Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

daysy pisze: Połączenie bieli i żółtego zrobiło na mnie ogromne wrażenie, brakuje mi tam jeszcze odrobiny seledynu, ale kupiłam już nasiona dzwonka irlandzkiego, który tam koniecznie musi się znaleźć i jeszcze biała rutewka, ale ta będzie dostępna dopiero od czerwca.
;:7 Daysy, potrzebujesz seledynku, to może Escimo F.C. ;:24 , ona jest biało/seledynowa, przekwita z różową mgiełką. Świetna, wigorna odmiana. U mnie już ma pączka kwiatowego ;:108 .

Jak ten czas leci, już za tydzień Święta ;:oj , najlepszego do Ciebie, Twojej rodzinki i zwierzyńca.
;:cm
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy masz czas teraz na przemyślenia lepiej 3 razy przemyśleć niż przesadzać tak jak ja robię metodą prób i błędów.Radosnych świat mimo wszystko, bo ze słońcem chyba będzie krucho
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ale poszalałaś z różami,rabata zapowiada się imponująco,będzie czy oczy nacieszyć ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - myślę, że z Bajazo będziesz bardzo zadowolona. Ta róża wygląda zdecydowanie inaczej niż wiele z tych, ktore mamy w ogrodzie. Mam ją od ubiegłego roku i od początku mnie zauroczyła. Może nie rozrosła się tak, jakbym chciała, ale kwiaty ma świetne. Czekam , co pokaże w tym sezonie. Duecik Nevada i M. Hilling to moje marzenie. Ze wzgledu jednak na rozmiary obu krzewów nie zdecydowałam się, ale obiema rózami u Ciebie jestem zachwycona. Patrzyłaś u siebie na różyczki? Pokazują już pazurki w postaci listków?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie :wit i dziękuję za życzenia ;:196

Szkoda, że pogoda zafundowała nam święta, które u mnie przypominały bardziej późną jesień niż wiosnę. Wczoraj przymrozek, dzisiaj od rana sypie śnieg a temperatura zamiast rosnąć spada, rano było 2 a teraz już tylko 1 stopień. Czyżby druga epoka lodowcowa :?: ;:202
Przed świętami zdążyłam wysadzić część róż zostały mi jeszcze 4 i byliny, ale te przyszły dopiero w piątek, więc stoją pod folią i czekają na sprzyjającą pogodę.
Gdyby nie tulipany, ciemierniki i hiacynty trudno byłoby powiedzieć, że mamy już kwiecień, u mnie nawet jeszcze nie zakwitła forsycja ;:224

Mimo zimowej aury proponuję troszkę tegorocznej wiosny z mojego ogrodu, którą wcześniej obiecywałam, a nie miałam okazji pokazać nielicznych co prawda roślin. Zapraszam więc na króciutki przegląd. Radzę się dobrze ubrać bo nie dość ,że sypie coraz mocniej to jeszcze wieje niemiłosiernie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za to pod folią w ciepełku pięknie rozwijają się powojniki Maidwell Hall i Cecile

Obrazek

Obrazek

Ubiegłoroczne samosiejki

Obrazek

Obrazek

A to tegoroczne zakupy

Obrazek

te czekają na cieplejsze dni

Obrazek

Obrazek

A to moje mniej lub więcej udane, tegoroczne dekoracje świąteczne ;:131 ,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam ;:173

Basiu mam nadzieję, że ryż nadal trzymasz w ciepełku, ja swoje wysadzam dopiero w maju, jak minie niebezpieczeństwo przymrozków. Odpowiedź mocno spóźniona, ale dopiero dzisiaj weszłam na forum ;:131 . Pogoda u mnie fatalna, bardziej zimowa niż wiosenna, mam nadzieję, że nie potwierdzą się prognozy o przymrozkach do -4 stopni ;:224 .
Rabata troszkę będzie odsłonięta, bo ścięty został stary orzech, który kiedyś przemarzł i owoce były bardzo marnej jakości, ostatnio też mocno chorował, więc postanowiliśmy go wyciąć. Czas pokaże jak sobie poradzą róże na tej rabacie.
Ponieważ się spieszyłam, więc róże poszły bezpośrednio do ziemi, nie mają teraz innego wyjścia, muszą się dostosować do warunków jakie dostały.

