Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Tak Marto róże z Auchan są naprawdę dorodne, te z ubiegło roku pięknie rosły w donicach. W tym roku krzaczki były jeszcze dorodniejsze, zresztą widać na zdjęciach. Pięknie rozkrzewione i dobrze rozwiniętym korzeniem. Teraz żałuję, że nie kupiłam więcej. Wiem, że nie licencjonowane, ale pięknie rosną w ogrodzie a to zawsze cieszy najbardziej.
Nie wszystkie cebulki sadzę w donicach, przeważnie te, które muszę na zimę wykopywać. Jestem zapominalska i nie zawsze pamiętam, gdzie mam co wkopane. Jak widzę rant donicy, to znaczy, że trzeba wykopać :;230

Troszkę milszych akcentów w ten ponury dzień proponuję

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

:wit Daysy

Wspaniałe masz róże! Jeszcze całego wątku nie przejrzałam, ale te piękne róże mnie zachęciły :)

Czy znasz nazwę odmiany pierwszej róży z ostatniego postu? U mojej mamy rośnie, wydaje mi się, taka sama, ale mama nie zna nazwy, a chciałabym taką posadzić i u siebie :) Tę mamy różę pokazywałam tu, zerknij może i porównaj.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5740247

Dużo słoneczka Ci życzę ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy dziękuję za te słoneczne i kolorowe akcenty, bo niestety u mnie burość za oknami i mam wrażenie, że to jesień się zaczęła, taka listopadowa w dodatku...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dominiko róża o którą pytasz to Peace lub inaczej Gloria Dei, moja to pnąca, ale przeważnie to róża wielkokwiatowa. Jest piękna, ale jej uroda jest wprost proporcjonalna do jej chimeryczności. Moja pokazuje rok w rok dosłownie kilka kwiatków, jednak kwiaty ma tak piękne, że nie mam sumienia jej wyrzucić z ogrodu. Zawsze czekam na tak bujne kwitnienie, które miała raz od kiedy jest w moim ogrodzie.
Wydaje mi się, że róża w ogrodzie Twojej mamy to właśnie Peace, mam jednak nadzieję, że to zwykła wielkokwiatowa, bo z tego co czytałam te nie mają problemu z kwitnieniem.

Basiu ja też mam takie wrażenie. Niestety,od miesiąca prawie codziennie pada, słońce jeśli wyjdzie to dosłownie na chwilkę. Do tego wszystkiego zimno, pogoda jest okropna, nie mam pojęcia kiedy wreszcie będę mogła wyjść do ogrodu.

Troszkę wiosennych wspomnień?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba przesadziłam z tymi fotkami, ale mam taką chandrę, że straciłam rachubę ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dzięki Daysy, to ta róża :D Poczytałam teraz o niej troszkę, nie wiedziałam, że jest tak popularną różą. Mama ją kupiła kiedyś na targu, a jak to zwykle jest w takich miejscach, sprzedawcy nie znają odmian roślin, które sprzedają.

Piękne zdjęcia wspominkowe z wiosny :D Już zaraz będzie powtórka :heja
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ja niestety mam słabe doświadczenia z zawoskowanymi różami
Chyba ten wosk pod wpływem slońca za bardzo się nagrzewa i niszczy pędy
W zeszłym roku zdrapałam prawie cały, rózyczki mimo to marnie zniosły słońce, ale żyją
Może wypuszcza w tym roku nowe pędy.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Uwielbiam te twoje białe Futerka ;:167 Uśmiech sam się pojawia na twarzy patrząc na takie rozciągnięte leniwce.
Moje na szczęście na stół nie wchodzą. Bardzo lubią za to leżeć na oparciu sofy. Mają też swoją własną leżankę pod oknem balkonowym, z której obserwują ogród i ptaki. M specjalnie blisko powiesił karmnik dla ptaków, żeby moje tygryski miały telewizor z programem przyrodniczym ;:306 Bardzo im się to zajęcie podoba. Dźwięki jakie przy tym wydają są niesamowite. Od warczenia, piszczenia aż do niemal szczekania :;230

Jan nazywa się ta duża, zielona hosta z ostatniego wpisu? Bardzo lubię takie duże okazy.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Nie handrycz się moja droga ;:168 Słońce wyjdzie i poprawi Twój nastrój...
Jednak długotrwały jego brak psuje go nam, ale jeszcze chwilkę wytrzymaj.
Już coraz bliżej... wytrzymamy! ;:168
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Nie wiem jak Basia :wink: , ale ja na pewno będę składała reklamację. Jak można tak długo siedzieć na plotkach?
Wiosno, wiosno kochana, my już chcemy słoneczka i odrobiny ciepełka. Zasiedziałaś się dziewczyno przy kawie, a może koniaczku, ale już pora pożegnać Panią Zimę, wszak to Twój czas.
Gdzie ta zieleń, gdzie kwiaty, gdzie ciepełko? Proszę przybądź wreszcie;:180 ;:180 ;:180 ;:180 ;:180 ;:180

Słuchajcie u mnie dzisiaj hula potężne i zimne wietrzysko, na razie jeszcze nie pada, ale chmurzy się ze wszystkich stron, dobija mnie ta pogoda.
Zaplanowałam sobie, że całą sobotę spędzę w ogrodzie,wzięłam sobie wolne w pacy, bo oczywiście prognozy były zachęcające ;:224 . Już od czwartku miało zrobić się cieplej i co? Oczywiście znowu klapa na całej linii, bo przy takiej pogodzie to mogę tylko pomarzyć o wyjściu do ogrodu i planowaniu jakiejkolwiek roboty :cry: :evil:


