Różyczki u Ewki cz. III

Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewa, ile masz krzewów Piano ?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Agnieszko - to mój pierwszy sezon, kiedy nie ściółkuję korą. Całą wiosną wyzbierałam, bo nie mogłam zapanować nad opadającymi w zeszłym sezonie liśćmi z plamistością. Teraz za to mam chwasty, ale co tam. Raz po raz pelę i tyle. Własnie z powodu chwastów staram się nie pokazywać róż z ziemią, i choć może nie jest aż tak źle, jak ci piszę, to jednak moje poczucie estetyki jest mocno wystawione na próbę :;230

Mam nadziję, że Jarocin w tym roku choć troszkę mniej będzie zarażony plamistością.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu - pierwotnie byliny i u mnie rosły, teraz tylko zostały szczątkowe okazy. Musiały ustąpić miejsca różom, bo tak jak piszesz, róże się rozrastają znacznie bardziej niż ustawa przewiduje ;:224 Mam jednak troszkę dalii ( dzięki Miłce), wsadzam je w nowo utworzone rabaty, wtedy wypełniają puste miejsca. Jesienią je wykopię, a róże będą mogły swobodnie się rozrastać. Mam nadzieję, że przez sezon choć w przybliżeniu będę wiedziała, czy dana różyczka ma tendencję do rozpychania się czy nie. Chociaż po pierwszym sezonie nie spodziewałam się, że z Mon Petti Chou będzie taki cudowny potworek, zobacz:

Mon Petti Chou

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tolinko - Dieter Muuler kupiłam w ubiegłym roku, wiosną w markecie. Przez cały sezon rosła w donicy, zachwycałam się nią od pierwszego pachnącego kwiatka. Jesienią przesadziłam ją w miejsce docelowe i czekałam, co będzie w tym roku. Dosyć szybko zaczęła piąć się w górę, niestety tylko dwoma silnymi pędami. Ładnie zakwitła, ale co może pokazać na dwóch pędach? Teraz zaczęła wypuszczać trzeci. Jeśli mnie przeczucie nie myli, będę z niej zadowolona, ale po pierwszym sezonie - trudno mi orzec.

Super Star - mocno poszkodowana po zimie. Gruby rozgałęziony pęd musiałam wyciąć, Teraz pozostał jeden, ale na szczęście zaczęły wyrastać z miejsca szczepienia kolejne dwa. Jest zupełnie fantastyczna w kolorze, nie wiem tylko jak zdjęcie odda ten kolor.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pasmino - odpowiedź jest bardzo krótka - mam tylko jedno czerwone Piano, ale w realu wygląda, jakby było ich tam więcej :tan Zastanawiam się czy ona u wszystkich taka wielka czy mam jakiś wyjątkowy okaz. Wiele rozłożystych, fantastycznie zakączonych kwiatami pędów sprawia wrażenie! Ona od początku się tak dobrze miała. Pokaże Ci też moją dumę: Mini Edenkę. W ubiegłym roku była wielka, ale w tym przeszła samą siebie. To że ma ponad 2m wzrostu, to ok., ale ona rozłożyła się na szerokość i to w każdą stronę , i do przodu i w boki. Wszędzie osiągnęła ok. 1,5 m. Na tych zdjęciach nie widać jej całej, ale to nic

Mini Eden Rose


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewcia u mnie w tym roku Elfe nieco przystopowała, kwiatów mniej może obraziła się na That'Jazz tworzyli taki fajny duet i Elfe zawsze była naj.....naj........

Podziwiam u Ciebie Dauble Delight tylko jednego roku był u mnie jak się należy super a teraz chyba gdzieś się pałęta bo nie wyrzucam, ciekawe czy się znajdzie.
Kilka róż powpychałam w tzw.ustronne miejsce ale odpowiednie to były takie maruderki i o dziwo kilka nawet pięknie odbiły jednak swoje mieszkanko to swoje a tak eksmisja cwaniary i niech tak trzymają. Jakoś nie mogę wyrzucić, choć kilka w ten sposób przez głupotę się pozbyłam.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

No niestety wszystko ma swoje plusy i minusy... Moje róże póki co zdrowe, ale rachunki za wodę rosną :lol: Wcale się nie dziwię, że ciągle dosadzasz róże, widoki są zjawiskowe ;:oj Jak często dokarmiasz róże?
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Jak ja patrzę na te różane widoki u Ciebie to jestem pod mega wrażeniem! Ależ piękne masz róże!
Niesamowite widoki ;:138 ;:138 ;:138
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, musisz zmienić nazwę swojej Mini Eden, na Maxi! Jest imponująca!
Jak będę miała możliwość ją spotkać, to na pewno kupię... takie potwora różanego mi trzeba!
Jestem zachwycona! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Aniu - widzę , że my wszyscy takie jakieś miękkie serducha mamy, że nawet jak rózyczka mizerna, to nie wyrzucamy, tylko dajemy im kolejną i kolejną szansę.
Tak było z Brovn Velvet, którą kupiłam ją już schorowaną, ale nie mogłam oprzeć się temu kolorowi. No i okazało się, że po tym jak straciła liście, nie dawała sobie rady. Dwa sezony przechorowała, nie kwitła, marniała, a te nędzne kwiaty które pojedynczo się pojawiały, były skarłowaciałe. Posadzona była jednak w miejscu, w którym niczemu i nikomu nie przeszkadzała, więc sobie rosła. Wiosną wypuściła lichutkie, wiotkie pędziki ( no bo nie pędy) zakończone nędznymi kwiatkami. Ku mojemu jednak zaskoczeniu nagle zaczął rosnąć jakiś jeden grubaśny pędzior! A na nim kilka kwiatów, w normalnym już wymiarze i kształcie.