Alexio dzięki ;:196 wpadłam na ten sam pomysł, wahałam się tylko między Wedding Piano a Escimo F.C. w końcu padło na tę drugą ;:333 , mam nadzieję, że będzie taki wigorny jak Garden of Roses.

Jadziu
o słońcu niestety można było tylko pomarzyć. Rabatę udało się obsadzić tylko różami, chciałam zakończyć ją przed świętami, więc róże zamiast w donicach, posadziłam bezpośrednio do gruntu. Trudno będzie co ma być. Najwyżej niedoskonałości wypełni się bylinami i jakoś to będzie. Nie chciałam zwlekać z sadzeniem i chyba mimo tej pogody dobrze zrobiłam, będą miały czas na dobre ukorzenienie się.
Szkoda tylko, że zostały 4, które nie znalazły miejsca na tej rabacie.

Krysiu no nie wiem czy tak poszalałam, chociaż jak na moje możliwości, to faktycznie można tak powiedzieć ;:224 . Jaki będzie efekt trudno powiedzieć, przekonamy się latem. Trzymaj kciuki ;:333

Ewo fakt zarówno Nevada jak i M.Hilling zajmują dużo miejsca w ogrodzie, ale u Ciebie pięknie wyglądałyby przy ogrodzeniu nad Wartą, miałabyś cudowny widok i na Wartę i na róże. Nie kuszę, daję pomysł pod rozwagę ;:173 może chociaż jedną z nich ;:224 .
Bajazzo też mnie ciekawi, zobaczymy co z niej za ziółko.
Ewo na rabatach mam czerwone listeczki na różyczkach, tylko w/wym. i historyczne się zielenią ;:108

No to się rozpisałam :wink: .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, ryż na parapecie nadal. U mnie też śnieży i jest paskudnie zimno, na pograniczu zera temperatura się utrzymuje.
Ponakrywałam czym się dało róże i inne roślinki, ale i tak nie wiem czy to cokolwiek da.
Normalnie wyć się chce ;:145
Śliczne dekoracje świąteczne zrobiłaś! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Rano pokazywałam Wam wiosnę a teraz ogród wygląda tak ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod pierzynką są bratki :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo pytałaś o Nevadę i M.Hilling - tak wyglądają teraz ;:224

Obrazek

Obrazek

Wiosna 2017 ;:202 w pełni.

Basiu
ja już nic nie przykrywam, bo jak wróciłam do domu wszystko było już pod puchową pierzynką ;:131. Na noc zapowiadają przymrozki. Niech się dzieje wola nieba....... Co ma być to będzie, już mi wszystko jedno.
Może to i dobrze, że spadł śnieg, zawsze ochroni rośliny przed przymrozkiem ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Matko jedyna! Co ta pogoda wyprawia?!
Trzymaj się cieplutko.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ja okryłam tylko tyle na ile miałam agro i donic... Eden oraz inne wyższe są nagie, tzn. tak jak u Ciebie pod śniegiem. Ech... ;:145
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dwa razy sprawdzałam czy wątku nie pomyliłam ;:306 najpierw kwitnące powojniki....doczytałam że pod folią (piękne są ;:215 )
Potem zamieć śnieżna ;:202 A gdzie ocieplenie klimatu? Się pytam??????
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy wiem co czujesz ;:168 u mnie to samo ,ale to już wiesz.Teraz tylko czekać aż stopnieje i ...liczyć straty :(
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy u mnie taka sama pogoda ,chociaż dzisiaj po południu śnieg już się stopił, lecz na dodatek zapowiadają przymrozki bez śniegu. ;:222 Przy takich anomaliach człekowi ręce opadają, lecz co my biedne żuczki możemy ;:196 Oby wreszcie zaświeciło dla nas ;:3
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, współczuję i łączę się w bólu ;:145 Co ta pogoda wyprawia to nie wiem. Z drugiej strony dobrze, że trochę śniegu u Cię jest, zawsze to izolacja. U nas zero puchu, u sąsiadki magnolia czarna- aż się serce ściska.
P.S. Szachownicę masz ;:oj U nas na łączce pobliskiej rośnie, ale jest pod ochroną to nie podchodzę zbyt blisko by nie zadeptać.
;:168
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”