Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dzisiaj miałam wolne ,więc od rana szalałam w ogrodzie oj szalałam!! ;:306 Muszę się nacieszyć i narobić w tym roku w ogrodzie ,bo nie wiem jak to będzie w przyszłym ,czy moja wnusia pozwoli na spędzanie czasu na pracy w ogrodzie ,bo na wypoczynek raczej liczę ;:173
W głowie znów nowe pomysły ,przesadzanie ,wysadzanie jak co roku nic nowego ;:306 Mam już nawet zaplanowane zakupy i będą to tylko 2 słownie dwie róże.Troszkę fotek z zeszłego tygodnia zanim obrobię te świeże.

Tea Clipper

Obrazek

Guernsey



Obrazek

Kronprinsesse Mary



Obrazek



Mary Rose



Obrazek

Rose de Rescht



Obrazek

Obrazek


Souvenir de la Malmaison



Obrazek

Obrazek


I to by było na tyle dobrej nocki ;:19


:wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - piszesz, że wsadziłaś Queen Elizabeth, mam nadzieję że w drugim rzędzie, bo ona rozrasta się i wszerz, co nie dziwi i wzwyż - wszystkie4 krzaczki osiągnęły pow. 2 m. Przy czym żadna nie potrzebuje podpory, są sztywne, wyprostowane, ja je uwielbiam i nazywam terminatorkami. Już drugi rok czekam na The Cliper, ciągle jakaś taka arachityczna i zastanawiam się, czy powodem nie jest bliskie sąsiedztwo iglaków. Ale u Ciebie czytam, ze masz róże przy iglakach i im to nie wadzi. Te, które rosną przy tujach, dają sobie radę, ale te sadzone przy innych, nie chcą wziąć się w garść. Posadziłam kilka róż na miejscu po świerkach. Te wycięte były dwa- trzy lata temu, ale korzenie zostały. Zastanawiam się, czy to nie jest przyczyną słabego wzrostu róż.
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Maleństwo urodzi się w grudniu, czytam? Cudnie będzie z półroczną wnusią oglądać pąki różane w przyszłym roku :D To będzie niezwykły sezon w Twoim ogrodzie ;:168 Pamiętaj, ucz wnusię imion róż od początku. Będzie fajnie. Inne babcie mówią "Zobacz, to piesek. A to kotek" a Ty będziesz mówiła "Zobacz, to Souvenir de la Malmaison, a to Marc Chagall..." ;:306
Zmiany, zmiany, rewolucje na rabatach, jak ja to dobrze znam. Ale chociaż obiecuję sobie tak jak Ty, że dam już tym biednym różom spokój, to jednak te zmiany, nowe aranżacje to jest to co nas kręci, nie uważasz? Ja tam odczuwam dreszcz emocji kiedy coś się zmieniło, nowe zestawienie, nie mówiąc o nowym kwiecie. A propos, jakie dwie nowe róże planujesz kupić? Kronprinsesse Mary ma śliczny kwiat. Jak ona się u Ciebie zachowuje?
Powtórzę za Aneczką: oszczędnie serwujesz zdjęcia. Popraw się ;:209
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jak na razie o przesadzaniu nie myślę raczej o wyproszeniu z ogródka maruderek .Na razie nie wiem a raczej wiem które opuszczą mój ogródek raczej na śmieci, bo dałam szansę na to ,żeby się obudziły po zimie, a one nic.Niestety z rozdartym sercem pozbędę sie Molineux niestety nie daje oznak życia nawet w donicy za to dobrze rokuje przesadzony do donicy Burgund, odejdzie też Flora Danica i Champagne, bo szkoda miejsca dla nich żyją na pół gwizdka ;:145
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aż westchnęłam! Souvenir de la Malmaison cudowna!
Ja tak różanie ostygłam. To co posadziłam raz mnie zaskakuje pozytywnie, innym razem wręcz przeciwnie.
W tym roku niezbyt jestem zadowolona z róż - może z powodu wilgoci i chorób. Nawet konfitur niewiele zrobiłam, bo róże psuły się na krzaku. ;:145
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, jak długo masz Tea Clipper? Jak się u Ciebie sprawuje? Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii ;:108 Swoją mam od dwóch sezonów, ale po każdej zimie muszę ją mocno ciąć. Wrażliwa jest. Kwiatów też skąpi, ale z drugiej strony jak ma kwitnąć, skoro musi co roku odbudowywać krzak? :roll:
W tym roku Kronprincesse Mary marniutka - mówię o swojej. Też cięta do poziomu gruntu i coś nie może się pozbierać. Marnie widzę jej zimowanie :( A szkoda, bo kwiaty ma prześliczne.
Popieram Jagnę ;:108 Koniecznie się popraw z ilością zdjęć! Strasznie mało wrzucasz a my mamy apetyt na więcej ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Souvenir de la Malmaison ;:167 Piękność, lubię te umarszczone sukieneczki historycznych róż! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ewunia Queen Elizabeth ma ze trzy lata ,póki co nie rośnie jakaś szczególnie wielka ,ale jak coś to miejsca ma sporo :wink: Tea Clipper mam trzeci sezon ale przesadzona raz,po roku ,w tym roku dosyć ładnie przezimowała i wiosną wystartowała też ładnie ,pędy to prawda ma wiotkie ,ale nie wszystkie ,niektóre wypuszcza w górę i te sztywne ,kwiaty wielkie i cudne,mam nadzieję że w przyszłym roku pokaże swoją urodę i stworzy piękny duet z Lady of S. Iglaki lubią kwaśne podłoże a róże nie ,ale iglaków nie zasilam tylko karmię róże ,one ważniejsze ;:173 mimo to iglaki rosną ładnie i róże o dziwo też nieźle ,mają wycięte spore dziurki ,w których łatwo sprzątnąć liście ,jak iglaki zaszaleją to je podcinam ;:224 Ogólnie znawca ze mnie żaden i prawdę mówiąc nie miałam gdzie posadziłam tam,ale widziałam w szkółce że róże rosły przy iglakach ,więc pomyślałam czemu nie ;:209

