Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

A może jednak się mijałyśmy gdzieś w Wojsławicach
Było tyle ludzi, że nie zwracałyśmy uwagi na to jak kto jest ubrany :D
Według mnie do Rogowa tera nie warto jechac.
Może jesienią na liściany spektakl. Byłysmy o tej porze kilka lat temu i nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia.
Powsin polecam również.
Ja w tym roku niestety pożałowałam cięcia Comte i i faktycznie prawie nie widziałam kwiatów, bo wszystko wisiało.
A Ty masz niesamowite Rosarium
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj Daysy,
Chyba jeszcze u Ciebie się nie wpisywałam, choć Twój wątek śledzę od minimum dwóch lat :D
Nie ukrywam, że jesteś przyczyną niejednego różanego zakupu ;:224
Teraz czarujesz piękną Comte de Chambord, oj kusisz mocno.
Niesamowicie kwitną Ci różyczki, ile kwiatów, ile pąków! Prawdziwa uczta dla każdego różomaniaka ;:167
Wyprawa do Wojsławic godna pozazdroszczenia, super miałaś niespodziankę ;:138

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Przyniosłam ze sobą specjalne urządzenie :;230 wysoki stołeczek i z podziwem spoglądam na Twój gąszcz który wprost uwielbiam.
Masz rację wiele czasem musimy wybaczać naszym królewnom i nie tylko bo czasem zdarzają się niespodzianki i umieją się zmobilizować aby radować nasze serducha.
Tuscany i Doktorem rzeczywiście jak blizniacy, mam tylko doktorka, którego muszę zaprosić w inne miejsce jest na tzw.patelni i ma popalone płatki.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam cieplutko :wit

Za oknem pada drobniutki deszcz, zrobiło się chłodno, więc można troszkę popisać bez wyrzutów sumienia, że w ogrodzie zarastają rabaty :wink: a ja oddaję się lenistwu.
Miałam porobić świeże fotki rano, ale pogoda pokrzyżowała moje plany, na szczęście nie wszystko Wam pokazałam wczoraj, więc z czystym sumieniem pokażę resztę swoich panienek, które dopiero budzą się do życia.

Jagna
, czasem z niewiedzy robi się dziwne rzeczy ;:131 . Comte potraktowałam w pierwszym roku jak wielkokwiatową i ścięłam ja bardzo króciutko, za to odwdzięczyła się wypuszczeniem kilku pędów, ale pięknie kwitła. W tym, żal mi było obcinać te róże, które przezimowały bez uszczerbku. Chciałam by chociaż kilka było widać na rabacie. Okazało się, że to był błąd. Comte w początkowej fazie ma sztywne, proste pędy im dłuższe tym bardziej skłonne do przewieszania się pod ciężarem kwiatów, których potrafi nawiązać naprawdę dużo.
Może wygląda to malowniczo, ale mam mało miejsca, więc wolałabym aby były bardziej uporządkowane. No, taki mam kaprys:wink: .
Moja babcia zawsze mówiła, że rośliny należy kochać, obserwować i każdej okazać zainteresowanie a one pokażą nam swoją urodę. Chyba coś w tym jest :) .

Ewo dzięki Reine może nie tyle słabo kwitnie, bo kwiatów ma dużo, tyle że mocno się porozkładała i wygląda jak "potarganiec", gałązka tam, gałązka tu. Wiem, że ona wiotkie ramionka, sporo gałązek zostało usuniętych, więc jakby brakuje naturalnych podpór, więc ja usprawiedliwiam, natomiast nie zmienia to faktu, że nie jestem nią zachwycona ;:131
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twoja Reine cudna ;:215

Jadziu,
rzeczywiście sezon zapowiadał się kiepsko, nic nie wskazywało, że róże dadzą czadu, ale nie mówmy hop, jeszcze się sezon nie skończył, to dopiero pierwsze róże i to historyczne, one najmniej ucierpiały. Póki co, cieszmy się tym co mamy ;:173

