Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj :wit . Pogoda beznadziejna ostatnio i nie zazdroszczę opadów śniegu ;:222 . Mam nadzieję, że ten stan rzeczy nie potrwa długo i zaraz zaświeci nam słońce ;:3 . Trzymam kciuki za słoneczko i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, czasem taka laba jest dobra, oby nie za długo, bo bym bzika dostała ;:306 co do lektury to czasem mi brakowało
czasu ;:108 Jadziu, mikstura z żywokostu już dojrzewa w lodówce :tan

Ewelko, pogodę mamy jaką mamy, zimno , chciało by sie mieć, w nocy deszcz a w dzień słonko i 25 na plusie :;230 ale na
Bałkanach, Kalabrii, dziś mają zimę i minusowe temperatury nocne ;:131 Przeżyjemy :!: po zimie od razu przyjdzie lato ;:306
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ;:168 chciałabym Ci wysłać trochę ciepła, ale u mnie na polu też Narnia ;:223 Ty miałaś kołderkę śniegową, nas ominęło, Genueńczyk skręcił ;:145 Krzaki kilka dni temu oblepione kwiatami teraz są czarne. Jutro ma być ciepło, weekend znów zimny, dopiero w przyszły tydzień coś ma się zmienić.
Wandziu, okryłaś swoje donice balkonowe? Ja wpadłam w panikę :oops: i okryłam.
Trzymaj się cieplutko, aby do lipca :D
;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ona nie musi dojrzewać w lodówce może być w kuchni .Którą robiłaś tę na alkoholu ????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Martuniu, Witam poświątecznie ;:167 Clematisy na balkonie mam od paru dni okryte, gruba lnianą zasłoną na różyczki narzuciłam
kocyk , tej nocy nic im nie grozi ;:19 Róże Alchymist na pergoli okryłam kocykami polarowymi , pomogła mi sąsiadka ;:333 wiec
będę spała spokojnie :tan Martuniu, lato nadejdzie wcześniej mam nadzieję że już w maju :;230

Jadziu, ;:196 robiłam tą z alkoholem , ale obiecali mi że w sobotę, pójdą na działke i ukopią mi korzenia to zrobię maść na bazie smalcu gęsiego i oleju kokosowego. Poczytałam sobie na temat kremów i mam zamiar zrobić sobie krem , bo mam problem ze suchą skórą,
nie zaszkodzi, można popróbować ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

U nas nigdzie nie mogę dostać smalcu gęsiego jest roztopiony ,ale kto go tam wie co jest w środku. Korzeń żywokostu chyba brudzi ręce i nie tylko gdzieś to czytałam , więc trzeba uważać .Jeszcze nigdy go nie miałam tego dzikiego, bo w ogródku mam tylko mianowany żywokost Allgold i jeszcze jeden od Marysi [maska]. Nie wiem czy z takich korzeni można też zrobić .Ja swojej LO na pergoli nie zabezpieczyłam, więc jestem ciekawa jak to z nią będzie to samo Doktorek pergolowy czy Elżbietka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu pamiętam ja moja babcia złamała rękę i kupowała na Kleparzu żywokost na leczenie tej ręki. Na drewnianych stołach można było znaleźć wszystko :D
Mam nadzieję że mróz nie narobił szkód, bo u mnie było na granicy zera i mam nadzieję, że to koniec zagrożenia!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ja nie wiem jaki mam żywokost , 30 lat temu Ciocia przysłała korzeń, wsadziłam w ogrodzie i tak sobie rośnie,
Jadziu ,latem jak żywokost będzie kwitną to zrobię zdjęcie to ocenisz jaki mam dziki czy lekarski . Lubie robić zdjęcia
roślinek dziko rosnących i kwiatów a żywokostu nie mam - sprawdzałam w albumie. To prawda żywokost brudzi, ja obierałam
w rękawicach a rozdrabniałam w blenderze . ;:3

Marysiu, na naszym terenie o 6 rano było -5 tulipanki miały pozwieszane główki, teraz stoją na baczność. Róże na pergolach
miałam okryte kocykami , ale Clematisy na balkonie miały grube okrycie a jednak końcówki listków mają porażone,
w minionym roku na zimnych ogrodników nie okryłam jednego Clematisa i zmarzną już nie odbił ;:145 , tak że teraz jak zapowiadają
przymrozki to panikuje i latam z kocykami i okrywam Clematisy ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu tu na fotce jest ten zwyczajny http://sekrety-zdrowia.org/cudowne-ziol ... -przepisy/ jeśli masz taki to OK.Moje mają inne liście jeden ma żółte a drugi też inne jednak chyba wszystkie kwitną jednakowymi kwiatami .Nie wiem bo moje jeszcze nie kwitły
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ja mam taki sam zywokost jak na zdjęciu , ale na tej stronie, też są ciekawe przepisy, dzięki Jadziu ;:180 Dziś nareszcie
zaświeciło słonko ;:3 a teraz nadciągają chmury z północy i będzie znowu lało :(
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witajcie :wit Dzisiaj zaświeciło słonko ;:3 od razu zrobił się miło,już by sie chciało wypić kawkę w ogrodzie i posiedzieć
na zielonej trawce ;:40 Moje rozsady też wolały by rosnąc na słonecznych rabatkach niż w gnieść się na parapecie okiennym ;:108
szałwia nawet puszcza pąki kwiatowe ;:65

Obrazek
kompan dla szałwii - starzec mroziak.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

to cześć moich wyrośniętych pomidorków
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu Twoje pomidory to juz wielkoludy w porównaniu z moimi.Jednak jak pójdą na powietrze to się zbiorą wiec sie nie martwię.Też dzisiaj sporo czasu spędziłam na ogródku patrząc na leżące rośliny i zważone młode przyrosty .Trzeba było podwiązać tulipany lecz nie wiem czy coś z nich będzie.Szałwie dorodne ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu...udały ci się rozsady, jakie już duże, dorodne.. ;:180 . Oby jak najszybciej nadeszła ta długo wyczekiwana piękna wiosna bo jak do tej pory to ;:222 . Słoneczka życzę... ;:168 . U mnie już nieco cieplej. ;:128
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”