Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Mój Abraham biedniutki
Przesadziłam go na przetrwalnik i chyba dopiero tutaj mu się polepszyło.
U Ciebie kwieciak, u mnie chyba też, bo mam sporo gałązek bez pączków. Dodatkowo szaleje skoczek. Za to po raz pierwszy nie mam bruzdownicy.
Róż jeszcze nie wybrałam.
Na pewno chciałabym Nevadę.
Na początku czerwca będę w F. Coś wybiorę :D
Mma do kupienia przynajmniej 4 róże. Ale na razie chciałabym 2. Reszta poczeka na jesień
Zmartwiłam się że oczęta nie za wysokie rosną. Posadziłam na końcu rabaty. Chyba będę musiała przesadzić :roll:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Jakie miłe widoki mnie tu czekały ;:65 Żadne robactwo nie jest w stanie zakłócić tej idylli. Tyle róż kwitnie że nie ma co się przejmować pozostałymi. Owszem, trzeba pilnować. Ale też trzeba się cieszyć tym co jest ;:63
U mnie Tuscany też rano pokazała pąk, ale M się śpieszył do pracy i siłą zapakował do auta ;:306
Wrócę i łapię za aparat. Będę miała choć namiastkę ;:224

Francois Juranville podziwiam z niekłamanym zachwytem od zeszłego roku, choć to nie mój kolor,to chciałabym ją mieć ;:170
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko niesamowite masz róże i inne roślinki! Rób im zdjęcia do bólu ;:306 ;:306
Baaaardzo fajnie się ogląda Twój ogród :tan
Co do wykopanych róż, to jedna dotarła wreszcie do wierzchu i wypuściła maleńkie listeczki, ciągnęła od korzenia, czyli zupełnie nowy pęd z ziemi , cieszę się bardzo - żyje i będzie rosła !
Przy drugiej niestety "cisza" .... Obrazek

Dorotko, a czym zasilasz róże ? Ja myślałam coś kupić w granulkach, stosujesz coś długoterminowego ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
x-ja-a

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, no widać, że ani kwieciak, ani inne pogromy i zarazy nie oszpeciły Twojego ogrodu. To co pokazujesz jasno udowadnia, że moje słowa nie były czczym gadaniem ;:63
Mam nadzieję, że i u Ciebie popadało, bo ja dzisiaj ledwo zdążyłam z sadzeniem nowych nabytków tuż przed solidną ulewą, taką o której chyba wszyscy marzyliśmy od dawna. A że mieszkamy w podobnej szerokości geograficznej, więc mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko pięknie podlane i nic nie zszargane przez nawałnice, które grzecznie przeszły bokiem.
Mam pytanie o Francois Juranville. Jakiego koloru jest ta róża, bo zgłupiałam kompletnie. U Ciebie wiodącym kolorem jest ognisty pomarańcz, widzę jakąś odrobineczkę różu, a tymczasem na fotkach z googla ta róża jest różowa pełną różowością różu różanego. O co chodzi? Bo to, że jest przepiękna, nie ulega wątpliwości ;:167
Szkoda, że zawiodło u Ciebie Rosarium Uetersen. Moje wygląda nad wyraz obiecująco w tym roku. Pąków dużo, nowe pędy u dołu, więc jest szansa, że w końcu przestanie być drapakiem. No i zdrowiutki i nawet mszyce go omijają. Może daj mu jeszcze szansę... no chyba, że zaraz powiesz jakie cudo posadzisz na jego miejsce.... Obrazek
A orliki bardzo, bardzo chętnie przygarnę i będę się nimi opiekować ;:167
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

U Ciebie Dorotko już taki cudny spektakl, moje rododendrony marnie kwiaty w tym roku, jak będzie taka susza jak w zeszłym roku, to chyba się zapłaczę. Czy Ty tniesz swoją Jouranville?
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Oj, Dorotko, jak zwykle gapa ze mnie :oops:
Już czwarta strona wątku, a ja dopiero się melduję... Wstyd, co tu gadać...
Zaraz poczytam spokojnie od początku :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ja taka sama gapa jak Elwi. :oops: Ale ostatnio rzadziej piszę, a więcej oglądam, więc wybacz to opóźnienie. Jak to dobrze mieszkać w cieplejszych rejonach, można cieszyć się już różanymi widokami. Super to wszystko u Ciebie wygląda. Mimo ataków robactwa widać, że walkę skutecznie wygrywasz. Pięknie jest. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko :wit
wiedziałam,że jak do ciebie zajrzę, to zobaczę cudności ;:108 ;:108
I są!!Dużo już masz kwitnących róż.Ale cóż, jak się dużo ich ma , to nic dziwnego.
Francois Juranville piekna :D
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

