Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jak ten czas szybko biegnie i już mamy połowę lipca ;:224 róże po pierwszym kwitnieniu ,większość kwitnie ale już nie tak intensywnie ,część odpoczywa ,są też takie które niedawno zaczęły kwitnąć.Ogólnie po tej dziwnej zimie i jeszcze dziwniejszej wiośnie nie jest tak źle ,żeby tylko ta pogoda w miarę się ustabilizowała ,bo ani upały ani burze z ulewami nie są mile widziane :evil: Byliny szaleją i trzeba im trochę nosa utrzeć ,ostatnie dni spędziłam własnie na porządkowaniu rabat i wyrzucaniu tego czego nie chcę ,krzewy róż są już na tyle duże że zapełniają rabaty i wypełniaczy nie wiele już potrzeba ,a i łatwiej sprzątać ;:108
JAKUCH pisze:Piękna Florentina i Blue Girl cudna w każdym kwiatku Jubilee to samo miałam zaszczyt widzieć ją w realu a ten zapach ;:167 .Ciekawe czy calutki czas patry pod nogi czy też zagląda na słonko.Jalitah wciąż mnie oczarowuje lecz róże mogę tylko podziwiać bo sadzić nie ma gdzie
Jadziu Florentina u mnie młodziutka ale liczę na nią bo ma zdobić okno od jadalni i wykusz ,to ładna taka wdzięczna różyczka ,kwiaty podobne troszkę do Piano ,a kolor identyczny ,rośnie koło niej więc często mylę ich kwiaty :lol: Moja Jubilee zakwitła własnie na bardziej sztywnym pędzie ale kwiaty i tak patrzą w dół ,no cóż czekam cierpliwie aż się poprawi ,bo warto na to poczekać ,kwiat zjawiskowy ;:173 Szkoda że nie masz miejsca na Jalitah ,bo ją akurat warto mieć ;:333
jajagna pisze: Jestem pod wrażeniem First Lady, oczywiście ;:306 Jest nieco wyższa od najniższego liścia funkii, no i całe morze kwiatów! Zupełnie jak moja ;:304
Popatrz, moja Giardina też w tym roku dziwnie się zachowała. Wydawało się, że nieźle przezimowała, po czym wymarzły jej wszystkie starsze pędy a ona ruszyła nowymi od korzenia i też ładnie zakwitła. Ale nie tak ładnie jak u Ciebie ;:167
Jubilee Celebration jest przecudna, dokupiłam sobie drugą w tym roku. Dostały osobną rabatkę a teraz patrzę, że z takim aniołkiem bardzo jej do twarzy :D I chyba jesteśmy w jakiejś mniejszości jeżeli chodzi o docenienie Charming Piano. Moje jeszcze nie kwitnie, ale lada moment zacznie. Ja bardzo lubię tę różę a Twoje tylko potwierdza, że słusznie ;:oj
Jagna dziękuję ;:196
Wiedziałam ,wiedziałam że moja First zrobi na tobie wrażenie ;:306 ;:306 teraz stoi z dwoma pędzikami i czterema liśćmi bożeszzzz co to za róża ,no mam takie na nią nerwy ,że jesienią chyba pójdzie w świat! Moja Giardina zachowała się tak samo jak twoja ,mam nadzieję że teraz po kwitnieniu zacznie nadrabiać w pędach do nieba .
Jubilee chyba też dokupię ,bo już mi się bardzo podoba ,choć jeszcze malutka i wątlutka ,to widać w niej potencjał .Charming Piano to moja ulubienica ,mam ją przy ścieżce i kilka razy dziennie patrzę jej w oczy ,a piękne ma te kuleczki z oczkiem oj piękne! i całe ich mnóstwo ,w tym roku na prawdę cieszy oko ;:333

patkaza pisze:To i ja lecę z gratulacjami ale fajnie! Róże cudne
Cniderella wygląda jak cukiereczek jaką dalabys jej ocenę?
Śliczne zdjęcie Niny R. Ja nigdy nie mogę swojej :?
Aga dziękuje ;:196
Cinderella zasługuje spokojnie na 9\10 za kwiat wygląd i trwałość,za krzew rozbudowany ,zgrabny,równej wysokości,za zdrowotność jedyny punkcik mniej za zapach.Na Ninę musisz troszkę poczekać moja ma chyba ze cztery lata i dopiero w tym roku pokazała że potrafi ;:215
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

