Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

DOrotko, czytam o Twoich problemach z kręgosłupem i bardzo współczuję.
Dobrze, że już powoli następuje poprawa. Pogoda też sprzyja, żeby siedzieć w domu i odpoczywać.
Musisz teraz bardzo uważać i dawkować sobie pracę, bo problemy z kręgosłupem niestety lubią powracać.
Zdrowiej więc kochana a mężuś niech w dalszym ciągu chętnie pomaga. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko odpoczywaj. Pogoda chyba taka, żeby Ci było lżej patrzeć przez okno. A my tak jak i Ty siedzimy i wyglądamy chociaż kilku stopni więcej i ;:3 . Bo u mnie przez dwa ostatnie dni śnieg. A brateczki ja uwielbiam, a te samosiejki byle gdzie najbardziej bo są po pierwsze najdorodniejsze a po drugie kolor niespodzianka:).
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

U mnie trochę kwiaty drzew owocowych poszły spać.Dzisiaj -3 zapowiadają.Ale tam na działce od łąk jest zawsze dużo niżej z tymi temperaturami ;:145
Piękne bratkowe widoczki.A i tulipanowe też już cieszą. Jak widać u ciebie już jest całe mnóstwo.
Dziękuję za info o RU ;:196
a nowy watek juz mam.Na wiosnę trudno wytrzymać długo bez niego :wink:
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko , dobrze że pogoda pomału się będzie poprawiała i coraz więcej roślin będziemy podziwiać w wiosennej odsłonie .Pamiętaj jednak o własnym słupie i go nie przeciążaj bo sezon dopiero się zaczyna . Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko,życzę zdrówka, zdrówka ....i jeszcze raz zdrówka ;:167 ;:167 ;:167 to najważniejsze. Oglądam Twoje róze,
i od razu robi sie ciepło mimo tych wiosennych chłodów ;:3 Bratki też masz śliczne, ja bratki będę miała troszkę później,
są jeszcze małe a chłodna wiosna im nie sprzyja ;:168
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko czytam, że masz problemy z kręgosłupem, współczuję ;:168 przerabiałam to 3 lata temu. Od tej pory przed sezonem zaczynam gimnastykę, krótką ale codzienną. Wystarczy 5-10min wieczorem i rano, albo 1 raz dziennie. Z każdym dniem możesz sobie wydłużać czas, ale to już zależy od Ciebie. Na kręgosłup ćwiczenia tylko w pozycji horyzontalnej :wink: , dobre też pływanie, ale w wannie raczej trudno popływać, chyba ,że masz posturę małej syrenki ;:224 . Wzmocnisz mięśnie brzucha i wiosną dasz radę nawet z cięższymi pracami. Ale oczywiście nie wszystko na raz ;:333. Powodzenia i życzę szybkiego powrotu formy, bo w ogrodzie jest baaardzo potrzebna ;:196
Bratki śliczne, tak cieszą oczy o tej porze roku.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko ogród nie zając nie ucieknie, dbaj o zdrowie bo to jest najważniejsze. W tym roku moje chłopaki fundują mi tzw.podwyższane rabaty bo zachciało się powiększyć warzywnik - zawsze to swoje, smaczniejsze i zdrowsze ale nie odpuszczam różom. Mamy w tym roku wyjątkowo niesprzyjający klimat, przymrozki, ciepło jeszcze na swoich wakacjach, nie ma co się spieszyć - zdrówka ;:196
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko droga, nie szarżuj więcej ze zdrowiem, trzeba się oszczędzać. Pamiętaj o tym latem, bo doskonale wiem z praktyki, że czasem szybko zapomina się o takich sytuacjach (a dla kręgosłupa najgorsze jest właśnie podlewanie konewkami czy wiadrami).
Bratki ślicznie uśmiechają w ten chłodny czas, aż miło na nie spojrzeć. Wszystkie to samosiejki? U mnie coś od kilku lat nie chcę współpracować na tej niwie.
Zauważyłam, że tworzysz nowe rabaty różane, będę czekać na efekty. Tylko kiedy doczekamy tego upragnionego ciepła, słońca i prawdziwej wiosny? ;:3
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Jest jeden plus Dorotko - chcesz czy nie, trochę sobie odpoczniesz :wink:
Ogród to piękna sprawa, wszyscy to kochamy, ale dopiero w takiej sytuacji okazuje się też jaki to obowiązek... ;:131

