Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wando - faktycznie to zdjęcie jest jak pocztówka imieninowa! Ciągle jeszcze masz tak kolorowo? Pokazujesz też dalie, a te kwitnąć będą bez przerw. Szkoda, że mamy tak krótkie lato, mogłybysmy dłużej cieszyć się ogrodem. Podaj proszę przepis na suszone pomidorki w zalewie. Chętnie wypróbuje, a nigdy sama nie robiłam.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mariolu, Róż wielkokwiatowych czerwonych mamy bardzo dużo , czasem jedna od drugiej różnią sie minimalnie, mogą
być z sobą blisko spokrewnione. Podam Ci kilka nazw róż które są podobne do siebie.
Poulman synonim Ingrid Bergman, Ena Harkness, Dame di Cuori, Grand Gala, Loving Memori, Burgund, Uncle Walter. Odcień czerwieni,
może się zmienić, wpływ na barwę i wielkość kwiatu może mieć , rodzaj podłoża, nawożenie. Moja róża Ingrid Bergman, w tym roku ma naprawdę piekne duże kwiaty, ale w zeszłym roku kwiaty były drobne powiedziałabym nawet mizerne i chorowała na czarną plamistość. Ja mam kilka róż których nie udało mi sie zidentyfikować ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, ogród jeszcze tetni kolorami, wprawdzie część róż przekwitła zwłaszcza pnące które nie powtarzają kwitnienia, ale krzaczaste
już puszczają nowe pędy kwiatowe, zaczynają już kwitnąc dalie , hortensje jeszcze będzie trochę kwiatów i będziemy robić zdjecia do zimowych albumów. Ewo pomidorki suszone w oliwie robię z przepisu internetowego, tylko ja pomidorki suszę na suszarce a nie w
piekarniku, ja do suszenia używam pomidorki San Marzano .http://wkuchennymoknie.blox.pl/2010/09/ ... OLAMI.html / ja jak nie mam papryczki świeżej to dodaje troszkę suszonej papryki ostrej.

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Asiu, Jak Tobie, już pisałam ja nie jestem zadowolona z róży New Dawn, mam ją od 2011r pędy puszcza grube i długie, czasem na końcu pęda
zawiąże parę kwiatuszków a najczęściej rozwija pierwsze kwiaty na dolnych wiotkich pędach gdzie kwiat zwiesza się ku dołowi .
W tym roku to totalna porażka :(

Obrazek


Obrazek
poobrywałam trochę pąków które po deszczu zaczęły gnić a nie rozwijały kwiatu.

w poprzednich latach tez kwitła bardzo słabiutko miała parę kwiatków, chociaż kwiat miała śliczny.


Obrazek


Obrazek
Te kwiaty też są niemal przy samym dole pergoli.

Obrazek
Roże to indywidualistki, przypuszczam że miała tam za ciasno i to miejsce jej nie odpowiadało. Zrobiłam odszczepke i już rosnie mi nowa sadzonka ma trzy 80cm pędy i nawet zakwitła przy samej ziemi . ta roza będzie rosła samodzielnie na pergoli i zobaczymy jak dalej bedzie marudzić to pójdzie pod płot.

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, faktycznie mizernie wyglada :shock: . W poprzednim roku była bardzo ładna, jakaś nawet mocno różowa. Nie wiem co Ci radzić. Ja ma też problemy z różami i innymi roślinkami. Nie ma się czym chwalić, to i zdjęć im nie robię, ale jeszcze walczę o nie.
Ostatnio zasiliłam róże gnojówką z pokrzyw. Wiesz, że chyba im lepiej ;:306
A smród ta pokrzywa ma nieziemski, ale każdej rózy dałam trochę. Rozcieńczyłam oczywiście ;:204
To w tym roku nastawiłam tą pokrzywę pierwszy raz, chyba zacznę stosować pod wszystkie rośliny. Okazuje się, że to baaardzo dobra naturalna odżywka :).
Polecam !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Moja Ingrid Bergman zachowuje się bardzo przyzwoicie. deszcz raczej jej nie przeszkadza. Za to łapie ją plamistość.
Suszone pomidory robię z Limy i suszę na suszarce nad gazem. Są przepyszne. Zawsze robię z 12-15 kg, wychodzi raptem kilkanaście słoiczków. Ale te sklepowe mogą się przy nich schować ;:108
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Asiu,[/b mam nadzieję, że ta druga różyczka, bedzie miała duzo miejsca i bedzie obficie kwitła ;:108
Gnojowice kiedyś używałam, ale na jej intensywny zapach zrezygnowałam.

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko, Moja Ingrid Bergman w tym roku na razie nie choruje ale w ubiegłym roku,była nagusieńka ;:306 zero listeczka
Dzisiaj po deszczach , wyłamały sie 3 duże kwiaty .

Obrazek

Pomidorki susze w suszarce elektrycznej, to raczej długo trwa, ale rozumiem, że Ty suszysz w piekarniku gazowym :?:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ło matko ile musiałam nadrobić w twoim wątku .Jakoś ostatnio nie daje rady wpadać do wszystkich zaprzyjaźnionych ogródków.Od rana powoli nadrabiam to w związku z nieprzychylną pogodą .Jednak po południu się rozjaśniło i nawet zaświeciło słońce ,wiec popołudnie spędzony w ogródku .Fajne odwiedziny miałaś widziałam ,ze goście uraczyli sie buraczkami i fasolką, a Tobie pozostawili resztki .Wandziu nie możesz jakoś zabezpieczyć sie przed nieproszonymi gośćmi ???.Zastanawiałam sie nad Twoja jedną NN czy to aby nie Cafe ona jest pod moim ostatnim wpisem .Cudna biała dalia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Nie, Wandziu. Piekarnik mam elektryczny. Em mi zbudował suszarkę stawianą na kuchence gazowej, nad palnikami. Ma trzy pięterka, w razie potrzeby ma jeszcze nadstawką z dwoma półkami. Ale nadstawka właściwie tylko do grzybów. Dla pomidorów jest już tam zbyt wysoko i się nie suszą. Stelaż jest metalowy, półki zrobione z metalowej siatki. Suszy się rewelacyjnie :heja
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam, :wit Dzisiaj cały dzień padało, wiec postanowiłam nadrobić zaległości i wstawić parę nowych zdjęć.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Róza Kosmos.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko, To teraz rozumiem, że przerabiasz 15 kg pomidorków ;:333 super sprawa.Ja zastanawiam sie czy nie było by lepiej
suszyć w piekarniku elektrycznym na funkcji turbowentylator, suszone grzybki na funkcji turbo wychodzą mi czarne wiec susze w tej
małej suszarce elektrycznej. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, dziś deszczyk popadał, ale deszczyk był potrzebny, wiec też nadrabiam zaległości i zaglądam do ogrodów a jutro
prawdopodobnie będę musiała zakładać ogóraski . Co do różyczek NN bedę je wystawiała dopiero jak czas pozwoli, może jesienią. ;:168

Obrazek
Jadziu ta rożyczka That's Jezz chyba chce zostać różą pienną ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”