Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witajcie :wit

Nie wiem co u Was w pogodzie słychać, ale u mnie dzisiaj rano już dachy siwe ;:224 . Brzydka jesień już za nami i zaczyna coraz śmielej poczynać sobie zima :shock:
Już wiem, że nie zdążę ze wszystkimi pracami i niektóre będą musiały poczekać do wiosny, ale zdrowie przede wszystkim ;:333

Jadziu ja też raczej nie ścinam róż, żal mi ścinać kwiaty do wazonu, kiedy w ogrodzie prezentują się znacznie lepiej, ale one i tak nie miały szans na przeżycie w ogrodzie. Po dzisiejszym przymrozku już by po nich nie zostało śladu, a tak jeszcze kilka dni pożyją.

April nic straconego, zawsze masz możesz uzupełnić listę o Novalisa ;:224 , ja nie przepadam za tym odcieniem a też mnie uwiódł i to jeszcze na 4 sztuki ;:124 . Całe szczęście, że oprócz koloru ma jeszcze zalety, przede wszystkim nie choruje i potrafi naprawdę obficie obsypać się kwieciem zarówno w pierwszym jak i drugim kwitnieniu. Twoja Indigoletta wydaje się być w innym odcieniu, ale z Novalisem chyba by stworzyły ładny duet ;:224 .
Dzięki za obszerne informacje dotyczące traw, muszę sprawdzić jak zachowają się te które kupiłam, jeśli przeżyją, będę próbowała z innymi, bo zaczynają mi się podobać coraz bardziej.
W wazoniku są: La Ville Cotta, Mushimara, LD,Braithwaite, W.Shakespeare, Ilse Krohn Superior, Princess of Wales, Jubilee Celebration, Geisha i Cream Abundance
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, ja mam tak jak Ty. Kiedy wracam obolała z ogrodu, też mówię, dosyć, zadbam o kregosłup...
A potem zobaczę swoje cudne kwiatki i cała dusza się śmieje i znowu kopię, przesadzam , jak teraz jesienią. Gdzie zbyt ciasno robię roszady, przesadzam.....Przepiękna ta fioletowa róza, cały sezon się nią zachwycam. No i sporo jeszcze trafiło do wazonu ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć Karolinko, jesteśmy lekko zakręcone ;:306 .Kto jednak by nie był przyglądając się tym wszystkim cudom i zmianom zachodzącym w naszych ogrodach. Każdy sezon inny, czasem lepszy, czasem gorszy, ale na każdy czekamy z utęsknieniem i nadzieją.
Mimo zmęczenia jesteśmy szczęśliwe oglądając efekty naszej pracy i tak naprawdę nigdy nie jesteśmy do końca zadowolone, no przynajmniej jest tak w moim przypadku :wink: .
Też planowałam większe zmiany w swoim ogrodzie, ale jak zwykle jesienią dni są za krótkie a soboty i niedziele nie zawsze są na tyle pogodne, by można było pracować w ogrodzie.Jakby tego było mało, to jeszcze dopadło mnie przeziębienie, z którego nie mogę do tej pory wyjść. Mimo wszystko staram się choć troszkę popracować w cieplejsze dni, ale o tej porze roku raczej o nie trudno.
Wczoraj był jeden z nielicznych, więc wsadziłam jeszcze trzy róże. Niestety reszta prawdopodobnie musi czekać do wiosny na swoje miejsce. Myślę, że masz na myśli Novalisa ;:224 , potrafi zawrócić w głowie, oj potrafi

Obrazek

To juz Lavender Blue

Obrazek

Diorescense

Obrazek

Terra Limburgia

Obrazek

To wszystkie moje fioleciki, a mówiłam, że nie przepadam za tym kolorem. Życie lubi płatać figle ;:224

Ponieważ poprzedni bukiecik szybciutko zmarniał, wczoraj ścięłam drugi, w tym jest: Garden of Roses, Vanilla, pąki Herzogin Christiana,
2 nnki ciemnoczerwone i 2 żółte, LD Braithwaite, Princess of Infinity,z wcześniejszego przeżyła tylko Geisha



