Różyczki u Ewki cz. III

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Piękna Goldenka już kwitnie u Ciebie ;:63 jedna z moich ulubienic ;:167 . Moja ścięta do zera dopiero odbudowuje krzaczek, ale powiem, że idzie jej lepiej jak pozostałym austinkom.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, Monica piękna ;:167 W ogóle u Ciebie tyle już kwitnących róż, jednak Wielkopolska cieplejsza niż moja Małopolska :wink: Moja jesienna Lady of. S. już ma pączusie kwiatowe, z każdego dnia większy.... ;:167 Oj ciekawa jestem, ciekawa...

Co do szpaków, to powiem Ci, że u mojej mamy w ogrodzie budka lęgowa dla nich wisi na... czereśni i jest to metoda, bo tylko mieszkańcy jej mogą podjadać (ewentualnie, bo i tak mają dużo innych pokarmów, maluszki jedzą robactwo, czereśnie, to bardziej na deser). Ale wiesz mi, że żaden obcy szpak nie podleci w pobliże budki, bo jest zaraz pogoniony ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Aniu - widziałam ten odcinek Mai w ogrodzie i też zwróciłam uwagę na gabaryty Rhapsody. Swojej daj szansę, ta róża potrafi być duża. Mam to szczęście, że i mnie trafiła się niemałych rozmiarów, choć do Rhapsody w ogrodznie Renaty trochę jej brakuje. Baronessa w takim razie do donicy odpada! Dziś kupiłam Fishermana, miałam tę pachnącą różę, ale w ubiegłym roku najpierw dostała rdzy, a potem obumarła. Teraz na początek w najgorszym razie będzie w donicy, choć jedno miejsce w gruncie mam do dyspozycji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Werko - piękne sadzonki! Okazuje się, że i ta szkółka może takie mieć! Widać, ja miałam pecha, bo trafiłam na mizeroty. Podpatrzyłam nazwy różyczek, fajne kupiłaś. Trzymam za wszystkie kciuki. Może jeszcze raz się skuszę i kupię coś u nich? Często korzystałaś z ich róż?

Obrazek

Obrazek

Daysy
- po pracy pobiegłam na ogródek i zachwyciłam się Goldenką, bo od wczoraj do dzisiaj doszło kilka kwiatów, które są już rozwinięte. Wygląda bajecznie. Chciałam zrobić jej zdjęcie, ale nad Poznaniem szaleje kolejna już burza, więc musiałam zrezygnować z sesji. Dopiero w czwartek będę miała możliwość pstryknięcia jakiś fotek, na pewno je pokażę. Troszkę zmartwiłam się inną angielką, mój Othello ma dziwne kwiaty, a właściwie pączki z jakimiś zielonymi wypustami . Szukałam pomocy na róznych stronach i różnie czytam. Ostatecznie chyba zostawię dziadostwo, chyba, że dotrą do mnie jeszcze jakieś informacje. Na angielskich stronach czytałam, że dzieje się tak, gdy młode pączki zmarzną. Nie ma tego na innych różach.Spójrz na zdjęcia, widziałaś coś takiego?

Obrazek

Obrazek

Basiu - logiczne działania szpaków przekonały mnie do tego, by nie przejmować się tym, co będzie później z czereśnią. Też do chałupy nie wpuściłabym obcych, co by z moich talerzy wpierdzielało żarełko. Jakie to proste! ;:215 Wielkopolska na pewno jest cieplejsza od Małopolski, ale ja ciągle zerkam na Wrocław i ogód Karoliny, tam dopiero jest klimat!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewka Twoje róże już takie ukwiecone, a i powojniki też pięknie kwitną Jedno co mam takie samo to rumiany są w takim samym stadium kwitnienia :lol: Pozdrawiam ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu moja RU też ma podobny kwiat z zielonym oczkiem, pamiętam miałam wcześniej taki przypadek i Gosia/Deirde powiedziała, że nie jest to choroba tylko pod tym zielonym wychodzi nowy kwiat, takie coś piętrowe. Szukam gdzie to miałam ale jak znajdę to podrzucę ten opis Gosi, bo nie umiem tak fachowo opisać.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, śliczne różyczki, ja będę musiała troszkę poczekać na pierwsze kwiaty, teraz tylko walka z mszycami i gryzoniami
najgorsze , ze podkopują mi róże :cry: Szpaczki masz śliczne , ja mam dwie budki ze szpakami, o świcie i o zmroku, udzielają
darmowych koncertów ;:224 Jak zakładały gniazda to nacięły troszkę kwiatków, ale za te koncerty, można im te wybryki
pościć w niepamięć ;:306
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu pięknie ci kwitną już róże, u mnie jak na razie tylko pnąca zaczyna się rozwijać :heja Ale po dzisiejszej burzy i huraganie nie mamy tunelu foliowego, wygieło go w ósemkę i połamało ;:145
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Szpaczki znają sie na rzeczy wiedzą ,ze do narzeczonej tylko z kwiatkiem to większa szansa przed odrzuceniem .Albo do stóp im je rzucają zalotniki jedne :;230 Koleżanka też ma budkę lęgową na czereśni i wrzaski okropne słychać jeśli ktoś obcy chce sie zbliżyć .Ewuniu cudna Goldenka ;:167 u mnie Maigold na razie czaruje wielka ilością kwiecia a Doktorek się zbiera a mam go przed altanką ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Cześć Ewciu :wit mało piszę, ale zaglądam często. ;:196 Pięknie masz w ogrodzie ;:215 Golden Celebration u Ciebie jest okazem ;:180
Bardzo mi się podoba powojnik ten na pierwszych zdjęciach. Jak się nazywa i czy masz już o nim jakąś wiedzę praktyczną ?
Kolor kwiatów ma super ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewo nie martwiłabym sie takim podwójnym "pączkiem", to chyba coś fizjologiocznego, na pewno nie choroba, czasem zdarzają się takie kwiaty, nie tylko na różach, Nie wiem od czego to zależy, może coś w genach? Widać, że krzaczek zdrowy, więc wszystko będzie dobrze, następne kwiaty będą już piękne. Gdzieś już widziałam Othello z takim oczkiem, może mniejszym. Nie masz się czym martwić.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuś nie nadążam za Tobą, tempo wpisowe masz jak burza.
Kolka dni nie zajrzałam i już nie doganiam ale te Twoje róże mają tempo, może to Warta stwarza im taki klimat :?:
U mnie też zaczynają i nawet mszyc teraz nie ma ale wszystkie róże potraktowałam chemią bi inaczej bym ich nie okiełznała.

:wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

No Karolinka to ma już w ogóle wegetację, kwitnienie rozhulane na dobre! ;:167 Ale i u nas lada chwilka ;:333
Śliczne złocienie!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu..po nietypowej wiośnie i przymrozkach widzę że u ciebie z różyczkami nie tak żle, przeciwnie wspaniale. Nawet już kwitną. ;:138 . Moje w pączuszkach ale nadzieja jest. :heja . Z robactwem na razie się rozprawiłam..do następnego. ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”