Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

No to przekonalas mnie , na wiosnę będę jej szukała, ale wrażenie też na mnie zrobiła Miss Fine, śliczna różyczka
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ;:196 baardzo dziękuję za miłe spotkanie wizyta u ciebie była baaardzo owocna ;:306 dziś mam cały dzień zajęcie ,będą gruszki w syropie tak jak radziłaś (alkoholowym) :heja Bardzo miło było Was poznać ;:167 i zobaczyć na własne oczy całe piękno twojego ogrodu ,które tak nam tu cudnie pokazujesz ;:108 ;:167 ;:167
Po tym jak zobaczyłam na żywo twoją Queen of Sweeden zastanawiam się czy ja ją dobrze posadziłam ,ta róża ma taki potencjał że wchłonie te mniejsze które koło niej rosną bez mrugnięcia okiem ;:173 Novalisy to prawdziwe okazy ;:215
Tak dumam nad tą z patyczka hmm...obeszłam dzisiaj ogród i powiem tak może to być Geoff pasują mi liście ale kolor kwiatów troszkę jakby inny na żywo bardziej podobny niż na zdjęciu ,może to być Souvenir de la Malmaison liście podobne ,ale teraz nie kwitnie ,więc nie mam jak porównać kwiatu,ale może to być też Sebastian Kneipp tylko mój ma trochę jaśniejsze liście ,ale zobacz zdjęcie twojej i moje dzisiejsze

twoja róża


Obrazek

Obrazek

moja Sebastian Kneipp


Obrazek


Obrazek

czy one nie są identyczne?
Ale poczekamy i zobaczymy jeszcze jak podrośnie ;:108 w każdym bądź razie jeżeli będzie to któraś z tych które wymieniłam to z każdej byłabyś zadowolona.Ciekawa jestem tej którą masz w szklarni długie pędy jasne liście ,wiesz jak tak jechałam od ciebie to wpadła mi myśl...Lady of Shalott ;:oj te pędy przypominają mi tą różę ,ciekawa jestem jak zakwitnie ,zaraz wrzuć fotkę ;:108
Wygłaskaj ode mnie Sarę , Gasparka i Daysy ;:167
Pozdrawiamy Was serdecznie i biorę się za owocki ;:65

p.s.tak pysznych malin dawno nie jadłam mniam!podziękuj eM-owi ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Tolinko to nam bardzo miło było Was gościć, szkoda tylko, że tak szybko minął czas i nie mogliśmy jeszcze trochę nacieszyć się Waszym towarzystwem. Rozumiem jednak, że obowiązki przede wszystkim.Cieszę się, że mogłam poznać Cię osobiście i mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie a następne będzie znacznie dłuższe.
Dziękuję Ci również za piękne wrzosy, dałaś mi impuls do powiększenia mojego mini wrzosowiska. Miodek mniszkowy pyyychotka a seruszko wisi ku pamięci ;:108
Tolinko lejesz miód na moje serce, tym bardziej, że mój ogród nie taki piękny jak piszesz, szczególnie teraz kiedy stoją gołe badylki,ale mam nadzieję, że następna wizyta będzie w piękniejszym okresie i będę mogła pokazać go w lepszym stanie niż obecnie.
Mój ogród i nie tylko, cały czas jeszcze w budowie ;:131, więc czas, mam nadzieję, będzie działał na jego korzyść ;:333
Tolinko na razie wrzosy zdobią taras :D

Obrazek

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję ;:196 za wizytę i zapraszam ponownie.

Tolinko eMa wycałowałam od Ciebie, nie wiem czy nie za mocno :;230

Różyczkę będziemy obserwować, zobaczymy co to za cudo, kolorek jest taki jak lubię, więc już mi się podoba ;:108

A tak wyglądała nasza nieznajoma w pierwszym kwitnieniu od pączuszka do pełnego rozkwitu, może to coś pomoże w identyfikacji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale się rozpisałam, jutro zadzwonię, to jeszcze pogadamy, ;:196 :wit

Znalazłam zdjęcie tej, która kwitła wcześniej, oto ona, piękna prawda?