Czy już wróciłaś do "pionu"? :?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Wiesz Dorotko ,że Gardenka jednak zagości u mnie może jeszcze coś dobiorę :heja Kuruj się kuruj bo podobno pogoda ma sie wreszcie poprawić :heja
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witajcie! :wit

Jest takie powiedzenie, że nieszczęścia chodzą parami...Mało było jednej biedy, przyplątała się kolejna... :( W drugi dzień Świąt pojechaliśmy do teściów. Zabraliśmy Manga, bo u nich duży teren, więc niech sobie pies pobiega. Zajęliśmy się cięciem róż, a na psa nikt nie zwracał uwagi. Krótko mówiąc musiał u nich na działce coś zeżreć i to coś utknęło mu w przewodzie pokarmowym. Groziła mu operacja usunięcia ciała obcego z jelit. Przez dwa dni przeżyliśmy niezły horror. Na szczęście dzięki pomocy weta udało się to przepchnąć i psisko wydaliło ciało obce "normalną" drogą.

No, ale dość już tego narzekania, więc o pogodzie nawet nie wspominam, żeby nikogo nie denerwować... ;:183

Wczoraj po południu wybrałam się wreszcie do pewnej szkółki z bylinami, do której linka podesłała mi Ania Annes77. Okazało się, że mam całkiem niedaleko i pojechałam trochę pomyszkować ;:204 Wróciłam z siedmioma szałwiami - każda inna i dwoma ostróżkami. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć, bo teren ogromny, robi niesamowite wrażenie, a wybór dobra wszelakiego taki, że dusza na ten widok się raduje i wszystko by się chciało przygarnąć. Na pewno jeszcze tam wrócę, bo nawet połowy nie obleciałam, ale trochę mi się spieszyło.
No i nie byłabym sobą gdybym nie skorzystała z wyprzedaży w OBI. Wszystkie cebulowe, kłącza po 2,50 zł. Mus było wziąć, bo nie skorzystać z takiej oferty to grzech. Dokupiłam kolejne dalie, lilie, mieczyki. W sumie z tymi z ubiegłego roku mam 11 szt. dalii. Siedem posadziłam na nowej rabacie, trzy w donicach, a jedną czerwoną co mi nigdzie nie pasowała obok kompostownika. I oczywiście nie wytrzymałam i skusiłam się na kolejne trzy Austinki :;230 Musiałam przecież czymś zapełnić miejsce po Pink Peace i Glyndenbourne, bo obie niestety nie dawały znaku życia.
A ogrodowo niewiele się zmieniło od poprzedniego wpisu. Nadal zimno, nadal tulipany skulone i tylko nieliczne nieśmiało rozchylają swoje kwiaty. A i zapomniałabym - stoliczek ozdobiony, choć jeszcze nie skończony. Ciągle coś innego wchodzi w paradę i siłą rzeczy jakoś się nie składa... :roll:

A oto moje wczorajsze łupy :D


Obrazek


Aneczko, jest lepiej, dziękuję ;:196 I chociaż jeszcze nie tańczę (chyba, że na rabatach pomiędzy różami), to mam nadzieję, że jeśli nie będę przeciążać kręgosłupa sytuacja się nie powtórzy. Tylko jak to zrobić, skoro ogród czasami wymaga ciężkiej, fizycznej pracy? ;:218
M, wyściskany, wycałowany za pomoc przy gnojówce. Kochany jest naprawdę, bo nie tylko znosi moje ogrodowe szaleństwo, ale ogólnie jest bardzo wyrozumiałym, spokojnym facetem ;:167
Obiecałam, że pokażę ozdobiony stoliczek. Chociaż jeszcze nie skończony, to już coś tam widać. Nie wiem dlaczego na zdjęciu blat wydaje się żółty? Pewnie wina światła.