takasobie pisze:Lacre mi się w tym roku nie popisała. Walnęła kwiatka i szlus!
Blue Girl fajna! Ale już żadnych róż nie sadzę ;:223 Dość! Po wiosennych porażkach (3-4 sztuki "starych" poszło na wieczne łąki i 3 sztuki nowych) już nie sadzę róż. Postanowiłam! :evil:
Miłka moja Lacre ,a raczej moje bo mam ich 3 sztuki wszystkie szaleją ,ale zeszły rok miała słaby ,chyba posłuzyło jej cięcie do kopca ,a raczej ziemi bo kopców nie robiłam jesienią.Nie zarzekaj się ....posadzisz,posadzisz na nie nie da się na długo obrazić ,po jakimś czasie ci przejdzie :lol: Ile razy ja tak mówiłam i co? 160 sztuk jak nic ,nawet nie wiem kiedy ;:306
daysy pisze:Widzisz Tolinko, jak pięknie kwitną Twoje śliczne panienki, a tak się martwiłaś. Aniołek z J.Celebration kapitalny ;:63 Bardzo padało u Ciebie w sobotę?. U mnie, myślałam, że koniec świata, lało niesamowicie jeszcze żeby było mało, to mocno wiało. Nie trwało to długo, ale rynny były pełne, nie nadążały odprowadzać wody.
Anioł ostatnio stracił głowę ;:306 dosłownie ,spadła mu :;230 teraz ma na kiju ,oj sypie się biedny ,bo to plastik malowany ,ale będzie mi go brakowało i już rozglądam się za drugim.W sobotę nie padało ale w poniedziałek ,to była taka burza że dawno tyle wody nie spadło z nieba ,a było czarno!Pozrzucało mi skrzynki z parapetów i połamało begonie ;:145 Co za pogoda!!
ewka36jj pisze:Tolinko - na widok First Lady oniemiałam i aż się poplułam ze śmiechu. No wielgachna , że hej. To jej drugi rok? Podobnie płożąca była u mnie jak zakwitła pierwszy raz, normalnie zgupiałam. Ale teraz wypuściła juz jeden normalny pęd. Jesteś zadowolona z Candelight? To ulubiona róża mojego M.,nie ma problemów z wypuszczaniem drugich pedów po pierwszym cięciu kwiatów? Moje często zamiast długich gałązek wypuszczają kikuty zakonczone paczkiem kwiatówym. Pierwszy raz z
obaczyłam to kilka dni temu również na Anisade.
Ewunia ja first L.to mam chyba z pięć lat w tym roku rośnie na nowym miejscu i czekam co będzie ,olbrzym czy śmietnik ;:209
Candlelight mam tak ładną dopiero w tym roku ,do tej pory ,to wypuściła pęd walnęła kwiatka ,albo dwa i tyle ją widzieli.Teraz jeszcze kwitnie ,ale już kwiaty w plamach i różowe ,niedługo ją zetnę i zobaczę co zrobi dalej ,dam ci znać ;:108
majka411 pisze::wit Ja również serdecznie gratuluję przyszła "babuniu" ;:196 Tolinko zachwycam się twoimi różami, bardzo okazałe krzaczki z burzą kwiatów. ;:215 U mnie właśnie leje, a jutro będzie cięcie zmokłych kur :;230
Maju dziękuję ;:196
Takie słowa z twojej klawiatury to dla mnie miód na serce ;:168 ale nie będę skromna i powiem ci że rzeczywiście w tym roku niektóre róże pokazały jak powinny kwitnąć różane krzewy ;:167 Ja obcinam sukcesywnie choć jest ich tyle że nie nadążam ścinać,ale con tam ,to ogród musi być trochę ładny i trochę brzydki wtedy jest naturalny ,tak mi tłumaczy mój M :D
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Teraz fotki zapraszam ;:304



A Shropshire Lad młodziaczek z wiosny ,ale dzielnie kwitnie ,żeby tylko jeszcze chciała rosnąć ,bo ma całą wielką pergolę do zawładnięcia :lol:

Obrazek



Obrazek

Abraham Darby



Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Voyage



Obrazek

Celebrating Life



Obrazek



Obrazek

Clair Renaissance



Obrazek

Obrazek

Leonardo da Vinci


Obrazek


Astrid Lindgren z Lilią ale nie pamiętam nazwy ;:131


Obrazek

Guernsey śliczne wielkie kwiaty w tym roku





Obrazek

Jubilee Celebration



Obrazek


Lacre ;:167 zanudzę was ale ona jest taka fotogeniczna i taka piękna że robię jej najwięcej fotek ;:166



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mrs.John Laing to dość kontrowersyjna róża....zakupiłam pod wpływem (nie alko tylko forum :lol: ) dwie sztuki jedna posadzona na słońcu ,druga bardziej w cieniu ,nie mam problemu z mączniakiem,ale plamistość ,pojawia się od razu przy pierwszym kwitnieniu na róży na słońcu ,ta w cieniu rośnie i ma się dużo lepiej,słabo się krzewi ,bardziej wąska i wysoka ,za to kwiaty no cudo!! Wielkie pachnące obłęęędnie ;:170 ,tyle że nie jest ich powalająca ilość raczej dawkuje je oszczędnie ,a szkoda ....


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Lacre rzeczywiście cudna i warta sesji fotograficznej .Kiedyś zamówiłam Johna Lainga, lecz jej nie dostałam i może Tolinko nie powinnam żałować w/g Twojego opisu.Zamiast tego dostałam Alpenfee która cudnie kwitnie i pachnie szkoda ,ze tylko raz .Masz obfite kwitnienie i podlany porządnie ogródek. U mnie nadal susza i gdyby nie podlewanie mogłabym się pożegnać z kwiatami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko moje dwie First Lady nadają się do wyprowadzki ;:224 Jedna i druga chimeryczna,nie mam do nich już cierpliwości.
Lacre mam ze 3 lata i w tym roku najładniej wygląda ;:333 Jalitah to super różyczka,mam ją pierwszy rok i wciąż kwitnie ;:215

Pozdrawiam miło :wit
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, wyczytałam u Daysy, że toczysz walkę z dzwonkiem kropkowanym. Łączę się z Tobą w bólu, też go posadziłam w zeszłym roku na rabacie, naiwnie sądząc, że będzie delikatnym urozmaiceniem i się nie rozlezie Obrazek Ale co do rozłażenia, to widzę śliczną Clair na tle ślicznego czyśćca, z którym bardzo jej do twarzy. Panujesz nad czyśćcem? Ja swojego usunęłam z rabat różanych w tym roku, bo rozrastał się jak szalony i miałam wrażenie, że młode róże w jego towarzystwie kiepsko sobie radziły, bo on chlał im całą wodę i wszystko co dobre w glebie. A tak mi się podobają te jego futerkowe liście :( Piękna u Ciebie Lacre ;:167 Mam dwa krzaczki, ale dopiero będą kwitły i mam nadzieję, że lepiej niż w zeszłym roku, bo pamiętam, ze denerwował mnie fakt, że kwiaty wyglądały ładnie krótko, a potem przekwitały w brzydki, taki "brudny" sposób. Twój Guernsey wygląda jak z pocztówki! Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko u mnie Mrs John Laing ma dopiero pąki, ale za to po raz pierwszy od 2014 roku jest zdrowa ;:oj , na listkach nie ma ani szarej pleśni ani czarnej plamistości. Odpukać, żebym nie zapeszyła ;:224 .
Późno wystartowała po zimie, ale jak zwykle wystrzeliła do góry długimi pędami, teraz czekam ;:65 na kwiaty.
Nie wiem czemu piszecie, że octopus taki ekspansywny, mój troszkę się rozrósł, ale jak do tej pory nie spaceruje po rabacie ;:108 .
Trzymam kciuki za Twoja Lady of Shalott a Jalitah faktycznie piękna ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jadziu i nie żałuj ,ja go trzymam bo po prostu jest miejsce ,ale jak tylko zapragnę innej róży która będzie tam pasowała na pewno Johna oddam komuś chętnemu ;:108
Susza? no popatrz a u mnie codziennie podlewa ,a przecież tak mamy do siebie blisko ;:173