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Reniu Miss Fine ma wielkie, dobrze wypełnione falbaniaste kwiaty, pierwsze kwitnienia miała baaardzo udane, drugie jak wszystkie, lub większość ;:222 . Garden of Roses kupuj z zamkniętymi oczami, na pewno Cię oczaruje.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wpadłam do Ciebie i róża Miss Fine a ja u siebie ją pokazałam jak się zmienia kolorystycznie. W moim odczuciu to róża kameleon co i tak nie odbiera jej urody. Garden jest cudowna. Królowej Szwecji jeszcze nie mam i to błąd , muszę ją upolować :-)

Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ewo Królowa Szwecji u mnie zdrowa cały sezon. Mam dwa krzaczyska, w tej chwili mają dobrze ponad 180, bo wyższe od mojego męża. Ładnie się zagęściły. Jest niestety sucho i kwiaty są jeszcze mniejsze niż zwykle, ale urody odmówić im nie można

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy obszukałam się Miss Fine i nie ma jej nigdzie :wink: , ale może wiosną ją trafię, teraz mam tylko 6szt róż zamówionych i więcej nie zamawiam, mam tyle do przesadzania że nie wiem czy wszystko mi się uda zdążyć przed zimą.Garden Roses muszę też koniecznie kupic bo jest od dawna na mojej liście.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy nie bądź taka skromna ;:196 ja wiem że my nigdy nie doceniamy urody naszych ogrodów dla nas to zawsze jeszcze coś trzeba zrobić ,coś poprawić,, naprawić wysadzić ,przesadzić ale to dobrze bo ciągle nasze ogrody ewaluują i nie wieje nudą ,więc jak przyjadę następnym razem będę podziwiać i porównywać ;:333
No teraz jak pokazałaś pierwsze kwitnienie ,to wydaje mi się że to Souvenir ;:219 poczekamy jak dorośnie to wtedy nadamy jej prawdziwe imię :lol: Z żółtych róż mam tylko Graham T. i Lady of S. to może być jedna z nich ,ale bardziej tu stawiam na Grahamka....wiem ,wiem wolałabyś Lady ;:108
Wrzosy bardzo lubię ,kwitnące to pierwsza oznaka że kończy się lato i teraz czas na odpoczynek kocyk,kominek i gorącą herbatkę z malinami ;:304
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Fajnie tak poznać sie w realu. Gardenka u mnie dawno na liście lecz miejsca brak jak na razie :wink: Zostawiam tylko te róże które chcą u mnie kwitnąć reszta idzie w dobre ręce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ale się cieszę, że kupiłam sobie Stephanie Baronin zu Guttenberg! Piękne zdjęcia pokazałaś. Mam nadzieję, że będzie mnie zachwycać tak samo jak Garden of Roses, którą sprawiłam sobie w tym sezonie i oszalałam na jej punkcie. ;:215
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

No to już dokładnie wiem która to Mushimara-śliczna . pięknie Ci rosną róże i cudne kolory masz ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy , Miss Fine jest na szczycie mojej listy chciejstw :;230 , na razie nie planuje niczego trwam w oczekiwaniu , kiedy będę musiała rzucić wszystko i jechać do pomocy synowi i synowej :;230
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich bardzo, bardzo gorąco.
Chociaż nie pisałam, ale często zaglądałam na forum. Miałam czas na odwiedzanie Waszych wątków, więc można powiedzieć, że jestem na bieżąco w temacie :wink: .
Doczekałam się deszczu i mogłam wreszcie zacząć jakiekolwiek prace w ogrodzie. Oczywiście zaczęłam od sadzenia cebul i tak do ziemi trafiło 6 szt czosnków Globmaster, 25 szt narcyzów czerwono-białych, 5 Sweet Pomponette, 5 szt Easter Bonnet, 20 szt hiacyntów Delft Blue /prezent od Tolinki ;:196/ a także cebulicę paruwiańską - 1 szt :shock: w sklepie było ostatnie opakowanie.
Bardzo jestem ciekawa tej roślinki.
Najważniejszym jednak wydarzeniem była wizyta Alexii Bardzo się cieszę, że mogłyśmy się poznać w realu ;:108 Mam nadzieję, że to nie ostatnia wizyta i będę mogła gościć Cię jeszcze w swoich skromnych progach. Następnym razem już Cię tak szybko nie puszczę ;:108
Alexio chciałam Ci baaardzo podziękować ;:196 za piękne różyczki, jak wiesz Herzogin Cristiana i jedna Parfuma F.Circus już na rabac , a dzisiaj wsadziłam 2 hortensje, pozostała jeszcze budleja, ale ona czeka na nową rabatkę, którą wczoraj własnoręcznie powiększyłam/rabata z jeżówkami/. Herzogin ma mnóstwo pąków, ale nie wiem czy zdążą się rozwinąć, bo noce są zimne +4-5 stopni ;:224 . Tolinka odbierze swoje różyczki i budleję prawdopodobnie we wtorek