Jagna już się nie mogę tego doczekać ;:167 zakupiłam różane sukienki ,żeby wnusia była dobrze wyposażona do ogrodu i będziemy razem buszować wśród róż :D Masz rację to będzie niezwykły sezon w moim ogrodzie ;:108
Nazwy zacznę od tych trochę łatwiejszych Mareczek ,Zośka ,Marysia bo by się wnusia w głowę drapała" co też ta babka do mnie gada? " ;:306
Zmiany? Uwielbiam!! :tan I to nie tylko w ogrodzie w domu też, jak bym mogła ciągle bym coś zmieniała ,ale tu na straży stoi mój M i jak w ogrodzie pozwala to w domu NIET! W ogrodzie mogę robić co chcę ,byle sama M to nie interesuje ,no chyba że poproszę to pomoże.A że buszuję po forum ,to ciągle coś do głowy wpadnie i wyleźć nie chce ,więc co robić? Trzeba zmienić ;:113
No planuję dwie ale już widzę że chyba trzy chciałabym Royal Jubilee ale nie wiem czy będzie dostępna i Munstead Wood ,ale wrzuciłam do koszyka Olivię ,bo jakby nie było Royal to może być Olivka a jak będzie to dla Olivki miejsce znajdę na pewno.Kronprincesse M. kwiaty ma sliczne i pieknie pachnące tak świeżo cytrynowo ,zapach mocny,w tym roku scięta do kopczyka i nie może nabrać sadełka ,ale ogólnie rosła mi ładnie i ładnie kwitła, jest na przodzie rabaty ,bo to nie wysoka róża u mnie.
Postaram się bardzo poprawić promise ;:172
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Miłka mówią że róże to jak chwast urosną wszędzie ,że one silne ,tak ,tak jest tylko że takich róż jest nie wiele i w każdym ogrodzie dana róża będzie rosła inaczej ,stąd rozczarowania....bo na forum ta ,czy tamta pokazała taką piękną róże i jak kwitnie! jak szalona! a u mnie ...klapa,totalna,łysa ,kwiaty maleńkie i w plamach i karmię tą małpę i chodzę ,gadam do niej i głaskam ,a ona foch i kwiaty do ziemi zwiesza i liście gubi. U innych krzak wielki ,a u mnie walnie jednego pęda pomacha bukietem i tyle ją widzieli :evil:
Zupełnie inaczej jest z daliami tu jak wsadzisz i nakarmisz to ciężko później rękami objąć ,a kwiatów moc!
Ale w różach jest jakaś... magia ,już od wczesnej wiosny kiedy zaczynają wystawiać te małe czerwone noski ,później pierwsze listki,sliczne ,zieloniutkie i pierwsze pąki! serce bije jak szalone kwiat! jest kwiat! i choćby miał być tylko jeden wybaczasz i czekasz na następny ;:65
Miłka u dziewczyn z twoich rejonów róże rosną jak szalone ot u Ewci krzaczory ooogromne ,może Ewunia oceni fachowym okiem i coś ci podpowie?Może złe miejsca mają ?

