Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam miłych gości :wit

Po kilku dniach pięknej, słonecznej pogody dzisiaj od rana zagrzmiało leciutko popadało a teraz leje jak z cebra. i Wiecie co, zupełnie mi to nie przeszkadza ;:173 , bo przez dwa ostatnie dni chodziłam z wężem po ogrodzie, więc ten deszcz to moje zbawienie. Ziemia ciepła i tylko wilgoci mało. Teraz wszystko powinno ruszyć pełną parą.

Basiu, oby obie kwitły jak najpiękniej, tego Ci życzę. Dopiero będziesz miała zapachy :shock: , tylko pozazdrościć :wink:

Aneczko ja też ich nie lubię, jak mają młode to potrafią atakować mojego Gaspara będącego w ogrodzie. Wczoraj znalazłam jeszcze jednego zabitego młodego kosa na sadzie. Nie wiem tylko czy to sprawka srok czy sójek, bo one ostatnio też dość licznie odwiedzają mój ogród a one też chętnie polują na młode. W ubiegłym roku widzieliśmy z okna jak upolowała młodego wróbla ;:224 .
Szkoda Aniu, że nie mogę wysłać zapachu ;:224 , ale już niedługo i Ty będziesz się nim delektować.

Aniu
, czary, mary i kwiaty są :;230 . Teraz już sporo kwiatów się pojawia w ogrodach, te babcine również ;:333 .
Wczoraj przyglądałam się ostatniej, najmłodszej peonii drzewiastej i chyba ma 2 pąki ;:219 .Ta druga już ma kolorek, będzie na pewno ciemna, dzisiejszy deszcz ją trochę zmaltretuje ;:224

Zaraz wstawię troszkę fotek ;:173 , tymczasem ;:7
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Na początek orliki, bo to ich czas

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Druga drzewiasta już ma kolorek,tym razem będzie ciemna ;:224

Obrazek

Rododendrony, azalie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze kwiatuszki Gillenii

Obrazek


i w końcu LO, pączuszki Altaici i J.Duvall

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i takie tam różności

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślę, że już dosyć na dzisiaj ;:108 Miłego oglądania ;:7
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ale kolorowo się zrobiło. ;:215
Ile lat mają Twoje kępy orlików, że takie wypasione?
Róże, jak widzę, zapowiadają nieziemskie show. ;:224 Będzie się działo. ;:131
A co to za białe kwiatki z tymi fioletowymi plamkami, na drugim zdjęciu z "takich tam"? ;:oj
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

A jak to jest, że Twoje orliki pokazują swoje kwiatuszki do góry, a moje wszystkie są zwrócone do dołu? Muszę kłaść się na ziemi żeby je zobaczyć. Dzisiaj zdjęłam milion małych, zielonych gąsienniczek z listków orlików. Fuj!
Róże to szok, u mnie najładniejszych zapączkowane Lavender Ice, tzn. po 3 pączki na każdej.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Widzę Daysy ,ze nawet Ismena juz kwitnie moja dopiero posadzona w donicy sobie odbudowuje system korzeniowy.Różyce zapaczkowane u mnie też już widać kolor na Doktorku LO i Maigoldzie .Ten ostatni tuz tuż ,chociaż jeden kwiat już rozkwitł ,ale znów się ochłodziło .Takie huśtawki temperatur nie służą nikomu .Masz łany orlików i sporo czosnków
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Niesamowite te Orliki, bajkowy świat nam tu przedstawiasz ;:138. Dosłownie jak w tytule tego wątku.
Chłop z Mazur
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - kapitalnie zaczął LO, u mnie jeszcze w pączkach, choć kolorek oczywiście na wierzchu. Musiałam sprawdzić, co to za różyczka Altaicia, znalazłam w Rosarium. No, no koleżanko, róża sprzed 300 lat ;:oj Ależ jestem ciekawa jej kwitnienia. Od dawna ją masz? Pozwól też, że zwrócę się do Basi - Basienko, skoro zapragnęłaś mieć aż 2 LO, to szykuj dużo słoiczków na różane konfitury, bo płatki tej rózy są wyśmienite.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, z tych różności Twoich powiedz mi proszę co to jest:
Obrazek

Ewuniu słoiczki już są w pogotowiu.. ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam :wit

Wczoraj deszcz, dzisiaj słoneczko i tak lubię, Mam nadzieję, że jak wrócę,przywitają mnie pierwsze kwiaty R.S.Altaici, chociaż coraz większe mam wątpliwości czy to ona czy np, R.S. Double White albo R.S."Plena", na pewno jest to Rosa Spinosissima, tylko teraz która?.