Gosiu witaj, może masz rację, w Wojsławicach tłumy ludzi, ale nie dziwota, jest co oglądać, gdzie wypocząć, jednym słowem raj na ziemi.W Rogowie byłam kilka lat temu w czasie, gdy kwitły rododendrony, istny szał kolorów. Myślałam, że tam też poza sezonem azaliowym można coś pięknego obejrzeć. Różnica między Wojsławicami a Rogowem jest taka, że w jednym można czuć się bardzo swobodnie a w drugim trzeba poruszać się po wyznaczonych trasach, co rusz tabliczka - nie deptać, nie zrywać itp.
W Powsinie nie byłam, więc kto wie ;:224
Z Rosarium to lekka przesada, aż tak dobrze to jeszcze nie jest, ale dzięki, staram się jak mogę.Comte spróbuj mocniej przyciąć, może będzie lepiej wyglądała. Troszkę poczekasz na kwiaty, ale chyba warto.

Przepraszam dalszy ciąg po południu :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy chwilowo na morze nie patrzę, to z radością i bijącym serduchem różyczki oglądam. Normalnie tak mnie one ekscytują, że sama jestem zdziwiona. Nie sądziłam, że tak mnie te róże opętają.
Comte de Chambord jest obłędna. Uwielbiam ją. Pachnie i rośnie oszałamiająco.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Aniu/Minnie witam Cię serdecznie, fajnie, że się odezwałaś :D . Mam nadzieję, że przyczyniłam się do zakupienia tych najlepszych w Twoim ogrodzie :wink: . Comte, no cóż różnie o niej się wypowiadają, jedni chwalą inni narzekają, należę do tych drugich. Złego słowa na nią nie powiem, bo nie mam powodów, pęknie kwitnie, cudnie pachnie, jest zdrowa, chętnie powtarza kwitnienie. Czy ma wady? może ma, ale która ich nie ma, osobiście nie spotkałam idealnej, ale co ja wiem o różach, dlatego ciągle szukam ;:306 .
Cieszę się, że nie tylko mnie się podobają i mogę innym sprawić przyjemność. Zapraszam częściej, ogród otwarty 24h ;:108

Taro widzisz jeszcze nie dorobiłam się ławeczki ;:185 , postaram się poprawić ;:108 , kto to słyszał, żeby goście ze sobą stołki przynosili ;:124 ;:124 , muszę powiedzieć mężowi, może się zawstydzi i ławeczkę kupi ;:224
Ten gąszcz lepiej oglądać w realu bo i zapach cudowny w gratisie, trudno jednak się w nim poruszać, jedna wielka plątanina gałązek ;:224 Muszę z nimi zrobić porządek, bo za parę lat będzie prawdziwy busz, do którego nie będę miała wstępu ;:202
Powiem Ci, że mam wątpliwości, czy przypadkiem nie mam 4 jednakowych krzaczków, tylko nie wiem czy Doktorka czy Tuscany ;:224

Aneczko
myślałam, że tylko ja zachwycam się urodą Comte, cieszę się, że nie tylko, znaczy że wszystko ze mną dobrze :wink: .
Dzisiejsza pogoda faktycznie pozwala na przejrzenie wątków, dlatego też zaraz lecę do Waszych, Do miłego :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, jak to w każdym ogrodzie różnie się zachowuje Comte de Chambord. Twoja to zjawisko ;:oj U moich teściów również. A moja to ;:222 W ubiegłym roku dostała ostatnią szansę, ale nie wzięła sobie tego do serca. Moja cierpliwość już się wyczerpała i jednak dostanie eksmisję, bo zupełnie nie jestem z niej zadowolona. Od 2012 roku miała chyba czas, żeby pokazać na co ją stać?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dorotko to tak mój The Prince w nowym domku też nie pokazuje niczego, a wczoraj podlałam go Asahi może to go wzmocni i wreszcie zastartuje jak należy. jeśli nie to przesadzę go jesienią do Rhapsody, ale tam nie będzie miał tyle słonka. Kocham takie nieprzyzwoicie zapączkowane róże chyba wszyscy takie kochają .U mnie też dzisiaj dzień komputerowy :D
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy jak cudownie.... ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy,róże z Twego ogrodu,można oglądać przed snem, aby odpędzały nocne koszmary a przywoływały
sny, o bajecznych różanych, pachnących ogrodach ;:167 ;:19 ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wiem, że jest późno, więc szybciutko obiecane zdjęcia na dobranoc a odpowiedzi jutro ok?


