Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko witaj w klubie forumkowych babć ;:138
Giardina to mocna różyca a cięcie lubi zresztaą każda róża. miałaś szczęście lubi Ciebie zakwitła takimi gronami ;:138
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko mam nadzieję, że pogoda nie napsociła Ci w ogrodzie. U mnie drugi dzień wieje, ale na szczęście niegroźnie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, gratulacje ;:63 Bycie babcią to poważna i strategiczna wręcz funkcja ;:108
Wiele róż ma w tym roku ogromne kwiaty, może dlatego, że jest ich mniej? Widzę, że Twoja Pastella czaruje, moja przemarzła i ledwo wegetuje :( Kusisz L'aimant, oj kusisz ;:224 Możesz coś więcej napisać? Będę wdzięczna :D
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witajcie kochani :wit na wstępie bardzo dziękuje za gratulacje ;:196 ;:196 ;:196 jestem mega szczęśliwa i już zakochana ;:166
Ostatnio z czasem u mnie bardzo krucho tak mam że latem tego czasu ciągle brakuje mimo że dzień dłuższy.Postanowiłam więc dziś zanim wyruszę w wasze ogrody i przepadnę w nich do późnej nocy najpierw odświeżyć co nie co mój wątek i uaktualnić fotki :wink:
Napatrzeć się nie mogę!
Rosenfaszination mam od marca. Kupiłam w donicy i pięknie się przyjęła, ale walnęła jednego kwiatka niepodobnego do niczego i ... stanęła. Czekam aż puści coś jeszcze, ale chyba ja do tego zmobilizuję i przytnę jej kilka gałązek.
Piękna Pastella! Ja swoja przesadziłam więc zbiera siły , ale mam nadzieję, ze zrozumie, ze dałam jej lepsze miejsce.
Oj jak ja bym chciała, żeby mi tak pięknie wszystkie kwitły!!! ;:173
Widoki ogólne dech zapierają!
Post
Miłka z Rosenfaszination jestem bardzo zadowolona ,w tym roku rozkrzewiła się i zakwitła pięknie ,aż muszę przesadzić rosnącą pod nią aktualnie Cream A. bo ją zupełnie zarosła.Będą ci kwitły będą ;:108 tylko daj im jeszcze troszkę czasu przecież większość to młodziaki.Twoje moje dalie te co w donicach mają już ładne pąki i czekam na kwiaty ;:65 a ciekawa jestem bardzo co ty mi tam przesłałaś za ślicznoty ,bo szybko posadziłam i nawet nazw nie spisałam :oops:
Cudowności masz ;:oj
A duet Gurnsey i Lavender Ice baaaardzo udany ;:215 Zapisałam sobie w inspiracjach.
Aprilku dziękuje ;:131 Mam nadzieję że jeszcze nie raz cię zainspiruje :wink:
Moje gratulacje ;:196 , witaj w babcinym gronie ;:63
wobec takich nowin, nieobecność usprawiedliwiona ;:168 :wink:
Ogród jak widać daje sobie doskonale radę, róże przepiękne. Ławeczka z różami cuuudowna, tylko kawusia, dobra książka i pełnia szczęścia.



Daysy
Powiem ci w tajemnicy że już się na to miłe babcine towarzystwo nie mogłam doczekać :lol: Ogród daje sobie radę a jakże...po swojemu róże sobie ,chwasty sobie ,plaga mszyc i jakieś paskudne lichy co mi różane liście jedzą ,a dzisiaj po deszczu wypełzły ślimaki ...no koszmar ,ani opryskać bo pada ,ani posypać na ślimaki ,bo pada ,a na plewienie nie mam czasu ani ochoty ,ogarniam tylko róże ,bo je kocham i żal mi jak wiszą przekwitłe mumie.Ławeczka w tym roku jest modyfikowana ,została tam tylko Rose de R, i Ghita R. a dosadziłam Doktorka i Munstead W.Tam gzie ona stoi nie ma zbyt wiele godzin słonecznych ,a i róże dobrałam wcześniej nie fortunnie ,no cóż człowiek całe życie się uczy ,mam nadzieję że w przyszłym roku będzie ro już podobne do tego co chciałam osiągnąć....zobaczymy :wink:
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