Obrazek

Tak w zbliżeniu wygląda środkowy motyw

Obrazek

Joluś ;:196 Mam nadzieję, że najgorsze już poza mną i ten potworny ból już nie wróci.
To niebieskie, a raczej fioletowe w doniczce - to żagwin. Tulipanów trochę jest, ale głównie będą cieszyły te sadzone jesienią. Te z ubiegłych lat trochę słabiej i tylko niewielki procent ma pąki. Większość to same liście. Trzeba będzie to towarzystwo wykopać i posadzić jesienią nowe ;:108

Obrazek

Basiu, po 30 zastrzykach w tyłek nie może być inaczej, tylko lepiej! :wink:
Nowa rabata na razie jeszcze w powijakach. Róże w donicach. Czekam aż zakwitną, co by zobaczyć jak to zagra kolorystycznie. Z tyłu za różami posadziłam dalie, które również starałam się dobrać kolorami. O ile nie będzie pomyłek z nowości, to powinno być nieźle. Dosadzę również świeżo nabyte szałwie i będzie git ;:333
Ciepła jestem spragniona jak kania dżdżu, bo tej zimnicy to mamy dosyć wszyscy i teraz słońca nam potrzeba.

Obrazek

Aprilku, tylko jak w ogrodzie pracować z umiarem? Może zdradzisz jaki Ty masz sposób? Trudne to zadanie, gdy się pracuje zawodowo i czasu na ogród nigdy dość. Szczególnie wiosna jest pracowita, o czym przekonałam się na własnej skórze, niestety. Za życzenia dziękuję ;:196
Róże w donicach przymrozki zniosły dobrze, bo je po prostu ogaciłam donicami, a na donicach w charakterze kołdry pokładłam stare swetry eMa :;230 A żeby niczego wiatr nie zwiał, dowaliłam po kamieniu i taką to dekorację ściągałam każdego ranka. Pewnie sąsiedzi mieli niezły ubaw ;:306 Dobrze, że tylko kilka nocy było na minusie, bo to dosyć upierdliwe zajęcie. Gorzej z tymi w gruncie. Część młodych przyrostów podmarzła, ale na szczęście w niewielkim stopniu i nie wszystkie.

Obrazek

Tencia, taka prawda ;:108 My, ogrodowo zakręcone nie potrafimy się oszczędzać i wszystkie siły rzucamy na ogród. Potem często skutki są opłakane i trzeba szukać pomocy po doktorach.
Po przymrozkach część młodych przyrostów niestety podmarzła. Na szczęście nie na wszystkich różach. To co uschnie potem obetnę i tyle. Mam nadzieję, że już maj nie przyniesie nam takich atrakcji i będzie z każdym dniem coraz cieplej ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krótka przerwa...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Jadziu, szaleć nie będę tak bardzo, bo nie chcę znów przez to przechodzić. Muszę tylko pomyśleć nad usprawnieniem podlewania gnojówką, bo wyrzec się tego nie bardzo mam ochotę. Wiem, że nie tylko róże, ale też i inne rośliny bardzo dobrze po niej rosną. Ba, moje nawet wyciągają szyje, żebym tylko o jakiejś nie zapomniała :;230
Mąż łasy na pochwały. A jeszcze gdy je słyszy od takiej rzeszy forumowych dziewczyn to cały w skowronkach ;:118 Więc chwalcie go, a ja będę miała z tego korzyści, bo podbudowany waszymi pochwałami, chętniej będzie pomagał ;:173
Bardzo się cieszę, że zaprosiłaś do siebie Garden of Roses :) Będziemy wymieniać doświadczenia. A jaką jeszcze piękność myślisz kupić?

Obrazek

Gosiu Margo, jestem w stanie zrozumieć co to znaczy ból kręgosłupa i dolegliwości z tym związane. Doskonale wiem, co czujesz ;:4 A jeśli chodzi o umiar w ogrodzie, to z tym jest trudno i potem cierpimy. W tej chwili u mnie jest tak, że wystarczy taki dzień jak wtorek, kiedy to posadziłam 11 dalii, kilkadziesiąt cebulek mieczyków, pomalowałam nową kratkę do róży i wylałam kilkanaście wiaderek gnojówki, a wieczorem odczuwałam nieprzyjemne kłucie i już się bałam co to będzie w nocy. Na szczęście nie było tak źle, ale to może zasługa zastrzyków, które w dalszym ciągu dostawałam...

