Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

O kurcze!!Co za zima straszna o tej porze.
Czy już lżej na ogrodzie??Śnieg znikł ??
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ;:196 już się nie smuć ;:168 wszędzie są straty u mnie również mam tylko nadzieję ,ze odbiją rośliny .Rh też mają przemrożone kwiaty ;:222 a tak się cieszyłam na cudne ich kwitnienie ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Bardzo ładna była by wiosna gdyby nie to białe, mam nadzieję że już go nie ma. ;:oj Ciemierniki ;:333 . Jutro jadę na swoją działeczkę oszacować straty. ;:173 Miejmy nadzieję że ich nie będzie bo jak co to mnie trafi. ;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Najgorszy to jest chyba ten silny wiatr
U Ciebie też było widac jak zacina
Dzisiaj miałam zamiar popracować, ale było tak zimno i jeszcze deszcz na dokąłdkę.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich :wit

Dzień zaczął się pięknie, świeci słonko, ale niech nikogo nie zmyli widok z okna, na zewnątrz wieje zimny wiatr i jest w dalszym ciągu zimno. Zima chyba potrwa do ogrodników ;:224 , jeśli w ogóle zamierza odejść ;:131 . Na szczęście nie pada ani śnieg ani deszcz :)
Bardzo jestem ciekawa jaka będzie majówka, zamierzam popracować w ogrodzie, na wszelki jednak wypadek już szykuję sobie rezerwowe prace w domu ;:306


Gosiu też nie lubię wiatru, z dwojga złego wolę deszcz, czasem nawet zdarzało sie pracować w deszczu, ale jak wieje to zwiewam do domu :;230

Zuzia śnieg zniknął w momencie, kiedy był najbardziej potrzebny,bo na trzecią przyszedł przymrozek do -5 stopni. Na szczęście wszystkie roślinki cudem przeżyły, róże też. Trzymam kciuki aby ich również u Ciebie nie było. Ciemierniki na pewno mają się dobrze, one zahartowane w bojach ;:333

Jadziu chandra minęła, nic przecież nie można poradzić na kaprysy pogody, cóż my, małe robaczki możemy, wobec potęgi przyrody ?
W końcu doczekamy się wiosny, taka przynajmniej mam nadzieję, bo to chyba nie zwiastun nowej epoki lodowcowej ;:222
Moje rododendrony chyba przeżyły, rosną blisko budynku, więc jest nadzieja. Może u Ciebie też dały radę, wiem, że żal, bo trzeba czekać okrągły rok, by móc cieszyć się ich urodą.

Aniu dobrze, że znikł, bo bym myślała, że to już druga epoka lodowcowa ;:306 a pierwsza w mim życiu ;:224

Wandziu tak te bardziej szlachetne, ale nie wiem skąd je mam ;:224 i jest ich niewiele i słabo sie rozmnażają, ale tych dzikich u mnie dostatek, mnożą się w niewyobrażalnym tempie i tymi mogę się z Tobą podzielić, mam białe i niebieskie. Służę nimi, tylko żebyś nie żałowała, bo to gorsze niż chwast, dobrze, że ładniejsze ;:333 Pozbyć się ich z ogrodu to prawdziwe wyzwanie ;:306

Marto szachownicę kupiłam kilka lat temu. Kiedyś pokazywali całe łąki porośnięte nimi w Anglii, gdzie też są pod ochroną i dopóki się nie wysieją, nie wolno kosić traw. U mnie słabo się rozrastają, każdego roku patrzę, czy poletko się powiększa, ale niestety jeśli nawet to bardzo nielicznie. Mam też jedną białą, ale ta jak była jedna tak do tej pory nie zdecydowała się rozmnożyć ;:185 .