Obrazek

W ogrodzie zaś nadal zaskakuje mnie Wchinchester Cathedral, któremu nie straszne chłody i maki, które nadal kwitną mimo panujących chłodów a nawet pojawiających się przymrozkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już typowo jesienne widoki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

A co to za maki ,że kwitną o tej porze , u mnie nawet łodyzek już nie widac :;230
Ale piękny ten Novalis, ale Ty masz więcej fioletowych, co za piękności ;:138
Ja za każdym razem mówię,że to juz koniec z kupowaniem bo już wszystko mam i nie mam już miejsca i siły. A potem coś zobaczę i muszę kupić jakby ogród był z gumy . Na poczatku wszystko było z przodu domu, teraz juz w sadziku, na trawniku, na podwórku..wszędzie gdzie się da i już nie ważne ,że tego nie widać, gdzieś muszę to posadzić :;230 Ta choroba chyba się nie kończy ;:306
Dużo Ci jeszcze róz kwitnie i nowy ładny bukiet, gdyby stał w chłodzie to by dłużej postał a w domu ciepło i szybko pada. Ale trochę pocieszył oczy ;:333
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Mnie też zaskoczyły w tym roku,sądzę, że to wina panującej u nas suszy. Maki zakwitły wiosną, później przeszły okres spoczynku i kiedy przyszły deszcze, wznowiły wegetację. Mam nadzieję, że przetrwają zimę. Maki siałam sama, to maki wschodnie, ale pierwszy raz widzę, by kwitły późną jesienią.
Nasze apetyty na nowe rośliny nigdy się nie kończy, ja już to wiem i nawet nie myślę z tym walczyć. Wiem, że dopóki sił starczy będę je ściągała do swojego ogrodu ;:306 .
Karolinko to już tak zwane niedobitki, ale nadal cieszą. Wiem, że w domu za ciepło, ale nic na to nie poradzę, bo nie lubię w domu chłodu :D . Muszą sobie jakoś poradzić, postawiłam je blisko okna, z daleka od źródła ciepła.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy jednak posadziłam patyczki do doniczek i dwie zabiorę do domu .Jestem ciekawa eksperymentu i jeśli się powiedzie to bedę sie bardzo cieszyć.Wczoraj zaglądnęłam do przedszkola Eyes for you i jak na razie jestem zadowolona[odpukać] .Oby dobrze przezimowały, resztę patyczkowych posadziłam w gruncie .Jestem ciekawa, bo tym razem mają za ochronę małe akwaria, które ktoś wyrzucił ,a ja pozbierałam :wink: Chyba jednak pod szkłem jest cieplej niż pod plastikiem .Och ta Novalis ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ja za patyczki wezmę się wiosną, będę się patyczkować na całego ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Można by rzec słowami poety -"Cicho wszędzie, głucho wszędzie".... Cisza i spokój w przyrodzie i na forum różanym również :wink:
Wcale mnie to nie dziwi, wszyscy z nadzieją czekamy na lepszy, następny sezon. Większość już posadziła swoje zamówione nowości inni jeszcze czekają z bijącym sercem na ich realizacje a ja zastanawiam się, co by tu jeszcze wymyślić, aby zmieścić następne swoje zachcianki. Na parę sztuk, których nie zdążyłam posadzić miejsce mam, ale na następne? Jak na razie pomysłu brak ;:224 a miejsce muszę znaleźć ;:131 Cóż cała zima przede mną, może coś się zwolni w międzyczasie ;:333 .

Karolinko ja tam się nie patyczkuję i patyczkuję :;230 To taka frajda jak widać zielone "noski" a później tyciunie listeczki ;:138 . Uwielbiam te momenty, kiedy już mam pewność, że jeszcze jedna roślinka się przyjęła. Tak naprawdę jest mi obojętne co to jest, ważne, że patyczki są moje ;:108

