Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Musi być już ciepło, musi... U mnie w miarę przyjemnie, może nie są to upały, ale wreszcie schowałam ciepłe dresy do szafy.... wreszcie ;:306
Wieczory jeszcze chłodne, w ogóle to mam cały czas wrażenie, że pomimo słoneczka, to utrzymuje się w powietrzu taki powiew chłodu, jakby północny podmuch.

Powiem Ci Daysy, że to i tak cud, że po takich wariactwach pogodowych nie ma w naszych ogrodach strat zbyt wiele, nie jest źle...
Będziesz dokupywać coś zamiast G.Thomasa, czy raczej z tego co masz zagospodarujesz miejsce po nim?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy mam nadzieję, że graham się jednak ocknie z letargu. Tego Ci życzę. ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam

Wreszcie mamy kilka pięknych dni a prognozy nadal łaskawe :D . Po tych zimnych miesiącach to prawie raj na ziemi :D .
Wczoraj ponownie zabrałam się do pielenia rabat, chwasty szaleją - jedną rabatę wyczyszczę następna czeka w kolejce, ale niech tam, w końcu wiosna i wszystko budzi się do życia a mnie po tylu miesiącach leniuchowania przyda się solidna porcja gimnastyki na świeżym powietrzu.
Dobra nowina- moje begonie jednak przeżyły ostatnie przymrozki, okazało się, że zmarzły tylko pierwsze listki, "serduszko" zostało i teraz wypuszcza nowe listeczki ;:63 . Graham Thomas nadal śpi, oby nie snem wiecznym :(


Chris miło, ze zajrzałeś do mojego ogrodu ;:173 . La Villa Cotta to młodziutka róża mam ją od jesieni 2015 roku, wydaje się różą z dużym potencjałem. Bardzo ładnie przyrosła w ubiegłym, bardzo trudnym roku.Myślę, że będę z niej zadowolona, aktualnie wypuściła sporo ładnych pędów, więc ma się jej na życie ;:333 , oby tak dalej. Pokaż swoją, będziemy mogli obserwować jak sobie radzą w różnych ogrodach i trochę innych warunkach.

Zuziu podejrzewam, że u mnie wypadną dwie róże, wspomniany wcześniej G.Thomas i Etiude :(
Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu czekałam aby jak najszybciej uciec na działkę, więc rozumiem Twoją radość z możliwości pobytu w swoim raju.
Teraz mam już na stałe swój azyl, czego i Tobie życzę ;:215 .
Zuziu myślę, że róże sobie doskonale poradzą, oby tylko znowu nie przyszły jakieś anomalia pogodowe, ona jeszcze nie raz nas zadziwią ;:108

Jadziu każda pora roku niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwo, lato oprócz ciepła, również te mniej przyjemne zjawiska, niestety.
Na szczęście w naszym klimacie rzadko niosą ze sobą zniszczenia.
Wczoraj przyjrzałam się swoim historycznym, ku mojemu zaskoczeniu, myślę, że też będą cięte ;:202 , chociaż nic na to wcześniej nie wskazywało. Najlepiej wygląda Jenny Duvall, będzie na co popatrzeć, szkoda, że tylko raz w sezonie.

Basiu będzie, na pewno. Ostatnimi laty tak bywa, w maju mamy letnie temperatury, a później... bywa różnie :wink: .
Ziemia jeszcze nie ogrzana, słońce też nie najwyżej, więc chłód jeszcze w powietrzu czuć.
Na razie Basiu rozpatrzę się wśród swoich, może coś trzeba będzie przesadzić, zobaczymy. Pewne jednak jest, że Graham Thomas wcześniej, czy później w ogrodzie musi być, nie ma innej opcji ;:224

Aneczko raczej nie daję mu większych szans na przeżycie, ale na razie zostawiam go w spokoju. Niech się chłopak zastanowi, czy chce zostać na rabacie czy zasilić kompost, ewentualnie ognisko. Jego wybór.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy zdjęcia róży La Villa Cotta z poprzedniego roku
Obrazek

Obrazek
Chłop z Mazur
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

U mnie G.T. pojawił się wiosną tego roku, trochę marna sadzoneczka była, długo się ociągała, ale widzę, że ładnie się zbiera i idzie w masę ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Mój Graham ma powera, że aż miło patrzeć. To lubię.
Daysy a jeśli wywalisz, to kupisz nowego?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy na razie nic nie wykopuj ,niektóre róże dopiero u mnie ruszają ,już myślałam że straciłam Lady of S. a dzisiaj patrzę żyje ;:oj wypuszcza od korzenia listki.U mnie też plewienie pełną parą ;:306 chwasty rosną szybciej niż rośliny ;:219 Ale przy takiej pogodzie jak dziś to mogę nawet plewić ;:173
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, szkoda Grahama :( Może jeszcze warto poczekać, a nuż się ocknie? Mój w tym roku cięty niziutko niczym rabatówka, a miał już dobrze ponad dwa metry. Pięknie odbił i chociaż będzie potrzebował czasu aby się odbudować, to cieszy mnie, że przeżył :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Czasem taki delikwent potrzebuje nawet roku ,żeby się opamiętać tez już tak miałam .Idę teraz trochę podlać bo na razie na deszcz sie nie zanosi a jednak młodzież potrzebuje jej troche więcej bo szkoda gdyby zmarniały ;:3 Daysy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć

Wczoraj przyszła kolejna przesyłka z roślinkami ;:224 . Nie wiem co mnie naszło, żeby jeszcze kupować bulwy begonii, ale cena robi swoje, za osiemnaście ładnych bulw zapłaciłam tylko 28,44 zł, nawet jak nie doczekam się kwiatów w tym roku to na drugi jak znalazł ;:333
Jak już zdecydowałam się na begonie, to skusiłam się również na lilie i liliowce. Lilie ładne cebule, liliowcami nie jestem zachwycona, ale nie ma co narzekać.
Do koszyka przy okazjii :wink: trafiły; lilie:
JudithSaffingna
Le Baron
Zirconia
Tigermoon
i 2 Reselily
Natalia i Carolina

Liliowce:
Forty Second Street,
Sabine Baur,
Night Embers
Voodoo Dancer


Roślinki szybciutko powędrowały na rabaty ;:224

Chris nie masz co narzekać, L.V.Cotta pięknie zapączkowana a kwiaty naprawdę urzekają, troszkę po deszczu dostają piegów, ale one też czasem dodają uroku :wink: Nie wiem jak u Ciebie ale moja kwitła naprawdę długo, tak wyglądała 23.10.2016r

Obrazek

Basiu on potrafi nieźle skoczyć w górę, fajna róża, na pewno będę o nią walczyła, jeśli się nie uda, poszukam w szkółkach nastepnej ;:224

Aneczko
na pewno, lubię ten odcień a i sama róża chętnie rośnie, kwitnie ładnie, więc warto ja mieć.

Tolinko wiesz, że nie jestem skora do wyrzucania roślin z ogrodu, z Mount Shastą czekałam do jesieni i odbiła, więc na Grahama też poczekam, jeśli zdecyduje, że nie ,to mówi się trudno zaproszę drugiego. Jesteśmy jednak powalone na maxa, cieszymy się z pielenia ;:306 , powiem więcej , po prostu Ci zazdroszczę, ze możesz od rana siedzieć w rabatach. Mnie zostają tylko popołudnia ;:131

Dorotko, jeszcze czekam, cierpliwości raczej mi nie brakuje, ale jak na razie nie widzę, by cokolwiek miało mu się na życie. Niewiele z niego zostało podobnie jak z pozostałych angielek, ale tamte już ładnie ruszyły, nawet LD Braithwaite dycha. G.Thomas rośnie na tyłach rabaty, więc mi nie przeszkadza, dodatkowo zrobił sobie parawan z orlików, jakby się wstydził swojego lenistwa ;:306

Jadziu ja wczoraj też podlewałam, bo wydaje mi się, że roślinom jednak w tym czasie potrzeba więcej wilgoci, a tej ostatnio trochę za mało. Rododendrony lichutko kwitną w tym roku, chyba ubiegłoroczna susza daje o sobie znać ;Graham dostaje na razie żółta kartkę ;:108

Troszkę dzisiejszych fotek dla miłych gości :)

Tolinko Twoje fiołki pięknie rosną

Obrazek

Dorotko Twoje orliki chyba dość wysokie ;:oj a ja je posadziła ;:306 m na przodzie rabatki, znowu będzie przeprowadzka

Obrazek

Troszkę cebulowych, bo niedługo już będziemy się nimi cieszyć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie tam różne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku kocimiętka jest systematycznie odwiedzana przez Gaspara i Daysy, przez co nie wygląda najlepiej ;:131

Obrazek

Peonie drzewiaste

Obrazek

Obrazek

I oczywiście dla wszystkich różomaniaków Louis Odier ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękne tulipanki, floksiki.
A te piwonie zapowiadają się ciekawie.Drzewiasta tylko jedną
Louis Odier ;:oj już kwitnie. To też moja ulubienica
u mojej jeszcze pączków nie widziałam :roll:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, myślę, że spokojnie doczekasz się kwiatów na begoniach,jeszcze jakby bulwki na chwilkę namoczyć przed posadzeniem i wgłębieniem w bulwce do góry ;:333
Ja kilka lat temu zapomniałam o bulwach i w połowie maja sadziłam, kwitły od lipca do późnej jesieni ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Luiśka to z tego roku? Kurcze już kwitnie ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”