Tolinko, niech się dzieje co chce, niestety nie mamy na to żadnego wpływu. Wielkich strat jakoś nie widać, więc wszystko wróci niebawem do normy, przyroda się odbuduje sama. Może potrwa to dłużej, ale w końcu wiosna przyjdzie, mam przynajmniej taka nadzieję ;:131 , w końcu ona podobno umiera ostatnia ;:218

Basiu jak zaczęło sypać, to ja siedziałam w pracy i ze zdumienia przecierałam oczy. Wyszłam do pracy w czółenkach i wracając zapadałem się w śniegu, równie dobrze mogłam je zdjąć i iść boso. Zapewniam Cię, że nie myślałam wówczas o roślinach. Dopiero jak zobaczyłam ogród pod grubą warstwą śniegu i przez okno obserwowałam, jak przybywa go z każdą minutą dotarło do mnie, że jest on ciężki i straty będą, ale wówczas już było za późno na ratowanie czegokolwiek.

Aby jednak zaczarować rzeczywistość to kilka fotek z piękniejszej części roku ;:215 a takiej się w końcu doczekamy, no niestety, jakieś problemy techniczne, mam na razie niedostępne zdjęcia ;:202
Jak rozwiążę problem wstawię fotki, przepraszam ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Aneczko wybacz pominęłam Cię ;:196 , trzymam się ciepło ;:173 , pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu a tym bardziej do większych prac ogrodowych. Moje zdziwienie było nie mniejsze, zapewniam Cię ;:224

April to ocieplenie klimatu wg naukowców tak właśnie wygląda,więc jeśli mają rację to właśnie mamy pierwsze jego symptomy ;:306 Na pewno nie będziemy hodować pomarańczy i bananów w naszych ogrodach ;:306 Brrr jak sobie o tym pomyślę ;:224

No teraz już chyba nikogo nie pominęłam, a gdyby co to ;:167 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ;:168 dobrze ,ze chandra Cię opuściła, przecież na manewry pogody nie mamy wpływu.O epoce lodowcowej nawet nie wspominaj ;:222 Dzisiaj też pogoda taka sobie na pograniczu przedwiośnia jednak chociaż ;:3 przygrzewało czasami.Niestety nawet początek maja ma być jako taki czyli majówka zapowiada sie pod znakiem barowym ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Mam nadzieję,że śnieg nie za bardzo zaszkodził Twoim roślinkom, pięknie kwitły :) Gorszy byłby mróz, śnieg tylko przygnie do ziemi. Oj, co ta wiosna wyprawia :( Szykujesz się do prac na majówkę, myśle ,ż eto już będzie czas zeby zima odpuściła ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ja też na długi weekend szykuję sobie prace w ogrodzie i nie ma mowy musi być ładna pogoda :twisted: już sprzątania i prac w domu mam powyżej uszu ;:219 Za to ogród potrzebuje już mojej ręki bo roślinki pod śniegiem się przydusiły ale chwasty poszły w siłę i trzeba się ich pozbyć,zresztą już nie mogę usiedzieć spokojnie na t...u tak mnie ciągnie do pracy ;:173
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, Fiołki miałam śliczne rosły pod jodłą razem z konwaliami i bodziszkiem,ale przepadły zostało mi tylko wspomnienie i zdjęcie,
które wystawiłam na stronie 29 ja swoje fiołki, miałam wysiane z nasion ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Trzeba uchlać, albo skopcić w końcu tę marzannę, bo z uporem maniaka do nas wraca zima... ;:219

Ja tez mam dwie wersje planów na majówkę.
Oczywiście ta pogodowa związana jest z ogrodem, a na niepogodę będę leżeć do góry brzuchem i nic nie zrobię! Będę uparta w tym postanowieniu... :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

To ja spróbuję uchlać Marzannę ( tak ma na imię moja siostra), ale to będzie trudne, bo ona jakaś taka mało pijąca) :;230 Ale czego się nie robi dla wiosny ;:172
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

To powiem, że i ja mam podwójne plany na majówkę ; zamierzam wypoczywać, troszkę podziabać w ogrodku i znów wypoczywać. No i mam nadzieję, na spotkanie z dziewczynami w Ogrodzie Botanicznym. O pracach domowych nawet nie mysle, bo nie zamierzam nawet tknąć palcem, czego i Tobię Kochana życzę.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”