Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Nie takie straszne widoki pokazujesz :D (Capitan H.) - żebym ja ci nie pokazała moich - wszystkie pnące poszły pod nożyce!
Odbiły, ale to jeszcze nie to...
Za to superowskie masz naparstnice - te białe czy kremowe.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

W tym roku Louise Odier zastrajkowała. Co prawda pięknie zakwitła, ale liście już chore. Nie chciałam jej pryskać i nie będę, bo obetnę przekwitnięte kwiaty i liczę na kolejne kwitnienie, żebym jeszcze zrobiła kilka słoiczków konfitury.
William Moris piękna!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dolce Vita w cudnym kolorze .Róże powoli odbijają i mam nadzieje ,ze jeszcze pokażą na co je stać. Moja Phyllis Bide kwitnie tylko raz, a musiałam ją ciąć bardzo nisko, widzę ,że już wlazła na pergolkę i ma pąki :heja .Jednak zakwitnie oczywiście nie taką burzą kwiatów jak w ubiegłym roku lecz kto wie ;:224 Maruderzy powoli się zbierają i jeszcze dadzą pokaz jestem tego pewna patrząc na te wszystkie róże które cięłam do ziemi .Wyszło im to na dobre wiec tak jak ktoś pisał sekatory w dłoń ;:306 Dzisiaj tez Doktorkowi ścięłam najstarsze pędy a on juz wypuszcza sporo młodziaków ktore jeszcze w tym roku zaszczycą mnie kwiatami .Teraz trzeba jednak wleźć na drabinę i skosić LO ;:oj
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witajcie :wit troszkę mnie nie było ,ale byłam u córci i mam dobre wieści ,jetem taka szczęśliwa ;:1 bo...... będę babcią ;:86 No i teraz wszystko inne schodzi na plan dalszy ,a tu w ogrodzie pracy moc i róże przekwitają i podlewać trzeba,zasilać ehhh! A chwastów to jakby ktoś je siał specjalnie ;:219 Pogoda piękna ,ciepło ,miło popracować i po odpoczywać tylko komarów jest u nas plaga,u was też?No normalnie do krzaków to dojść się nie da.Róże kwitną na potęgę i powiem szczerze że wiosną nie wyglądało to najlepiej ,ale teraz...no szał! ;:oj
Kwiaty są duże,krzewy tłuściutkie ,no na prawdę poszło im to wiosenne cięcie na dobre.

Jagna no chyba nie posłużę ci radą co do pierwszej damy ,moja zabrała się ładnie i ...na tym koniec ma jeden słownie jeden! dłuższy pęd i jeden kwiat ,to chyba bliźniacza siostra twojej ;:306 Ale nie tracę nadziei na różanego potwora ,dzisiaj dostała konewkę "złotka " do jesieni ma czas jak się nie zbierze to pa!pa! szkoda mi miejsca na marudę i wolę emocje jakie dostarcza choćby taka Stefcia.Lavender F.C też mam dwa faaaajne
są różyce ;:215 Dolce Vita maluszek mam je trzy i liczę na piękny widok ,bo posadziłam je przy ścieżce zaraz na wejściu do ogrodu.

Basiu Afrodyta to królowa rabaty ,kwiat cudo!oogromny ;:oj Ale w tym roku sporo róż ma kwiaty nad wyraz wielkie ;:108

Aprilku cała przyjemność po mojej stronie ;:196 Rogownicę bardzo lubię ;:333 A do donicy spokojnie możesz ją wsadzić faktycznie nie zwieje ;:306
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - gratuluję z całego serca!
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Monika u mnie też pnące cięte nisko ,odbijają i ładnie kwitną ,ale gdzie im tam do zeszłego roku...naparstnice mam i białe i kremowe ;:108 no i różowe :D bardzo lubię naparstnice a one chyba mnie bo rozsiewają się wszędzie.


Miłka WIliam młodziaczek i pędy wiotkie ,kwiaty smutno zwisają muszę je podpierać ,nawet ostatnio ścięłam je wszystkie nawet pąki niech się nie męczy kwitnieniem ,tylko zmężnieje ;:108 Louis juz chory ;:202 no nie dobrze ,szkoda,ale czasem tak jest że ładnie kwitnie róża i tak ją to osłabi że choruje ja w zeszłym roku miałam tak z Morden B.Konfitur jeszcze nie robiłam ,no nie mam kiedy ;:223

Jadziu na drabinę do LO ;:oj o rany!! to musi być różyca u ciebie ,moja nie wysoka ,raczej rozłożysta bo ją kulkuję .