Dominiko,
dziękuję ;:196 , to takie bardziej wiosenno-letnie obrazki były :wink: . Cieszę się, że udało się rozpoznać różyczkę Twojej mamy ;:108
Myślę jednak, że w tym roku możemy trochę dłużej czekać na nadejście wiosny. W moim rejonie nie widać jej na pewno. Przy dzisiejszej pogodzie powiedziałabym, że to bardziej listopad, niż marzec. Mam wrażenie jakby za chwilkę miał spaść śnieg. Ludzie w kapturach, zimowych czapkach, pokurczeni przemykają po ulicy.
Podobno wiatr ze wschodu zapowiada zmianę pogody, więc może jednak do soboty coś się zmieni ;:131

Gosiu, masz rację, niektóre są mocno zawoskowane, Takie kupiłam w zeszłym roku w Obi, ale te z Auchan choć też zawoskowane, to jednak zupełnie inaczej. Wosk odpada bez problemu przy rozkładaniu gałązek.

April moje też mają do dyspozycji wszystkie parapety i mogą oglądać świat ile dusza zapragnie. Karmniki pozakładane tak, by można było obserwować ptaszki ze wszystkich okien, ale ..... no właśnie ale, one się takimi widokami nie ekscytują. Ja się śmieję, że ta rasa jest bardziej "uczłowieczona". To są koty, które bardzo źle znoszą samotność,dlatego są dwa. Najpierw miałam Gaspara, ale po roku czasu trzeba było zdecydować się na drugiego. Potrzebują dużo kontaktu z ludźmi, a ponieważ nas w domu często nie ma, więc cieszymy się swoją obecnością wzajemnie i więcej sobie wybaczamy, nawet wylegiwanie się na stole i nocne mizianie ;:333 , jak trzeba ;:333
Niestety, co do funkii nie pomogę, bo nie znam nazw, mam je od wielu, wielu lat, wówczas nie myślałam o nazwie, kupowałam, bo mi się podobały ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Basiu, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić :? Jak nawarstwi mi się robota, to nie dam rady pogodzić pracy i porządków w ogrodzie.
Teraz jeszcze święta, wiesz jak to wszystko wygląda :evil: . A naprawdę mam duuużo pracy w tym roku, trudno będzie to wszystko ogarnąć przy takiej pogodzie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ja przyłączam się do ciebie i też składam reklamację ;:108 pada ,zimno i wieje :evil: A tu jeszcze ogrom pracy do wykonania ,a święta za pasem :roll:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich zapracowanych :wit

Ponieważ pogoda w sobotę dopisała, więc myślę, że wszyscy spędzili ją pracowicie w swoich ogrodach. Oczywiście ja również wyruszyłam raniutko do ogrodu, szczęśliwa, że w końcu mogę zabrać się za czyszczenie ogrodu po zimie. Udało się zrobić zaledwie połowę z zaplanowanych prac, ale za to razem z mężem uszykowaliśmy miejsce na nową rabatę ;:333 .Zerwaliśmy darń, mąż nawiózł ziemię, pozostało jeszcze dosypać kompostu i rabata będzie gotowa do sadzenia. Dzisiaj za to, chociaż szczęśliwa to czuję się, jakby mnie poddano wyrafinowanym torturom ;:224 ;:306 . Dzisiaj już niestety nie dałam rady dokończyć cięcia róż, ale mamy przecież o godzinę dłuższy dzień, pogoda też zapowiada się w tym tygodniu sprzyjająca, więc na pewno dokończę rozpoczęte prace ;:333 .
Róże są w opłakanym stanie wszystkie cięte prawie przy ziemi, nawet Queen of Sweden nie wytrzymała tej zimy. Nie wiem, czy to wystarczy, czy nie trzeba będzie jeszcze co niektóre przyciąć ;:131 . Żal patrzeć na to co zostało z róż. Liczę na to, że róże to mimo wszystko twarde sztuki, dadzą radę ;:215 i jak zwykle będą czarowały nas latem.


Tolinko, reklamacja chyba została uwzględniona ;:333 , bo wiosna jakby przypomniała sobie, że czas odpoczynku już minął i trzeba wziąć się do roboty :;230 . Wczoraj przeciorała mnie nieźle, ale jak się składa reklamację, trzeba liczyć się z konsekwencjami :;230 Najgorszy pierwszy krok, później już z górki, na razie to jednak mam pod górkę ;:215

No cóż dla takich widoków można pocierpieć ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam, że tak napstrykałam fotek ;:333 , ale dzisiaj tylko mogę palcami ruszać :;230 . To oczywiście fotki z ubiegłych lat.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy dawno mnie u ciebie nie było nie mam powiadomień, ale dziś wszystko nadrobiłam i napatrzyłam sie na piękne różyczki,ja się chyba z choroby różanej nigdy nie wyleczę ;:223 ciągle mi się jakaś podoba ;:14
Dzwonek pełny jest przecudny,takiego jeszcze nie widziałam. Powiesz mi czy on jest wieloletni czy to roślinka jednoroczna.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”