:wit Dorotko
Właśnie dowiedziałam się że grasuje u mnie jakiś kwieciak? Muszę poguglować co to za ptica? Też mam niektóre gałązki bez pączków.
Rosarium Uetersen u mnie też nie zachwyca, w zeszłym sezonie było zdecydowanie obfitsze kwitnienie
Dorotko czy Twój LO powtarza kwitnienie?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witajcie! :wit

Dzisiaj nie będę się rozpisywała, tylko od razu przejdę do odpowiedzi. Zrobiłam sporo zdjęć i chcę Wam pokazać, co przez ostatnie dwa dni zdążyło zakwitnąć .



Aniu Annes77 Francois Juranville owszem pachnie, chociaż żeby wyczuć zapach pojedynczego kwiatu należy wsadzić nos. Natomiast przy dużej ilości kwiatów, zapach rozchodzi się dookoła cudny, umilając nam czas przy porannej kawce.
Na pierwszy kwiat mojej perełki - Abrahamka czekam z wielką niecierpliwością ;:65 Już lada dzień, a zobaczę i poczuję jego oszałamiający zapach.

Abraham Darby

Obrazek


Zuza spektakl się rozpoczął, ale do pełni kwitnienia potrzeba pewnie ze dwa tygodnie. Tak myślę. Wtedy większość róż rozkwitnie nie jednym, ale co najmniej kilkoma kwiatami naraz Obrazek
Każdego ranka zaraz po spacerze z psami, biegnę do ogrodu i szukam kolejnych kwiatów.

Wczoraj rozwinęła się Eyes for You

Obrazek


Justynko chyba wszystkie jesteśmy podekscytowane rozpoczętym kwitnieniem królowych. Czekałyśmy tyle miesięcy i wreszcie mamy swoje święto. Niech nam trwa jak najdłużej! Obrazek

Chippendale

Obrazek


Joluś super, że wypoczęłaś i naładowałaś akumulatory.
Widziałam Twoją William& Catherine ;:167
Moja dzisiaj też otworzyła pierwszy kwiat - cudny jest.
Ty mi nie przypominaj o chwastach...U mnie po deszczu jedno, wielkie chwastowisko i na razie nic się nie zmieni. Nie mam kiedy się za to wziąć. Kora czeka od dwóch miesięcy na wysypanie.
W tym roku ze wszystkim jestem opóźniona.

Z wiosennych nasadzeń na ogół jestem zadowolona. Jedynie Strawberry Hill nie przyjęła się. Sadzonka była bardzo słaba i w końcu padła :( . Rozmawiałam dzisiaj z Kamilą i jeśli będzie miała na stanie ładną sadzonkę, to ją otrzymam. Jeśli nie, to w zamian wezmę coś innego, albo poczekam do jesieni. Tak, czy tak - Strawberry muszę mieć, bo napaliłam się na tę odmianę.

A remont się przeciąga i na spokojną kawę na tarasie jeszcze długo poczekam...

Mary Rose


Obrazek


Sabinko masz rację. Nic tak nie uspokaja jak praca w ogrodzie. Specjalnie piszę o pracy, bo obchód ostatnio kończy się lekkim nerwem. Kwieciak wciąż zbiera swoje żniwo. Tym razem jego łupem padły kolejne róże ;:161 Żeby się nimi udławił, dziad jeden!
Strach mnie ogarnia jak pomyślę, co będzie w przyszłym roku. Nie wiem jak sobie z nim poradzić. Musiałabym robić oprysk co tydzień. W ten sposób wszystko wytruję w okolicy...

Super, że Twój Chopin wreszcie postanowił się rozkrzewić :D Ja swojego chyba oddam w dobre ręce. To samo myślę zrobić z Queen Elizabeth. Już nawet mam chętnego. Jeden z panów fachowców poprosił mnie o jakaś sadzonkę dla swojej mamy. Jemu się pewnie wydaje, że ja mam jakąś plantację :;230 Zobaczył ilość rosnących krzaczków i pewnie uznał, że wszystkie są takie same. Jak dobrze zrobią remont, to obdaruję go jakąś panną.

William & Catherine

Obrazek


Tolinko i u mnie na razie większość otworzyła po jednym kwiatku. Wyjątkiem jest Francois J, Mary Rose, Glamis Castle. Te od razu pokazały ich więcej :D .