Dorotko ależ Wy macie apetyty ;:306 ;:306 ale postaram się żebyście głodne nie chodziły obiecuję ,no chyba że coś mnie znowu wetnie i przepadnę na kilka dni :roll: Pisałam Ewie o Tea C. zobacz wyżej .moja przezimowała najlepiej ze wszystkich angielek ,ją nie cięłam prawie wcale ,pędy też ładnie budowała ,kwiatów miała kilkanaście ,ale to młodziaczek,drugi rok u angielki to sama wiesz ,że to nic, trzeba poczekać.
Kronprincesse i u mnie marniutka ,ale te jej cudowne kwiaty ;:167 nie chciałabym jej stracić ,mam nadzieję że jesień pozwoli jej choć trochę odbudować pędy.


Basiu Souvenir jest cudna jedna z moich ulubienic w zeszłym roku podzielona i przesadzona ,musi się zebrać ,ale ona da radę ja w nią wierzę ;:215
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Obiecałam Wam fotki dziś troszkę tak ogólnie.
Na rabatach różanych póki co zielono,gdzie nie gdzie tylko pojawiły się już kwiaty ,zaczynają wrzosy ,a hortensje szaleją i górują na rabatach ,piękne jeżówki mrugają oczkami i jednoroczne kwitną niezmordowanie całymi kępami ,ogród dostał pić ,ale jest i słonko czego więcej chcieć, panta rhej!!!




Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Mme Issac Pereire chyba wiosną niewiele jej pokazałam ,bardzo ucierpiała po zimie ścięta do zera ,odbudowała krzaczek i zaczyna kwitnąć






Obrazek

Obrazek

Schone Maid piękna jest w każdej fazie kwitnienia





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Glamis Castle no nie mogę w tym roku narzekać kwitnie bez przerwy i rozbudowała krzaczek chyba idzie w konkury z Lady of Shalott :lol:





Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek



Piękny zapach roznosi się wokoło to lilak Meyera


]Obrazek




latem na tarasie wygrzewają się Hibiskusy





Obrazek


A na koniec pierwsza dama mojego ogrodu Lady of Shalott ;:167 a mówiłam już że kocham bladawce ? ;:306 ;:306





Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

No właśnie z Ewcią jestem umówiona w najbliższym czasie. Róże jej tez pokażę, choć przyjedzie oglądać dalie. ten sezon kiepski, bo większość moich róż choruje pomimo oprysków ;:223
Z daliami też jest rożnie, w zależności od stanowiska mam lepsze lub gorsze krzaczory. też mam kilka porażek w tym roku :wink:
Róże Twoje cudowne, ale ta hortensja - miód!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko widzę, że u Ciebie też troszkę podlało, ogród śliczny, zieleń świeża czekać tylko jak się pąki rozwiną i będzie znowu kolorowo w ogrodzie.
Kwitnące wrzosy oznajmiają, że już jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, później zima otuli wszystko białym puchem i znowu będziemy czekać z nadzieja i niecierpliwością na nowy sezon. Słaby, bo słaby był ten ostatni, ale żal się żegnać z latem prawda?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Pierwsza dama zasługuje na to miano ;:108 też kiedyś sie nad nią zastanawiałam jednak gdzie miałabym je wszystkie posadzić jak jest tyle cudnych róż. Tolinko fajne poglądowe fotki masz cudnie skomponowane rabatki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”