Obrazek

Ewuniu, wiem, że po takim ostrzeżeniu trzeba uważać. Nie chcę przecież oglądać ogrodu z okna, tylko go uprawiać i nim się cieszyć ;:131
Nowe róże czasami sadzę do doniczek, ale jest to raczej wymuszone innymi względami. Nie zawsze zdążę przygotować miejsce, a czasem jak w przypadku nowej rabaty wolę po prostu najpierw postawić doniczki. Wtedy mam pole manewru, gdyby mi coś nie pasowało kolorystycznie. Całkiem inaczej wygląda sprawa z ratowaniem tego co już słabo rośnie albo z kolei źle rokuje po zimie. Wyciągam taką różę, oglądam dokładnie jej korzenie i jeśli są ok, to sadzę w donicy. Podaję im Asahi i obserwuję. U mnie jak do tej pory wszystkie posadzone w donicach świetnie rosną. Gdy się wzmocnią, wtedy idą z powrotem do gruntu. Ostatnio pisałam u Ciebie o Rosomane Janon, z którą od samego początku miałam problemy. Słabo przyrastała, marnie kwitła, a na dodatek dwie zimy z rzędu mocno przemarzała. Wyciągnęłam ją z gruntu, bardzo mocno przycięłam i w tej chwili wypuściła sporo nowych przyrostów. U mnie ta metoda się sprawdza. Poza tym donicowe róże nie mają żadnej konkurencji. Nikt im nie podkrada jedzenia ani wody. Wraz z posadzeniem dostają najlepszą ziemię, a donice są zawsze bardzo duże. Śmiało wystarczają na cały sezon. Te w gruncie mają konkurencję w postaci innych roślin. Może w tym tkwi cała tajemnica? U Ciebie ziemia zapewne jest dobrej jakości, więc róże w gruncie radzą sobie doskonale. U mnie to głównie piachy, które wzbogacam jak mogę, ale widać, nie zawsze wystarczająco, bądź są też takie miejsca, w których róża po prostu nie rośnie. Mam takie ze trzy. A co jest tego powodem? Nie mam pojęcia? Obrazek

Obrazek

Aniu Annes77, masz absolutną rację! Tak właśnie wygląda miłość ;:167 Na wsparcie męża mogę liczyć zawsze. I w tych dobrych chwilach i w tych złych, bo i takie są przecież w życiu każdego z nas.
Dziękuję Ci za link do szkółki z bylinami ;:196 . Wybór przeogromny i trudno się zdecydować, bo chciałoby się przygarnąć całą rzeszę tych zieloności, a miejsca przecież nie przybywa...Jest całkiem na odwrót :roll:

Gdzieś znikają mi narcyzy. Z każdym rokiem jest ich mniej i nie wiem co jest tego przyczyną? Pozostały jakieś pojedyncze niedobitki jak ten ze zdjęcia poniżej

Obrazek

Sabinko, pogoda pozwoliła mi podreperować nieco nadszarpnięte zdrowie i teraz jestem gotowa do działania ;:65 Nawet po troszeczku coś dłubałam. Tylko nadal zimno jak diabli, a to skutecznie zniechęca do jakichkolwiek działań. Mam wrażenie, że już tak zostanie, bo jak nastanie jeden cieplejszy dzień, to następny z powrotem leci 10 stopni w dół ;:222
Męża wychwalam jak mogę, a on z tego powodu chodzi dumny jak paw. Kto z nas nie lubi komplementów? Poza tym zawsze mogę liczyć na swoją drugą połówkę. I chociaż do końca nie podziela mojej ogrodowej pasji, to zawsze powtarza, że skoro jestem szczęśliwa uprawiając ogród - on również jest szczęśliwy ;:167

Obrazek

Małgosiu Pepsi, słucham doktora, zastrzyki wzięłam ;:147 i nieco zwolniłam tempo. Na jak długo, to się zobaczy, ale już dostałam ostrzeżenie, że zdrowie należy szanować.
Uśmiałam się jak norka z tej stołówki, którą zorganizowałaś razem z Emem
Ekstra żarełko w postaci gnojówki, na dodatek niezwykle aromatyczne ;:224 Czekające z wytęsknieniem na posiłek róże, więc określenie tego stołówką, trafione w samo sedno ;:333

Obrazek

Krysiu, dziękuję ;:196 Powoli wychodzę na prostą.
Mocne cięcie różom się przysłuży. Szczególnie rabatówki i wielkokwiatowe będą zadowolone. U mnie kilka parkowych też musiałam mocno ciachnąć. Będą potrzebowały pewnie trochę czasu zanim dojdą do siebie, ale cóż było robić, skoro przemarzły? :roll:
Bardzo jestem ciekawa na co się skusiłaś w F?

