Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko naprawdę forsycja jeszcze Ci kwitnie? ;:oj Fakt, że nie pamiętam takiego roku, kiedy jednocześnie kwitły tulipany, narcyzy, czosnki, różaneczniki ;:185 Zwykle kwitły jakoś po kolei, a teraz wszystko spóźnione i nadrabia jak może.
Cudnie wyglądają te malutkie irysy z tulipanami ;:180 Oglądam u Ciebie i w innych wątkach, aż mnie nachodzi, żeby może posadzić? ;:224
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, obcinasz smagliczkę po przekwitnięciu? Moja pięknie kwitła, ale mam ja pierwszy rok i tak sie trochę waham... :?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cześć Tolinko pogoda :wit dopisuje jestem pewna, że róże już się zaczęły ponownie gramolić.
Napisz co słychać ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tak, tak Tolinko czekamy na Twoje śliczności, wiem, że jeszcze większość panienek śpi, ale Twój ogród jest piękny z różyczkami i bez różyczek, szkoda go trzymać w ukryciu. Może być inspiracją dla wielu z nas, dla mnie również ;:108 , więc uchyl swoją furteczkę, choć opciupinkę ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Hej, Tolinko, co tam w ogrodzie słychać? Widzę, że nie tylko ja zniknęłam na dłuższy czas :wink: Róże już zapewne w blokach startowych. A może już któraś pokazała pierwszy kwiat? Pochwal się koniecznie ;:108
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Czas różany więc zaglądam i czekam z niecierpliwością na twoje piękne róże ;:65
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cześć Tolinko! Jak tam po zimie? U mnie tragedia z braku czasu, niektóre róże nawet nie cięte. Nieźle co? Wracaj i pokazuj swoje cuda ;:138
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pewnie tak zajęta ogrodem, że na forum już nie ma czasu!
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Moi drodzy jestem,jestem :wit przez jakiś czas byłam przymusowo skryto czytaczem i podglądaczem ,bo komputer odmówił współpracy i działał w tempie ślimaka ,nie było szans na otworzenie żadnej strony ,więc został mi telefon na którym ,tylko mogłam podglądać i poczytać ,bo pisanie to już nie lada wyczyn .Komputer już jest ,zdjęcia robiłam sukcesywnie ,ale jestem tak opóźniona :roll: a wy pewnie chcecie róże :wink: Tych akurat nie ma za wiele zima zrobiła swoje i jeszcze ostatnio wycinałam pędy Alchymista do ziemi ,bo jednak uschły na amen ,tak więc tego przystojniaka w tym roku wam nie pokażę,pozostałe cięte do ziemi ,zebrały się w siłę i powiem szczerze ,że wiele z nich wygląda o niebo lepiej cięte niziutko i tak będę je teraz ciąć bez względu na przezimowanie.Bardzo ładnie rosną jesienne róże,trochę gorzej te z wiosny ,muszę je chyba mocniej zasilić.Bardzo ładnie rosną w tym roku byliny ,ale jeszcze ładniej....chwasty :evil: tym to nic nie szkodzi ...

Jadziu spełniło się nasze marzenie róże rosną i kwitną ,a patrząc na twoje okazy ,to wcale nie widać tej problemowej wiosennej aury

Daysy jak tam pokusy wsadziłaś w donice ?Moje mają już pączuszki ,ciekawa jestem czy będą zgodne odmianowo

MIłeczko przesyłałam ci iryski ,więc chyba buzi dla mnie :lol: Pamiętam że groziłam im palcem i nakazałam że mają mi wstydu nie przynieść ;:108

Aniu skusiłam się na klematisy botaniczne ,w tym roku kiedy róże cięte niziutko klematisy mają pole do popisu na pergolach.Pomidorki dosadziłam i już kwitną tylko chwaściochy muszę powyrywać ;:219 Muszę pobiec zaraz do ciebie i zobaczyć jak tam twoje róże ,jestem pewna że już kwitną na całego ;:173

Aprilku moje róże w tym roku mocno opóźnione ,całkiem niedawno pokazał się dopiero pierwszy pąk ,ale później to już poszły za ciosem i teraz pąków cała masa ,ale kwiaty na razie pojedyncze.

