Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu już ja jej nieźle przed nosem siekiereczką po wywijam ;:164
Aphrodita to bardzo piękna róża ,ale u mnie słabo coś przyrasta ,w zeszłym roku nawet nieźle zaczęła ,ale te upały dały jej się we znaki,ale u mnie ma miejsce na bardzo nasłonecznionej rabacie ,zobaczymy co pokaże w tym roku.
Biedermeier to niska róża u mnie do max 60cm wysoka i tyle szeroka , to generalnie kompaktowa niska różyczka ,moim zdaniem możesz ją posadzić na podwyższeniu będzie ją lepiej widać ,a wierz mi jak zakwita ta róża to jest na co patrzeć ;:167

Daysy bierz się bierz Obrazekpóźniej roślinki na rabatki jak znalazł ;:108 ja jedynie pomna zeszłorocznego siewu cukinii :;230 :;230 poczekam z tym spokojnie do kwietnia.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ślicznie Ci dziękuję za informacje!
Chyba dorzucę jeszcze Biedermeierka do koszyka w sklepie różanym,
ale i tak jeszcze go nie zamykam, ciągle chce mi się jakiejś nowej róży.... ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A ja się zastanawiałam i zastanawiałam nad zamówieniem i zanim się zastanowiłam to mi pashminę sprzed nosa sprzątnęli
Paulina
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Paola, bo to nie ta kolejność ;:185 Najpierw zamawiasz, a dopiero później się zastanawiasz ;:306 Wyrzucić z koszyka zawsze zdążysz, a włożyć nie zawsze ;:224
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu ja jestem z niego zadowolona ,więc mam nadzieję że i ciebie nie zawiedzie ;:333
ciągle chce mi się jakiejś nowej róży..
Hi hi hi :;230 :;230 skąd ja to uczucie znam ;:306 ;:306 ja mam ich już dobrze ponad 100 i ciągle chce mi się coś nowego ;:306 ;:306 To taka choroba Basiu...różyczka :;230


Paulinko ;:168 nie martw się one się jeszcze pojawią na pewno, może nawet będą w donicy i wtedy przyjedzie do ciebie już śliczna kwitnąca Paschminka ;:108

Iwonka oo! no albo zastosować taką kolejność ;:306 ;:306 ale zdarzyło mi się że mi ktoś coś i z koszyka buchnął :evil: najlepiej złożyć zamówienie i tak możesz zawsze coś tam zmienić dodać ,ująć,ale masz pewniaka.

Ja swoją drogą podziwiam stoicki spokój moderatorów pewnej szkółki ,których serdecznie pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

100???? ;:oj
Ja mam z 10 sztuk. Zamówiłam już kolejne, jeden koszyk zamknęłam z: Polką, Bonicą'82, Elmshorn, REINE des VIOLETTES, Compassion i Swany.
A drugi koszyk u Pani Ewy stoi jeszcze otworem, wrzuciłam tam już Louise Odier, Pastella, Aphrodita, Laguna, Felicia, Gartentraume, czekam jeszcze tam na Pashminę...

Wyszukałam w kolejnym sklepiku Biedermeiera ;:138 i ciągle chcę więcej.... :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

No mądry Polak po szkodzie, teraz będę też u Ewy na Pashmine polować ale ma być dopiero w maju podobno
Paulina
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Pisałaś o Edence, że u Ciebie niewdzięczna. Ja za to myślałam, że moja będzie mała i skromna, a ona rośnie jak głupia.
Miło patrzeć teraz na kwitnące róże. Ja chodze po ogrodzie i przewracam oczami, wyobrażając sobie, jak będą kwitły.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko mam pytanie o Amelię a dokładnie o jej kolor. Czy jest bardziej koralowo- morelowa czy różowa? Bardzo mi się podoba, ale nie jestem pewna czy zgra się z rabatą o raczej chłodnych odcieniach.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko widzę u Ciebie gwarno dziewczyny kajety zapisane mają i ciągle coś tam jeszcze dopisują. Iwonka ma rację nas obowiązuje zasada: zamów a potem myśl, zastanawiaj się po co to zrobiłam :wit
Nie będę odstawać też coś zamówiłam, tyle co pamiętam:
Benjamin Britten angielska czerwona
Kurfurstin Sophie
Eva (Tantau)
Escimo Flower Circus
Odmiany, uprawa, pielęgnacja, historia
Souvenir du dr Jamain

W ub.sezonie zaprosiłam Veilchenblau i masz rację to "potwór" ale jaki piękny prawda? u naszej forumki Haliny/Hall widziałam w realu marzenie. Szkoda tylko, że Veilchenblau i Alhymist kwitną tylko raz.
Twój Alhymist cudownie poprowadziłaś.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu ani się nie obejrzysz jak twoja kolekcja sięgnie 100 ;:306 ;:306 Śliczne różyczki już zaprosiłaś do siebie ;:215 jak zakwitną i będą pięknie rosły ,to zobaczysz pójdziesz jak w dym i przepadniesz ;:167 ;:167 ;:167

Paulinko "co się odwlecze to nie uciecze" jak zamówisz u Ewuni to na pewno będzie na ciebie czekała ja też kupiłam w maju i też u Ewuni :wink:

Miłeczko witaj ;:168 Co do Edenki ,to może chcesz się zamienić ;:183 może moja spełni twoje nie wygórowane wobec niej oczekiwania ;:306 ;:306 Jak będą kwitły?....obłędnie moja Pani obłędnie ,zima była bardzo łagodna i dość wilgotna róże mają zielone pędy ,jeżeli tylko nie będzie jakiś niespodzianek będzie pięknie ;:170

Kasiu Amelia jest bardziej koralowo-morelowa troszkę trąca pomarańczem.


Aniu witaj w moich skromnych progach ;:168
Zamówienia różane na całego ;:215 Veilchenblau zobaczyłam i zakochałam się właśnie u naszej Halinki.
Masz szczęście że mogłaś zobaczyć ją w realu ;:215 Alchymist to nie przypadek,to chyba pierwsze przemyślane nasadzenie :;230 widziałam ją na jakimś zdjęciu i była cuuudowna ale tylko od góry i pomyślałam sobie że mam dla niej świetną dziurę ;:306


Dzisiaj po małym spacerku przyniosłam Wam troszkę wiosny ;:3

Clematisy wystawiły już ciekawskie nosy do słonka :lol: ,wiciokrzew Graham Thomas ma zielone listki,runianka lada moment pokaże swoje urocze kwiatuszki ,a w kwitnieniu próbuje ją przegonić ubiorek wiecznie zielony,goździki dumnie stroszą pióropusze.... wiosna? wiosna idzie :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ładnie, zielono, wiosennie ;:167 . Ja się ucieszę, jeżeli clematisy odbiją od ziemi (wszystkie solidaryzują się z bylinowymi :roll: ). Jak już tak podpuszczasz, to jutro też poszukam wiosny. Możliwe, że nawet się przełamię i zrobię obchód róż. Nie ma tak różowo, jak u ciebie i trochę czarnych pędów widziałam. Pytanie, czy są straty nieodwracalne. Podejrzewam, że mogła paść Larissa, ale profilaktycznie zamówiłam nową. Do dwóch razy sztuka...
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

U mnie niestety też tak różowo nie jest, wygląda na to, że kilka róż może wypaść, ale na razie spokojnie czekam az wegetacja ruszy na dobre, może tylko wystarczy mocno przyciąć i na tym się skończy problem.
Tolinko u ciebie prawdziwe przedwiośnie, u mnie wszystko rusza troszkę później ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”