Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Reniu, być babcią to cudowny stan. Kiedy moja mama mówiła, że wnuczki kocha się mocniej niż swoje dzieci, to słuchałam tego z niedowierzaniem, ale kiedy urodził się wnuczek zrozumiałam, że miała rację. Nic się nie liczy, wszystko może poczekać, tylko nie wnuczek. Dla niego mogę wszystko odłożyć na później, ale ja mam go praktycznie na co dzień. Ty masz do pokonania 1000 km, to trochę dużo, ale czego nie robi się dla miłości ;:224 . Moje gratulacje, witaj w gronie szczęśliwych,, kochających babć ;:4 :D . Za zdrowie wnusia ;:136 lub wnusi ;:167
16 różyczek, no, no. Od razu przypominają mi się pierwsze zakupy róż :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy to moje ostatnie 16 , tak sobie obiecałam ;:136 już i tak pomału usuwam byliny które są zbyt ekspansywne, muszę doprowadzić do stanu jak najmniej wymagającego pracy :;230

Za zdrówko wszystkich wnusiów ;:304 ,
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Reniu ja sobie co roku czynię takie postanowienia i..... co roku coś do ogrodu przybywa nowego ;:306 , ale żeby nie było, Tobie życzę wytrwania w swoim postanowieniu ;:333 Może będziesz pierwsza :wink: , bo jak do tej pory, z tego co wiem,
żadna z nas nie dotrzymała słowa w tym temacie ;:224 .
Ten sezon długo zapamiętam, przychodziły mi różne pomysły do głowy, bo sił coraz mniej, lat nie ubywa tylko przybywa ale przeglądając zdjęcia z czerwca, znowu serce mocniej zabiło i wróciła nadzieja. Przecież takie lata się zdarzają, a dla tych chwil i widoków można stracić głowę ;:173 Toast wzniesiony ;:304
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ja tam się nie zapieram ;:306 jak mnie coś najdzie to kupię, ja nie cierpię jak mi się coś zabrania( nawet jeśli to ja sama sobie zabraniam :D )ale po prostu tak sobie założyłam :;230 I zobaczymy, teraz mogę sadzić tylko w miejscach gdzie ziemia to sam piach, więc muszę wykopać duży dół, wywieźć ten piach, przywieźć kompost, obornik, wszystko to na dużych odległościach lekko pod górkę :D , po prostu sił jz zaczyna brakować.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

;:167 Daysy, ja również bardzo się cieszę, że udało nam się poznać :!:
Zostałam przyjęta iście po królewsku, otwartą szeroko bramą i ramionami. Oczywiście nie wyszłam spragniona i głodna, dostałam wałówę, obsypana zostałam prezentami m.in. dostałam różyczkę "Daysy" ;:138 .
Mam nadzieje, że H. Christiana będzie zdobiła Twoją rabatę i nie narobi mi wstydu i że jeszcze w tym roku obdarzy Cię kwiatami.
Tylko pamiętaj, pozostałe roślinki, to niemowlęta, daj im kołderkę na zimę.
Pamiętacie, że Daysy nie lubi Novalisa..., na jednej z rabat królują 4 wypasione krzaczyska ;:224 .
Wielkie dzięki za wszystko.
;:cm
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Reniu znam ten ból, wiem, że coraz trudniej wyprostować się wracając z ogrodu ;:306 .Czasem czuję się jak Syzyf :;230. Za każdym razem mówię sobie basta, trzeba trochę zwolnić, ale jak wstaję rano, wychodzę do ogrodu i widzę kwitnące krzewy, soczystą zieleń trawnika, czasem opadającą mgłę to nie wiem skąd, ale siły wracają, chce się żyć :heja .
I znowu zaczynam planować, znowu chcę sadzić, przesadzać :tan .
To taka niekończąca się historia, chyba każdej z nas.

Kilka fotek, dla poprawy humoru ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alexio, skromne upominki :oops: nijak się mają do Twoich darów ;:108, ale licytować się nie będę. Najważniejsze, że mogłyśmy się poznać i myślę, że nie była to jednorazowa wizyta ;:168

Ja też chciałabym się pochwalić takimi krzaczkami, proszę tak wygląda H.Christiana od Ciebie - to się nazywa mały krzaczek ;:oj , daj Boże wszystkich takich krzaczków a ta druga to Parfum F.Circus

Obrazek

Obrazek

Pąków dużo, jeśli tylko zrobi się trochę cieplej, na pewno jeszcze zakwitną ;:108. O kołderki się nie martw, będą miały cieplutko, całą sobotę woziliśmy z mężem "czarne złoto" na rabaty, by w odpowiednim czasie szybciutko okryć różyczki. Hortensje też wsadzone i dobrze zabezpieczone. Nie mogłabym zmarnować tak ich darów ;:196

Novalisy to osobna sprawa :;230, już mi ktoś pisał, że zabiegają o moje względy ;:224 .