Dorotko wreszcie mamy wymarzoną pogodę i już nie ma na co narzekać ,no chyba że na latanie z konewką , a może coś już wymysliłaś aby usprawnić zasilanie ,bo ja nadal tradycyjnie...konewką ;:209 Widziałam twoje panienki no normalnie klękajcie narody ;:180 i co ja mam wam pokazać w obliczu takich cudowności jak u ciebie ?

Ewunia clematisy są podzielone na grupy i każdą tnie się inaczej...ja też nie zawsze wiem jak ciąć i posiłkuję się wiedzą forumową :wink: Ten rok dla clematisów jest wyjątkowo łaskawy,a może to ja byłam wyjątkowo łaskawa,bo dostały sporo dobrości w nóżki ;:173 Ale fakt jest taki że już nie kupuję ich na żywioł tylko szukam sprawdzonych clemków takich bezproblemowych.

Elwi moja forsycja ma pąki do dziś ;:306 i nie zakwitła ,to chyba pierwszy taki rok odkąd pamiętam ;:108 Irysy baardzo lubię choć są tylko chwilę.mam ich kilka i zawsze z radością czekam na ich kwiaty.Posadź miejsce na te szabelki zawsze znajdziesz i nie pożałujesz .

Aniu smagliczki nie tnę ,bo ona sama usycha przed zimą i się wysiewa,ale nie jestem pewna czy ty nie pomyliłaś jej z ubiorkiem?

Maju pogoda dopisuje i wszystko rośnie w oczach,róże też i choć po tej dziwnej zimie szału nie ma to myślę że i tak nie jest źle ,co nieco do pokazania będzie ,a jak nie to będę wam fociła moje byliny i chwasty te szaleją ;:306

Daysy zapraszam furtka jest zawsze otwarta nawet jak mnie nie ma ...ale już jestem :D

Dorotko róże startują u mnie dopiero ,to nie to co u ciebie ;:173 pierwsza była i to już chyba tradycją się stanie Morden Blush.

Aprilku ,Jagna ,Ewunia nie dam już Wam wszystkim dłużej czekać to moje pierwsze panienki :D

Lavender Ice

Obrazek



Obrazek

Louis Odier

Obrazek

Schone Maid

Obrazek

Obrazek

Morden Blush

Obrazek



Obrazek

Reine des Violettes

Obrazek

Moja biała NN róża mojego dzieciństwa ...zapach obłędny ,kwitnie raz ale jest cudna i nie cięłam ani gałązki,to jeszcze nie jest pełnia jej kwitnienia ale i tak zachwyca




Obrazek



Obrazek



Obrazek

i troszkę nie różanie ...irysy



Obrazek

Obrazek

Obrazek

orliki...wiem że to już nie ich czas :wink:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



[URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/45ff5bbdfa945036]Obrazek[/UR

Dobrej nocki :wit
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cześć :wit bardzo przyjemnie jest pooglądać tyle piękności :heja
Bardzo ładnie rosną jesienne róże,trochę gorzej te z wiosny ,muszę je chyba mocniej zasilić.
Ja mam na odwrót ładnie rosną ale te z wiosennego nasadzenia. :;230 z jesiennego nasadzenia dopiero
mi startują :;230 może doczekam się kwiatków :wink:
Czym zasilasz te młodziaki ?
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze:... powiem szczerze, że wiele z nich wygląda o niebo lepiej cięte niziutko i tak będę je teraz ciąć bez względu na przezimowanie.
;:7 Tolinko, cytowane zdanie, jest najpiękniejszym ostatnio przeczytanym na FO...
Cieszę się, że kolejne tańce z sekatorem, nie będą powodować drżenia rąk i bólu ;:167 .
U mnie pierwsze kwitnienie praktycznie się skończyło, wiec przerwę wykorzystam na podziwianie tych spóźnialskich.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dzięki!!!!! ;:196 Więc dobrze jarzyłam! ;:306 Nie zawiodły ani mnie ani Cie!
Róże już cudownie całymi łanami Ci kwitną! Jak ja lubię ten czas!
A te zdjęcia to mają tak leżeć (bo ja je widzę poziomo), czy fotosik nie podniósł?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko dobrze, że już uporałaś się z problemami komputerowymi!
Cudownie kwitnienia u Ciebie.
Morden Blush śliczna, uwielbiam takie kolorki w różach ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”