Różyczki u Ewki cz. III

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewka super, że się reklamacja powiodła ;:173 , do mnie też wczoraj przyszła Ballerina z Flo... i jest OK... Niestety fotki nie mam bo mam padnięty aparat ;:222
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Przepraszam, że się wtrącam, Tolinko ja tę begonię kupowałam pod nazwą Dragon Wing w miejscowej szkółce.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Wierzę Ewa, ze stary dziadkowy jaśmin żyje i odwdzieczy sie za opiekę , pochwal sie jak podrośnie. Takie stare krzewy to cenna rzecz. Ja mam taką kalinę , jak moi rodzice tu przyjechali to juz rosła, przeszła różne koleje, zaniedbania ale teraz ( oczywiście nowe odrosty) żyje i dobrze sie ma . A jeszcze teraz po wycince niszczących ją świerków odżyje i będzie piękna . To dopiero jest pamiątka z lat 40 -stych :wink: Warto to chronić , mam też z tych lat jabłonie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Super, ciesze się, że reklamacja uwzględniona! ;:215
Co do tych ze słabszym korzeniem, to trzymam kciuki, że fajnie wystartują i zbudują piękne krzaczki.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, nieźle poszalałaś z różanym zamówieniem ;:224 Sadzonki bardzo ładne, a Doktorek rzeczywiście kiepsko wygląda. Dobrze, że F stanęła na wysokości i uwzględniła Twoją jak najbardziej słuszną reklamację ;:333
I jeszcze słówko o Rosomane Janon, bo widziałam ją wśród nowych nabytków. Dobrze ją okrywaj na zimę, bo jest bardzo wrażliwa. U mnie dwie zimy i obie kiepsko zniosła. Wszystko to co ponad kopcem jest całe czarne. Rozchyliłam nieco kopczyk i pod spodem widzę zielone pędy, więc żyje. Niestety znów będzie się budowała od początku :(
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Tydzień temu posadziłam 19 szt. róż zamawianych na All.....u botanik21.Duże,dorodne krzaczki,mocno rozgałęzione.Tylko 1 szt. miała podcięty mechanicznie korzeń.Ponieważ cena 1 szt. jest b. niska - nie reklamowałam.Odmiany Raj...zamówiłam 2 szt. :wink:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewelinko - dostałam wiadomość, że Doktorek będzie jutro. Podoba mi się kontakt e-mailowy z Floribundą, bo wiadomo, co dzieje się z przesyłkami, żadnych niespodzianek. Begonie zwisające zawsze mi sie podobały, będziesz miała z nich pociechę .
Krysiu - Posadziłaś swoje różyczki? Patrzyłam w Twoim wątku, ale nie widziałam nowego wpisu. Długo już Cię męczy kaszel, może musiałabyś zasięgnąć porady lekarza? Dziś była ładna pogoda, więc o ile zdrowie i prace domowe pozwoliły, pewnie troszkę podziubałaś w ogródku. Mnie udało się przyciąć kilka róż. Zawsze mam jednak wątpliwości, czy robię to dobrze.
Ewko - Ballerina posadzona czy dopiero wymoczona?
Daysy - dzięki, ze odpowiedziałaś Tolince. Dla mnie begonia to begonia, różni się tym, że jedna ma większe a inna mniejsze kwiaty. Ot, cała moja wiedza na ten temat.
Karolinko - doceniamy niektóre rzeczy, miejsca i rośliny, jak nie ma już z nami tych, dla których były ważne. Tak jest z moim jaśminem i jak piszesz z Twoją kaliną . Czy piszesz o jabłoniach wokół których rosną te piękne róże? Zawsze je podziwiałam! Podobnie jak szpaler pomalowanych na biało drzew. A o jaśmin będę dbała najlepiej jak umiem.
Basiu - trzymaj kciuki mocno i nie puszczaj, bo dziś znów patrzyłam na ubiegłoroczne mizerniaki i nie wiem , co z nimi zrobić. Pewnie, że mogę zostawić, ale czy z cienkich dwóch witek coś urośnie?
Dorotko - zaraz zapiszę Twoją uwagę w notatkach, do zimy na pewno zapomnę, a ważna sprawa. Jestem przerażona niektórymi różami, całe pędy mają w czerwono-brunatne kropki, gdy przycinam - są zieloniutkie w środku. No i co mam z nimi zrobić?
Lodziu - Mini Eden Rose jest olbrzymia! Musi rosnąć przy pergoli, i to wcale niemałej. Jeśli zamówiłaś dwie, to zostaw na nie ok 2,5 m - 3 m szerokości. Na zdjęciu dobrze nie widać jej wielkości, pod koniec sezonu zajęła wyskość całej pergoli, a długasne pędy rozchodziły się w każdą stronę. Rewelacja! Niestety będą musiała ją skrócić, bo mało inteligentnie podwiązałam ją drutem i zwyczajnie poraniłam. Wdała się infekcja i mam za swoje.

