Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko miałam już nic nie dosadzać a tu wyskoczyłaś mi z tym Kosmosem...może jednak gdzieś go wcisnę?
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cudnie zakwitł Abrahamek i kurcze muszę swojego wyciągnąć do świata żywych bo zawaliły go Cardinal i Angela dwa ogromne potwory .Przecież on ma takie cudne kwiaty ;:167 Dobrze ,ze już nic nie wcisnę u siebie, a wiosną będą ostre cięcia :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Piszesz żeby Alchymistowi nóżki zasłonić? No to super, bo to znaczy, że jest kolejna miejscówka na nową panienkę ;:306
Abraham to momentami piękna róża - u mnie w te lato była na zmianę spalona lub zgniła :cry: Nie nacieszyłam się nią wcale :cry:
Ja jestem pod wrażeniem Kobyłki - no bo jak taka mała sadzoneczka (za 5zł) jest zdolna osiągnąć takie rozmiary bez żadnego chuchania i dmuchania ;:oj . Dla mnie to idealne pnącze, szkoda, że nie zimuje.
Czekam na więcej zdjęć, bo kto jak kto, ale Ty masz czym się pochwalić ;:180
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze:
A teraz was po rozpieszczam :D

Obrazek
Kochana ja poproszę więcej takich ujęć. Czuję się niedopieszczona ;:170
Coraz mniej kolorów w ogrodzie, Tolinko rób zdjęcia, bo będzie nam niebawem ich bardzo brakować ;:168
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ja też się dopraszam, więcej zdjęć ;:172
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Piękna kobea! Kiedyś wysiałam, ale nie udało się i więcej nie próbowałam. ;:145 Róże pięknie Ci kwitną i są takie zdrowe! ;:215 Giardina mnie urzekła. To chyba jedna z tych, które podobają się wszystkim... ;:173
Abraham Darby też niczego sobie, taki przystojniak :wink:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Daysy widziałam u ciebie zdjęcie twojej wiosennej angielki i miałam ci nawet pisać że to chyba nie Fisherman's F ;:185 ale musiałabym ją zobaczyć na żywo i może zobaczę hi,hi,hi będę dzwonić ;:176 Teraz się odchudzam :;230 więc Pavlova nie wskazana :;230
Kobea to gigant ale strasznie ją lubię specjalnie zostawiłam dla niej miejsce na pergolce,ale co ja się z nią namęczyłam ile natłumaczyłam jak ma rosnąć ;:219 ale udało się ,pojętna babka ;:333
;:131 Róże to potrafią...oczarować ;:oj rozkochać ;:167 ogłupić ;:183 ile razy ja się zarzekam....i znów popełniłam zamówienia ,a w każdym kątku ogrodu jakaś rabata różana ;:173

Aga kosmos jest w RĆ i tam ją kupiłam ;:108 Fisherman's F. to u mnie młodziak ,ale ładnie się krzewi ,a kwiaty ma boskie i ten zapach ;:170 złapał plamistość i stał bez portek ;:306 ale na wierzchołkach zakwitł ponownie ,może będę mogła coś więcej powiedzieć w przyszłym roku,póki co czekam ;:65 to angielka więc trzeba jej dać czas.

Kasiu dziurka się znajdzie a ty będziesz zadowolona ;:333

Jadziu na Abrahamka czekałam ,bo wszyscy go chwalili a mój był taki nie fifaty ;:219 i nie wiem czy to już jego czas ,czy koński nawóz ,ale w tym roku zgłupiał normalnie ;:oj pędziska wypuszcza grubaśne i długaśne a na nich takie oto cuuudnie pachnące bukiety ;:170
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Werka ja kobee sieję sama i robię sadzonki ,ale masz rację z takiej małej sadzoneczki potrafi taki mutant wyrosnąć ;:224
No widzisz Alchymist daje wiele możliwości :;230 Ja Abrahamem też długo nie mogłam się nacieszyć ,dopiero w tym roku mogę docenić jej walory wszelakie ;:97 Pochwalić mówisz ;:131 miło mi jak ktoś tak mówi ,bo mnie ciągle się wydaje że to jeszcze nie to co bym chciała osiągnąć,ale dziękuje ,do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze porządnego aparatu,a tu właśnie sony spłatało mi figla ;:223

Majeczko robię co mogę ;:168 ale cykam tylko telefonem i nie wszystko da się pokazać :oops: ale będę robić zdjęcia ,róże jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa,a wręcz nie które wcale o tym nie myślą :D


Reniu kochana będą,będą ale muszę trochę uporządkować ,bo już nie wiem które wstawiałam ,a których nie ,póki co staram się wrzucać na świeżo.