Cieszę się, że "końskie złoto" służy Twoim pannom. Moje chyba też nie narzekają.

Souvenir du dr Jamain

Obrazek


Gosiu może tę biedną sadzonkę Abrahama trzeba wymienić na inną, dorodniejszą?

Newada jest śliczna, ale rośnie z niej niezły potwór. Będzie potrzebowała sporo miejsca.
Wyjazdu do F to Ci zazdroszczę. Też bym pojechała. A może lepiej, że nie jadę...Nie oparłabym się pokusie i przytaszczyłabym do domu kolejne róże. A potem problem - gdzie to wszystko posadzić...Nie kuś tym wyjazdem, bo mnie M z domu pogoni ;:306

Oczęta są małe. Moje mają ok. 40 cm, nie więcej, ale może jeszcze urosną. Też się martwię, że inne róże je zasłonią. Nie chcę ich przesadzać, bo posadziłam je pod nogami Rhapsody i obie tworzą bardzo udane połączenie.

Goldstern

Obrazek


Aprilku Francois Juranville to zmienna róża. Zaczyna od mocnego pomarańczu, potem przechodzi w jaśniejszy brzoskwiniowy kolor, a na końcu kwiaty stają się różowe. Bardzo ciekawie to wygląda.
Tuscany z każdym dniem ma więcej kwiatów i szybko rozwija kolejne. Rano podchodzę do niej i zanurzam nos w kwiat i upajam się jej cudnym zapachem ;:167

Tuscany

Obrazek


Asiu robię, robię. Dzisiaj zrobiłam 60 zdjęć. Część musiałam usunąć, bo mocne słońce bardzo przekłamuje kolor, szczególnie wszystkie ciemne purpurowe źle powychodziły. Zdjęcia robić to czysta przyjemność, bo róże, to bardzo wdzięczne modelki. Tylko potem je posortować, zmniejszyć i opisać. Tu już trochę gorzej. Zabiera to sporo czasu. W zeszłym sezonie potrafiłam pstryknąć nawet jednorazowo po 300 fotek :roll: Do tej pory nie wszystkie opisałam, a zaczął się kolejny sezon.

Moje róże dostają gnojówkę końską, którą zasilam je do końca maja. W połowie czerwca podaję im nawóz do róż.

Glamis Castle

Obrazek


Jagna
popadało moja droga, a jakże. Dzięki temu nie muszę podlewać, co jest dla mnie zbawieniem.
FJ jest bardzo zmienną różą i pokazuje nam całą gamę barw. Właśnie od pomarańczu w pierwszej fazie, potem delikatnie łagodzi ten mocny kolor, przechodzi w morelowy, brzoskwiniowy, a dopiero w pełnym rozkwicie robi się różowa.
Tak do końca to wcale nie jestem pewna, czy na 100% to jest ona. Obie z Daysy mamy tę samą różę i dość długo szukałyśmy jej nazwy. Padło właśnie na FJ, bo w zasadzie tylko ona nam pasowała. Niemniej jednak jakiś procent niepewności zawsze pozostanie ;:218

Kiedyś moje RU było ładną różą, ale od trzech sezonów bardzo się cofnęła i nie pomogła zmiana miejsca, mocne cięcie, dobre jedzonko. Widocznie nadszedł czas aby się pożegnać. Na razie nie mam pomysłu co posadzić w tym miejscu, więc jeszcze siedzi...

W kwestii orlików napiszę jutro na pw.

Obrazek


Reniu rh lubią wodę. Widocznie ubiegłoroczna susza dała się Twoim mocno we znaki, skoro słabiej kwitły. Ja bardzo je lubię i jakoś tak mechanicznie przy podlewaniu róż, zawsze o nich pamiętam. Moje kwitną całkiem przyzwoicie.

Francois J prawie nie cięłam. Wiosną tylko to co podmarzło, a że niewiele, to i ciąć nie było co. Za to teraz musiałam co nieco pousuwać, bo trochę suchych gałązek się pokazało. Ona tak każdego roku pokazuje, co należy jej wyciąć. Po kwitnieniu będę zmuszona trochę ją podciąć, bo taras w robocie i fachowcy nie będą jej szanować. Zawsze coś im upadnie, a ja nie jestem w stanie stać im cały czas nad głową i pilnować by nic nie uszkodzili ;:14

Obrazek


Elwi ;:196 Nieważne, która strona wątku. Ja też ostatnio nie nadążam wszystkich odwiedzić i ubolewam nad tym. Dni tak szybko płyną, tyle się dzieje, że trudno potem nadrobić te zaległości.

