Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Żabkomarto witaj :wit widzisz ja kiedyś byłam po uszy w storczykach ,ale jednak zdecydowanie róże bardziej mnie kręcą ;:173

Maja Comtesse u mnie pierwszoroczniak więc to jej jedne z pierwszych kwiatów ,pierwsze w ogóle nie przypominały tej róży i opadły szybko ,obecne są już ładniejsze średnicy ok 7cm i są już kilka dni ,mam nadzieję że kolejne kwiaty będą jeszcze piękniejsze ;:333
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Toliko Afrodyta mnie niezmiennie zachwyca! To taka urodziwa róża ;:167
Pięknie się prezentuje Dieter Muller, tak ładnie napakowana! ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A ja mam dwa Dieter Muller i obie rosną w takim miejscu, że prawie ich nie widuję. Przy czym nie muszę do nich chodzić, po prostu coś jej zasłania :;230 Ponieważ ustaliłyśmy, że podobnie odbieramy wiele róż, powiedz mi szczerze co sądzisz o Aphrodite? Bo ja zachwycam się jej kwiatami, ale tylko jak są w połowie rozwinięte. A potem jak rozkwita to mnie denerwuje. Tobie się podoba bez ograniczeń? :D
Dolce ;:167
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze: Obrazek
Trudno oczy oderwać od tej bajecznej rabaty ;:167
Myślałam, że u dołu zdjęcia jest Pashmina ale nie wymieniłaś jej na liście. Może to Charming Piano? Zachwycona jestem.

Dieter Mueller też za mną tupie od jakiegoś czasu ;:306

Piszesz że J.Laing rośnie lepiej w cieniu, czyli nie choruje? Lepiej się krzewi? A na kwitnieniu nie traci?
Uwielbiam kwiaty tej róży ale chorowitość mnie drażni. Nie rośnie wprawdzie na brzegu ale... Może powinnam ją przesadzić w taki rozproszony cień pod sosnami?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu Afrodyta ,no cóż nadano jej zobowiązujące imię, ale on na nie na prawdę zasługuje ;:108 Dieter wreszcie się napakował ,pierwsze kwitnienia miał kwiaty takie byle jakie że na prawdę miałam poważne wątpliwości czy to na pewno ona.

Jagna wiem że Afrodyta budzi powszechny zachwyt ja osobiście lubię jej kwiaty nawet w fazie pełnego rozkwitu i uważam że zasłużyła sobie urodą na swoje imię jednak to nie jest TA róża no przynajmniej nie dla mnie ;:131 Dieter schowany ;:306 mój raczej byłby widoczny ,urósł powyżej średniej i macha bukietami gdzieś w okolicach mojego pasa ;:306

Aprilku to rabata z czerwca kiedy jest apogeum kwitnień wszelakich :lol: Ta róża to Charming Piano rzeczywiście w tym roku zachwycała ,ale i chyba ładnie powtórzy ,to jej pierwszy taki udany rok u mnie.John L. lepiej rośnie u mnie w półcieniu ,a kwitnie tak samo jak ten w słońcu,szału nie ma ,walnie 4-5 kwiatków i tyle ,generalnie zastanawiam się co z nimi zrobić ,ale na razie nie mam pomysłu na zmiany tam gdzie one rosną ,więc są ,ale nie mam kompletnie do nich serca.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Spora dawka wody z nieba sprawiła że zieleń w ogrodzie stała się soczysta,ziemia pachnie ,a róże napojone mam nadzieję wezmą się do pracy i naprodukują mnóstwo nowych przyrostów z cudownymi kwiatami ;:170 Mam kilka róż posadzonych wiosną ,które są bardzo lichutkie ,a są też i takie które posadzone jesienią jeszcze nie kwitły ;:174 Przesadziłam Doktorka i Alchymista ,chyba nie bardzo dobra była pora bo w ogóle się nie zbierają, ale tak to jest jak człek narwany i kocha zmiany ;:131 Obiecałam sobie że nie będę już przesadzać, że dam różom spokój ,bo bidulki nie nadążają za mną i ledwo oddech złapią a ja im już nową miejscówę szykuje ,ale obiecanki - cacanki a w planach zmiany ;:306
Na pierwszy rzut pójdzie przed ogródek ,no takie mam nerwy na siebie ;:223 wejście do ogrodu a ja tak bezmyślnie tam wszystko posadziłam trzy Charlotte które nie są chyba Charllotte ,Rosarium,Fresia ,która miała być Gejszą,Queen Elizabeth i Margaret no miszmasz totalny :roll:
Muszę dobrze to przemyśleć ,bo szkoda mi tych trzech angielek przesadzać ,może wysadzę resztę i dosadzę im coś w purpurze...widziałam zdjęcie u Austina dołem jeden rodzaj róż a po środku pnąca w kontrastowym kolorze no cudo!!! ;:173