Miłeczko wcale nie tak łatwo z tą kobeą ;:185 na bodajże osiem nasionek w paczce kiełkuje dwa ,trzy a i tak trudno ją odhodować ,ale jak dostanie gruntu i słonka ;:3 to dostaje małpiego rozumu ;:oj
Giardina...o tak! ta to ma coś w sobie ;:167 A Abraham hm...przystojniak mówię ci ;:166 Jednak nie wszystkie są zdrowe,ja po prostu tych chorych nie pokazuje ,czyli jak ktoś wie jakie mam róże ,to już wie które są chore :lol:



Dzisiaj proszę o wybaczenie fotek nie będzie ,ale jutro to nadrobię obiecuję ;:108

Dobranoc ;:19
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Nie wiem dlaczego, ale ja też po lecie się odchudzam ;:306 . Zamiast zimą, to latem zawsze przybywa mi kilka kilogramów. Więc witaj w klubie ;:333 . Właśnie wczoraj do męża mówiłam, że czas zacząć kurację ;:224 , bo ciałka trochę za dużo przybyło tu i ówdzie :evil:
Nie znaczy to jednak, że ciasteczka lub ulubionych lodów od czasu do czasu nie skonsumuję, inaczej bym nie wytrzymała w swoim postanowieniu :;230
Czekam w takim razie na telefon ;:108 ;:65 ;:65 ;:65
Tolinko, kobeę myślałam najpierw przyciąć a później wykopać i wsadzić do donicy, w innym przypadku musiałabym wykopywać drzewa ;:306 , to chyba nie do wykonania :D
Masz rację z kiełkowaniem kobei, w tym roku z dwóch opakowań, wzeszły mi zaledwie 3 nasionka, mimo, że moczyłam wcześniej by zmiękczyć osłonkę. Twarde sztuki z nich :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko ja mam ten sam problem ze zdjęciami ;:306 i na dodatek zorientowałam się że niektórym roślinom w ogóle nie robię zdjęć.

Daysy a uszkadzałaś lekko skorupke nasionka? Bardzo pomaga.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Daysy hi,hi,hi no raczej z drzewem nie da rady ;:306 śliczna jest ,tak zostanie ,a ja wiosną zrobię nowe sadzonki,bo nie mam zwyczajnie gdzie ją przechować ;:174
No patrz! To mamy tak samo ;:oj ja latem zawsze przybywam ;:131 no ale to wszystko przez ten ogród ;:306 bo kawka na tarasiku ,to i ciasteczko być musi i tak właśnie t...k rośnie :lol:

Reniu ja to czasami napstrykam a później nie wiem co jest co ,bo niektóre są do siebie bardzo podobne ;:219 mówisz że nasionko trzeba uszkodzić ;:oj no patrz! człowiek się całe życie uczy ;:306


A teraz... obiecałam :wink:

Mareczek wypłowiał ;:202



Obrazek

Sebastian K. w tym roku rehabilituje się jak może ,jest cudny ;:167 te pastelowe odcienie ;:333


Obrazek
Jeden z ostatnich już chyba kwiatów Pashmina

Obrazek


Pomponella ;:97




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja ukochana Lacre ;:167 wreszcie nadaje się do pokazania,ten sezon nie był dla nich dobry ,wszystkie krzewy mocno u mnie chorowały,dopiero teraz powolutku dochodzą do siebie

Obrazek


Obrazek

Celebrating life próbuje nadrobić stracony czas ,ale już chyba nie zdąży ;:174


Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Sommersonne romansująca z konikiem polnym,ta róża jest niesamowita ,myślę że za parę dni pokażę wam jak powtarza kwitniene

Obrazek

Obrazek

Spirit of freedom ;:97



Obrazek


a tutaj powstaje nowa mini rabatka różana ,bo wielka tuja raczyła się wyprowadzić i zrobiła mi miejsce :tan




Obrazek

ta rabata powiększyła się nieco ;:306 i mam już na nią pewne plany ;:173


Obrazek

i jeszcze ...Graham Thomas moje cudeńko ;:167 które króluje na rabacie przy tarasie


Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A ja jakoś nie mam serca do Pomponelli ;:224 Widziałam na zdjęciach jak wygląda, ale te jej pomponiki chyba mnie przerosły. Może muszę do niej dorosnąć
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”