Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko no tak przecież serduszko masz do Austinek, a one oddają Tobie z nawiązką swoim kwitnieniem .Mój Abraham będzie też miał słonko w lecie do 15 i nic więcej, jednak to musi mu wystarczyć.Cudne wspomnienia ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Jadziu, widzisz jaka ze mnie gapa? ;:306 No pewnie, że do Austinek mnie ciągnie bez opamiętania.


A jak już o nich, to pora na kolejną z mojej listy...

Ambridge Rose. Kupiłam tę różę w donicy w czerwcu tego roku. A przy okazji...Jagna jeśli to czytasz, to pozdrawiam Cię serdecznie ;:196 Z Jagną miałam okazję się poznać i wspólnie wybrałyśmy wtedy kilka austinkowych piękności.
Ambridge przez cały sezon rosła w tej donicy i radziła sobie zupełnie nieźle. Zdążyła nawet trzykrotnie zakwitnąć ;:oj , wydawszy za każdym razem po kilka kwiatów. Pędy na razie ma cienkie, ale liczę, że za dwa, trzy sezony zgrubieją i zacznie dobrze utrzymywać kwiaty. Kolor ma trochę zmienny w zależności od stanowiska, nasłonecznienia i pory roku. Im chłodniej, tym barwa jest ciemniejsza. Na razie wiele jeszcze o niej nie powiem, bo mam ją zbyt krótko. Śliczna jak wszystkie róże tego hodowcy i tyle w temacie. Zachowała pełne zdrowie do końca sezonu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Boscobel zadebiutowała w tym sezonie i był to chyba najlepszy debiut 2016 roku ;:215 Jestem nie tylko pod wielkim wrażeniem wigoru, obfitości kwitnienia tak młodej przecież róży, ale u niej wszystko ogólnie jest na szóstkę. Sztywne pędy, pięknie rozkrzewiony krzaczek, zdrowie przez cały sezon. No same ochy i achy na jej temat, że o ślicznych, oczywiście niesamowicie pachnących i trwałych kwiatach nie wspomnę. Za całą rekomendację może posłużyć to, że dokupiłam drugi krzaczek. Biorąc pod uwagę brak miejsca, o czymś to świadczy ;:170

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Carolyn Knight, to całkiem nowy nabytek z tej jesieni. Posadzona z gołym korzeniem całkiem niedawno. Na jej kwiaty przyjdzie poczekać do czerwca, ale już się nie mogę doczekać, bo jej zdjęcia bardzo intrygują... ;:224
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ja Dorotko tylko powzdycham do tych cudnych widoków ;:167 Carolyn Knight śliczna, bo zaraz musiałam obejrzeć co to za piękność
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, bardzo mnie cieszy to co napisałaś o Boscobel, bo od jesieni rośnie i na mojej rabacie :tan . Jak wiesz u mnie też krucho z miejscem i długo zastanawiałam się co wybrać. Austinek na chwilę obecną mam 17 i myślę, że będzie ich przybywało ;:108 Oczywiście są też piękne odmiany od innych hodowców, ale oceniając grupę.. cóż angielki biją konkurencję na głowę szczególnie zapachem ;:224 Mam wrażenie, że mimo tych wiotkich pędów są też niesamowicie wytrzymałe. Jedyną angielką, która mi padła była tegoroczna Winchester Cathedral, ale to raczej z winy słabej sadzonki i sprzedawcy, który takie byleco wysłał :evil: A skoro już jesteśmy przy WC. Dorotko, jak oceniasz swoją? Warto ją ponownie zakupić czy raczej poszukać czegoś innego. Może polecasz jakiąś inną białą austinkę ;:218
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko. Dzień dzisiaj taki paskudny, wietrzny ;:222 . Dobrze, że odwiedziłam Twój wątek bo od razu jakoś tak lepiej na serduchu ;:138 . Ach te Twoje wspaniałe i kolorowe róże ;:108 . Ja podziwiam Twoje różanki i jestem zachwycona nimi ;:138 . Masz niewielki ogród a mimo to urządziłaś go tak wspaniale i mieścisz tyle śliczności . Wszystko tonie w kwiatach i jest na co patrzeć ;:108 . Dzięki za poprawienie mi nastroju tymi zdjęciami ;:333 . Pozdrawiam ;:196 .
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, chyba tak będę musiała zrobić i skusic się i na Herzogin Ch. i na Rosengrafin Marie Henriette ;:108 Zresztą z przyjemnością :wink: Obejrzałam Ghita Renaissance gdzie tylko się dało i powiem, że jest to piekna róża, ale na Twoich zdjęciach piękniejsza i bardziej zachęcająca niż na tych wszystkich szkołkowych razem wziętych. Często tu na forum nie moge uwierzyć, że jakaś róża to właśnie ta, bo zdjęcia szkółek są jakoś krzywdzące dla niektórych odmian - jakiś słaby marketing im robią albo tu są zdolniejsi ogrodnicy i mają ładniejsze sztuki :lol:

Zamysł rabaty od środka jest bardzo zrozumiały. Fajny pomysł, chętnie bym podkradła, gdybym miała gdzie ;:224

I mnie też bardzo cieszy opis Boscobel, bo jest na liście tych już postanowionych i klepniętych na najbliższą wiosnę :tan

PS: czy zauważyłaś u siebie przewagę jesiennego sadzenia róż nad wiosennym czy nie widzisz większej różnicy?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko zrozumiałam, ale na pewno nie raz będę Cię jeszcze dopytywać :)


Ambridge i Boscobel też cudna. ;:167

Herzogin Ch. też chodzi mi po głowie, tylko ta cena mnie trochę powstrzymuje, ale kto wie czy nie skusze się na nią...

Ech... i znowu trzeba będzie kombinować co tu na wiosnę... :;230 i jak to przemycić przed mężem ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Zanotowałam. Uwielbiam Twoje zdjęcia, aż chce się tu wracać i wracać ;:196 :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, ja jestem zauroczono boscobel. Znalazła się na pozycji nr 1 mojej listy wiosennych zakupów. Jest śliczna, kolor, kształt, wszystko ;:167
Z przykrością czytam o połamanych różach. Trzeba jednak przyznać, że śnieg był mega ciężki, łamał konary, więc co się dziwić różyczką. Ja swoich jeszcze nie wiedziałam, mam nadzieję, że jakoś sobie radzą.
Sezon był ciężko, więc odpoczynek jest zasłużony.
Buziaki dla Ciebie
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - piękne podsumowanie Austinek , mam ich nie mniej , i też je zawsze dokupuję ,
ale trzeba przyznać ,ze są niezawodne i pięknie zawsze kwitną i ten kolor i zapach i są ;:167 .
Ale też widzę sporo róż czerwonych , ja wiosną i teraz też ich kilka wsadziłam , bo bez nich to trochę nijako i bez koloru w ogrodzie. ;:3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, cudna ta różyczka Boscobel !!! wygląda jak choineczka obwieszona różowymi bombkami ;)
Jest wspaniała ;:oj
Dorotko, a jaka z "fioletowych" polecałabyś na trudne warunki ogródkowe ? Mam wietrzny teren i cienia raczej brak ;:3 ;:3
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Oglądam, podziwiam, to się ujawnię. Piękny ogród.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko:)

Jak ja się cieszę,że zamówiłam Boscobel i w dodatku zawiązuje korzenie już na rabacie :tan Oglądając Twoją to aż pieję z zachwytu ;:108
Twój różany ogród dodaje mi powera i stawia na nogi.Cuda masz wszędzie,miłość do Austinek jest wielka,a one Ci odpłacają tym samym ;:167
Ja też mam ich kilka ;:oj Jak podliczę to pewnie będą przeważały na rabatach.Jedynie Summer Song całkowicie mnie wkurza,same kwiaty to poezja,wielkie,napakowane i pachnące,a kolor nietuzinkowy.Jednak jest taka pokraczna,że cały urok kwiatów to za mało.
Z drugiej strony co roku daję jej kolejną szansę i co roku mnie zawodzi ;:222
Boscobel i Olivia,na nie najbardziej czekam ;:65 Jeszcze kopczyków nie mam,u nas w miarę ciepło,dziś około 10 stopni na plusie ;:3
Jeszcze czekam,a potem pojadę nogi pozakrywać.Zawsze sobie mówię,że tylko wrażliwce dostaną,ale jak już jestem to sypię wszystkim,jedynie historyczne omijam ;:108

Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”