Princess Anne

Obrazek


Wandziu ;:196 Ważne, że się odezwałaś i jesteś. Naprawdę nie ma znaczenia, która to strona.
Walkę niestety raczej przegrywam, ale nie będę już więcej biadolić, bo i tak nic to nie da. Kwieciaka naprawdę nikomu nie życzę. To wyjątkowo podła, nikczemna gadzina. Potrafi różę pozbawić 90% kwiatów. I pewnie, że można się z tym pogodzić przy dużej ilości krzaków. Jeśli jednak atakuje te, które kwitną raz, albo bardzo słabo powtarzają, to strata takiej ilości pączków już dość mocno boli :cry:

Cardinal Hume

Obrazek


Aniu anabuko1 każdy nowy kwiat cieszy, a teraz z każdym dniem będzie ich więcej i więcej. To najpiękniejsze chwile dla różomaniaczek takich jak ja :lol:

Souvenir du William Wood

Obrazek


Jolciu jeśli pojawił się u Ciebie kwieciak, to już Ci współczuję. To wstrętny szkodnik, którego ze względu na nikczemną posturę trudno zobaczyć. Czai się na tworzące pąki i tam składa jaja. Potem podcina pączek, który spada na ziemię. Po ok.trzech tygodniach wykluwają się larwy, które żerują na krzaku, by potem zejść pod ziemię na zimowanie. Wczesną wiosną wyłazi z ziemi i zabawa zaczyna się od nowa. Z tym, że już jest tego dziadostwa znacznie więcej. Jeden taki osobnik potrafi złożyć 60 jaj :twisted: Wyobraź sobie, że spada Ci 60 pączków, na które czekałaś cały rok. Może człowieka szlag trafić, prawda?

LO powtarza, ale już znacznie słabiej.


LO

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda atak niszczylistki. Szczególnie upodobała sobie Ghitę Renaissance. Ta bidula nawet jeszcze nie zdążyła otworzyć kwiatu, a już ma wygryzione dziury.

Obrazek

Obrazek

Gipsy Boy

Obrazek

Munstead Wood

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, witam się i przyznaję do podglądania Twojego wątku ;:7

Pięknie kwitną Ci już róże ;:215 , ja jeszcze czekam i ze szczególnym zainteresowaniem oglądam u Ciebie Glamis Castle - jeżeli nic nie pokręciłam to masz ją z kartonika kupionego w Obi. Ja też kupiłam ją w tym roku, ale na razie kiepsko sobie radzi.

Wiosną kupiłam też min. Princess Ann, Ghitę, Louisa Odier, prawdopodobnie Abrama Darby. Mam nadzieję, że będą tak ładne jak u Ciebie.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, przepiękny spektakl różany ;:215
William & Catherine ma cudne kwiaty, choć u mnie w tej chwili najpiękniej kwitnie Princess Alexandra de Luxemborg ;:167 Ma ogromne, przepiękne kwiaty ;:167 Zapraszam później na fotki do mnie :wink:

Abrahamek jak ładnie zapączkowany ;:138 Będzie co podziwiać!!
Tuscany i Glamis Castle przepiękne są ;:215

Piszesz, że Strawberry Hill się nie przyjęła. U mnie ma już pączki :D Za to mam problem z Constance Spry, po tym jak ruszyła zaschły jej wszystkie listki. Jestem w kontakcie z panią Ewą z Rozarium, od której ją kupiłam, próbujemy ją ratować. Może się uda, jestem dobrej myśli.

Dziś powinnam dostać ostatnią z zamówionych wiosną róż - Rose de Tolbiac. Tylko gdzie ja ją posadzę :roll:

Czy u Ciebie pojawiła się już czarna plamistość? Ja niestety zauważyłam już objawy u niektórych swoich róż, szczególnie na Albrighton Rambler :roll:
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotka, pan fachowiec widzę prawdziwy facet ;:306 kto przy zdrowych zmysłach sadziłby tyle róż jednego koloru, nie dostrzega niuansów między budową krzaczka, kwiatu i odcieniami.. a skoro masz tyle różowych czy białych to pewnie jakąś szkółkę prowadzisz :;230 Logiczne..
Niesamowicie ogląda się twoje pierwsze kwitnienia i nawet mimo kwieciaka masz co pokazać i czym nacieszyć oczy.
Zerkam tak sobie na twoją Glamis Castle i zastanawiam się czy moja to faktycznie ta odmiana. Póki co jest w fazie pączków. Jak zakwitnie to będziemy rozpoznawać ;:224
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”