Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

La Villa Cotta cudowna! I kawał róży z niej! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Od kilku dni mój komputer sobie odpuścił płatanie figli, chyba się przestraszył, że pójdzie na złom ;:108 . Niestety wyrok już zapadł, ale co będę chłopaka straszyła :wink: ;:108 Korzystam więc z okazji i mogę troszkę popisać.
Czytam tu i ówdzie, że pada deszcz, u mnie sucho, ale póki woda w studni jest to ratuję co mogę. Róże chyba po ostatnim deszczu/dwa tygodnie temu/ i chłodnych nocach, troszkę doszły do siebie i zawiązały sporo pąków, niektóre mocno podrosły, wypuściły nowe pędy i tylko nóżki mają gołe.
Teraz mam 29 stopni w cieniu, wieczorem po pieleniu róże dostały sporą porcję wody i chyba są zadowolone ;:333 .
Z takiej pogody tylko heliotrop jest zadowolony, kwitnie jak oszalały i rozsiewa wokół niesamowity zapach ;:173 . Widać, że taka pogoda służy również niektórym różom.
Stephanie Baronin zu Guttenberg należy do nich na pewno, kwitnie jak oszalała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście Novalis, wszystkie 4 krzaczki zdrowe ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

Graham Thomas, chociaż bez portek, to kwiatów nawiązał przyzwoicie. Wzrostem w tym roku już mnie też przegonił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Golden Celebration, no cóż wyrosła wielka, ale kwiatów ma bardzo skromnie, do tego woli korzystać z podpory sąsiadów/jodła koreańska/ niż stać sztywno i chwalić się pięknymi kwiatami. Jeden plus to, że już nie muszę kucać by zrobić jej fotkę. Tak się zastanawiam, może ona się wstydzi swojego wzrostu? ;:224

Obrazek

Claude Monet malutki krzaczek, ale już rozwija drugi kwiatuszek. Mam nadzieję, że weźmie się do roboty i chociaż sięgnie La Villa Cottcie do pasa ;:306 , bo jak nie czeka go przeprowadzka.

Obrazek

Obrazek

Wspomiana La Villa Cotta

Obrazek

W.Shakespeare zrzucił wszystkie pokraczne kwiaty i zostawił tylko te właściwe, którymi teraz czaruje.

Obrazek

Obrazek

Geisha ciężko doświadczona w tym roku też chciałaby jeszcze zabłysnąć, niestety może nie zdążyć. Wspiera ją w dążeniach Thomas,ale bidulka zbyt mocno ucierpiała ;:185

Obrazek

Moja piękna wielkokwiatowa nn-ka ;:167
Obrazek

Obrazek

Wreszcie rozkwitły moje Kobee, na razie pojedynczymi kwiatami, ale jest nadzieja na ładniejsze widoki. Późno mi w tym roku powschodziły więc szkoda było mi je uszczknąć, żeby się rozkrzewiły i powypuszczały długaśne pojedyncze pędy, które powędrowały i na dół i wysoko hen do nieba ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu, L.V.Cotta ma cudne kwiaty, a do tego wielka ;:224, patrzyłam dzisiaj,że pąki na końcach pędów ma, czyli grzeczna z niej panienka. Jeszcze pokaże kwiatuszki. Lubię takie wypasione kwiaty.

,

Karolinko pytałaś mnie w swoim wątku o Mushimarę, pokażę Ci dla porównania swoje, aktualnie kwitną, ale chyba to jest ona

Obrazek

Obrazek

Jeśli lubisz fiolety, to ta też Ci się spodoba

Obrazek

Gasparek, dziękuje ;:196 a to wypoczywająca Daysy ;:173

Obrazek

Jadziu, ja nie wiem, on chyba obżera ;:202 wszystkie róże dookoła siebie ;:202 Najniższy ma 140 cm a najwyższy ponad 160cm i nie zamierza przestać rosnąć. Na swoje nieszczęście wsadziłam je na początek rabaty, jedyne co pocieszające, że rosną jako "przerywniki" między niższymi a nie razem ;:224 To byłaby już totalna klapa.