Obrazek


Miałam wysiewać lobelię do dużej donicy z Diamond Eyes, ale mi się nie chciało. Kupiłam więc wczoraj gotowe sadzonki

Obrazek

Kolejna przerwa...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ewelinko ;:196 Szanuj kręgosłup, bo drugiego na wymianę nie dostaniesz. Ja dopiero teraz jestem taka mądra, gdy boleśnie odczułam na własnej skórze, co to znaczy nie móc wykonywać prostych czynności.
Pisząc o gnojówce, miałam na myśli tę z końskiego obornika. Z pokrzyw też robiłam i jak nazbieram to pewnie znów nastawię. Ta druga śmierdzi nieziemsko i podlewać lepiej wczesnym rankiem albo późnym wieczorem, żeby sąsiedzi nie kręcili nosem, bo zapaszek niesie się po całej okolicy. A jak powieje wiatr, to atrakcja zapachowa murowana... :;230
Informacja o Wedding Piano już nieaktualna. Odbija i chociaż zbiera się bardzo powoli, to żyje, co mnie bardzo cieszy. Wymaga jednak sporego kopczyka na zimę, bo jak to wielkokwiatowa jest dosyć wrażliwa.
Blat już ozdobiony, chociaż do końcowego efektu potrzeba czasu i pogody. Malowanie lakierem musi odbywać się na zewnątrz, bo on śmierdzi okropnie i w pomieszczeniu nikt by nie wytrzymał. A samo zdobienie wcale nie jest takie trudne, a frajda potem wielka. Spróbuj na czymś, co ewentualnie możesz spisać na straty i sama zobaczysz jak Ci wyjdzie. Jestem przekonana, że świetnie sobie dasz radę ;:215

Obrazek

Wiolu ;:196 Dziękuję za słowa wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia. Powolutku wychodzę na prostą. Co prawda dolegliwości wciąż odczuwam, ale wiem, że potrzeba czasu i nie wolno się tak bez umiaru rzucać na ogród, bo potem skutki mogą być opłakane. Na razie zwolniłam tempo, chociaż to nie leży w moim charakterze. Jestem dosyć energiczna, a siedzenie i nic nierobienie mnie dobija... ;:223 Cóż, trzeba będzie się wyżyć decoupagowo. W kolejce czeka już ławeczka, która i tak wymaga renowacji, więc będzie świetna okazja. W zanadrzu mam jeszcze taki mały fajny drobiazg, który to całkiem przypadkiem znalazłam w piwnicy u moich rodziców. Lata temu wykonał go mój śp. tata. Może służyć jako maleńki stoliczek do kawki. Wymaga trochę pracy, ale myślę, że warto. Przy okazji zrobię fotki.

Obrazek

Karolino
, szczerze mówiąc to ostatnio mam już dość tego odpoczynku. Nosi mnie coraz mocniej i powoli zaczynam dłubać w ogrodzie. Zachowuję jednak odrobinę umiaru. Ciekawe na jak długo? :wink: Pogody staram się nie komentować, żeby jeszcze bardziej nie popadać w dołek. Mam tylko nadzieję, że maj wynagrodzi nam to, co zafundował kwiecień, a wtedy odbijemy sobie za wszystkie czasy ;:108 Samosiejki brateczków są niezwykle urocze. Nie ma to jak natura, która potrafi wyczarować prawdziwe cudeńka kolorystyczne.

Obrazek

Aniu anabuko1, u nas przez trzy kolejne noce temperatura spadała w okolicy -3*. W ogóle cały poprzedni tydzień w nocy było poniżej zera. Część młodych przyrostów na różach niestety podmarzła. Pospieszyłam się również z posadzeniem do gruntu fiołków afrykańskich, które nie wytrzymały. Kupiłam kolejne, licząc, że mrozu już nie będzie. Tamtym oberwałam padnięte kwiaty i poczekam. Może jeszcze sadzonki da się uratować? ;:218 Na wysyp tulipanów jeszcze czekam. Tylko nieliczne pokazały odrobinę koloru. Za kilka dni, o ile sprawdzą się prognozy wreszcie buchną kwieciem.

