Róże na balkonie

Zablokowany
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

A moje dwie jednak padły, biała i fioletowa. Za to Augusta cała w pąkach i na Glorii też pojawiają się pączki. Sama nie wiem czy nie ograniczyć się do tych krzaków co mam i nie przerzucić się na dalie. Też piękne, a mniej kapryśne od róż i ta zaraza przędziorkowa się ich nie ima, przynajmniej na razie :wink:
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Napiszę Ci Meluzyno, że w pewnym momencie byłam bardzo zniechęcona jeśli chodzi o róże. Doświadczenie donicowe właściwie zerowe, pierwsza zima z tyloma krzaczkami i w dodatku była u nas okropna, długa i bardzo mroźna. Później kłopoty z jesiennymi nasadzeniami, mączniak, przymrozki, przenoszenie donic, okrywanie, zdejmowanie włókniny, po drodze padły w sumie cztery i to takie, na których mi naprawdę zależało... Rzuciłam się na zbyt dużą ilość róż na raz, zamiast powoli uczyć się- chciałam od razu cudów wianków...
Teraz, jak widzę że naprawdę jest o niebo lepiej, to wszystkie te negatywne myśli poszły precz ;:108
Dalie bardzo lubię, moja śp Babcia miała pół ogródka dalii, drugie pół to były astry :D Został mi sentyment, chciałam dalie uprawiać w donicach. Kupiłam gotowca kwitnącego, wszystko było w porządku, nawet mszyce nie żarły tak bardzo. Ale problem pojawił się z okazji zimy. Jednak róże łatwiej przezimować kiedy mieszka się w bloku.
Sama z czasem dojdziesz co tak naprawdę chcesz gościć na balkonie. Skoro Augusta tak pięknie się odwdzięcza za opiekę... :lol: A i Gloria jeszcze pokaże na co ją stać ;:167
A na przędziorki też znajdziemy sposób ;:108 ;:196
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

Róże mam już kilka lat i zawsze jakaś prędzej czy później odpadnie. Z wyjątkiem okrywowych. Problem jest taki, że nowych róż nie sadzi się w miejsce starych, a na pewno nie w tej samej ziemi, bo zmarnieją. Donice mam 30 litrowe i zaczyna się problem. Tyle ziemi trzeba usunąć i przytachać nowej, a siły nie te co kiedyś.

Nie mam ich tak dużo, ale ja także wyjeżdżam i co wówczas? One jednak wymagają stałej uwagi, a moja dochodząca córka nie zna się na kwiatach. Muszę mieć takie kwiaty, które nie absorbują tyle czasu i "jakoś" rosną, jak się je podleje. Jak widzisz, rozsądek wygrywa z chciejstwem :wink: To co żyje i ma się dobrze, czemu nie, ale na pewno nowych nabytków już nie będzie. Na miejscu róż w jednej z donic posadziłam dalie, a w drugiej równie dużej lubczyk, będzie przyjemne z pożytecznym. Ponoć lubczyk potrafi osiągnąć 2 metry, zobaczymy :D
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

:wit
Oj, wiem coś na temat targania ziemi do donic- nie raz szłam jak wielbłąd :roll: Jedna moja łapka niezbyt zdrowa, to i kłopot... Ale na ile dam radę to sama będę sobie z tym radziła, ziemi ,,po trochu" poprzynoszę. Gorzej z przenoszeniem donic z różami- już z Indigolettą i Paul`s Scarlett mam problem, zobaczymy jak to będzie dalej.
Lubczyk też mam ;:138 tyle że na razie malutki. Jeszcze ani razu go nie szczypałam.

I dzisiejsze:
Rumba? Chyba tak :D Na razie ma dwa kwiaty, ale kilka razy straciła czubki ;:223 no i jest trochę zapączkowana:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Gloria Dei? Się okaże, na razie jest żółta i , mimo że jeszcze w pąku, pięknie pachnie;


Obrazek


Obrazek



Kazanlik:


Obrazek

Reszta w pączkach.

:wit
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

Pięknie Martusiu, pięknie ;:167 Moje na razie w pączkach, ale pewnie za kilka dni zakwitną :D
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

;:cm Meluzyno Niech Ci zakwitną jak najpiękniej ;:108

Dziś odkryłam jeden pączek na Lili Wunder.
I dzisiejsza Gloria Dei, tzn myślę że to ona :lol:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

Myślę, że to chyba nie Gloria. Popatrz na zdjęcia, a zauważysz różnicę. Tak to jest z tymi kartonikowymi, loteria... .
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Wobec tego nie wiem, co to :;230
A niech będzie co chce, ważne żeby rosła zdrowa. Ślicznie wygląda, pięknie pachnie, może być NN

Obrazek
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże na balkonie

Post »

I o to przecież chodzi :D Są piękne.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże na balkonie

Post »

Martuniu, śliczniutkie te różyczki, ;:167 ;:167 ;:167 u mnie Rumba po zimie nie może odbić dopiero ma dwu centymetrowy
piędzik , czarno to widzę a Gloria, zakupiona tej wiosny, została podkopana przez krety i wszystkie pędy zamarły :(
Martuniu, ty to przynajmniej na balkonie nie masz krecików ;:306 Ta biała różyczka jest naprawdę śliczna ;:168
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże na balkonie

Post »

Uśmiałam się z tych kretów ;:306 No przynajmniej ICH nie ma :;230 Codziennie odkrywam na różach takie robactwo, o jakim nawet nie miałam pojęcia, że istnieje ;:202
Arthurka mszyca obsiadła, pozgniatałam ręcznie, ale jeśli to początek inwazji to trzeba będzie popryskać. I zatłukłam bruzdownicę ;:224
Wandziu, ta róża jest jasnożółto- kremowa, nie mam pojęcia dlaczego taka biaława jest na zdjęciach.
Dzisiejsze:

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże na balkonie

Post »

Porównaj swoją Glorię z Chopinem, wydaje mi się, że kwiat zbliżony własnie do niego, a może Tineke? Jestem ciekawa jak będzie wyglądał, gdy w pełni się rozwinie. jeśli to Chopin to bedzie miał dość duże liście, Gloria ma troszkę mniejsze. Co by to jednak nie było, jest ładne.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże na balkonie

Post »

Basiu,może Gloria, chciała zostać albinoską ;:306 u mnie róże wystartują z dużym poślizgiem :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”