gratuluję Ci bardzo, to cudowna nowina!
Wspaniałe róże pokazujesz...
Mam prośbę, czy masz w swoich zasobach zdjęcie Charlotte, ale w pierwszej fazie kwitnienia i pąk?
Basieńko cuuudowna ;:167 dziękuje ;:196
Wiem dlaczego pytasz o Charlotte ,masz wątpliwości czy to na pewno ona ,widziałam u ciebie ,przejrzałam zdjęcia w internecie ,a na dodatek kupiłam ją ze źródła gdzie pewności nie mam . Zrobiłam jej kilka zdjęć spróbuj porównać ze swoją i powiedz mi czy to ona czy nie ona ,bo już sama nie wiem.
GratulacjeTolinko ;:196 dla nowej babci, która ma także cudny ogród. Rosenfaszination ukwiecona na maxa to samo Eden Rose reszta róż również .Niestety każda z nich potrzebuje dla siebie trochę czasu ,żeby się wystroić,zresztą jak każda kobieta :wink: https://images84.fotosik.pl/663/27959e8b8ca534afmed.jpg poprzednia również ;:167 Takich widoków nam trzeba
Jadziu dziękuje w imieniu babci i jej ogrodu :lol: Widoki w ogrodzie coraz piękniejsze,róże potrafią odpłacić się za troskę o nie ,oj potrafią!
Tolinko - jak po przesadzeniu ma się First Lady? U mnie po wypuszczeniu kilku cienkich pędów , teraz wypuśiła też grubaska i ten już jest fajnych rozmiarów jak na pierwszoroczną różyczkę. Moja rośnie w słońcu, jak to u Ciebie wygląda.
Ewunia już za chwileczkę wstawię zdjęcie pierwszej damy...padniesz ;:306 :;230 moja wcześniej miała taki trochę cień trochę słońce ,teraz dostała wilgotną rabatę ale na słońcu do wieczora ,póki co szału nie ma.
Tolinko, co ja czytam? Będziesz babcią? :D To super nowina! Moje gratulacje! ;:196
Różane rabaty masz pięknie ukwiecone ;:138
Giardina i Geoff cudnie wyglądają a Glamis Castle miło czytać, że polubiłaś. Pamiętam jak na nią troszkę narzekałaś. Ja ze swojej jestem naprawdę zadowolona. Ma wigor ta dziewczyna ;:215 Ledwie przekwitły pierwsze kwiaty a ona już tworzy następne pączki ;:224
Dorotko no cieszę się bardzo mówię ci :tan dziękuje ;:196
Rabaty kwitną aż miło to prawda ;:215 Giardina niziutka w tym roku ale ukwiecona ,tylko kwiaty jak rozwija to jakieś takie dziwne ma,muszę zrobić zdjęcia i wam pokazać.Geoff tom takie cudeńko już ty to wiesz ;:183 twój to dopiero okaz ;:224 Glamis dopiero w tym roku jest na prawdę ładna ,ale ja myślę że to zasługa twoja ,tak tak twoja ,bo dzięki tobie zaczęłam podlewać końskim ''złotkiem'' i stawiam na to że takie są tego efekty ;:333
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko witaj w klubie forumkowych babć ;:138
Giardina to mocna różyca a cięcie lubi zresztaą każda róża. miałaś szczęście lubi Ciebie zakwitła takimi gronami
Aniu witam się :wit z wielką przyjemnością ;:173 Giardina jest mocna to prawda w zeszłym roku była wielką różą i wypuściła sporo długich pędów ,już cieszyłam się że rozłożę ją na wachlarz ,no niestety ...zima załatwiła ją do ziemi,startowała od zera ,więc cieszę się z tego co jest,a nie jest źle ,a jesienią pewnie i pędy wypuści długaśne.
Tolinko mam nadzieję, że pogoda nie napsociła Ci w ogrodzie. U mnie drugi dzień wieje, ale na szczęście niegroźnie.
Daysy trochę na psociła ale nie wiele ,ten wiatr był nie znośny ,na szczęście dziś już go nie ma ,popadało i uspokoiło się ,więc podlewanie mam z głowy :tan
Tolinko, gratulacje ;:63 Bycie babcią to poważna i strategiczna wręcz funkcja ;:108
Wiele róż ma w tym roku ogromne kwiaty, może dlatego, że jest ich mniej? Widzę, że Twoja Pastella czaruje, moja przemarzła i ledwo wegetuje :( Kusisz L'aimant, oj kusisz ;:224 Możesz coś więcej napisać? Będę wdzięczna :D
Elwi no mam nadzieję że podołam, a wnuczątko (bo jeszcze nie wiadomo) nie zdominuje mnie totalnie ;:167
Ta wielkość kwiatu ...no być może tak jak piszesz ,Pastelka u mnie też nie wielkich rozmiarów ,bo startowała od zera ,ale ładnie się zebrała.L'aimant hmmm....widziałam ją u kogoś na forum ,była piękna i wielka ,a do tego miała pachnieć oszałamiająco ,pachnie ,ale u mnie dopiero w tym roku zaczęła trochę rosnąć ,więc za bardzo cię kusić nie będę ,no chyba że znajdę ten wątek w którym ją widziałam ,a wtedy ....kupisz ją na pewno :lol: To co mam szukać?? :D

Zrobiło się bardzo późno ,ale nie mogę Was tak zostawić z niczym ,to szybciutko wrzucam fotki i do popisania :wit

Lacre


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Novalis

Obrazek



Obrazek

Nina Renaissance



Obrazek



Obrazek

Obrazek

Charlotte ??





