Tolinka i róże cz.II

Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu zapewne pytasz o Aleksnadrę Princesse de Luxembourg :D ona lubi wypuszczać długie pędy ,ale u mnie kwitnie bardzo ładnie,to róża na której kwitnienie czekam z utęsknieniem ,wiaty ma wielkie cudnej urody, proszę dla ciebie Aleksandra


Obrazek

Iwonko postaram się poprawić ;:306 Astrid kwiat ma ładny i kolorek ,buduje fajnie krzaczek,jest zdrowa i ładnie rośnie ,ale mnie jakoś tak do końca nie bierze ta róża ;:131 to nie moja bajka ,ale skoro ci się podoba to dla ciebie jeszcze Astrid





Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Chciałabym Wam przedstawić wszystkie moje róże zanim nastanie wiosna i zdjęcia zdominują ciepłe promienie słońca przenikające
przez łany tulipanów ,kępy pachnących hiacyntów i pierwsze listki róż ;:170

No to teraz będzie B :D


i opisywany wcześniej Biedermeier

Obrazek

Blue Girl
Obrazek

Blue Qeen
Obrazek

i szalona Bonica :lol:

Obrazek


Literka C

Candlelight

Obrazek

Captain Hoyward

Obrazek

Celbriting Life

Obrazek

Chandos Beauty

Obrazek

Charls Austin

Obrazek

Charming Piano

Obrazek

Clair Renaissance

Obrazek

Comte de Chambord

Obrazek

Cream Abundance

Obrazek



Charlotte

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko wracaj szybciutko do zdrowia ;:196 wiosna już puka :wink: . Ale cudowności pokazałaś ;:167 . Na widok Alexandry i Astrid po prostu opadła mi szczęka. Przecudne kolory ;:oj . Masz prześliczne róże ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Wspaniała kolekcja róż!
Zachorowałam na Biedermeiera! ;:oj

pozdrawiam,
Basia
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A Bonica dlaczego szalona? Właśnie zamówiłam 4 sztuki i zastanawiam się, czy aby nie przesadziłam bo ona miała być rabatowo - okrywowa a u wszystkich jakieś szalone rozmiary osiąga
Paulina
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Daysy dziękuje powolutku wracam ;:168 co okazuje się wcale nie jest łatwe ;:174 ale jak patrzę na to co się dzisiaj dzieje za oknem to mi chwilowo nie żal :lol: Cieszę się że podobają ci się moje panienki ,a Aleksandra i Astrid o ile się nie mylę to do ciebie pojechały :wink:

Basiu witaj :wit masz doskonały gust ;:306 Biedermeier to jedna z moich małych ulubienic,kupiłam ją w donicy na targach kwiatów i jak spotkam to dokupię kolejną ,to doskonała róża na przód rabaty ;:108

Paulinko moja też miała być rabatowo-okrywowa ;:306 ;:306 :;230 okrywowa była w pierwszym roku... okryła miejsce jej przeznaczone gałązkami pełnymi kwiecia,a rabatowa wiosną w drugim...poszerzyła się ładnie podrosła i cudnie zakwitła,ale latem już osiągnęła niezłe rozmiary róży raczej ...krzaczastej ;:306 ona jest szalona pod względem wzrostu i kwitnienia ,wypuszcza dłuugie pędy które kwitną ,kwitną i kwitną póki mróz ich nie zniszczy ,ja osobiście bardzo ją lubię mam cztery sztuki i wszystkie są śliczne...posadziłam je przy ścieżce miały być niskie to już wiemy ;:306 ale na szczęście posadziłam przy niej róże ok 1,5 metrowej wysokości i myślę że ona im dorówna, tak więc na zakończenie rabaty znów szukam niższych róż :;230 :;230 ale teraz będę najpierw zasięgała porad doświadczonych koleżanek ;:108
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dzisiaj literka D :)


niestety mam tylko jedną różę na literkę D a jest nią ....tadam!

