Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

O matko, ale wielkie grzyby ;:oj
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewo, ten grzyb ważył 69 dkg , był zdrowiusieńki ani jednego robaczka. Pierwszy wypad na grzybki i mam już ususzone 9 dkg
grzybków i jedną porcje na zupę, zmrożone. Od poniedziałku córka z zięciem mają urlop, to będziemy ;:65 łazikować po lasach ;:168

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, jakie grzyby ;:oj
A nie znasz może nazwy tej mocno czerwonej/bordowej róży? Też chyba taką mam, pod ciężarem kwiatów zwłaszcza przy deszczowej pogodzie kwiaty się wyłamują...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mariolu, Tą róże kupowałam w szkółce Rozaria pod nazwą - Poulman- synonim, Ingrid Bergman, mam takie dwa krzaczki, sliczna róża ale chyba musze im kupić parasolki ;:306




Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jeśli róża potrzebuje parasolki to do bani ;:222 Moja Gartentraume też potrzebuje parasola to samo piwonia Sarah Bernhard.Jednak kwiaty mają cudne ;:167 .Te moje ogórki zaanektowały też agresty, a w innej części porzeczki, bo mało mają wspinaczki. Dobrze niech im będzie tylko niech owocują dobrze
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ogóreczki dbają o swoją ogrodniczkę, nie będziesz Musiała się schylać do zbiorów ;:306
W tym roku, troszkę nacieszyłam oczy pięknymi kwiatami I Bergman, ale po inne deszczowe lata , to była masakra.
podczas ulewnego deszczu, mocno ucierpiała róża Bremen Stadtmusikanten , też miała wyłamane masę kwiatów.


Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wando - dobrze, że komputer nie przekazuje słów, które bezpośrednio wypowiadam oglądając zdjęcia. Nie mogę też ich zapisać, bo Dorotka , zgodnie z regulaminem, zaraz by je usunęła. W Słowniku wulgaryzmów pewnie byłyby wytłuszczone. A więc na widok 69 g grzyka z mych delikatnych ust posypało się nieźle. Od lat jeżdżę na grzyby, to moje ulubione zajęcie i widok takiego cudeńka sprawia, że najchętniej rzuciałbym wszystko i pojechała w krakowskie. Ale Ci się okaz trafił! Gratuluję i po cichu, zazdroszczę. Pierwsze grzybobranie , dość udane, mamy już za sobą, trzy dni temu też byłam, ale oprócz kurek nie udało się zebrać niczego. A przygotowałam 2 duże kosze, bo pogoda wydawała się idealna. No cóż, syn zjadł kurki, a ja czekam na wysyp.
Wandeczko, pokazujesz Alchmysta, to on ma czerwone, małe kwiatki? Zawsze myślałam, że wygląda inaczej. To na pewno jest on? Czy Ingrid Ci choruje? Tak lubię jej kwiaty, a ona, niewdzięcznica, łapie plamistość.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, te grzybki trafiły nam się jak,, ślepej kurze ziarno,, od poniedziałku moja córka z zięciem mają urlop, to zaczniemy
chodzić na grzybki ;:65 Róża Ingrid Bergman co roku niemal chorowała na czarną plamistość w tym roku, odpukać ma piękne zdrowe
liście, tylko szkoda tych pięknych kwiatów które obłamują się na deszczu. Ewuniu, Alchymist mi choruje, wycięłam prawie
wszystkie pędy, zostawiłam tylko te dwa co są na łuku ale one są oplecione przez clematisa Lady Betty Balfour, więc ograniczyłam
sie tylko do oprysków.Alchymist ma piękne kwiaty w kolorze łososiowo- brzoskwiniowy a w tle to były paki róży Suverin Dr Jamain.
Ewentualnie kwiaty róży Alexander MacKenzi.

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, grzybami mnie zaszokowałaś ;:oj Takiego egzemplarza to ja jeszcze nie widziałam. Przepiekny ;:215
Chyba w ogóle w tym roku będzie sezon grzybowy, lato deszczowe, to jak nic nas grzyby zasypią.
Róża Alchymist - cudeńko ;:oj a larwa motylka - piękna.
Rapsody in Blue koniecznie muszę zapisać do listy chciejstw. A ostatnio kupiłam sobie różyczke Heidi Klum, spodobał mi się jej kolor. Jutro wybieram się na działkę, to zasadzę, na razie czeka w doniczce...
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

https://images82.fotosik.pl/714/bbfec836f6bb29d6.jpg Wandziu czy to nie Barock? Wstaw zdjęcie z pąkiem i nie do końca rozwiniętej róży, przyjrzymy się jej dokładniej. Mam ją od wiosny i sam kwiat bardzo mi ja przypomina, ale bobrze byłoby zobaczyć w rożnych fazach rozwoju.
Grzyby niesamowite ;:oj , tak lubię czerwone koźlaki, mniam ;:173
Patrzę na Twoją Ingrid i chyba jedna z moich czerwonych wielkokwiatowych nn-ek, to właśnie ona, wstaw kilka zdjęć dla porównania, możesz u mnie. :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mega grzyby ;:215
Takim jednym całą rodzinę nakarmisz ;:306
U mnie kwitną pojedyncze róże
Trzeba uzbroić się w cierpliwość
Dlatego dosadzam byliny
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu piękne te Twoje róże :) ja tylko spisuję nazwy tych co mi się podobają, a lista jest już tak długa, że będę musiał ją mocno okroić :;230 a grzybki super ;:333 okazy jak nic :)
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam serdecznie Wszystkich po krótkiej przerwie :wit

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Lato tak szybko przeminęło, ani sie nie obejrzeliśmy a tu już musimy przygotować nasze ogrody do zimowego snu. Teraz będę miała
więcej czasu na spacery po pięknych ogrodach na naszym forum, brakowało mi tego, ;:108 czas tak szybko biegnie, że przydała by sie czarodziejska ruszczyka aby go troszkę zatrzymać, zwłaszcza te radosne dni ;:15
Róze są piękne, ale Cynie też dodają nieco uroku w naszych ogrodach .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”