Miniaturki przezimowały wszystkie 4 ;:63 i całkiem dobrze się mają

Obrazek

Obrazek

NNka
Obrazek

Arthur Bell
Obrazek

Bartzela, najmniejsza a ma najwięcej pąków ;:333

Obrazek

Obrazek

Pillu

Obrazek

Pierwsze kwity Miss Fine
Obrazek

Obrazek

Cream Abundance
Obrazek

Princess of Wales
Obrazek

Obrazek

Veilchenblau zaczyna, jedna wielka ściana kwiatów, a jakie wypuszcza młode pędy ;:oj , strach się bać ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Winchester Cathedral
Obrazek

Maleńka Jubilee

Obrazek

Obrazek

Claude Monet i La Villa Cotta

Obrazek

Obrazek

Bremer Stadtmusikanten na razie na parterze ;:173

Obrazek

Diorescense

Obrazek

Obrazek

Chyba Grace, nie pamiętam, gdzie ja wsadziłam ;:131 ;:124

Obrazek

Obrazek

Munstead Wood, całkiem nieźle startuje

Obrazek

Geisha

Obrazek

Obrazek

Gruss An Aachen, jakoś wypiękniała ;:333

Obrazek

Obrazek

English Garden

Obrazek

Charles Austin

Obrazek

Alexia dla Ciebie pierwszy kwiat Parfum F.C. ;:215

Obrazek

My Girl, w tym roku też chyba nie zawiedzie

Obrazek

Obrazek

Garden of Roses jak co roku piękna ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Królowa zasłoniła się przed słonkiem :wink:

Obrazek

Vanilia

Obrazek

Herzogin H. całkiem ładny krzaczek ;:215 . Niecierpliwie czekam na pierwszy kwiat ;:65

Obrazek

Tak po drastycznym cięciu wyglądają krzaczki Queen of Sweden ;:224
Obrazek

Obrazek

Zaczynają również kwitnąć tegoroczne zakupy, ale nie wiem, która jest która, bo nie widzę etykietek, jak odkopię to powiem. Jeszcze ich nie znam ;:224

Obrazek

Obrazek

Na koniec jeszcze kilka fotek z rabaty północnej, bo za chwilkę niektórych już nie będzie ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No chyba starczy, miłych snów :wit

Wandziu
to różanych snów, na życzenie ;:196

Basiu to najpiękniejszy czas dla nas różomaniaków, cieszmy się nim póki trwa

Jadziu, ja dopiero teraz mogłam usiąść do komputera, dlatego tak króciutko . Czerwiec to dla mnie gorący miesiąc, lipiec będzie spokojniejszy i wówczas więcej pospaceruję po Waszych ogrodach. Trochę zaniedbałam Wasze wątki, ale przyrzekam się poprawić ;:333

Dorotko, nie wyobrażam sobie bez niej ogrodu, mam 3 krzaczki i wszystkie piękne, a zapach.....brak słów.

Do szybkiego popisania :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć Daysy, u Ciebie ilość kwiatów powala, mimo, że to dopiero początek i większość odmian jeszcze w pąkach.
Na dłużej wystarczy, nie tak jak u mnie. Czynią honory tylko EFC i Garden of Roses...
PFC dla mnie super ;:138 .
Pisałaś, że miniaturki dobrze dają radę, moja zimowa od Pedrowej, zabiera się za kwitnienie, ale już jest chora.
;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ja swojej Comte de Chambord pożałowałam cięcia i teraz mam wiotkie "coś" na rabacie...
Zdecydowanie muszę ten błąd naprawić w przyszłym sezonie ;:108 może doczekam się takiego widoku jak u ciebie ;:173
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”