Don Juan


Obrazek

ale do końca nie jestem pewna czy to na pewno ona ;:218

literka E

i też tylko jedna.... Eden Rose królowa ogrodów która jakoś u mnie panować nie chce ;:223


Obrazek


i jeszcze na koniec zagubiona

piękna Aphrodite


Obrazek

c.d.n :wit
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A powiedz mi jeszcze kochana jak u Ciebie z eden rose, jakie rozmiary osiąga, bo ja też zamówiłam ale teraz już wiem, że opisy z prawdą nie zawsze mają wiele wspólnego :lol:
Paulina
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, odnalazłam Twój nowy wątek i po raz kolejny zbieram szczękę z podłogi. Niesamowity widok: wijąca się alejka z dorodnymi różami w roli głównej. Cud miód.
Bardzo mi się podoba Veilchenblau. Szkoda, że nie powtarza kwitnienia.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, na kolejny zdjęciu Astrid już tak nie zachwyca ;:185 Ale to chyba dlatego, że wkradła się mała nieścisłość. Podoba mi się róża, którą na tej stronie przedstawiasz jako Aphrodite. To są te same zdjęcia, tylko podpisy inne ;:108 W każdym razie, ta jest piękna ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tak, Tolinko ;:196 i z niecierpliwością czekam na efekty. Masz rację pogoda nie zachęca do spacerów, ja też gdybym mogła siedziałabym przy kominku i rozgrzewała się malinową herbatką. Kuruj się kochana, bo właśnie usłyszałam, że wiosna za trzydzieści kilka dni ;:oj ;:138 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Paulinko Eden Rose mam chyba od 2013 roku (jest już ciemno ale jutro sprawdzę dokładnie tabliczkę) bardzo chciałam mieć tą różę bo patrząc na jej szaleństwa u dziewczyn na forum byłam w niej zakochana po uszy ;:167 ale u mnie jej chyba nie bardzo pasuje ;:174 rośnie na mocno słonecznej rabacie ,ma podlewanie kropelkowe,zasilam ją podsypuję kompostem,a ona nic ,małe przyrosty ,parę kwiatków i nawet powtarzać jej się nie chce ;:223 na razie ma rozmiary róży rabatowej ,co prawda wiem że w naszym klimacie nie będzie nigdy wysoką różą pnącą ale żeby była chociaż duża krzaczasta to będę szczęśliwa ,póki co zakupiłam drugą z innego źródła niż poprzednia i posadziłam w zupełnie innym miejscu ,bardziej ocienionym,mam nadzieję że ta pokaże co potrafi ;:333

Aniu witaj ;:168 bardzo się cieszę że podoba ci się mój kawałek na ziemi :lol: Veilchenblau jest piękna i ja jej wybaczam że kwitnie tylko raz bo to kwitnienie jest na tyle długie i tak spektakularne że nie pozostawia niedosytu ,mam posadzoną przy niej New Dawn która później nadrabia kwitnieniem :wink:

Iwonka no co ja wyprawiam ;:223 oczywiście że pomyliłam zdjęcia ;:131 Dobrze że twoje wprawne oko wyłapało bo to karygodna pomyłka ;:124 Ale teraz już wiesz dlaczego wolę Aphrodite od Astrid :wink: żeby tylko chciała tak rosnąć i kwitnąć jak Astrid byłaby różą cudowną ;:108

Daysy ja też ,sczególnie że zaplanowałam dla Ciebie jeszcze Mamma Mia i ta całkiem zieloniutka :tan Pogoda nie zachęca do spacerów to fakt a ja już kilka dni siedzę przy kominku , piję herbatkę i próbuję się wylizać i taaak mnie ciągnie za okno że ledwie mogę spokojnie usiedzieć ;:65 Pielęgnuję więc moje kuwetkowe wysiewy które już całkiem ładnie wykiełkowały(jak się uda będę miała piękne czerwone piwoniowe maki :wink: ) ,zrobiłam wiosenne zakupki różane,byliny mam zamówione ,mam troszkę czasu na nowe przemyślenia i plany ogrodowe,oraz na prace ręczne związane z wiadomym wydarzeniem :wink: dużo robimy z córką same ;:108
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, postrasz na wiosnę Edenkę siekiereczką i niechaj zabiera się do roboty! :wink:
Swoją droga też ją zamówiłam oraz Aphroditę.
Jak ona się u Ciebie sprawuje?

I jeszcze mam pytanie o Biedermeier, jakie rozmiary ona u Ciebie osiąga?
Mogła by rosnąć na podwyższeniu ( mam taki skalniak, który miejscami "robi", albo udaje podwyższoną rabatę - rośliny są mniej więcej na wysokości 100 cm)? Czy raczej lepiej na Biedermeiera patrzeć z góry?


Pozdrawiam,
Basia
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”