I obiecane fotki zapraszam

Mamma mia!

Obrazek

Glamis Castle





Obrazek

Morden Blush



Obrazek

Obrazek


Lavender Ice



Obrazek

Obrazek


Lady of Shalott ;:167 ;:167





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mareczek



Obrazek

i troszkę innych kwiatów bo nie samą różą ogród żyje :wink:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka masz tyle róż co lubię i ja ;:215 Mareczek,Lavender Ice i Lady of Schalot.
Widzę,że doskonale sobie radzą pomiędzy iglakami ;:224 Moja Piano też rośnie tuż przy iglaku i co roku kwitnie bujnie.
Ja z kolei Doktorka wyprowadzę chyba z ogrodu,z roku na rok słabszy i bardzo choruje.
Czytam,że kupiłaś trzy Charlotte,czemu twierdzisz,że to nie one?
Dalie masz ukwiecone na maxa ;:215

Pozdrawiam miło :wit
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko widzę u Ciebie różyczki blisko w sąsiedztwie trawnika.Jak sobie radzisz z podlewaniem trawnika? Czy stosujesz zraszacze?
Bo mam zagwozdkę.Planowałam posadzić róże wydzielając rabatkę z trawnika i teraz zastanawiam się bo jak będę podlewać trawnik aby nie moczyć różom liści.Ot dylematy ogrodniczki ;:14
Co radzisz?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko szkoda, że tak mało zdjęć w tym sezonie pokazałaś, szkoda... bo masz co pokazywać. Cudowne widoki. ;:167 Nie mniej wcale nie ganię za ten stan, bo sama mam forumową stagnację w duszy. ;:196
Gratuluję dzidziulka. Kiedy się urodzi? Mam nadzieję, że córka dobrze znosi ciążę. ;:168
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Martuś! Dalie cudo! Róże Twoje zawsze powodowały u mnie głębokie westchnienia. U mnie nie będą takie piękne, bo je je koncertowo zaniedbuję. Zdrowe sobie radzą, inne wegetują ;:224
Ale jak widzę dalie - dech mi zamiera!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Teraz w sezonie daliowy moje oczy bardziej zerkają w ich stronę a Twoje masz cudowne szczególnie ta ostatnia .Tolinko wszyscy cieszymy sie z podlanego ogrodu no może nie we wszystkich regionach jednakowo.Jednak róże też masz cudowne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Gdzie nie wejdę tam królują dalie, szkoda, że nie mam gdzie przechowywać ich karp, bo teraz to one brylują na rabatach. Kupiłam w tym roku 2 szt, jedną chyba wcięła mi nornica, albo ślimaki, bo tych w tym roku nie brakuje a druga zakwitła kilkoma kwiatuszkami i jest nad wyraz lichutka. U Ciebie za to co jedna to piękniejsza ;:215 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, Morden Blush zbudowała zgrabny krzaczek i jak pięknie jest obsypana kwiatami ;:333
Dalie podziwiam ;:138 Moje trzeba podeprzeć, bo po ulewach zaczynają się walić całym ciężarem na róże. Wiele kwiatów będzie do ścięcia, bo nawet one nie wytrzymały takiej ilości wody i nasiąkły jak gąbka. Dzisiaj kwiaty Abrahama mogłam wycisnąć jak ścierkę. Zresztą większość wygląda podobnie :roll:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”