Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Śliczne zdjęcia, wkrótce będziemy miały taki w ogrodach ;:306
Masz rację, Oczar najwcześniej kwitnie i w dodatku na taki jaskrawy kolor ,ze ładnie go widać- rozjaśnia :) Bo np Kalina Bodnanteńska czy Wawrzynek, które wkrotce zakwitną , są różowe i słabo widoczne :wink: Ale nic to , niech kwitną ;:215
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ale się rozmarzyłam oglądając twoje wiosenne fotki ;:170 jak bardzo chciałabym żeby już było tak pięknie kolorowo i taka soczysta zieleń ;:173 Póki co jestem daleko od mojego ogrodu i nawet nie mogę zerknąć co tam się w nim nowego pojawiło ,a tu gdzie jestem to raczej wiosennie nie jest :roll: pokazuj kochana te foteczki łatwiej będzie przeczekać do ciepełka ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Patrząc na temperatury prognozowane na przyszły tydzień, to można byłoby powiedzieć wow ;:oj , super, idzie wiosna, ale czy ona faktycznie już zagości z nami na dobre?
Bardzo bym chciała, i myślę, że większość z nas tęskni za prawdziwą wiosną i wiosennym ;:3

Wandziu, zapraszam, zapraszam, może wreszcie zrobi się miło i wiosennie w naszych ogrodach i nie będziemy musiały wywoływać jej obrazami minionego sezonu.

Ewuś Ty na pewno ;:65 czekasz na moją czerwoną nn-kę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo, dla mnie Golden Celebration to prawdziwy cud, kolor bajeczny, kwiaty ogromne, o zapachu nic nie powiem, bo rośnie na tyłach rabaty i niezbyt często obok niej przechodzę. Poza tym parę krzaczków przed nią mam Mrs John Laing a jej zapach rozchodzi się na całą rabatę.

Krysiu, oby jak najszybciej, ja już niecierpliwie przebieram nóżkami ;:65 w oczekiwaniu na pierwsze kwiaty. U mnie wiosna przychodzi zawsze troszkę później i dlatego tak dłuży mi się czas.

Jadziu, u Ciebie już pierwsze oznaki widać, ja jeszcze muszę troszkę poczekać ;:131 .

Karolinko u Ciebie wszystko wcześniej budzi się do życia ;:108. Szkoda, ze nie mam tak wcześnie kwitnących roślin w swoim ogrodzie.

Dziewczyny z południa, Wam słonko szybciej grzeje rabatki ;:215 , więc póki co, u Was będę podziwiała jej pierwsze oznaki ;:215 .

Tolinko, czytam, że uskuteczniasz jakieś wojaże, lepiej teraz, bo później nie będzie czasu. Jak wpadniesz na rabatki, to zapomnisz o całym świecie ;:306 . NIe było okazji, żeby pokazać Ci jak pięknie rozrosły się od Ciebie roślinki, to teraz mam okazję.
Wypoczywaj i nabieraj siły na nadchodzący, miejmy nadzieję udany, sezon. ;:173 A właśnie, byłabym zapomniała, znalazłam wczoraj sprawdziłam i mam odnóżkę białego bzu dla Ciebie.

Wiosny ciąg dalszy ;:108 ;:108

Obrazek

Obrazek

Za chwilkę ciąg dalszy ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A to zapowiedź rychłego kwitnienia :D

