Różyczki u Ewki cz. III

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Witam w nowej części wątku. :wink:
Poprzednią część znajdziecie :arrow: tutaj

Nie czekając na wiosnę, otwieram w ten piękny, słoneczny dzień nowy wątek. Zakupy już zrobione i z niecierpliwością czekam, co pokażą róże wsadzane w ubiegłym roku. Myślę, że miały czas, by się ukorzenić i że mnie nie zawiodą . Kilka z nich w poprzednim sezonie wyglądało tak:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewo ale się załapałam na pierwszą stronę, no chociaż raz się udało. Nie wierzę, że pierwsza załapałam się na takie wspaniałe widoki. To się nazywa mieć farta ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Druga :heja .
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

No niemożliwe, czyżbym choć raz załapała się na podium ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Swan Lake z taką poświatą super wygląda,a Burgund Rambler ma śliczne duże pylniki ;:333 Ciekawe czy cudnie pachną te aksamitne kwiatki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Co prawda na podium się nie załapałam, ale na pierwszą stronę jak najbardziej :)
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, w nowej części ,pomyśl,o zmianie avatarka ;:196 widziałabym fragment Twojej buzi z fotki ze sklepu ceramicznego w Bolesławcu.Tobą ,na tym zdjęciu - jestem zauroczona,jak większość Twoich sympatyków.Będziemy mogli,oglądać Ciebie aktualną przy każdych odwiedzinach i podziwiać nie tylko cudne róże. ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewunia witam się w nowym wątku :wit
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Witaj Ewuniu ;:3 :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Witam Was i bardzo się cieszę, że towarzyszycie mi także teraz. Mam nadzieję, że nie nudzię nikogo i zapraszam raz jeszcze do odwiedzin mojego królestwa. Kontynuując zaczętą w poprzedniej części prezentację tego, jak przez lata zmieniały się róże przejdę do kolejnej.

Othello 2014-2016
Ta cudnie pachnąca czerwonopurpurowa angielska róża została zakupiona w jednej ze znanych szkółek. Była tak malutka, że osiągając wysokość ok 30 cm dorównała wzrostem rosnącej obok hostii. Kwiat był jednak na tyle intrygujący, że nie zniechęcając się, pozwoliłam jej rosnąć swobodnie. Miała dość dużo miejsca i już jako dwulatka zaczęła fajnie przybierać na sile. Najpierw urosła w górę, a potem także wszerz. Wypuściła jeden z pędów tak mocno, że postanowiłam ją zakulkować. Na spektakularny efekt pewnie przyjdzie mi jeszcze poczekać, ale na pewno będzie warto. Chciałabym, żeby obficiej kwitła, może wymaga czasu? a może to wynik choroby, która ją dopadła. W tym roku postaram się , by nie była obłożona korą. Wiem, że na forum jest więcej przeciwników niż zwolenników kory, ja w tym roku chyba jej nie zakupię i zobaczymy, co się będzie działo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O, nie wszystkie zdjęcia się wgrały, no trudno ;:131

Berolina 2014 - 2016
Ta różyczka wyhodowana została przez Kordesa w roku 1984. Panienka w kolorze cytryny ma dosyć duże pachnące kwiaty, ale zapach choć ładny nie jest aż tak intensywny jak u niektórych innych róż. Posadzona została w miejscu dość słonecznym i wokół siebie miała swobodną przestrzeń. Wydawałoby się więc, że warunki jej sprzyjają, a jednak w ostatnim roku mocno się skurczyła. Jej pędy zaczęły usychać i tak naprawdę pozostał tylko jeden. Jest więc jej mniej, niż było na początku. Ponieważ jest różą wielkokwiatową zachowuje się zgodnie z odmianą. Nie kwitła nigdy pękami, raczej pojedyncze kwiaty na pędach. Przerwy między kwitnieniami jak dla mnie miała stanowczo zbyt długie. Pewnie dlatego róże wielkokwiatowe choć piękne, troszkę mnie irytują. Bardzo ładnie wygląda w wazonie. Na początku sezonu osiągnęła ok 1m, niestety nie rozkrzewiła się i wyższa też nie urosła. Ostatnie zdjęcie pokazuje, co zostało jesienią z mojej Beroliny. Jeśli w tym roku się nie odbuduje, zostanie przesadzona w miejsce mniej wizytowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Jestem i ja :wit Nie może mnie tu zabraknąć ;:108
Berolina, mimo że troszkę chimerna, to jednak kwiaty ma piękne i w takim ciepłym kolorze. Bardzo mi sie podoba ;:167 Lubie takie kolorki. Zresztą ja lubię wszystkie kolory, nie ma takiego, którego nie chcę mieć u siebie.
Zajrzałam na stronę szkółki, żeby poczytać coś więcej o Moonlight. U Ciebie jest prawie biała, a tam pomarańczowa ;:303 Zupełnie inna róża. Tylko pączki sugerują inny kolor.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12934
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Przegapiłam a czekałam ale jestem, Berolina przepiękna - uśmiecha się do słoneczka, kropelki deszczyku też bardzo ją ozdobią ale nie lubi jednak żadnego parasola.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Podążam i ja z zaciekawieniem ;:215
Czekam, że i różowych róż też trochę pokażesz :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”