Jadziu Eyes for You jest śliczna, też bardzo fajna jest Blue for You. Moich kilka patyczków wypadło, ale reszta jak na razie się trzyma. Zobaczymy co przeżyje do wiosny. Na razie nie ma się czym podniecać :wink: Te co w ogrodzie prawdopodobnie mają się dobrze i tak tez rokują ;:333
Że też ja nie mam w okolicy nikogo, kto chciałby się pozbyć takich fajnych rzeczy, mnie tez przydałyby się takie akwaria. Myślę, że będzie im fajnie pod szkłem, tym bardziej, że to jednak większa powierzchnia no i oczywiście masz rację, będą miały cieplej.
Jadziu u nas wczoraj na chwilkę zrobiło się biało, ale niestety na baaardzo króciutko.
W sobotę jeszcze namówiłam męża, by wywieźć resztę kompostu pod róże, tak więc większość będzie miała lepszy start wiosną.
Została jeszcze tylko rabata północna, ale ona ma jeszcze zapasy z ubiegłego roku, więc może poczekać do jesieni na swoją dawkę.
Wiosną różyczki dostaną za to więcej granulowanego obornika, więc chyba się na mnie nie obrażą ;:224 .

Serduszko mocniej bije do Novalisa? No to proszę, Karolinka chyba z przyjemnością popatrzy na fioleciki :) Chwilka wspomnień dla Was dziewczyny ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

;:180 Daysy za tę chwilkę wspomnień.Lubię te kolory i też mam je w ogródku NN i Magenta a obok nich Artemis i Rutewka Splendide White są też w podobnych kolorach ,Chopichon,Charles de Gaulle,Rhapsody in blue,Outta the blue i Old Port Trochę tego nazbierałam lecz nie wszystkie kwitną zachwycająco
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj Jadziu

Rutewkę masz śliczną, taka delikatna. Przejrzałam internet i już nawet wiem, gdzie je można kupić ;:333 .
Z wymienionych różyczek mam tylko Rhapsody in Blue, bardzo ja lubię, chociaż w tym roku bardzo odchorowała suszę. Myślę, że muszę jej znaleźć inne miejsce z daleka od potwora jakim jest Reine des Violettes. O Artemisie czytam same dobre opinie, teraz mam dylemat czy Artemis, czy Wedding Piano mam zostawić na liście.
Pozostałym przyjrzałam się w internecie najtrudniej było z Chopichon, bo co do jej nazwy, chyba są jakieś wątpliwości ;:173 .
Zaintrygował mnie Charles de Gaulle, to chyba róża wielkokwiatowa, ładny kształt kwiatu, o kolorze nie będę się wypowiadała, bo zdjęcia bywają mylące ;:333

Dla Ciebie Rhapsody z pierwszego kwitnienia, bo drugiego raczej nie było ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy podobają mi się fioletowe róże, jednak jakoś nadal ich nie mam u siebie. No ale po Twoich zdjęciach, to Novalisa i Rhapsody nawet dziś, jak łeb urywa, sadziłabym na rabaty. Mam zimę na przemyślenia. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Swoją Rhapsody też teraz przesadziłam od potwora Alpenfee przy niej nie miała szans.Charles de Gaulle kolorem podobny do Novalisa .Chopichon to taka nazwa przypisana, bo bez licencji jest ta róża, a podobna do niej jest Heidi Klum .Mojego Charlesa de Gaulle'a przytłumiła mocno LL rozpycha się łokciami i kolanami i podbiera mu wszystko jedzenie i wodę, a zapach ma zabójczy tylko z kwitnieniem jak to u wielkokwiatów, Myślę ,ze w przyszłym sezonie dokumentnie dojdzie do siebie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Aneczko, z Twoim talentem do tworzenia przeeepięknych rabat na pewno stworzysz śliczną "fioletową" rabatę, chociaż widziałam, że masz u siebie sporo fiolecików, choćby śliczne czosnki. Na pewno znajdziesz wśród nich miejsce choćby dla Rhapsody.

Jadziu, czyli mamy ten sam problem :wink: .... sadzimy dużo i duże :;230 Wydawało mi się, że na swojej "północnej" rabacie mam tyyyle miejsca, że moge saaadzić i saaadzić. Po 2-gim sezonie okazuje się, że co druga róża musi być z rabaty zabrana, bo jeszcze jeden sezon i już nie będę w stanie na nią wejść ;:306

Tak to wyglądało w tym roku wiosną, teraz aż się boje pomyśleć, co będzie w przyszłym,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wyglądało tak niewinnie ;:224

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”