Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ;:oj klematisy..., ale mnie zaskoczyłaś ;:306 , a co z różami :?:
To oczywiście żart, już ciekawa jestem efektu.

Ależ Ty ukrywałaś przed nami piękne zdjęcia. Oglądając je łatwiej przetrwać do wiosny.
Wiesz, u mnie po bardzo długim czasie wyszło ;:3 , nawet śnieg się uśmiecha. ;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam Was :wit

Słoneczko i u mnie dzisiaj zaświeciło, ale rano było tragicznie. Na pewno słyszałyście o wielkim karambolu na A1 ;:224
Rano jak jechałam do pracy na drodze było "mleko". chwilami nic nie było widać na dosłownie parę metrów, zbliżając się do ronda baliśmy się wyjeżdżać, bo nie było widać co się na nim dzieje.
Na szczęście dojechaliśmy szczęśliwie.

Anida, miło mi Cię gościć, zapraszam zawsze o każdej porze. Ogród otwarty dla gości :D .

Jadziu, Cecile widziałam ja u Ciebie i bardzo mi się podobała, myślę, że da sobie radę u mnie. Właśnie chciałam by latem i jesienią coś kwitło na mojej "leśnej " już od tego roku polanie/ rabata bardziej doświetlona ;:333 /.
Grace faktycznie śliczna, ma ciekawy kolor od głęboko brzoskwiniowej by przekwitając przybrać bardziej pastelowy odcień, jestem ciekawa jak sobie poradzi w przyszłym roku, już w gruncie.

Aneczko, trzeba słuchać rad bardziej doświadczonych ;:108 . Cieszę się, że popierasz nasze wybory / męża i moje ;:173 /. Mój mąż od razu wskazał Elf :D , więc nie mogłam mu odmówić, przeciez ja wybrałam 5 pozozstałych :;230 .
Zmartwiłam się tylko opinią o Kiri Te Kanawa, no cóż pierwotnie wybrałam Blue Light, ale za tą pierwszą przemówiły piękne pylniki ;:224 .
Prince Charles też mi wpadł w oko, ale nie można mieć wszystkiego ;:185 . Kiedyś miałam bardzo podobnego powojnika właśnie do Kiri i był taki piękny :shock: . Niestety nie przeżył przeprowadzki ;:185 , Może właśnie dlatego padło na Kiri Te Kanawa, bo bardzo mi go przypominał.

Aneczko a może wiesz co to za clematisy rosną u mnie w ogrodzie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiosną na rynku kupiłam powojnik rurkowaty, rozpoznany jako Casandra,a jesienią kupiłam jeszcze w Obi Powojnik Vitalba i Alpina, ale nie wiem jakie konkretnie bo jeszcze nie kwitły. Z etykiety wiem, że jeden jest niebieski a drugi biały.

Ewuniu, muszę się bacznie przyjrzeć pędom, być może to on. Na razie pokażę te fotki na których troszkę lepiej widać pędy z kolcami :wink:

Obrazek

Obrazek

Witaj kochana ;:196 . Lubię zaskakiwać ;:333 . Teraz poważnie, jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa, muszę jednak dobrze przemyśleć zakupy różyczek, bo gdzie wcisnę następne. Co roku przybywa tyle ślicznotek. Chciałoby się wieś, ale miejsce.... gdzieś :;230
Alexio nic nie ukrywam, mam duuużo zdjęć, ale nie wszystkie pokazuję, bo bym Was zanudziła. Wiesz, że nie są one najlepszej jakości a najprzyjemniej ogląda się te najpiękniejsze.
U mnie, też dzisiaj słonecznie przez cały dzień, ale w nocy zapowiadają -14.
Alexio powiem Ci, że udało mi się przekonać Sarę by zostawała w domu, to taki mały sukces ;:224 Sporo sił nas to kosztowało, ale w końcu się udało.
Na pewno pomogła nam jej kontuzja stawu biodrowego i kręgosłupa, ale jest już lepiej, bierze leki. Lekarz stwierdził, że ta rasa tak niestety ma, w pewnym wieku.
Rozmawiałam z bratanicą/ też ma owczarka niemieckiego/ mniej więcej w tym samym wieku i ma ten sam problem. U jej Brutusa nawet chyba bardziej zaawansowany, bo nie jest aktualnie w stanie wejść na górę.