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Troszkę mnie przeraziła wielkość twojej Mini Eden Rose. Jest piękna ale niezwykle rozłożysta.
Ja swoją, chyba niezbyt mądrze, posadziłam przy zejściu do wgłębnika... Niby będzie miała miejsce ale zasłoni całe schodki ;:223 A mocno swoją przycinałaś czy pozwoliłaś jej szaleć? Jest szansa że odpowiednim cięciem i podpinaniem jestem w stanie nad nią zapanować? Czy raczej przesadzić póki młoda?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewka Ballerinka wymoczona , ale ona przyjechała już jakby z wanny wyciągnięta ;:306 .. No i chyba ją posadzę, bo już mrozów nie widać, a za-kopczykuje, żeby łatwiej jej było się przyjąć, ma już nabrzmiałe paczuszki liściowe :) jak odzyskam aparat to ją obfocę ;:333 .
;:3 życzę
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ta Mini Eden Rose jak na taką drobinkę w kwiatach to niezły potwór. Ja już swojej "normalnej" Edenki nie mam - w jej miejscu obecnie znajdywa się przyszły gabinet męża :wink: Ale gdy zobaczyłam u Ciebie Mini ER zaczęłam się nad nią zastanawiać, czy jej nie zaprosić do się...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Nie spodziewałam się, że ta mini Eden potrafi aż tak się rozrosnąć! Piękna jest!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

April - Mini eden rozrasta się w każdą stronę. W ubiegłym roku cięłam ją delikatnie, ale jednak cięłam. Nie wiem, jak rośnie w innych ogrodach, u mnie rozchodzi się w każdą stronę. To zdjęcie zrobione jakby z jej boku, spójrz

Obrazek

Ewko - skoro nóżki wymoczone, to powinno być ok. Kopczyki też jeszcze robię najmłodszym panienkom.

Sylwio - jeśli Edenka ustąpiła M. miejsca, to musisz M. mocno kochać ;:304 A tak powaznie Mini nie ma z kwiatem "dużej" Edenki nic wspólnego. Obie są piękne, ale Mini ma zdecydowanie mniejsze i mniej liczne płatki w kwiatach.

Basiu - zupełnie nie wiem, dlaczego Mini jest tak mało reklamowana na naszym forum, ona jest warta każdej reklamy.

Dziś dla odmiany musiałam reklamować różyczkę kupioną w Rosarium na Gardenii. To Miracle on the Hudson. Kiedy ją kupowałam, wydawała się zdrowa. Posadziłam , okopczykowałam i ... dziś, gdy się jej przyjrzałam zobaczyłam, że wszystkie pędy są uschnięte. Po odkopczykowaniu jest na dwóch zielona część, ale czernienie wyraźnie posuwa się coraz niżej. Scięłam ją niziutko, a potem napisałam do Rosarium. Nie powinno tak być, że wiosenne róże padają zaraz po posadzeniu. Nie było u nas w tym czasie żadnych mrozów, które mogłyby uszkodzić pędy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Floribunda przysłała dziś nową paczuszkę, w której oprócz nowego Doktorka, całkowicie zdrowego, był bonus - Pink Flower Circus. To się nazwya spodejście do klienta. Sprawa załatwiona szybciutko, bez dyskusji i jeszcze z rekompensatą. No i teraz na pewno będę o nich mówić dobrze, a co więcej - polecać tę Firmę. Zdrowe sadzonki, piękne korzenie! W ubiegłym roku miałam podobną sytuację z RosaPlant, otrzymałam beznadziejne sadzonki . Mimo reklamacji, nie zostały one wymienione. Powiedziano mi, że mam wsadzić i zobaczyc, czy się przyjmą. Oczywiście, że się nie przyjęły, bo nie miały właściwie na to szans. Po roku nie mam ochoty już ani reklamować ani kupować. Jestem zazwyczaj wyrozumiała i wiem, że mogą zdarzyć się słabsze egzemplarze, ale żeby wszystkie były słabsze?

Pink Flowers Circus

Obrazek

Souvenir du Docteur Jamain - tym razem zdrowy!

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, faktycznie o "mini" mało słychać na forum, ale powiem Ci, że też ją w szkółkach nie widuję... Chyba, że mi coś umknęło.
Bardzo się cieszę, że Twoja reklamacja tak dobrze została załatwiona :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”