Wrześniowa sesja specjalnie dla Ciebie moja ;:15

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

:wit Daysy
moje też są takie wypasione ;:108 pewnie je widziałaś na samochodzie :D
Ciekawa jestem jakim kolorem zakwitnie Parfum F.C. posadziłam ją tak, żeby wyższe róże dawały jej lekki cień.
Czekam na dostawę jesiennych zamówień i jak je posadzę, to się uspokoję, bo nie wiem czy wszystkie mi się zmieszczą :;230
Novalis na tych zdjęciach wygląda super ;:224
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Maju, widziałam, ogromne krzaczyska ;:oj, Alexia to czarodziejka, potrafi wyczarować takie cuuda, że można dostać zawrotu głowy.
Moją Parfum F.C. wsadziłam na białej rabatce ;:oj , jest jedną, jedyną w takim kolorze. Być może zapoczątkuje powiększenie rabaty, zobaczymy. Na razie czekam, aż zrobimy podjazd i wówczas będę wiedziała, co dalej robić.
Jak kupiłaś za dużo, to chętnie się nimi zaopiekuję :;230 :wink: ,/ taki żarcik ;:306 /. Wiem, że je wciśniesz, ja powiększyłam jedną rabat, pod pretekstem, że ma brzydki kształt. Po wykonaniu, M stwierdził, że miałam rację i teraz ładniej wygląda :shock: . Nie wiem, czy nie zajarzył o co chodzi, czy udał, że nie rozumie ;:306 moich intencji. W każdym razie znalazłam nowe miejsce dla swoich róż ;:333 .
Novalis to Top Model, na zdjęciach kradnie serca wszystkim, w realu trochę gorzej, ale jednego nie można mu odmówić, jest zupełnie zdrowy przez cały sezon, więc u Ciebie jak znalazł :D .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
x-al-ia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Alexia pisze:Pamiętacie, że Daysy nie lubi Novalisa..., na jednej z rabat królują 4 wypasione krzaczyska ;:224 .
Ale się wydało... :;230 Teraz wiadomo już, dlaczego Novalisy tak pięknie wyglądają u Daysy na fotkach. :wink: Cztery krzaczki, to spora ilość zwłaszcza, jeśli chodzi o "nielubianą" różę ;:306, ale nic dziwnego... pojedynczy krzaczek róży, nie zrobiły takiego porywającego i bajecznego efektu, jaki widać na zdjęciach. ;:167

Różane prezenty widać, że od razu pokochane. Mają już swoje miejsce na rabatach... :) Na dodatek chyba wiosna im w głowie, a nie jesień, bo ich wygląd taki świeży. ;:oj
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

;:7 Daysy, uwielbiam Novalisa i na zdjęciach i w realu. Jest co prawda trudny w komponowaniu rabaty, ale od czego mamy specjalistkę od kolorków Majkę... ;:306
U mnie trzymał przepisowe 80 cm., tylko kwiaty się niemiłosiernie przypalały. Teraz pewnie też pnie się do nieba...
Powiększasz rabaty... ;:224 , możesz zmieniać ich kształty do woli..., miejsca masz pod dostatkiem.
Wiesz, ostatnio czytałam na jednym z różanych blogów, że PFC osiągnęła 120 cm. ;:oj
Mam nadzieję, że nasze będą się trzymały przepisowych rozmiarów... ;:108
U mnie ostatnie 2 sezony była zgrabna i osiągnęła 50 cm.
Dobrego weekendu ;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witajcie po dłuższej przerwie. Niestety dni coraz krótsze, więc po powrocie do domu mam zaledwie 2 godziny na prace w ogrodzie a ze względu na ostatnie opady, uzbierało się tego trochę ;:224 . Staram się wszystko nadgonić w soboty i niedziele, ale chyba nie dam rady, więc wybieram to co najpilniejsze. Posadziłam więc wszystkie cebule, od Tolinki ;:196 też, staram się znależć miejsce dla wszystkich, kupionych wiosną róż, co nie jest łatwe, mimo powiększenia rabaty, bo okazało się, że muszę wsadzić jeszcze 2 piwonie drzewiaste, które potrzebują trochę więcej miejsca, niż przewidziałam ;:131 . Tak więc dla róż zostało niewiele miejsca, ale mam jeszcze na uwadze kilka innych możliwości, jak to mówią potrzeba matką wynalazku ;:333
Nie wiem czy tylko ja, ale zawsze zbyt gęsto wszystko sadzę. Mimo, że staram się zachować prawidłowe odległości, po 2-ch sezonach okazuje się, że jest ciut za ciasno na rabatach, zadaję więc sobie pytanie, co w takim przypadku?. Mocniej ciąć, czy przesadzać.
Poprawiłam pergolę przy Flammentanz i F,Juranville, przycięłam modrzew, gdyż zbyt mocno zaczął obie róże zacieniać.
Teraz główkuję nad miejscem dla róż, które muszą być przesadzone, chodzi o Capitana, jedną Variegatę i Doktorka a także 2-ma Reine des Violettes. cÓz z tego, że miejsca dużo jak pomysłu brak ;:131

