Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko. Ja tak samo mam z tulipanami - ciągle bym chciała więcej. No cóż...
A wiesz może jak nazywa się ten różowy/łososiowy pełny. Bardzo ładny!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - u mnie plamistość na wielu krzaczkach, jak to wygląda u Ciebie?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, faktycznie masz tulipanowy gaj ,podoba mi sie, że masz tulipany pogrupowane kolorami, to daje efekt ;:167
Na różach nie zauważyłam plamistości, ale na róży okrywowej na balkonie zauważyłam mączniaka, wiec dziś opyliłam ją ,, Amistarem,,
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, jak się niebawem nie pojawisz, to ja dzwonię na policję ;:306

A tak serio, to domyślam się, żeś zabiegana i ogród też woła o uwagę, więc skąd brać ten czas... Twoje róże pewnie też już obsypane pąkami?
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Aniu Dorka pisała u mnie, że wybywa na tydzień podładować akumulatorki ;:215
Na pewno jak wróci to nas uraczy nowymi fotkami, już nie mogę się doczekać...
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ach... Skoro tak, to wybaczone, niech odpoczywa - należy się :D
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, nadrabiam zaległości. Przykro mi z powodu psiaka, nerwy straszne, wiem, bo sama mam milusińskiego. I ta osa - fuj, na szczęście to już za Tobą. Różyczką zarażasza, moja zaczełam się od Twojego wątku ;:173 Oglądam zdjęcia i jestem pod wrażeniem, nie wiedziałam, że masz tyle tulipanów ;:215 Ja również obiecałam sobie dosadziś jesienią, pięknie umilają nam czas oczekiwania na różane panny
Buziaki dla Ciebie
PS_ Jak będziesz w okolicy koniecznie wpadnij ;:196
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko ;:196
musiały blisko przechodzić te burze, skoro tyle bałaganu Wam narobiły. ;:202
Bardzo Wam współczuję. Mam nadzieję, że po ukąszeniu osy już śladu nie masz. ;:168
Ale co zrobić, czasami bliski kontakt z przyrodą powoduje pewne doległości.
To tak, jak u mnie ślad po zadrapaniu różą pod okiem.
Przy odrobinie dobrej woli jest niezauważalny, ot , taka głębsza zmarszczka. :uszy
Ciekawe, kiedy Twoja koleżanka prześcignie Cię w ilości posadzonych róż. ;:306
Moje sąsiadki niektóre też zarażone różyczką. :;230
Miłego dnia i ;:3
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Cześć :wit jestem ciekawa Twoich wrażeń z ogrodu po powrocie :D Po ostatniej fali ciepła przyroda ruszyła, róże
na pewno dały czadu. Może już coś kwitnie ;:oj popisz jak zrobisz przegląd rabatek ;:196
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, Daysy wysłała mnie z moimi rozważaniami do Ciebie, więc wklejam jeszcze raz to samo... Taki Twój los, ze musisz doradzać i szerzyć "różyczkę" :wink: Otóż:

na jesień chcę założyć ostatnią rabatę (która stanie się łącznikiem dwóch innych). To już moja naprawde ostatnia szansa na większe zakupy różane. Większośc moich nabytków jest biało-żółto-brzoskwiniowo-pomarańczowa. Parę różowych tez by się znalazło, ale tu mają być głównie różowości. I nie moge się zdecydować, tyle czasu rozmyślam, kreślę, zmieniam zdanie... Szukam zdjęć i opinii tu na forum, googlam w szkółkach i rosebooku i nic się nie zgadza - zwłaszcza podawane rozmiary... ;:204

Podam Ci moje typy, jest ich oczywiście za dużo, przynajmniej 4 muszę wyrzucić. Jeżeli znajdziesz chwilę, to napisz prosze których Ty osobiście byś się ze swojej listy pozbyła:

Eden Rose, Boscobel, Geoff Hamilton, Spirit of Freedom, The Alnwick Rose (to jest moja wymarzona obowiązkowa piatka - chyba, że któras jest tam niesłusznie?) i dalej - Clara's Choice, Evelyn, Eglantyne, James Galway, Gartentraume, A Shropshire Lad, The Wedgewood Rose, Schone Maid i nieco odstająca kolorystycznie, ale tak uroczo ciepła Capri. 14... Za dużo, zwłaszcza, ze niektóre sa wielkie. A ja planuję pare dużych na tył i niższe w nogi. Wiem, że zawracam gitarę, ale napisz proszę co myślisz o tej liście? :oops:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Zaczął się sezon na róże a ty zaginęłaś? Nie można tak traktować wiszących na płocie i czekających na pokaz ;:224
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Aniu co do reszty wypowie się ekspert czyli Dorotka, ale ja z pierwszego sezonu Sport of free dom nie jestem zadowolona - aby podziwiać kwiaty trzeba było pełzać a na koniec sezonu wypuściła długiego bata nie wiadomo po co, na wiosnę przemarzła do kopczyka. Zobaczymy co pokaże w tym roku. Dorotko pokaż coś, bo ja też "wiszę na płocie."
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
x-ja-a

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

;:7
Takie pechy to lubią się przyczepiać parami, albo i trójkami, tak jak w Twoim przypadku. Dobrze, że Mango już nie biega z czymś w jelitach i nie trzeba było operować ;:167 A mówią, że zwierzęta są mądre i wiedzą co im może zaszkodzić... hmm... :roll: Wiem, że już pół Polski Ci to powiedziało, ale z kręgosłupem to faktycznie uważaj. Twój co prawda zbyt wielkiego ciężaru nie dźwiga, bo ty chudzina jesteś drobniutka, ale mimo wszystko myślę, że z wózka inwalidzkiego kiepsko się pieli 8-) Na osę nie poradzę, ale dobrze, że nie użądliła Cię w język.
Twojego Artemisa to mogłabym postawić obok mojego, tyle, że ja mojego nie dotykałam od zeszłej wiosny i z tego co kojarzę to jedne listki przeszły w drugie niemal niezauważenie, więc nie pamiętam go zielono-łysego, gdzie widać co do za odjazdowa, cudowna róża jest ;:167 A odwrotnie niż u Ciebie, moje Wedding Piano przezimowało koncertowo. A kupiłam jako dosyć marną sadzonkę :?
Fajna historia z Twoją koleżanką, której sprzedałaś nasze choróbsko :D Oj, Ty niedobra :twisted: Jak ja słyszę np. w pracy, że "też mam róże: mam dwie czerwone, jedną żółtą i jedną różową" to wiem, że to jest poronna forma różyczki, tym bardziej, że jak odpowiadam wtedy, że ja mam właściwie tylko różowe, ale za to siedemdziesiąt, to patrzą na mnie jak na idiotkę, bo zapewne myślą, że to ta sama róża, tylko dużo jej ;:306
Czekam na kwitnienie u Ciebie, tulipany są piękne, ale jednak róże... No nie wiem jak Ty, ale ja je bardziej lubię :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”