Aniu no ta First Lady to rzeczywiście nie lada kapryśnica ;:222 Szkoda czasu na takie róże i pracy są ładniejsze i bezproblemowe choćby taka Leonardo da Vinci ;:167 Lacre w tym roku ma chyba sprzyjające warunki bo rośnie jak szalona i kwitnie ooobłędnie ;:167 a ten jej kształt i kolory ;:170 uwielbiam ją a ty?Jalitah to takie cacuszko na rabacie ,te jej falbaneczki i kolorek ;:173


Jagna nad czyśćcem panuje ,mam go nie wiele ,ale dzwonek tak się rozlazł że już nie mogłam go opanować ,a tak niewinnie się zaczęło :roll: Co do podkradania papu różom to się z tobą zgadzam ,byliny są żarłoczne i ekspansywne ,a róże potrzebują przecież sporo jedzenia żeby były piękne ;:108 Lacre jest piękna i długo trzyma kwiaty ,to jedna z moich najukochańszych róż ,myślę że pokochasz ją tak jak ja kiedy zobaczysz co potrafi ;:108 Pocztówka mówisz hmm... a może by tak rzeczywiście robić z naszych zdjęć pocztówki? Kiedyś ta forma komunikacji była przecież bardzo popularna ,a teraz zupełnie zanika.

Daysy życzę ci aby John był zdrowy ,to ładna róża,u mnie też wypuszcza długie pędy a od dołu łysa ,dlatego jedną posadziłam za tujami kulkami żeby zakrywały jej nóżki druga rośnie za ławką ,ale nie zachwyca od dołu plamistość ją ogołociła.Octopus to taki niewinny ,podstepny zadarniacz i zjadacz papu ja go wyrzuciłam i będę pilnować żeby nie odrósł ,przez niego musiałam wykopać przetaczniki niskie ,bo powłaził w nie i nie było szans go wyjąć i to samo z goździkami miniaturkami,narobiłam się strasznie ;:192
To chyba na prawdę Lady :tan jutro już się okaże ;:65
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Rzadko pokazywana na forum róża Rumba ,fajna róża ,zdrowa ,młode przyrosty bordowe ,kwiaty od żółtego z pomarańczem do czerwieni ,długo trzyma kwiaty

Obrazek

Obrazek




Pierwszy kwiat Princess Alexandra of Kent ;:167


Obrazek


I pierwsza Polka

Obrazek


Ogólnie środkowa rabata



Obrazek

Granny

Obrazek



Obrazek

młodziutka Golden Celebration



Obrazek

Obrazek

I pierwsza dalia ,Miłeczko to od ciebie ;:196 tylko co to za jedna bo zakopałam znacznik ;:131

Obrazek

Rabaty pastelowe
Obrazek



Obrazek
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Widzę, że i Ty wpadłaś w sidła Princess Alexandry of Kent :D Uwielbiam ją i będę zawsze wdzięczna naszej Dorotce za polecenie tej róży.
Na ten widok:

Obrazek

... umarłam! ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

chyba że znajdę ten wątek w którym ją widziałam ,a wtedy ....kupisz ją na pewno :lol: To co mam szukać??
Eeee... chyba nie, potem będę się spinać, gdzie posadzić ;:183
Tolinko, Twoje róże serwują cudne widoczki ;:215 Ogólnie środkowa rabata mistrzowsko skomponowana - różne wielkości róż i różne kolory, ale wspaniale się uzupełniające i dopełniające :D Do skopiowania ;:215 Jakie tam róże rosną?
Twoja lilia NN wygląda mi na odmianę Kelso - też ją mam ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Achhhh ,żeby u mnie tak kwitły róże jak Twoje ;:167 ;:167 U mnie nawet Twiggy's jakoś się zbuntowała to samo Pretty sunrise i inne serbki .Wszystko jakoś kwitnie jakby było wymuszone.Rumbę chyba już mało kto ma ,bo raczej moda na nią minęła, teraz królują inne róże .No widzisz Tonko niby mieszkamy blisko a jednak nie równo dostajemy deszczu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

To Take Off! Cudowna, wdzięczna, nie fanaberyczna, wieczna i urocza! Będę ja miała po wsze czasy!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”