Alegoria na rabacie są 3 Novalisy, ale rozdzielone od siebie trzema innymi różami i całe szczęście, bo rosną na przodzie rabaty/miały mieć rozmiar rabatówek/ ale u mnie okazały się być bardziej różami parkowymi najwyższa aktualnie ma ok 170 pozostałe dwie trochę niższe a ten najniższy jest przeze mnie najrzadziej pokazywany, zbyt silna ma konkurencję ;:306
To jedyne zdjęcie, gdzie widać wszystkie 3 - w prawym górnym rogu jest najwyższa /29.06.2016/

Obrazek

Czwarty zaś rośnie na osobnej rabacie w półcieniu i słabiej kwitnie.

Przeważnie robię zdjęcie temu najwyższemu, bo on najdorodniej ;:108 kwitnie, najsłabiej ten najmniejszy. W słońcu fakt, przypalają się kwiaty, ale za to dużo lepiej kwitną.

Planuję je posadzić razem, ale jak na razie nie mam pomysłu, być może po przejrzeniu dokładnie fotek coś im znajdę.

Alexio masz rację Maja bawi się kolorami i maluje swój ogród jak najlepszy artysta. Nie wiem czy pamiętasz, dobranockę o "Różanej Panience" - wypisz, wymaluj to nasza Maja ;:108 .
Alexio miejsce to ja mam, ale czasu mało i sił też ubywa, żeby to wszystko ogarnąć, a tak naprawdę to brak pomysłu jest czynnikiem decydującym w moim przypadku.
Czyżbyś sugerowała, że P.F.C. u mnie też może osiągnąć takie rozmiary ;:oj ?. W sumie niech rośnie, byleby obficie kwitła, w przesadzaniu powoli nabieram wprawy ;:306
Weekend był bardzo pracowity, pogoda dopisała, chociaż wiało, że głowę chciało urwać. Tak więc życzenia się spełniły ;:196

H.Ch. cała w pąkach, ale nie wiem, czy doczekamy kwiatów, pogoda niezbyt sprzyja, u mnie nadal zimno.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

daysy pisze: ...Czyżbyś sugerowała, że P.F.C. u mnie też może osiągnąć takie rozmiary ;:oj ?. W sumie niech rośnie, byleby obficie kwitła, w przesadzaniu powoli nabieram wprawy ;:306

H.Ch. cała w pąkach, ale nie wiem, czy doczekamy kwiatów, pogoda niezbyt sprzyja, u mnie nadal zimno.
Cześć Daysy, nie sugeruje, ale na jednym z tutejszych for jest wątek o "wybrykach wzrostowych" naszych róż...
Czytałam o 3.5 m. Leonardo da Vinci, nie wspominając o innych rabatówkach. Nasza koleżanka Pedrowa sadzi już tylko miniaturki ;:306 .
Moja H. Christiana (została ta mniejsza) już ma 1 m. z hakiem, a nowe pędy PFC 90 cm. ;:oj
No i nie zakwitnie..., obsypują się płatki z pół rozwiniętych kwiatów.
U mnie też zimno i mokro . ;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć Alexia ;:196

Z biegiem lat coraz mniej rzeczy jest mnie w stanie zadziwić ;:306 , także to, że róże mogą osiągać zupełnie inne rozmiary od tych podawanych przez szkółkę. Sama widziałaś jak u mnie wygląda chociażby Novalis i Queen of Sweden a teraz do tych dwóch potworów dołączyła La Villa Cotta, która już w tym sezonie /sadzona w grudniu ub,roku/ma ponad 180. W opisach szkółki osiąga zaledwie 1,20 ;:224 Całe szczęście, że posadziłam ją na tyłach rabaty, bo musiałabym ją czym prędzej przesadzać. Fajne jest to, że ona jeszcze w tej chwili ma kwiaty, co prawda muszę mocno zadzierać głowę, ale w niczym mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie ;:333 .
H,Christiana powolutku pokazuje kolorki pączków, ale na całkowite rozwinięcie kwiatów raczej nie liczę, chyba żeby zrobiło się ciepło, w co wątpię, bo nadal zapowiadają opady, zamiast słońca.
Za to ja pozdrawiam Ciebie ;:167 i wszystkich forumowiczów, wbrew pogodzie, gorąco wręcz upalnie :wit

Może uda mi się jutro zrobić fotkę to wstawię i L.V.C i H.C. ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”