Róże u Doroty - mój mały różany raj

Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

A ja jeszcze nie sprawdzałam swoich. A tu może już coś się lęgnie ;:173
Chociaż sądzę, że raczej nie. U mnie zawsze później róże startują.
Też zauważyłam, że te jednolite tulipany są bardziej wytrzymałe.
Czasem wykopuje tulipany, ale tylko te, które przestały kwitnąc. Po przesuszeniu większość zakwita od nowa, ale przez to wykopywanie mam porobione miksy. Całe szczęście, że zazwyczaj kupuje tulipany w podobnych kolorach, więc nie ma za dużego zgrzytu
Chociaż o tej porze każde zestawienie kolorów mi pasuje. Nawet lubię taką cygańską spódnicę
Potem to już w większości róż, biel i fiolet.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko u Ciebie również juz różane pączki się pokazały .Maja Tereska w tym roku się zbuntowała po jesiennym przesadzeniu ,więc dalej czekam na jej pąki .Tam gdzie teraz rośnie ma większy dostęp do wody bo nikt jej nie kradnie i może sobie szaleć.Widzę ,ze masz też mnóstwo różnych tulipanów to taki wstęp przed tym na co tak czekamy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotka, u mnie też spore pączki na LO i na Mary Rose i jeszcze na Abrahamie twoim ukochanym (jak on pięknie przyrasta w tym roku ;:167 ) i Constance Spry i Arthur Bell... oj robi się ich coraz więcej i coś czuję, ze przy takich temperaturach pierwsze kwitnienia będziemy mieć już w maju :heja
Graham chyba przeszedł już do różanego raju.. Jutro wstawię zdjęcie, może ktoś oceni jakoś pozytywniej, ale ja nie widzę tam już śladów życia. Mamy maj, a on nie wypuścił jednego listeczka, a sadzony był jesienią.. Te zielonkawe łodygi to chyba taka zmyłka ;:222 Mówiłam nawet dzisiaj mężowi, że zamówię tą różę , bo jak się już zawzięłam na nią tak muszę mieć. Nie był zachwycony tym pomysłem ;:306 Ale cóż zrobić?? Wymarzyłam ją sobie przy powojniku Jackmani ;:204 Przemyślałam za i przeciw (przeciw był jedynie argument, że muszę zamawiać jedną różycę, a jak wiadomo totalnie nieopłacalny pomysł), a teraz czytam, ze masz jedną na zbyciu.. Jeśli faktycznie pozbywasz się jednej swojej to bardzo chętnie przygarnę ;:224 ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko :wit
widzę teraz u ciebie króluje mnóstwo pięknych tulipanków.Trochę takich samych widzę , co i ja mam :)
Strzępiasta skradły mi serducho :)
Jeszcze trochę i spektakl różany się zacznie ;:108 ;:108
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko ;:196
gratuluję pierwszych różanych pąków. ;:138 ;:138 ;:138
Tulipany na razie się panoszą ale już wkrótce u Ciebie prym przejmą róże.
U nas całkowita susza. Niewiele daje podlewanie. Tak bardzo przydałby się deszcz, taki prawdziwy , soczysty i ciepły, majowy.
Mam wrażenie, że ta woda z kranu z zawartością wapnia i żelaza więcej szkodzi niż pomaga roślinom.
Na różane pąki przyjdzie mi jeszcze długo czekać. Jak dotąd wykopałam kilka padniętych róż a na kilku innych wciąż czekam na listki. Może, jakby popadało wyglądałyby lepiej ?
:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Wow ;:oj Pierwsze pączki różane ;:136 nie mam emotka szampana, więc wyobraź sobie , że to nie kufle :D
Już przebieram nogami przed prawdziwym występem. A muszę jeszcze koniecznie jeszcze tulipanki pochwalić, bo cudne są. ;:215
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

:wit Dorotko
Odkryłam następny, niesamowicie piękny ogród na forum. Masz mnóstwo cudnych róż, a to moja nowa miłość. W tym sezonie zobaczę czy odwzajemniona :lol:
Dorotko zauważyłam u Ciebie jaśniejsze, młode listki na wierzchołkach róż. Powiedz czy to normalny objaw, czy może są niedożywione? U mnie jest tak z Rosarium Uetersen. Nie pamiętam czy tak było w zeszłym roku. Dostały już nawóz i gnojówkę z pokrzyw i nie wiem czy jeszcze im coś podać czy poczekać?
Chciałabym Cię też zapytać o gnojówkę, jak często ją stosujesz? Ja mam ją pierwszy raz, głównie ze względu na róże ale boję się przesadzić z dawkowaniem.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko, pokaż koleżance swoją Grace, jak możesz to cały krzaczek, i powiedz jak ja tniesz?bo czytałam gdzieś, że lubi letnie cięcie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

W tym roku mam ten sam problem z różanymi listkami .Jedna ma prawie białe listki co nigdy jej sie nie zdarzało .Nawet domowe rośliny wyniesione do ogrodu im też bieleją liście .Nie wiem co jest grane możliwe ,że jakieś trucizny są w powietrzu lub słońce wszystko pali
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Są, są, mam i ja :heja Dziś wypatrzyłam pierwsze pączusie na Hristiance Cherzogin i na Edence :tan
Dorotko, a znasz może nazwę tulipanów z 3 zdjęcia od dołu?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Moje różyczki jeszcze maleńkie, nawet nie wypatruję pączków ;:185 A wy tylko wymieniacie ; na tej, na tej i jeszcze na tej ;:224 Super macie. Robactwa wszelakiego jeszcze nie mam, ale się nie łudzę; na pewno dotrze i do mnie ;:222
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko uprasza się o powrót na swoje "włoście". Obrazek
nifredil pisze: Graham chyba przeszedł już do różanego raju.. Jutro wstawię zdjęcie, może ktoś oceni jakoś pozytywniej, ale ja nie widzę tam już śladów życia. Mamy maj, a on nie wypuścił jednego listeczka, a sadzony był jesienią.. Te zielonkawe łodygi to chyba taka zmyłka ;:222
Sabinko dokładnie jakbyś pisała o mojej Eskimo. Jota w jotę mam z nią tak samo. Łudzę się, bo wystaje zielony kawałek badyla nad ziemią ale do dziś nic. ;:145
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Podpisuję się pod apelem Aneczki " obiema ręcami". Dorotko wracaj!
U mnie najwyraźniej Bonica, mimo zielonych pędów, dołączy do Aneczkowego Grahama... ;:145
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”