Co prawda nie wiedziałam jak zareaguje ślubny na moje zapędy, ale powiem, że zniósł to dzielnie. Dzisiaj rano stwierdził, że całkiem ładnie wygląda powiększona rabata;:224 .
Prawie wszystkie różyczki mają już zapewnione kompostowe kopczyki, teraz tylko czekam na pierwsze przymrozki, by usypać różom kołderki.

To już chyba najważniejsze wydarzenia ostatnich dni, reszta to rutyna :wink: , ale już bez podlewania ;:306

Reniu Miss Fine na pewno kupisz, jak nie teraz to na wiosnę. Czyżbym coś przeoczyła? Jakieś nowe wydarzenia rodzinne :?: :D
Jeśli to, co myślę to moje gratulacje ;:215
Garden of Roses trzeba mieć w ogrodzie ;:215 ;:215 ;:215 , to cuudo nie róża.

Karolinko, cieszę się, że jesteś zadowolona z Mushimary. Mam nadzieję, że hortensja też sobie radzi.

Aneczko Stefcia pięknie się prezentuje z tym uwodzicielskim, niewinnym rumieńcem ;:224 . Dleczego mnie nie dziwi Twoje szaleństwo, bo ja też oszalałam na punkcie Garden of Roses, jeśli będę kiedyś przedłużała swoją rabatę, na pewno będzie jedną z pierwszych na liście.

Jadziu, pewnie, że fajnie, to co innego niż wirtualne spotkania. Ja jeszcze z pokolenia, które preferuje spotkania face to face.
Może i ja dojdę kiedyś do takiego etapu jak Ty, na razie każda róża mnie cieszy.

Tolinko, ja i skromność ;:306 , to tylko realne spojrzenie na swój ogród. Mój ogród zmienia się od 30 lat, największą metamorfozę przeszedł w trakcie budowy domu, ale sama widziałaś ile jeszcze pracy przede mną, aby doprowadzić wszystko do jakiegoś ładu.
To, że będzie się coś zmieniało to pewne, bo tak jak piszesz, zawsze można coś zmienić, ale mnie czekają jeszcze grubsze zmiany w związku z budową całego podjazdu i położenia kostki. Nie wiem czy nie trzeba będzie poszerzyć istniejącej żwirowej ścieżki, dlatego też na razie nie planuję większych zakupów, bo nie znam stanu docelowego.
Wrzosy od Cibie już rosną na powiększonej rabatce, fotka zaraz po posadzeniu , dostały mieszankę ziemi dla roślin kwasolubnych i ziemi z wrzosowiska, więc nie powinno być problemu z przyjęciem

Obrazek

Rożyczka o której piszesz najbardziej pasuje mi do Charlesa Austina, na pewno nie jest to Graham Thomas. Lady of Shalott też nie, porównywałam zdjęcia i kwiat zupełnie inny. Na razie zostanie jako śliczna nn.

A teraz troszkę przemoczonych fotek ;:215



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec takie niespodzianki jak na tę porę roku

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś ma ochotę na kawę, to bardzo proszę ;:224

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”