Obrazek

Elu, pogoda ostatnio sprzyja rehabilitacji, tylko jak długo można bezczynnie siedzieć? :uszy Patrzenie na lejące się strugi deszczu, pokulone z zimna rośliny, wcale nie pomaga. Słońca nam potrzeba i ciepła, bo temperatura 5 * w dzień, gdy mamy już koniec kwietnia to lekka przesada. Na pocieszenie robię zakupy roślinne, bo co innego mi pozostało? Trzeba przeczekać, bo przecież wreszcie kiedyś chyba zrobi się ciepło?

Obrazek

Wandziu
, dziękuję serdecznie za życzenia ;:196 Tobie również życzę aby noga dobrze się zrosła, a wtedy skoczysz szybciutko na rabaty. Pewnie już nie możesz się doczekać? Nie ma to jak samej doglądać swojego królestwa, prawda? :D

Obrazek

Daysy, dziękuję za ciepłe słowa ;:196 . Gimnastyka jak najbardziej, tylko gorzej z chęciami ;:14 Ciężko się przemóc, ale najważniejsze to zacząć, a później już z górki. Trzeba będzie popracować nad mięśniami brzucha i pleców, żeby wzmocnić kręgosłup. Zestaw ćwiczeń już jest. Teraz liczą się chęci i trochę samozaparcia. Dam radę!

Obrazek

Aniu Taro
, przymusowe wakacje się kończą i po majówce wracam do pracy. Trochę to siedzenie w domu już mnie męczy. Tym bardziej, że pogoda bardzo niesprzyjająca i nawet przechadzka po ogrodzie odpada. Gdyby chociaż można było posiedzieć na tarasie i powdychać zapach wiosny...
Taki podwyższony warzywnik to super pomysł! ;:215 A ile zdrowszy dla kręgosłupa, nie mówiąc już o tym, że nie ma to jak swoje własne warzywa.
Oczywiście, że nie odpuścisz różom! Nawet o tym nie pomyślałam. Przy Twoich cudnych okazach to jest po prostu niemożliwe. Ech, kiedy wreszcie ucieszą nas pierwsze różane kwiaty? Tak mi już tęskno do tych zapachów, kolorów czerwcowego ogrodu...Obrazek

Obrazek

Alutka ;:196 Tak jest! Więcej nie będę szarżowała, bo nauczka jaką dostałam wystarczy na całe życie. Trzeba będzie na przyszły sezon nieco zmodyfikować podlewanie gnojówką. Już uruchomiłam myślenie i na pewno coś wykombinuję ;:24 Nie zabiorę różom ich ulubionego jedzonka, bo przecież one to uwielbiają.
Wszystkie bratki to samosiejki, za wyjątkiem tych, w doniczkach na tarasie. Podziwiam je z zachwytem za wspaniałe mixy kolorystyczne.
Nowa rabata bardzo mnie cieszy, chociaż na efekty pewnie przyjdzie poczekać ze dwa sezony. Na razie posadziłam tylko dalie, goździki, mieczyki. Wczoraj kupiłam szałwie i właśnie tam mam zamiar je posadzić. Goździki pewnie stamtąd zabiorę na korzyść właśnie szałwii. Może jeszcze jakieś nie ekspansywne dzwonki posadzić? Co o tym sądzisz? O pogodzie nie będę już pisać, żeby się nie denerwować. Kiedyś musi wreszcie przyjść prawdziwa wiosna? I tego się trzymajmy! ;:224

Obrazek

Aniu Ann_85, co racja, to racja! Ogród wymaga niezłej kondycji i tężyzny fizycznej. Jest wiele ciężkich prac do wykonania, najczęściej ponad siły zwykłej kobiety. A my, jesteśmy czasami za bardzo samodzielne i ambitne, a potem płacimy za to wysoką cenę. Pion osiągnęłam i przestałam się skradać :;230 Co z tego, skoro pogoda byle jaka i niewiele można zrobić? Trzeba czekać na to wymarzone ciepło ;:65

Obrazek

Obrazek

Już za chwileczkę, już za momencik...

Obrazek

Patrząc na zdjęcie rabaty w głębi doszłam do wniosku, że mało tam cebulowych. Koniecznie jesienią trzeba tam posadzić co najmniej ze dwie setki... ;:209

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”