Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

To właśnie wczorajsza dostawa clematisów :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet nie wiecie ile radości sprawiła mi ta pierwsza dostawa Teraz tylko czekam na parę ciepłych pogodnych, dni, a tu jak na złość zapowiadają na sobotę intensywne opady deszczu ;:145

Teraz jeszcze różyczki ;:224 i byliny :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękne powojniki dostałaś ;:oj możesz powiedzieć, skąd zamawiałaś?
Ula
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Super zakupy!!! Jaka to radość, jak kurier przynosi te nasze prezenty ;:215
jeszcze tylko po zaklinajmy pogodę, żeby wyszło słońce i wreszcie zrobiła się temperatura dwucyfrowa, bo póki co to zimnooooo....
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

:wit Cześć nie wysadzaj jeszcze powojników do gruntu. Masz możliwość przetrzymać je pod folią, i tak zrób. ;:196
Ładne odmiany wybrałaś ;:138
U mnie pogoda jest dość znośna, a wręcz na prace w ogrodzie wymarzona. Robię porządki na rabatach, ale zakwasy się
odzywają hihihi :;230 Mam jeszcze kopce na różach, tylko z boków ujmuję ziemi, żeby je już lekko doświetlać.
Ja też czekam na różyczki i tym razem na wiciokrzewy. :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam moich miłych gości :wit

Dzisiaj rano dachy bielusieńkie i trawa w ogrodzie też, czyli w nocy był znowu przymrozek. rano o 6 termometr pokazywał ok.0 stopni, świeciło słonko, a teraz już zrobiło się szaro, buro i na pewno znowu będzie padało ;:224 . Pogoda nadal mało wiosenna :?
Powojniki stoją pod folią i czekają na lepszą pogodę. Zresztą nie tylko one róże, które jesienią nie zdążyłam wkopać w ogrodzie, również.
Czeka mnie naprawdę wiele pracy tej wiosny, bo jeszcze dojdą te zakupione w tym roku, ale to przecież sama przyjemność, prawda?


Maju, tak zrobiłam, zostawiłam pod folią. Bardzo jestem ich ciekawa. Wiesz czasem zdjęcia nie do końca oddają rzeczywistość. Bardziej wiarygodne są zdjęcia z ogrodów, gdzie rośliny są pod opieką nie fachowców a amatorów i nie są tak dopieszczone. Niestety nie znalazłam zbyt wielu zdjęć odmian, które zamówiłam. Znalazłam pięknie kwitnącą w ogrodzie Cecile, jeśli będzie tak kwitła u mnie, będę na pewno zadowolona. Pozostałych nie widziałam, więc jest to dla mnie niewiadoma, trzeba jednak myśleć pozytywnie. Wiciokrzewy pięknie pachną, mam jednego w ogrodzie i jak kwitnie to rozsiewa wokół piękny miodowo-waniliowy zapach. Dobrze go mieć blisko miejsca wypoczynku.

Basiu, żebyś wiedziała, że tak jest. Jak zadzwonił kurier, że ma przesyłkę, to serducho mi mocniej załomotało, a ciśnienie skoczyło do niebezpiecznej granicy. Emocje trzymają do chwili otwarcia paczki i wreszcie chwila prawdy - otwarcie paczki, radość sięga zenitu.
Czuję się jak myśliwy, który upolował zwierzynę, albo dziecko, które dostało wymarzoną zabawkę. Dobrze, że nie klaszczę w ręce :;230
Te emocje jednak powodują, że czuję się młodsza o dobrych kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt lat ;:215 .
Pogoda póki co nie rozpieszcza, ale w końcu i u mnie zaświeci słonko ;:333

