Tolinka i róże cz.II

Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

:wit Tolinko , witam sie w nowej odslonie . Zawsze ciesze sie na nowe zdjecia , a tu wyswietla , ze sa "niedostepne ".
Szkoda , bo pustych miejsc sporo .
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witam serdecznie :wit
Mam nadzieję że zdjęcia już są ,bo to fotosik zrobił mi psikusa :?

Agnieszko dziękuje ;:168 bardzo mi miło mam nadzieję że już możesz oglądać foteczki :)

Margolciu :wit już są zapraszam ;:304

Alexia witam cię serdecznie i zapraszam do oglądania ,może nie wszystkie zdjęcia są nowe ,bo część z nich to odgrzane kotlety ale mam nadzieję że ci się spodobają ;:168
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Wczoraj był piękny dzień i z dużą przyjemnością popracowałam troszkę w ogrodzie.Gdzie nie gdzie wychodzą już krokusy,a tulipany wychylają nosy a wiciokrzew ma już młode listki ;:oj Nie mogę się już doczekać wiosny ;:65 Dzisiaj zrobiłam pierwsze kuwetkowe wysiewy,namoczyłam kobee,zrobiłam porządek w nasionach.Nowe róże i byliny zamówione,więc...wiosno przybywaj!!! :lol:
Ale zanim zacznę zachwycać się wiosną w ogrodzie jeszcze parę fotek z zeszłego sezonu .

Róża Biedermeier...
kupiłam ją w donicy ,miała już kwiaty które mnie zachwyciły,jak przywiozłam ją do domu i poczytałam mina mi trochę zrzedła,na forum nie cieszyła się dobrą opinią :( Posadziłam w miejscu mocno nasłonecznionym na brzegu rabatki.Już w tym samym roku zachwycała mnie kwitnieniem i zdrowotnością ,ładnie zbudowała krzaczek, a kwiat pojawiał się za kwiatem,nie przeszkadza jej deszcz ,przy upałach szybciej przekwitała,długo otwiera pąk ,więc jej kwitnie trwa wieki :lol: Przezimowała pod kopczykiem, zima była łaskawa ,więc cieńcie było znikome.Bardzo ją lubię mała kompaktowa różyczka z przecudnej urody kwiatami ;:167 jeżeli pachnie to bardzo delikatnie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i takie tam widoczki letnie


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Biedermeier katalogowa ;:215 Moja mizerota kwitnie co roku jednym kwiatem,zamierzam ją i Cafe posadzić do donicy,może się zbiorą do kupy ;:224
Awatar użytkownika
Aga2
200p
200p
Posty: 448
Od: 31 mar 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Róże zachwycające. Mam pytanie do Mme Isaac Pereire jakie zasady stosujesz tnąc ja wiosna ?
Pozdrawia Agnieszka.
Mój ogród
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, co to za różyczka na trzecim od dołu zdjęciu ;:oj Jest śliczna. A Biedermeier też w moich klimatach. Nie przepadam za różami zbyt napakowanymi, które mają kwiaty jak pompony. Dlatego też jakoś nie mogę się przekonać, do wzbudzającej zachwyt wielu z Was, Pashminy. Może gdybym zobaczyła ją w realu.... Ale znowu mówicie, że ona właśnie na zdjęciach wygląda lepiej ;:224
Tolinka pisze: zima była łaskawa ,więc cieńcie było znikome.
Tniesz już różyczki :?:
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Agnieszko Mme Isaac P. mam stosunkowo młodą więc póki co wycinam tylko zeschnięte po zimie gałązki ,wycinam niektóre gałązki które niepotrzebnie zagęszczają krzew i delikatnie podcinam pędy a właściwie tylko ich końcówki,staram się rozkładać jej gałązki jak najbardziej poziomo,wtedy odwdzięcza się sporą ilością kwiatów.