Brown Velvet
Obrazek

Obrazek

Małgosiu
- róże dokarmiam trzy razy w sezonie, przy czym ostatni raz w sierpniu. Potem już pozwalam im przygotować się do zimy. Jedne z nich lubię bardziej a inne mniej, jedno muszę przyznać, najbardziej podobają mi się te, które najlepiej się krzewią. Dlatego tak podoba mi się Sommersone i dlatego tak żałuję, że zbyt słabo cięłam w tym roku niektóre swoje panienki.

Sommersonne

Obrazek

Obrazek

Mariolko
- dziękuję za uznanie, staram się jak mogę! Dbam, pielę, pielęgnuję. Ale czasem wysiadam, każdego dnia zaczynam dzień od cięcia przekwitłych kwiatów i każdego dnia jest ich całe mnóstwo ( tych przekwitłych!). Na szczęście nowe też wychodzą, choć w znacznie mniejscej ilości . To pierwsze kwitnienie róże mają już za sobą, jakoś bardzo krótkie było w tym roku,ale są też te, które były posadzone wiosną i one pokazuja dopiero pierwsze kwiaty. Tak dzieje się z Lady of Megginch

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu - jakbyś widziała jaka była lichutka, kiedy M. ją przywióżł :;230 Słyszał ode mnie , że Eden Rose to piękna róża, a w naszym ogrodzie jej nie ma, no więc kiedy zobaczył ja w ogrodniczym, to kupił - nie zwrócił tylko uwagi, na to , że w nazwie jest wyraz Mini - no i tak dostała mi się róża, której pewni nie kupiłabym, bo nie lubię niczego, co " mini". Popatrz jak pozory mylą!
Duża wyrosła mi Rosarium, niestety i ona powoli przekwita, ale krzaczek, o czym już Ci pisałam jest całkiem spoych rozmiarów.

Rosarium


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewo , ależ u Ciebie szaleją róże ;:oj takie widoki to miód na serce dla każdego rózomanianka. Twój Mini Eden to Maxi Eden :shock:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Daysy - zdjęcia są sprzed kilku dni. dziś w Poznaniu był taki upał, że nie chciało mi sie wyjść z aparatem do ogrodu. Tak więc z doskoku troszkę popieliłam, ale tylko tam, gdzie był cień i poobcinałam przekwitłe kwiaty, ale też robiłam to w cieniu. Mój parasol zwinęłliśmy, bo cały dzień obawiałam się burz. Wtedy nie warto ryzykować z 5 m parasolem. Efekt był taki, że miejsce, które zawsze jest ocienione - dziś było w pełnym słońcu i nie dało się tam przebywać. Tak więc próbowałam zrobić porządek w zeszycie , w którym zapisuję , jakie róże zostały kupione i gdzie je wsadziłam. Dzięki temu dowiedziałam się, że rózyczka, o której nie pamiętałam, że ją mam, a sobie rosła i nawet zakwitła, ma na imię Amelia Renessanse. Gdyby nie zapisy, zupełnie nie wiedziałabym, co ja posadziłam. Tak się bowiem zdarzyło, że na planie ogrodu jej zwyczajnie nie zaznaczyłam.

Wszyscy zanją Glorię Dei, ale gdy spaceruję po różanych ogrodach, rzadko ją widuję. Ciekawe co jest tego powodem. Bo to, że ona jest popularna, nie mam wątpliwości. Dlatego postanowiłam, że ją pokażę, bo jest tego warta!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewka Brown Velvet ma piękny kolorek na tych fotkach, a Gloria Dei ma taką ciepłą paletę barw ;:215 Przy tej iliści róz to warto miec taką rozpiskę, bo można się pogubić... ja mam kilka i też zapisuję w kajeciku ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, fajna historia z Mini Eden :) I wielki całus dla męża za to, że kupił ;:333 Powiem Ci, że przeglądałam kiedyś już w szkółkach, ale nie spotkałam jej.
Twoja Rosarium wymiata! ;:oj Też potwór... ;:215
Pisałaś, że dokarmiasz 3 x w sezonie, a wspomnisz może czym? Ja wczoraj ciut posypałam moim damą wióry rogowe, ale chyba muszę inny nawóz kupić, bo wióry fajne ale raczej przy sadzeniu nie do takiego nawożenia, mój pies węszy teraz... ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

ewka36jj pisze:Dominiko - ta fioletowa różyczka to Rout 66, którą szczerze polecam. Kwitnie całymi baldachimami kwiatów, a własciwie tak kwitła w ubiegłym roku. W tym zdecydowanie ma słabsze kwitnienie, ale to pewnie z mojej winy, bo prawie jej nie przycinałam wiosną. Tak czy siak jest fantastyczna. I w dodatku należy do pachnących pustaczków z wytaźnie zarysowanym oczkiem!

Rout 66
Obrazek
Ewciu kochana, dziękuję Ci bardzo, tak mnie zachęciłaś, że właśnie sobie taką zamówiłam ;:138 Ależ ona mi się podoba ;:226 Jaka miejscówka dla niej będzie lepsza, słońce, czy może woli półcień? W półcieniu pewnie kwiaty byłyby ciemniejsze?

Piękna jest! :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewa, kajecik się zawsze przydaje, zwłaszcza w moim wieku ;:224 . Też staram się zapisywać lokalizację swoich księżniczek, ale czasem, jak coś w pośpiechu sadzę, to muszę czekać aż zakwitną, by je zidentyfikować ;:224 . Twoja Rout 66 prześliczna, kolor niesamowity.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”