Patrzcie wytrzymał tyle godzin, ale klawiaturka już parzy w paluszki, więc kończę szczęśliwa, że zdążyłam ;:63
Do miłego :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy moja NN jest łudząco podobna do Twojego Clouda Moneta, czy mogłabyś zerknąć do mnie i spojrzeć na niego?
Stefanie Baronin przepiękna.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Stefcie domówiłam kolejną ,ja mam młodziutkie z wiosny ale dają teraz czadu.Kwitnie kobea ,piękna ,zbieraj nasionka :wink:
Twoje Novalisy to jakieś niesamowite egzemplarze ,kwitną pięęęknie ;:167 U ciebie Graham bez portek a u mnie jedna z nielicznych w długich spodniach ;:306 ;:306
Daysy na pleckach wygrzewa się na kamykach :lol: wymiziaj ją ode mnie ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Reniu fotki swojego C.Monet do porównania wstawiłam u Ciebie. Jeśli aparat nie przekłamuje kolorów, to Twoja wydaje się biała z czerwonymi paseczkami, moja jest pastelowo żółta a paseczki są w kolorze spokojnej cegły. Porównaj sobie fotki i zdecydujesz czy to ta sama róża. Możesz później je wykasować ;:108
Stefcia jest śliczna, troszkę śmieciuszka, ale zarówno 1-sze jaki i drugie kwitnienie ma niezawodne. No i ten delikatny róż na płateczkach, cuuudowna. Na przód rabaty doskonała, bo niziutka. Polecam.

Tolinko
, Daysy czeka na Ciebie, więc nie będę jej miziała, poczeka i sama ją wymiziasz, przecież obiecałaś ;:108 . Wczoraj patrzyłam na mapę, czy przypadkiem trasy Warszawa-Katowice nie sprzątnęli mi z przed nosa :;230 , ale nie wszystko po staremu, więc kilometrów nie nadrobisz, bo to po drodze ;:108

Znaczy, że mój Graham jakiś ekshibicjonista, mógłby się powstrzymać, przecież rośnie wśród dam, muszę z nim poważnie porozmawiać, bezwstydnik jeden ;:224 . Twój zachowuje się jak przystało na dżentelmena ;:108 .
Jeśli zdąży zawiązać nasiona na pewno zbiorę, ale wątpię, bo późno wysiana. czytałam gdzieś, że można ją potraktować jak bylinę i przechować przez zimę w domu, wówczas wcześniej wchodzi w okres kwitnienia i wiąże nasiona. Nie wiem ile w tym prawdy, ale widziałam na balkonach takie okazy ;:oj , że na pewno nie były jednoroczne. Jak uda się ją wykopać, to spróbuję.

Prześliczne kwiaty Bremer dla Was, chociaż krzak rzeczywiście pokraczny ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, bardzo się cieszę, że natrafiłam na Twój wątek. Tak jak Ty lubię róże, Twoje są obłędne, mają mnóstwo kwiatów. Przeraziło mnie to co napisałaś o Veilchenblau, też ja mam. Moja jest jeszcze malutka i muszę ją wykopać i zamknąć do dużej donicy wsadzonej do ziemi. Tak robię z potworami i ekspansywnymi roślinami. Będę do Ciebie zaglądać bo kocham róże ;:196 ;:63 :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Bremer cudowne kwiaty ma... a że pokraczny... hmm... za to buziaka ma bardzo fotogenicznego! ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cudne kwitnienia ;:167 a Bremer niestety pozostawia wiele do życzenia ze swoją budową krzaczka .Trudno wybadać jak ją ciąć lecz spróbuję od wiosny innego cięcia i jestem ciekawa efektu, bo powinna się trochę rozkrzewić
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, róża czerwona ładnie kwitnie i jest mocna, b. mi się podoba ;:138 A powiedz mi jeszcze jaka ona jest od spodu?
Te fioletowe cudne ;:138 Mam siewki hibiskusów białych, niebieskich... ,ale nie zaznaczyłam i bądź tu mądry które to ? Albo poczekaj jak zakwitną , lub jak w przyszłym roku zahoduję z patyczków :lol:
Kiedy mi komputer szalał i nie chciał się włączać to przestałam w ogóle wyłączać i git :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy Gaspareka wymiziaj za uszkami ;:168
Patrząc na Twoją Stephanie Baronin zu Guttenberg cieszę się, że zamówiłam 6 sztuk. :heja :heja
Czy to jest jeden krzaczek na tych zdjęciach ?
Jesieni na różyczkach nie widać :D pięknie się zaprezentowały ;:180
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy nie sprzątnęli :;230 :;230 to tylko ja nie mogłam się ruszyć tą drogą ;:174 ale wyglądaj,wyglądaj :wink: Ja nasiona kobei będę zbierać jak coś to będziesz miała u mnie ,a może nawet ci wyhoduję ,bo z przechowaniem ,to chyba nie da rady ,raczej bym jej w domu nie zmieściła z tą pergolą :;230 ;:306
Bremer...nie kuś nie kuś ja już mam zamówienie zamknięte :lol:
Majka zamówiłaś sześć Stefek ;:oj ło matko ale będzie rabatka ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich miłych gości.