Chopin ;:167 dla Ciebie, mam wielkie oczekiwania co do tej róży ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy Twój "kwiatuszek" już mniej kłuje ząbkami?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ;:168 ;:3 clematisy w różance to świetny pomysł, tylko jakie wybrać, aby wiosną nie było problemu z prawidłowym przycięciem.
Ja wiosną posadziłam dwa gatunki okrywowych . Paul Farges ładnie sie rozłożył pod jodłą i świerkiem gdy przekwitły konwalie i liscie zaczęły żółknąć
to Paul Farges pieknie to zatuszował , ma białe kwiatuszki. Natomiast botaniczny Vitabla o rożowych kwiatkach miał tylko dwa metrowe pędy i nie zakwitł. Daysy zauroczyła mnie Twoja kompozycja roży Nevada + Pink Nevada czy w rzeczywistości te róże maja takie duże kwiaty 8 - 10 cm jak opisują .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Też miałam tego Kiri i nie przesadzałam go i też padł ,wiec może one jakieś słabowite.Niestety przesadzany Purpurea też nie może zaskoczyć ciekawe w tym roku jak się zachowa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Gdzie nie wejdę wszędzie wspomnienia, kusicie tymi swoimi pannami na wszelkie sposoby. Niby swoje typy mam, a coraz to nowe bym dopisywała do listy. Jesteście okrutne :wink:

Nie pozostanę Wam dłużna, chociaż nie mam czym z Wami konkurować ;:224 .

Comte de Chambord ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bremer Stadtmusikanten


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Claude Monet

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

F.Juanville i Flammentnz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Garden of Roses ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu ja też dopiero raczkuję w clematisach, więc nie pomogę za dużo w tej dziedzinie. Na zdrowy rozsądek dla towarzystwa róż, chyba najlepsze byłyby clematisy, które nie potrzebują zbyt mocnego cięcia, ale to tylko moje przypuszczenia. Najlepiej zapytaj Aneczki, ona Ci na pewno podpowie.
Ja po raz pierwszy kupiłam okrywowe, zobaczymy jak sobie dam z nimi radę.
Tak zarówno Nevada jak i M.Hilling mają naprawdę duże kwiaty, naprawdę jest na czym oko zatrzymać, są wręcz oblepione kwiatami, a przy tym obłędnie pachną i wabią owady.

Obrazek

Obrazek

Zostaw im duuużo miejsca ;:224

Jadziu ja nie miałam poprzednio Kiri, ale był bardzo do niego podobny. Jeśli nie da sobie u mnie rady to trudno, będę szukała podobnego, bo widoki jakie tamten mi zapewniał są tego warte.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ostatnia fotka Margarete z Nevadą ;:167 to samo Francois z Flamentanz obłędne dwa duety .Patrząc na te wspomnienia to chciałby się już oglądać je w realu ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Flammentanz zjawiskowa ;:oj Krzak tak oblepiony kwiatami, że aż mnie skręca z zazdrości ;:183 I Ty mówisz, że nie masz czym kusić?

Obrazek
O to zdjęcie powinny się bić wszystkie szkółki. To dopiero byłaby reklama tej odmiany. Sprzedaż wzrosłaby od razu o 100% ;:108
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy pierwszy powojnik to może Ernest Markham (choć nie wiem czy Twój nie ma ciut ciemniejszych pylinek. A może to tylko przekłamania na którymś ze zdjęć..?) lub Kardynał Wyszyński. Oczywiście pewności nie mam żadnej, bo po pierwsze to nie moja kolorystyka a po drugie są setki odmian i nie sposób znać wszystkie. :oops:
Drugi to prawdopodobnie Justa. Masz jeszcze jakieś inne jego zdjęcia?
Kochana nie martw się za bardzo bo czy Kiri Te Kanawa czy Blue Light to jeden ciort. Jak mu przypasi to będzie rosnąć a jak nie to nie. Na szczęście masz też inne powojniki. :wink: No ale jakby nie patrzeć Prince Charles to pewniak... ;:224
Flammentanz to istny potwór u Ciebie! ;:180 No no robi wrażenie. ;:224
Garden of Roses uwielbiam. Będę mieć ją w tym sezonie i na balkonie. :tan
A Comte to jest cacko nad cacka. U mnie spisuje się na medal! No i ten zapach... ;:224
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Gdzie nie wejdę wszędzie wspomnienia, kusicie tymi swoimi pannami na wszelkie sposoby. Niby swoje typy mam, a coraz to nowe bym dopisywała do listy. Jesteście okrutne :wink:

