Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, bardzo lubię tą rabatkę, nawet w deszczowe dni, gdy wyjrzę przez okno to jakby słoneczko świeciło pod świerkiem,
lubię też słoneczniki, teraz ich nie sieję, bo nie mam na nie miejsca , ale w ogrodzie mam parę słonecznych akcentów. ;:168

Olu, ja swoją smagliczkę, posiałam 5 - 6 lat temu , to ,,słoneczko,, to raj dla pszczółek . ;:168

Jadziu, oglądałam moją azalie, ma bardzo mało paków, i już puszcza listki, wiec będzie słabo kwitła. W tym roku sobie odpocznie nabierze sił i na pewno w przyszłym roku pięknie zakwitnie. ;:306 Przez te dwa dni, pracowałam w ogrodzie, już wysadziłam pomidorki, jutro jak pogoda pozwoli to posadzę ogórki i cukinie. Musieliśmy wybrać inne miejsce pod pomidorki, bo miejsce co miałam wcześniej uprawione
pod warzywnik to błotne bajorko, można by tam pole ryżowe założyć ;:306
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam wszystkich serdecznie w ten majowy słoneczny dzień ;:167 Skorzystaliśmy ze słonecznej niedzieli i pojechaliśmy
na wycieczkę rowerową, okazało sie ,że z moją ,, kulawą,, nóżką lepiej mi sie jeździ na rowerku niż drepta ;:65 teraz rowerek
odstawiam tylko do następnego weekendu i będą kolejne wycieczki na dwóch kółkach a w tygodniu mam jeszcze dużo zaległej pracy w ogrodzie, już pokazały sie mszyce wiec będę musiała je przepędzić z moich różyczek ;:124
Parę fotosów z mojej wycieczki.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Żeremia bobrowe.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Gdy stanęłam pod tą gałęzią to krzyknęłam z przerażenia- na pierwszy rzut okiem , myślałam, że nade mną wisi wąż, ale mieli ze mnie
ubaw ;:306
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, to samo sobie pomyślałam, jak spojrzałam na to ostatnie zdjęcie! ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ja też w pierwszej chwili pomyślałam, gdzie dorwałaś takiego "gada" ;:202 Gałąź do złudzenia przypomina węża ;:oj , też bym uciekała :shock: Super fotka ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj :wit . Jednak co kobieta to kobieta, ja też pomyślałam, że to wąż ;:306 . Fotki bardzo ładne ;:333 . Uwielbiam wszelakie owady na zdjęciach ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Udało ci sie Wandziu zrobić fajna fotkę Biegaczowi wręgowatemu, a drugi to chyba Żuk wiosenny, a także widać działania bobrów.Fajna wycieczka czy na jednej z fotek to storczyk, albo jakiś inny kwiatek w kolorze lila kaczeńce .Jednak chyba wszyscy mieli to samo skojarzenie tej prążkowanej gałęzi :;230 ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Gdzie tu jechać, żeby uraczyć się kaczeńcem? Czy one jeszcze gdzieś są. Kiedyś rosły przy rzeczce koło mojego domu. Było ich pełno. Cywilizacja i ot co moi drodzy.
Piękna wiosnenka w Twoim ogrodzie!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam :wit przepraszam, że nie odpisywałam, ale miałam bardzo pracowity tydzień, nadrabiałam wszystkie zaległości na działce
po deszczowych tygodniach.


Basiu, Daysy, Ewo, ;:167 Gdy stanęłam pod tą gałęzią, spojrzałam w górę, na moment mnie niemal sparaliżowało ze strachu,
uciekając z pod tej gałęzi, z krzykiem, niemal nie dotykałam ziemi ;:202 Zdjęcie zrobiła Agnieszka, bo ja już nie odważyłam się
tam wrócić ;:306

Jadziu, nazwy żuczków, zapiszę a ten niebieski kwiatuszek z robaczkiem w środku to fiołek znaleziony na ścieżce leśnej.

Moniko, uwielbiam kaczeńce, w naszej okolicy też jest mało skupisk tych pięknych kwiatów, ale pamiętam lata, kiedy w naszych
okolicach, podmokłe łąki złociły się od kaczenicy i bocianów.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Niedziele mamy chłodną i wietrzną , wiec w sam raz można posiedzieć przy komputerze, i odwiedzić cudowne ogrody,
na naszym forum ;:65 Na początek parę fotek z mego ogrodu, zdominowanego przez Niezapominajkę , ale jak przekwitną
niezapominajki i tulipany to ogród będzie raczej zielony bo na kwiaty różane długo będę czekać, a krzewy azalii i rododendronów,
skąpo są pokryte kwiatami :shock:
Tulipany w moim ogrodzie ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Też byłam pewna, że patrzę na węża ;:202 Całe szczęście, że to jednak nie on. Taki "okaz", mimo że nieprawdziwy, potrafi napędzić stracha ;:108 Super mieliście wycieczkę i niezłe okazy na niej spotkaliście ;:108 Bobry i u mnie są, ale ślady ich bytności spotykam tylko na rzece i tam nacięte są tylko gałązki. Tutaj powaliły całkiem spore drzewo.
Piękne tulipany, te biało czerwone z pierwszej fotki ;:138
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko, w Twoim otoczeniu masz piękne lasy,które pokazujesz na swoich zdjęciach a takiej kolekcji pięknych tulipanów,
jak Ty masz, może kiedyś i ja sie doczekam :tan
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Piękne tulipany.
Z tym wężem na drzewie to naprawdę nie do wiary! Wygląda jak wąż!
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Róże, po ostatniej zimie mocno ucierpiały, musiałam niemal wszystkie róże ciąć do kopczyka. Roża pnąca , którą zawsze uważałam za
terminatorkę , po tej zimie musiałam ją mocno ciąć i jak sie okazuje dalej nie może odbić, ta bidulka tak wygląda i przypuszczam,
że nie ominie ją kolejne odmładzające ciecie ;:oj Jest to róża zidentyfikowana na forum jako Empress Josephina,
co roku obficie kwitła ;:167


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obok tej róży rośnie róża Alchymist , którą na zime okryłam włóknina, ta ma zdrowe zielone liście i zauważyłam , pierwsze malutkie
pączki kwiatowe. Róze były jednakowo nawożone , najpierw amofoską a potem nawozem granulowanym bydlęcym i owczym.

Obrazek

Obrazek
róza Multi flora też ma malutkie paki a obok niej róża Flammentanz.

Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”