Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, bo ja jak na głodzie różanym, musiałam coś kupić, musiałam :;230 Ale widzisz jak długo się powstrzymywałam... jeszcze koszyka nie zamknęłam, więc wiesz... ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka, przepiękny Sebastian Kneipp ;:167 Możesz napisać coś więcej o tej róży? Nie jest chyba jakoś specjalnie popularna, a przynajmniej nie kojarzę jej z jakimś konkretnym ogrodem, a widzę, że kwiaty ma niebanalnej urody ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Idę dziennie do ogródka na przegląd i jak na razie róże wyglądają dobrze lecz co będzie jak ziemia się rozmrozi .Woda nie ma gdzie wsiąkać, bo gleba zamrożona dlatego wszystko stoi w wodzie ;:222 .Patrząc na różane fotki aż serce się raduje i już chciałoby się je oglądać w realu .Końcówka zimy strasznie się ciągnie ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko oczywiście, że się piszę, z tych ostatnich żaden nie przeżył, ale trzymałam w domu, więc może dlatego. Jadzia miała rację, że lepiej w ogrodzie. Ale było już późno, więc zostawiłam je w domu. No cóż trzeba słuchać doświadczonych.
Co do The Pilgrima, to uważam, że jest piękny. Szczęśliwym trafem kupiłam ją w Auchan w ubiegłym roku, mimo, że rosła w donicy to pięknie kwitła, a kwiaty ma cudowne. Na pewno nie będziesz żałowała wyboru.
Nie będę się licytowała, prace mówią same za siebie Tolinko, ale się nie zniechęcam, podobno trening czyni mistrza ;:333 ;:306 , więc nic innego nie pozostaje jak dłubać dalej ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

:wit


Aniu promienie słońca o tej porze roku to mód na serce ;:173 Wystawiam fotel rzucam na niego koc robię kawę i delektuję się słonkiem wystawiając do niego buzię ;:170 ahhh! cudnie! uwielbiam słonko ;:3
Minerva rośnie w nóżkach Lady ;:108 całkiem fajnie się tu czuje...chyba ,natomiast Lady to tam nic nie przeszkadza ona żyje swoim życiem i rozkłada się na wszystkie strony.

Basiu no jestem z ciebie dumna jak długo wytrzymałaś :lol: ale wiedziałam,wiedziałam widząc cię buszującą po wielu wątkach że pękniesz, ta miłość jest silniejsza od najsilniejszej woli ;:306 Mówisz koszyk nie zamknięty? mój zamknięty ;:224
ale i tak coś ciągle dopisuję ;:306

Sabinko nie dziwię się że wpadł ci w oko ,to piękna róża ;:167 śmiało można byłoby ją zaliczyć do róż angielskich pod względem kwiatów,jak i pokroju krzewu.Mam ją już jakiś czas ,ale jak długo dokładnie powiem jak stopnieje śnieg i spojrzę na tabliczkę(kurczę nie pospisywałam sobie tego ;:223 ) mimo opinii o jej zdrowotności nie mogła się bidulka u mnie za klimatyzować ,ale w sumie nie dziwię się bo miejsce niezbyt szczęśliwe,rośnie na nasypie tarasu więc ziemi porządnej ma tylko tyle co jej w dołek nasypałam, może powodem było zbyt duże nasłonecznienie,ale chyba największym problemem był brak odpowiednich bodźców w postaci końskiego złotka ;:333 zapadał na plamistość ,nie przyrastał i słabo kwitł i wreszcie w zeszłym roku zaczął rosnąć i nawet plamistość tak mocno mu nie dokuczała ,a ja doczekałam się na sporą ilość tych jego pięknych kwiatów ;:167 mam nadzieję że w tym roku będzie ich znacznie więcej.

Jadziu ciągnie się oj ciągnie już by się ciepło zrobiło i śniegi poszły precz!U mnie na szczęście woda wsiąka ,nie ma zastoisk mrozowych.Troszkę więcej słonka by się przydało ;:3


Daysy więc jak będę ciąć to ci wyślę ;:108 cięcia będzie w tym roku sporo,wiele róż mam ochotę ciachnąć nieco mocniej :pogon bo za młodu pozwoliłam im poszaleć i teraz od dołu łyse a u góry czuprynka :roll: Na Pilgrima bardzo liczę ,wszyscy go chwalą więc śpię spokojnie :lol: i pomyśleć że już by u mnie kwitł ;:223 a jak twoje róże od Wioli?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - czytam, że zamówiłaś Goldenkę ;:138 , ona jest sliczna, ale... jej kwiaty przewieszają się, a łodyżki dość wątłe. Żebyś mogła ją podziwiać, a jest co!, uszykuj od razu dla niej podpórkę. Wyznam Ci, że to jedna z moich ulubionych róż, a pierwsze kwitnienie , może jeszcze nie w tym roku, ale już w przyszłym na pewno, jest oszałamiajace. Nie dopuść tylko do plamistości, bo ją łapie.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Po odpowiedziach czas na fotki z ogrodu :D


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niebawem Wielkanoc może to wam się spodoba?









Obrazek


:wit

-- 18 lut 2017, o 22:27 --

Ewunia dzięki za podpowiedź ;:196 muszę pomyśleć jaką tą podporę ;:209 ach ta plamistość :evil: kurcza że też te róże tak lubią na nią chorować ;:124 gdyby nie to choróbsko ile byśmy miały mniej pracy ,a jakie efekty! A tak stoją najczęściej te bidy łyse bez portek,ehhh,no cóż będę pilnować Ewunia dzięki raz jeszcze ;:168
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

To już teraz wiem czemu tak cichutko u Ciebie :D . Piękne rzeczy robisz ;:oj . Zdolniacha z Ciebie ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko mistrzostwo świata cudeńka ;:180
Przyłączam się do Ewuni rad o Goldence u mnie tak samo potrafi pomarudzić.
Lavender Flower Cirkus mam pierwszy sezon pięknie kwitł ale moim zdaniem wymaga podpory.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

;:433 Super Tolinko zdolna z Ciebie ogrodniczka w każdym calu .Wiem ,że wszystkie ogrodniczki to zdolniachy bo nie lubimy się nudzić po sezonie ;:215 Może czas zabrać się za takie stroiki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ja nie umiem ;:185
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ze mnie też beztalencie :D Zostało mi podziwiać u tych zdolniejszych :D
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Mój The Pilgrim coś słabo kwitł w tym roku. Ilością kwiatów nie powalił, ale to moja wina, bo w ubiegłym sezonie trochę go zaniedbałam :oops: Poza tym chyba Francois Juranville go przytłacza. Zawłaszczyła dla siebie całą pergolę i dla biedaka nie starczyło już miejsca :roll:

Stroik wielkanocny prześliczny ;:138
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”