopin zresztą też (przepraszam za palec ;:131 ):

Obrazek

Jedna z miniatur ,,domowych" świetnie czuje się na balkonie, ma ładne czerwone przyrosty:

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

Niestety, doszły jeszcze dwie, jedna po zimie jednak padła. Skusiła mnie cena po 3,50 za sztukę, w tym Gloria Dei, o której dużo czytałam.

E, nie jest źle :wink: Dwie donice, to gotowce na kolumnach, reszta stoi na pólkach,które sama sobie zrobiłam przed laty. Jak na taką patelnię, to się sprawdza bowiem donice są w cieniu i się nie nagrzewają, a rośliny na górze lgną do słoneczka:) I cała kombinacja :wink:
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Meluzyno, nie smutkuj, będzie miejsce na nowe ;:108

Pogoda zwariowała- tydzień temu sypał śnieg, teraz w cieniu jest +25°, kulasy opalałam pierwszy raz w tym roku ;:3

Wszystko byłoby fajnie, tylko z Chopinem coś się dzieje ;:224 Miał już spore pąki, tzn noski, przycięty, zabezpieczony maścią, podlewany- jednym słowem wszystko z nim robione tak jak z innymi różami... A on foch... Te pąki mu przyschły ;:145 Pędy są twarde, zielone, widać że on normalnie żyje (w sumie to nie wiem jak miałby żyć nienormalnie, ale wiecie o co mi chodzi), tylko te pąki są uschnięte. Symuluje czy zaczyna umierać ;:124
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże na balkonie

Post »

Marto - wklej zdjęcie Chopina, tak z bliska te pączki. Spójez też, czy łodyżka nie robi się żółknąca i pomarszczona. Jeśli nadal jest jedrna i zieloniutka, to powinno byc ok.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Ewuniu, dziękuję że pochyliłaś się nad Chopinem ;:196
Jest zielony, łodygi są twarde, jak go przycinałam to była żywa tkanka. Sekator zdezynfekowany, skrócone pędy posmarowałam maścią. Nie wiem, może słońce mu zaszkodziło :roll:
Zdjęcia wyszły beznadziejnie, kolor całkiem nie ten ;:223
Tu na samej górze jest oczko, które zbrązowiało i uschło. Łodyga jest zielona:
Obrazek

Tu widać dwa z aż trzech pedów, wszystkie są zielone:
Obrazek

Tu, na samym dole tli się życie jak byk:
Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże na balkonie

Post »

Martuniu ;:168 będzie dobrze, wietrzyk jeszcze zagra mazurka na listkach i płatkach Twojego Chopina ;:333
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże na balkonie

Post »

Na balkonie różyczki już ładnie się budzą ze snu, ale wiadomo tam troszkę cieplej. Trzymam kciuki za Twojego Chopina ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

To ja też coś wkleję. Moja ubiegłoroczna Augusta Luise ruszyła najszybciej. Może ta wiekowa donica tak na nią działa? :wink: To miejsce "pod linką" tylko do zdjęcia, wszystkie stoją jeszcze w głębi balkonu na podłodze. Inne w fazie pączków i nieśmiałego wypuszczania zaczątków liści. Mam ich 14. Pewnie znów będzie walka z przędziorem.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże na balkonie

Post »

Ostatnie zdjęcie jest wyraźne, widać na nim , że Chopin żyje. Pierwsze natomiast jest na tyle niewyraźne, że niewiele widzę. Czy pęd nie jest na nim troszkę pomarszczony? Może to jednak jest wina zdjęcia. Jeśli nie, to będzie dobrze. Gloria jak widzę ma się dobrze!
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Wandziu dobra wróżko, dziękuję ;:cm Oby... :D

Meluzyno pięknie Ci rośnie dostojna Augusta ;:433 Ty się wiekową donicą nie szczyp, ważne że różyczka ma w niej dobrze. Moje trzy rosną w wysokich wiadrach- mi to nie przeszkadza, różom odpowiada a jak komuś się nie podoba to trudno :D Dbam by były wysokie pojemniki i żeby do tego miały dość duże podstawki- to przydaje się i teraz, kiedy piją jak szalone ;:304 i w lecie, w czasie upałów.
Powiem Ci, że ten wrotycz to nawet się spisał. Ani jednego przędziorka ale i dawka była końska ;:306 Jak się wyciąg robił, to musiałam nakryć talerzykiem żeby kot herbatki sobie nie popił.

Ewuniu to, co wygląda na pomarszczone to takie brązowe cuś :;230 Na Indigoletcie mam to samo i to wygląda jak drzewienie pędu. Taka drzewiasta kreseczka to jest. Chopin zielony i jędrny, może weźmie się za życie ;:224 Gloria za to rośnie jak na drożdżach, jutro zdjęcie zrobię i wkleję- ona to ma wigor ;:333

W czwartek i piątek przymrozki znowu mają być, trzeba będzie okryć towarzystwo ;:214
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

Marta, a jaką dałaś dawkę, tak+-?
He, he, ta donica nadgryziona zębem czasu, to seniorka donic, ma ponad dwadzieścia lat :D
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Jednym słowem donica stara ale jara ;:333 I brawo ;:333
Wrotyczu było tak z 10 mocno kopiastych łyżeczek na pół litra wody. Dawka śmiertelna pewnie nawet dla człowieka a co dopiero dla zwierząt- przędziorki to jednak obca forma życia i potrzebne były dwa wyciągi. Dopiero popryskanie roślin i dodatkowo podlanie unicestwiło te cholery. Ale na wszelki wypadek sprawdzam systematycznie czy jakiś nie wylazł z ziemi :D
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”