Iwonko masz dobre oko :wink: to moja ulubienica Blue Girl piękna róża ;:215 Biedermeiera polecam ,jeżeli chodzi o Pashminę może będę mogła się wypowiedzieć w tym roku ,bo posadziłam ją w maju zeszłego roku i jeszcze nie mam o niej zdania.Tak to już jest że ile ludzi tyle gustów jeden lubi napakowane ,a drugi wręcz pustaczki :lol:
Nie Iwonko nie tnę jeszcze róż ten opis dotyczył zeszłej wiosny ,w tym roku jeszcze zima trwa ,ale mam nadzieję że będzie równie łaskawa jak do tej pory i kiedy zakwitną forsycje ,bo to pora cięcia róż nie będziemy mieć za wiele pracy przy naszych panienkach ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Blue Girl :tan Teraz już sobie przypomniałam, że ktoś już kiedyś pokazywał tę piękność. Jest w ofercie F...ale tam nie ma tego cudnego przebarwienia na zewnątrz kwiatu. U Ciebie jest i zachwyca. Ten ciemniejszy kolorek pokazuje zawsze?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Iwonko chyba źle ci napisałam ;:223 tobie chodzi o tą różę trzecią od dołu
o tą tak?



Obrazek


to róża Blue River,ona ma zawsze tak pięknie przebarwione brzegi ;:108 a do tego śliczny zapach,ale rośnie wolno,słabo przyrasta ,być może jest to wina sadzonki,być może tak już ma jest zdrowa ,może więcej będę mogła powiedzieć o niej po tym sezonie .
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Na forum szał zakupowy Ania kusi biżuterią ogrodową piękną że WOW! więc postanowiłam zajrzeć dziś do O mają tam wyprzedaż ozdób ogrodowych ,ale wszystko już mocno przebrane ,albo uszkodzone....

za to udało mi się trafić mocno przecenioną wiosnę w ogromniej filiżance :tan


Obrazek

aaa apropos wiosny....moje tulipany już nieźle sobie poczynają :lol:

Obrazek

Obrazek

no ale pogoda jeszcze nie sprzyja pracom w ogrodzie ,a rączki rwą się do pracy no to sobie chodniczek wydłubałam :heja

Obrazek

dzisiaj dłubę koszyk ;:306 to tak żeby łapki po pączki nie sięgały :;230
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko, widzę, że rączki zdolne i zrobiły śliczniutki dywanik ;:138 ;:138 . Szkoda, że nie mam takich zdolności, ale miło pooglądać takie cudeńka.
Piękne wspomnienia ;:oj ;:oj , Twój ogród wprost bajeczny ja też już bym chciała wiosny, ale u mnie zawsze troszkę później przychodzi, jednak w zacisznym miejscu też widziałam już listeczki żonkili.Wiosno, wiosno przybywaj, bo zimy i tak nie ma ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Daysy witaj :wit Wiosna przybywa idzie całkiem śmiało ,podobno już pszczoły zrobiły pierwszy oblot i pojawiły się bociany ,temperatura całkiem przyzwoita jak na tę porę ,więc jest szansa że jakoś ta zima szybko przemknie niezauważona ;:333
Moje rączki są bardzo niespokojne i muszę im ciągle coś zapodawać bo inaczej sięgają tam gdzie nie trzeba i teraz muszę się zmobilizować ,bo ślub córki za pasem a ja szersza niż dłuższa ;:202




W domu pachnie wiosną za oknem prawie wiosna ,a ja leżę jak łazarz ;:199 jakieś paskudne choróbsko mnie dopadło i męczy :evil: ale nie dam się ;:134 Z racji przymusowego leniuchowania zrobiłam sobie porządek w zdjęciach przynajmniej tyle z tego pożytku :roll: Doszłam do wniosku że są róże które fotografuję często a są takie których nie fotografuję prawie wcale choć są piękne i mają wiele zalet ;:124 muszę to w tym roku nadrobić kooooniecznie!

No to teraz mogę Was zanudzać :lol: jedziemy?

Róże na A


Abraham Darby
Obrazek

Alchymist

Obrazek

Alexandra Princesse de Luxembourg

Obrazek

Amelia Renaissance

Obrazek

Artemis ,to jego jedyne zdjęcie jakie mam ;:223

Obrazek

Ascot

Obrazek

Astrid Lindgren

Obrazek


jeszcze Aleksandra Princess Renaissance ale właśnie jej zdjęcia nie mam ;:174 to może tak ogólnie


Obrazek

to ta po lewej stronie ławeczki :)
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko :wit trafiłam do ciebie przypadkiem i zostaję, bo podoba mi się bardzo twój ogródek i obfitość kwitnienia rożyczek. U mnie to same mizeroty z pojedyńczymi kwiatkami. :wink: Mam tę różową Alexsandrę, ale wybijała mi długimi badylami słabo kwitła, masz może fotki swojej w całości?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”