Wczoraj obrobiłam troszkę fotek zapraszam do oglądania ;:304

Tea Clipper cudny wieeelki pachnący kwiat


Obrazek

Charlotte

Obrazek

Rose de Resht jedyna nie cięte wcale w tym roku ,teraz już przekwita ale jestem z niej bardzo zadowolona



Obrazek

Obrazek

Rosarium


Obrazek

Rosenfaszination zaczyna oj będzie spektakl! Zbudowała ładny szeroki krzew ,bardzo jestem z niej zadowolona ;:108

Obrazek

Pastella




Obrazek



Obrazek

Pashmina ;:167 na reszcie rozumie dlaczego wszyscy tak się nią zachwycają :D


Obrazek


Nina Renaissance


Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ewunia dziękuje ;:196

Może coś ogólnie?


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

To teraz coś z fioletu :D

Minerva

Obrazek

Lavender Ice

Obrazek



Obrazek

i w duecie z Guernsey

Obrazek

Guernsey ma w tym roku piękne wielkie kwiaty



Obrazek

Leonardo da Vinci

Obrazek

Lamaint ,zapach oooobłędny ;:170


Obrazek


Lacre

Obrazek

Glamis Castle w tym roku wreszcie dała się poznać i chyba się polubiłyśmy



Obrazek

Obrazek

zapowiedź Giardiny start od zera ale to co zbudowała na dole może zachwycać ,to co na zdjęciu to tylko jeden z kilku takich bukietów



Obrazek

Eden Rose wygląda jak filiżanka truskawkowego latte ;:167

Obrazek



Obrazek

Geoff H.zachwyca jak zawsze

Obrazek



Obrazek

i na koniec Chandos Beauty kwiat ma ogromny i pięknie pachnący na zdjęciu ze Stefanią Baronin i Schone Maid które nie mają wcale małych kwiatów ,a widać jak spora jest różnica ;:108 no może odrobinę Chandos jest wyższa a tamte pozostają w dole ale i tak kwiat jest wielki

Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Napatrzeć się nie mogę!
Rosenfaszination mam od marca. Kupiłam w donicy i pięknie się przyjęła, ale walnęła jednego kwiatka niepodobnego do niczego i ... stanęła. Czekam aż puści coś jeszcze, ale chyba ja do tego zmobilizuję i przytnę jej kilka gałązek.
Piękna Pastella! Ja swoja przesadziłam więc zbiera siły , ale mam nadzieję, ze zrozumie, ze dałam jej lepsze miejsce.
Oj jak ja bym chciała, żeby mi tak pięknie wszystkie kwitły!!! ;:173
Widoki ogólne dech zapierają!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cudowności masz ;:oj
A duet Gurnsey i Lavender Ice baaaardzo udany ;:215 Zapisałam sobie w inspiracjach.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Moje gratulacje ;:196 , witaj w babcinym gronie ;:63
wobec takich nowin, nieobecność usprawiedliwiona ;:168 :wink:
Ogród jak widać daje sobie doskonale radę, róże przepiękne. Ławeczka z różami cuuudowna, tylko kawusia, dobra książka i pełnia szczęścia.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - gratuluję Ci bardzo, to cudowna nowina! ;:167 ;:167
Wspaniałe róże pokazujesz...
Mam prośbę, czy masz w swoich zasobach zdjęcie Charlotte, ale w pierwszej fazie kwitnienia i pąk?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

GratulacjeTolinko ;:196 dla nowej babci, która ma także cudny ogród. Rosenfaszination ukwiecona na maxa to samo Eden Rose reszta róż również .Niestety każda z nich potrzebuje dla siebie trochę czasu ,żeby się wystroić,zresztą jak każda kobieta :wink: https://images84.fotosik.pl/663/27959e8b8ca534afmed.jpg poprzednia również ;:167 Takich widoków nam trzeba
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - jak po przesadzeniu ma się First Lady? U mnie po wypuszczeniu kilku cienkich pędów , teraz wypuśiła też grubaska i ten już jest fajnych rozmiarów jak na pierwszoroczną różyczkę. Moja rośnie w słońcu, jak to u Ciebie wygląda.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”