Nie pozostanę Wam dłużna, chociaż nie mam czym z Wami konkurować ;:224 .
:wit Daysy :;230 :;230 właśnie że masz czym konkurować ;:333 Takiej Nevady i M.Hilling jak twoje okazy nigdzie na forum
nie widziałam ;:180 Inne też budzą zazdrość :D
Też pod wpływem zdjęć chętnie bym kliknęła na nie jedną, ale..... coraz częściej rozsądek bierze górę.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dzięki za miłe słowa ;:196

Nie było tak różowo w tym roku. Dla mnie rok był raczej słaby, dużo różyczek kwitło raz, a niektóre można powiedzieć wcale.
Bardzo ucierpiały róże na rabacie,którą jesienią troszeczkę poszerzyłam, mówię prawdę .... na razie troszeczkę :wink:
Przyczyną mógł być kret, który jesienią bardzo uaktywnił się na trawniku, właśnie w pobliżu tej rabaty.. Trudno go było zlokalizować, bo tam dość gęściutko, kopców co prawda nie widziałam ale, że buszował to raczej pewne.

Poległy między innymi moja ukochana Mount Shasta, która odbiła późną jesienią i chyba nie przeżyje. Żółta wielkokwiatowa nn-ka, Lustige, Sutter's Gold. Kiepsko kwitła również Kronenbourg.
Pamietacie moją Rhapsody in Blue z 2015 roku

Obrazek

Obrazek

Pierwsze kwitnienie było całkiem udane, niestety drugiego nie było wcale ;:185

Obrazek

Obrazek

Podobnie było z Reine des Violettes

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak pięknie było tylko w czerwcu, później to całkowita klapa ;:131

Susza drugi rok z rzędu zebrała u mnie niezłe żniwo, wody nie starczyło dla wszystkich panienek. Miałam nadzieję, że te starsze poradzą sobie, okazało się, że niestety nie. Cóż z tego, że dokarmione, okazuje się, że samo papu nie wystarczy.

Za chwilkę ciąg dalszy ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Jadziu, żebyś wiedziała, że coraz trudniej usiedzieć w domu, kiedy słońce świeci za oknem. Tylko mróz przypomina, że jeszcze zima.

Dorotko, 2 lata temu kwitły jeszcze ładniej, no może nie Flammentanz, ale F.Juranville na pewno ;:224 . Bardzo jestem ciekawa jak sobie dadzą radę w tym roku, bo trochę musiałam je prześwietlić ;:224

Aneczk
o ja też typowałam Justa i Kardynał Wyszyński. Justa posadzona przy sośnie, na którą jeszcze wszedł bluszcz, więc nie ma łatwego życia. Kardynał posadzony przy Pillu, niestety przeszukałam fotki i chyba nie mam ich fotki razem ;:131
O Księciu pomyślę w przyszłym roku ;:173

Maju, dzięki ;:196 akurat Ty nie musisz nikomu zazdrościć a już mnie na pewno :wink: Byłam u Ciebie i po cichutku podglądałam Twoje wspomnienia :oops: . Tam dopiero są cudeńka ;:215 , z wrażenia zapomniałam co chciałam napisać ;:224 .
Ponieważ dzisiaj mam u siebie wnuczka, więc odpisuję Wam lakonicznie, ale jutro się poprawię, a także odwiedzę Wasze wątki.

Spokojnej nocki Wam życzę ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Reine des Violettes istna Ślicznota... mam ją od wiosny, ale nie uraczyła mnie ani jednym kwiatkiem, ale budowała masę.
Czy ona powtarza kwitnienie?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Duecik Nevady i M. Hilling ;:167 Miss Fine moje kolorki a Flammentanz cudeńko czym dokarmiałaś że, ma tyle kwiecia. ;:202
Ja poproszę o instrukcję uprawy Flammentanz,też kcem tyle kwiatuchów. :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”