Mamy nadal piękne lato, szkoda, że takie suche, ale na to nic już się nie poradzi . Biegam z wężem po ogrodzie każdego wieczoru, ale tylko podtrzymuję wszystko przy życiu ;:224 .
Dzisiaj miałam przemiłych gości, szkoda, że tak krótko, ale mam nadzieję, że następne spotkania będą dłuższe ;:108.

Ewo miło mi Ciebie gościć. Z tym kwitnieniem to nie jest tak różowo jak widać na zdjęciach. Pokazuję tylko te które jako tako wyglądają, reszta to obraz nędzy i rozpaczy ;:145 .Ten rok dał mi naprawdę w kość, chwilami wątpię w sens powiększania ilości róż w ogrodzie.
Zdaję sobie sprawę, że to koniec sezonu i powinnam się cieszyć z tego co kwitnie, ale jak widzę stojące golasy, to wątpliwości wracają . Jednym słowem mam różanego doła .
Nie wiem Ewo, czy sadzenie w donicy coś pomoże, róże chyba się korzenią dość głęboko. Ja swoją Mushimarę trzymałam w donicy rok czasu, a ona przez otwory wypościła długie korzenie i naprawdę miałam problem z jej wykopaniem, donice trzeba było ciąć, aby ją normalnie wsadzić. Nie przeszkadzało jej to osiągać swoje docelowe rozmiary .
Veilchenblau jest ooogroma, to różany potwór, przygotuj jej naprawdę duuużo miejsca. Moja od wiosny ubiegłego roku osiągnęła rozmiary o jakich mi się nawet nie śniło. Teraz mam problem z dwoma pozostałymi, które posadziłam przy tej samej kratce ;:131

Jadziu z kwitnieniem Jadziu jest tak jak pisałam wyżej u Ewy . Jadziu zdradź tajemnicę ;:333 , bo ja nie mogę dojść z nią do ładu. Ona czaruje pięknymi kwiatami, ale jak patrzę na krzaczki to widzę boćka, tylko nóżki ma zielone zamiast czerwonych.

Basiu, na rabacie nie tylko buziaczki się liczą, moje Bremerki co prawda schowane za W, Shakespearem i L.D.Braithwaite, ale wolałabym widzieć silny, dobrze rozgałęziony krzew, z kwiatami nie tylko na górze.

Karolinko
Mushimara jest cała ciemnoczerwona, łącznie z przyrostami młodych pędów.Spód płatków też jest czerwony, ale bez "aksamitu". Rośnie silnie, pędy ma sztywne, trudno ją przyginać, chyba, że młode pędy.
Karolinko mnie wszystko jedno w sumie, jak Tobie będzie wygodniej ;:108 .
hahaha, mój ma odwrotnie, jak się przegrzeje sam się wyłącza ;:306 . dlatego czasem kilka razy piszę posty, bo jak nie zdążę wysłać, to wszystko idzieee, chyba w kosmos

Maju, Gasparek wymiziany, właśnie leży obok mnie i przeszkadza w pisaniu, bo nie zajmuję się "pępkiem świata"
Stephanie Baronin zu Guttenberg to 3 krzaczaki, 6 krzaczków ;:oj to dopiero będzie widok ;:215

Tolinko, rzeczywiście nie zwinęli :;230, a już miałam wątpliwości ;:306 .
Dzięki za wizytę ;:167 i cuuudne roślinki ;:196 i nie tylko ;:108 . Szkoda, że czas tak szybko mija ;:173 .
Bremer ma piękne kwiaty, ale sam krzaczek jest wątpliwej urody ;:131

Spóbuję jeszcze wstawić kilka fotek, może się uda

Garden of Roses



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

Queen of Sweden przerosła mojego męża :shock:

Obrazek

Obrazek

Golden Celebration

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Princess of Wales

Obrazek

Obrazek

Nn-ka wielkokwiatowa, czy to może być Ingrid Bergman :?:

Obrazek

Grace

Obrazek

Princess Alexandra of Kent

Obrazek

Etiude

Obrazek

Mrs John Laing
Obrazek

Princess of Infinity

Obrazek

Terra Limburgia

Obrazek

Piękna Peace

Obrazek

My Girl

Obrazek

Cudnej urody Geisha

Obrazek

Dobrej nocki życzę, a ja idę na "Epokę Lodowcową" :;230 :heja
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, masz rację... buziaki ładne, ale mogłyby niektóre róże nad figurą popracować. ;:306

Princess of Infinity cudność, ale coś mało ją widuję w tym roku w Twoim ogrodzie. Jak się sprawuje?
Garden of Roses u Ciebie wygląda jak spory krzaczek, u mnie malizna, ale za to bardzo dzielna i zdrowa. ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”