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charming Piano

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Pierwszy kwiat Jubliee Celebration ścięłam żeby nie osłabiać krzaczka




Obrazek

Jalitah



Obrazek

Obrazek

Henrietta Barnett ;:167 dopiero zaczyna ,ale będzie na co popatrzeć ;:224







Obrazek

Cniderella

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Candlelight



Obrazek

Graham Thomas



Obrazek




Obrazek

Blue Girl róża której każdy kwiat potrafi mieć inny kolor na krzaku ,to na prawdę ta sama róża

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

czerwone też mam :D

ASCOT

Obrazek



Obrazek

Florentina



Obrazek


I na koniec Jagna ,Ewunia tadam!! First Lady :;230



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Piękna Florentina i Blue Girl cudna w każdym kwiatku Jubilee to samo miałam zaszczyt widzieć ją w realu a ten zapach ;:167 .Ciekawe czy calutki czas patry pod nogi czy też zagląda na słonko.Jalitah wciąż mnie oczarowuje lecz róże mogę tylko podziwiać bo sadzić nie ma gdzie ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, przede wszystkim gratuluję wnuczęcia w drodze! Powiem Ci w tajemnicy, że na widok niemowląt robi mi się jakoś tak ciepło na sercu i gapię się i gapię... Chyba już też trochę czekam na takie pachnące, nieporadne coś... No dobra, ale my tu o różach.
Jestem pod wrażeniem First Lady, oczywiście ;:306 Jest nieco wyższa od najniższego liścia funkii, no i całe morze kwiatów! Zupełnie jak moja ;:304
Popatrz, moja Giardina też w tym roku dziwnie się zachowała. Wydawało się, że nieźle przezimowała, po czym wymarzły jej wszystkie starsze pędy a ona ruszyła nowymi od korzenia i też ładnie zakwitła. Ale nie tak ładnie jak u Ciebie ;:167
Jubilee Celebration jest przecudna, dokupiłam sobie drugą w tym roku. Dostały osobną rabatkę a teraz patrzę, że z takim aniołkiem bardzo jej do twarzy :D I chyba jesteśmy w jakiejś mniejszości jeżeli chodzi o docenienie Charming Piano. Moje jeszcze nie kwitnie, ale lada moment zacznie. Ja bardzo lubię tę różę a Twoje tylko potwierdza, że słusznie ;:oj
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

To i ja lecę z gratulacjami ale fajnie! Róże cudne
Cniderella wygląda jak cukiereczek jaką dalabys jej ocenę?
Śliczne zdjęcie Niny R. Ja nigdy nie mogę swojej :?
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Lacre mi się w tym roku nie popisała. Walnęła kwiatka i szlus!
Blue Girl fajna! Ale już żadnych róż nie sadzę ;:223 Dość! Po wiosennych porażkach (3-4 sztuki "starych" poszło na wieczne łąki i 3 sztuki nowych) już nie sadzę róż. Postanowiłam! :evil:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Widzisz Tolinko, jak pięknie kwitną Twoje śliczne panienki, a tak się martwiłaś. Aniołek z J.Celebration kapitalny ;:63 Bardzo padało u Ciebie w sobotę?. U mnie, myślałam, że koniec świata, lało niesamowicie jeszcze żeby było mało, to mocno wiało. Nie trwało to długo, ale rynny były pełne, nie nadążały odprowadzać wody.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - na widok First Lady oniemiałam i aż się poplułam ze śmiechu. No wielgachna , że hej. To jej drugi rok? Podobnie płożąca była u mnie jak zakwitła pierwszy raz, normalnie zgupiałam. Ale teraz wypuściła juz jeden normalny pęd. Jesteś zadowolona z Candelight? To ulubiona róża mojego M.,nie ma problemów z wypuszczaniem drugich pedów po pierwszym cięciu kwiatów? Moje często zamiast długich gałązek wypuszczają kikuty zakonczone paczkiem kwiatówym. Pierwszy raz zobaczyłam to kilka dni temu również na Anisade.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”