Ula oczywiście, że mogę, nawet podam Ci link, bo sadzonki są wielkie i widać, że silne https://e-clematis.com/pl/c/Clematis-powojniki/1
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Już z niecierpliwością zaglądam do skrzynek mailowych i czekam na hasło "gotowe" do wysyłki. Też lubię tę ekscytację, a potem jeszcze bieganie z krzaczkiem po ogrodzie i zastanawianie się czy aby na pewno tutaj, a może jednak tam... ;:306 Fajne uczucia, pozytywne.
U mnie też ciągle o poranku białe dachy u sąsiadów, które informują, że znowu zimno... z nadzieją i nicierpliwością wyglądamy tego ciepła. ;:65
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Naprawdę to wspaniałe uczucie :tan tu wsadzić, tam wykopać, tak polatać ze szpadlem i sadzonkami po ogrodzie :;230 a potem, doglądać czy puszczają pąki, jak zakwitną ;:138 jaka to radość :tan ja też czekam na dwie przesyłki, nawet przygotowałam
miejsca do nasadzeń. Kochani mam na strychu 2 duże donice z clematisami, nie wiem co robić bo te clematisy puściły już 5 cm pędy,
a na pole nie magę wystawić bo jest zimno ;:145
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, bardzo dziękuję ;:196 Dzisiaj też dostałam przesyłkę z zamówionymi roślinami. Przyszły do mnie perukowce i przywarka japońska, a wczoraj hortensje ;:138 Od jutra ma padać, więc na razie daruję sobie sadzenie, ale niech tylko deszcze ustaną... ;:306
Powojnik Cecile widziałam u Moniki - Alanii. Pięknie wyglądał ;:167
Ula
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, bardzo ładne powojniki wybrałaś. Niech Ci pięknie rosną, a ja będę podziwiać ;:333
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Rozwija się Twój ogródek, ciągle i ciągle, a wydawało mi się, że już miejsca powoli Ci brak. Niestety prace ogrodowe są u mnie jeszcze w powijakach, tak więc nie martw się, nie jesteś osamotniona w nicnierobieniu w ogródku. W ubiegłą sobotę zajęłam się zaledwie kilkoma mocno zmaltretowanymi różyczkami , reszta czeka na ten weekend. Miejmy nadzieję, że nie sprawdzi się pogoda - zapowiadają deszcze na zachodzie Polski.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Już myślałam, że to tegoroczne zdjęcia, dopiero irys uzmysłowił mi że to zeszłoroczne
Dałam się nabrać ;:306
Byłabym w szoku, gdyby tulipany komus już kwitły
Ja też nie mam kiedy wyjść do ogrodu
Wczoraj nawet wróciłam wcześniej z pracy, ale wiatr wygonił mnie do domu
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witajcie :wit

Niestety nie mogę powiedzieć, w słoneczny poranek, bo jest szaro-bury :( . Tak liczyłam na tę sobotę, niestety ta chyba też spisana na straty. Po południu ma padać, póki co, tylko mży. Pozostaje wejść pod folię i zobaczyć co tam można zrobić w oczekiwaniu na sprzyjającą aurę.
Pani Wiosna z panią Zimą chyba spotkały się na ploteczkach i nie mogą się rozstać ze sobą ;:306


Wczoraj kiedy wracała do domu z pracy przywitał mnie mnie pierwszy kwitnący irys, a właściwie 2, widok niesamowity, wreszcie coś kwitnie ;:63 , czyli pierwsze zwiastuny są, więc teraz już powinno już być tylko piękniej. Szarzyznę zastąpi kolor ;:173


Obrazek

Obrazek

A to moja Daysy ucięła sobie smaczną drzemkę

Obrazek

Gosiu
też bym chciała, żeby tak wyglądał mój ogród już teraz, niestety musimy jeszcze troszkę poczekać na takie widoki ;:108

Ewo, no jeszcze troszkę miejsca jest, ale jak w takim tempie będę go zapełniała, to wkrótce rzeczywiście będzie ciężko coś upchnąć.
Pogoda u mnie też raczej przekreśliła jakiekolwiek prace w ogrodzie, no chyba,że te gęste chmury rozpłyną się w cudowny sposób i wyjrzy słoneczko.

Dorotko
dziękuję, zapraszam. Jeśli tylko będzie co oglądać, to o każdej porze można wpaść, ogród otwarty dla miłych gości ;:108

Ula, ależ proszę, nie ma za co dziękować. Już widzę radość na Twojej twarzy, kiedy otwierałaś paczki ;:215 Bezcenne ;:306
Też jestem ciekawa jak sobie poradzą u mnie powojniki, wybierałam raczej takie bezobsługowe, ale wiesz jak to jest, z przyrodą nie ma co dyskutować, będą chciały, będą rosły i pięknie kwitły, a jak się zaprą, to nic nie pomoże ;:306

Basiu
;:196 , wielkie dzięki za nasiona dziwaczków, tą ilością obsieję pół działki ;:306 Ta prawdziwa wiosna za parę dni, może się w końcu opamięta, zostawi tę niedopitą kawę, pożegna się z panią Zimą i weźmie się do roboty. W końcu już czas najwyższy ;:224

Wandziu
już niedługo będziemy latać z nosem przy ziemi, kopać , grzebać, sadzić i przesadzać. Też miałam nadzieję na taki sport dzisiaj, ale patrząc przez okno, czarno to widzę ;:131 Chmur, coraz więcej i robi się coraz ciemniej, obawiam się, że dzisiejszych planów nici. Moje clematisy poszły pod folię i czekają na cieplejsze dni. Wiosna tuż, tuż, jeszcze chwilkę i nadejdzie ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy piękne clematisy ;:215 ja też czekam na swoje ,ale mam jeszcze upatrzone dwa z E-clem.a tym czasem przyszły róże.Daysy na tym zdjęciu wygląda jak mała owieczka ;:306 Pierwsze zwiastuny wiosny cieszą bardzo ,zawsze z utęsknieniem czekam na nie ,później pojawią się krokusy,hiacynty ,tulipany achhhh! ;:170
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”