Obrazek

Obrazek

I jedna z wcześniejszych róż w moim ogrodzie Rosa Sp."Altaica" 29.05.2016


Obrazek

A to moja dziczka na pniu ;:224

Obrazek

No dobra, na dzisiaj koniec ;:173

Wkradł się mały chochlik, co prawda też biała, ;:306 Altaica to ta panna

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Śliczna ta róża wysoka u ciebie rośnie,bo potrzebuje czegoś na żywopłot kwitnący na siatkę od kur, co prawda dopiero na jesień ale się rozglądam :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękności wiosenne... już lada moment będziemy mogli te kolorki na żywo podziwiać...
U mnie dzisiaj w słońcu 30 stopni (w cieniu 14)!!! :heja
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Altaica też piękna taka nieskazitelna biel z żółtymi pylnikami a te zapaczkowane panny również niczego sobie ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, powiedz mi kiedy ten czarny ryż siać? Można już, czy za wcześnie jeszcze? Czy może bezpośrednio do gruntu? (wczoraj go zakupiłam :tan )
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dzisiejszy poranek prawdziwie wiosenny. Jak spojrzałam w okno, to myślałam, że zaspałam - widno, słoneczko świeci, było naprawdę pięknie. Chce się żyć, oj chce ;:108

Krysiu
odnośnie R.S. "Altaica" wysłałam Ci linka, w opisie szkółka podaje 2,5 m, ale moja sadzona w roku 2013 jest mojego wzrostu, czyli ok,160cm. Powiedziałabym, że bardziej rozrasta się w szerz. Kwitnie raz, jako jedna z wcześniejszych, pąki rozwijają się długo, prawie 3-tygodnie. Nie pamiętam kiedy rozwinęła kwiaty w 2014 roku, natomiast w 2015 i 2016 było to w końcówce, po 20 maja. Kwiaty trzyma ok. miesiąca, w zależności od pogody, im cieplej tym kwiaty szybciej przekwitają.
Kiedy rozkwitnie wygląda rzeczywiście jak panna młoda, cała bielusieńka. Róża bardzo kolczasta, jesienią pojawiają się czarne owoce.
Łatwo wypuszcza z ziemi nowe przyrosty, dlatego szybko zajmuje teren. Na żywopłot więc doskonała. Róża zupełnie niekłopotliwa, rośnie zupełnie bez żadnej ingerencji z mojej strony. Można wsadzić ;:108 i zapomnieć.
Myślę, że dobra do naturalistycznych ogrodów.

Basiu pozazdrościć takich temperatur, gdyby u mnie tak było to szybciej bym ruszyła z wszystkimi pracami ogrodowymi.
Ryż wsiej jak najszybciej, w ubiegłym roku wsiałam w marcu, ale nie doczekałam się kwitnienia. W tym roku 17-go lutego, muszę nawet zajrzeć, czy już skiełkowały. Mam nadzieję zobaczyć je w całej okazałości.

Jadziu masz rację jak kwitnie to wygląda jak panna młoda, jest śliczna, szkoda, że tylko raz kwitnie.Jesienią za to liście przebarwiają się na żółto-pomarańczowo-czerwono, a zimą widać czarne owocki, jak na razie jest ich niewiele, ale z czasem chyba
będzie więcej. Te zapączkowane to historyczne Jenny Duval i Doktorek z ubiegłej wiosny ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

No tak tylko miejsce znaleźć dla takiej panny młodej ,żeby było ją widać z daleka .Niestety nieosiągalne u mnie ;:222 kiedyś miałam w zamyśle posadzić za siatką róże ,żeby się przewieszały do ogródka przez siatkę .Też nie wyszło, bo nie bardzo chciały tam rosnąć ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, dziękuję za informację, pędzę szukać odpowiednich doniczek i trzeba popracować :)
Potem miejsce docelowe może być przysłowiową patelnią, czy lepiej gdzieś do lekkiego cienia go dawać?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - spoglądam na Twoją NN i pierwsze zdjęcia sugerują, że to ta sama róża, co moja. Jednak na ostatnim zdjęciu rozkwitający się kwiat jest , takie odnoszę wrażenie, nieco inny. A może mi się tylko tak wydaje? I bądź tu mądry! W tej chwili zastanawiam się nad trzema możliwościami: Erioca vel Erotica, Hannah i Dame de Coeur. Może to któraś z nich? Jak myślisz?
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy czy czasem te NN czerwone to nie jest jedna Burgund 81, powinna mieć zapach starych róż, czyli mocny piękny
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”