Basiu, Aneczko kwiatuszek o który pytacie to porcelanka, moja akurat jest nakrapiana i może to Was wprowadziło w błąd. Większość, jakie widziałam są przeważnie jednokolorowe, białe lub błękitne. Mnie bardzo podobają się błękitne, ale z nasionek tylko wzeszła jedna roślinka i to "biedronka" ;:, Siew powtórzę, więc może będą i inne ;:131

Ewuniu Rosę Altaicę mam chyba od 2015 roku, dostałam ją jako Harrison's Yellow, dopiero na drugi rok okazało się, że zamiast na żółto zakwitła na biało, i została rozpoznana jako Altaica, mam jednak wątpliwości, bo z tego co widzę w internecie to powinna mieć kwiaty pojedyncze. Moja ma zdecydowanie więcej płatków i wyczaiłam dwie bardzo do niej podobne R.Sp.czyli w/wym, Plena i Double White. Niestety, nie potrafię powiedzieć którą z nich mam.

Chris orliki siane przeze mnie z torebeczki ;:224 , wzeszło kilka, teraz rozsiewają się wszędzie.Z roku na rok jest ich coraz więcej, gdyż nie ścinam owocostanów. Kontroluję jednak ilość siewek, w tym roku przydadzą się na nowej rabacie, więc dostaną trochę swobody ;:333 . Powiem Ci, że bardzo je lubię, zdobią ród przez cały sezon, nawet jak nie kwitną to tworzą piękne zielone kępki a ich owocostany też są bardzo ciekawe. Potrzeba jeszcze wiele pracy, żeby rzeczywiście zasłużył na to miano, wierz mi ;:224 w każdym razie robię co mogę ;:333

Jadziu moje cebulowe z konieczności tak szybko kwitną . Nie bardzo mam gdzie je przechowywać i zbyt szybko wiosną startują. Rada nie rada muszę sadzić wcześniej do doniczek i w zależności od pogody, trzymam albo w domu albo pod tunelem foliowym. Niezbyt mi się to podoba, bo wolałabym ich kwitnienie przedłużyć na drugą część lata, ale na razie jest jak jest.
Najgorsze, że te zmiany są tak gwałtowne, jednego dnia 26 a drugiego 12. Maigold widziałam w pąkach u Ciebie, ale kolorek miodzio, muszę go u Ciebie podglądać ;:333 .

Anida sama się nad tym zastanawiam, u jednych łepki zwieszone u innych w górze, może to zależy od odmiany ;:131 . Te róże,które pokazywałam, kwitną tylko raz, więc ilością nadrabiają późniejszy odpoczynek. Te powtarzające kwitnienie mają czas, przecież będą nas czarowały całe lato, co się będą wysilać ;:306

Aneczko chyba im odpowiada moja glina, bo faktycznie rosną ładnie i chętnie się mnożą, a przy tym co roku dochodzą nowe kolorki, w tym roku widzę nawet biały, którego wcześniej nie widziałam.
Róże kwitnące raz w sezonie mają to do siebie, że kwitną bardzo obficie, a chciałoby się tak cały sezon ;:215

Aneczko ta "biedronka" ;:333 to porcelanka. Ładna, prawda :?: Szkoda, że tylko jedna, ale będę powtarzać siew w tym roku, może będzie ich więcej i różne.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Porcelanka? ;:oj Śliczna! Kupiłam jej nasionka w tym roku, wysiewałam, ale niestety... nie ma śladu. Chyba mrozy ścięły ją.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ale u ciebie już pączków ;:224 będzie się działo niebawem :tan Orliki na zdjęciach znajomo wyglądają :wink: oj nie źle musiałaś im palcem pogrozić bo rosną jak szalone,ja mam fajne odmiany z tych wysokich niedługo będą kwitły to pokażę u siebie może będziesz zainteresowana ,bo ja miałabym chrapkę na te niebieskie z 4-go zdjęcia ;:183 Weekend na być cieplutki tym razem życzę ci odpoczynku ,a roślinki niech szaleją ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

A ja nie mam ani jednej różyczki kwitnącej tylko raz. M. ciągle kręci nosem, a ja jak posłuszna żonka zawsze z nim wszystko ustalam. Ale tak sobie myślę, że gdybym chciała jakąś powtarzającą kuić, ale w szkółce tak przez przypadek by się pomylono, to przecież musiałaby zostać w ogrodzie, prawda? A jak już M. się zachwyci, to wtedy usłyszy prawdę. Daysy - co polecasz z niepowtarzających? Może być duża, bo miejsce dostałaby z tyłu, wśród tui.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Maigold to rzeczywiście cudny potworek, a w sumie kupiłam go jako pomarańczową pnącą sporo lat temu bodajże w 2010 czy nawet 2009.Niestety po posadzeniu nie zakwitł tylko sie rozbujała wiec kiedy budowaliśmy gril to musiałam dać jej nowe miejsce a ,że już wiedziałam ,że będzie to potworek to dostała miejsce na tyłach ogródka.Dopiero potem ją zidentyfikowałam i widziałam ,ze tylko raz kwitnie jednak jak ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”