Kolczaste serce Jagny

Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witam !
Bardzo dziekuje za wpis u mnie ! Będe tu wpadać, widzę piękne duże róże ;:138 będę mial co podziwiać :uszy
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Daysuś, Bremer Stadtmusikanten BYŁA taka śliczna. W zeszłym roku. W tym roku była połowa tych kwiatów i na dodatek wyglądały inaczej, nie były tak ładnie wybarwione a niektóre nawet nie były pełne. Szok in minus ogromny. W przyszłym roku ją dokarmię, usiądę i będę pilnować czy się stara ;:209 Cieszę się bardzo, że potwierdzasz dobry wybór z Garden. Zgadnij u kogo ją wypatrzyłam i się zakochałam? ;:130 Koty kocham wszystkie, dachowce, rasowce, mieszańce. Nie ma dla mnie kota brzydkiego, wszystkie są żywym dziełem sztuki od czubka noska do koniuszka ogona, nawet łysolce devon rexy. Nie da się ukryć, że koty rasowe mają bardziej pro-ludzkie charaktery. Jedna moja "europejska" kocica, uratowana przeze mnie jako maleństwo od pewnej śmierci, odwdzięcza się pogardliwym spojrzeniem, unikaniem kontaktu i łaskawym zezwoleniem na pogłaskanie jak jest głodna. Ale jest czarna, aksamitna w dotyku, cudna. Suka :evil:

Mati ;:138 Zapraszam serdecznie. Chyba okulary nosisz, młody człowieku, skoro postrzegasz moje krzaczki jako duże. Ale miło mi, dzięki ;:196
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Co do moich dzieci, to już mogę Ci powiedzieć, że moje niektóre są nieco cofnięte w rozwoju
:;230 :;230 Jagna jesteś niemożliwa ;:306
Garden zagościł u mnie wiosną oczywiście upatrzony u tej samej kusicielki (Daysy buziaki) i jestem z niej baaardzo zadowolona ,to panna o niespożytych siłach, jej ciągle mało ,odkąd zakwitła to jeszcze nie było tak żeby na niej kwiatka nie było i ani deszcz ani słońce jej wcale nie przeszkadza ,ma to gdzieś i tylko sobie kwitnie i kwitnie ;:224
Tolcia przesyła miziaki :wink:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

To mamy tak samo, zawsze w moim domu były koty,przeważnie dachowce, ale odkąd moja córka zakochała się w persie swojej chrzestnej, tak w domu pojawiły się koty rasowe :D , i to z prozaicznego powodu, koty rasowe bardziej trzymają się domu, są po prostu wygodnickie ;:224 . Tak myślałam, odkąd jednak mam Gaspara, stwierdziłam, że chłop to chłop, rasowy czy nie, zawsze łazi swoimi drogami i trzeba go dobrze pilnować ;:306

Na razie tylko ja cieszę się, że zaprosiłaś Garden do swojego ogrodu, ale już za bardzo niedługo to Ty będziesz się cieszyła z tego wyboru ;:215 . Piękna i bezproblemowa róża ;:108 . Jak do tej pory chyba największa moja ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna, ale z Ciebie agenciara. Łał!!!!
Muszę już spadać i utknęłam na drugiej stronie, ale za to jutro otwieram kompa na 3 stronie.
Czy Ty czasami nie piszesz jakichś komedii???
;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witaj :wit
Po prostu musiałam się wpisać! Czytanie o różach opisywanych w takim stylu, to niezwykła sprawa ;:oj :;230 i nie pozbawiona wielu wartościowych wiadomości. Będę zaglądać, jak tylko wpadnę na forum :wink:
Ps. Munstead Wood mam dwie sztuki! Zgrabne, niezbyt rozłożyste, kompaktowe, jak na takie krzewy. Jedna slabsza, prawie w cieniu i pod tują. Polecam gorąco - bez wahania. Ta róża przez kolor i wielkość kwiatów, zwraca uwagę wszystkich. I naprawdę dobrze kwitnie,..... a teraz dobrze się zabrała do powtarzania. Delikatnie coś tam podlapie, jak każda róza u mnie.... Ale jest bardzo fajna!
Pozdrawiam
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jestem, jestem, nie śpię!
Tolinko, z Twoją opinią o Garden of Roses też się zapoznałam przed zakupem, bo już dawno się nauczyłam, że to nie sklep, nie Help, tylko forum jest najlepszym miejscem do zasięgnięcia języka w sprawie jakiejś róży. Wiem, że Ameryki nie odkryłam tym stwierdzeniem :lol:

Daysy, moje koty niestety wszystkie się szlajają po okolicy. Najgorszy jest 7-letni Amok, który wiosną mimo kastracji znika na całe noce, wdaje się w bójki z innymi chuliganami i w tym roku musiał mieć szyty policzek przegryziony na wylot przez jakiegoś kociego rywala. Ale dziwna sprawa, koty są poza domem, ja ich nie widzę w okolicy, ale jak nasypuję jedzenie do miseczek to natychmiast ktoś pojawia się w klapce w drzwiach :D Jak się zrobi zimno i deszczowo to skończą się wycieczki i znowu zaczną okupować swój ukochany drapak przed kominkiem ;:108
Moja Gardenka ma teraz trzy pączki, pierwszy kwiatek, z którym przyjechała już obcięłam. Ale jestem o nią spokojna, z tego co piszecie zaprzyjaźnimy się na pewno.

Monika ;:138 o swoich wrażeniach z Twojej wizyty u mnie napisałam u Ciebie. Zapraszam częściej ;:304

Justi :wit Bardzo mi miło, że Ci się podobało. Dziękuję Ci bardzo za opinię o Munstead Wood, mam dla niej chyba fajną miejscówkę, tylko najpierw muszę wmówić małemu jałowcowi, który tam rośnie, że to dla niego baaardzo niefajne stanowisko (wiele się z prawdą nie minę) i wyeksmitować go jak najszybciej. Kompaktowa, właśnie taka mi potrzebna. Suuuper! :tan
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witaj, Jagno!
Niespecjalny okres w życiu róż wybrałaś na ich prezentację, ale opisami przebiłaś ich obecny wygląd ;:306. Będę śledzić żywot Twoich "dam, panienek i chimerycznych kawalerów" z ciekawością.
Rozy w tym sezonie popadły w ciężkie terminy i to chyba u wszystkich ;:174. Ale Garden of Roses to niezwykła róża, zniesie wszystko! A Munstead Wood, tak jak pisze Justi, to normalnie krasawica ;:170,
Powodzenia w ogrodzie i na forum, no i przeżycia nadchodzących upałów.

Pozdrawiam serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Czyli Amok ma duszę wojownika :D . Mój Gaspar to raczej amant mimo, że kastrat. Daje się jednak nabrać odwiedzającej nas kotce, która go od dłuższego czasu czaruje, ale jest to miłość platoniczna, bo ona też po sterylizacji ;:224 .
Możesz być pewna, że Garden na tych trzech pączuszkach nie spocznie ;:224 , ona potrafi kwitnąć do pierwszych przymrozków ;:108 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagi, z przyjemnością obeszłam Twoje pokoje :D Dziękuję za opinie o Munstead i Garden of Roses. Z tą drugą już się znamy a pierwsza jest nadal moją ślicznotką in spe. Upały już się zaczynają. Przerażające prognozy, pocieszają mnie chłodne jak na tę porę roku noce, może wtedy ogród łapie chociaż mały haust powietrza. No i mam wodę ze studni, więc wieczorem mogę biegać z wężem niemal bez ograniczeń.
Daysy, śliczny ten romans Gaspara. Mocno obstaję przy tym, że związki oparte na przyjaźni są najfajniejsze ;:108 Gasparzysko jest tak przystojny, że sama bym go poczarowała, chociaż wiem, że nawet by na mnie nie spojrzał... ech... :( Garden of Roses, dostała przed chwilą konewkę wody pod nogi, będzie jej lżej przetrwać stres przeprowadzki, mam nadzieję.

Ale nie tylko ona zmieniła miejsce zamieszkania. Trzy dni temu, w pochmurny czwartek nie wytrzymałam i przesadziłam mojego Angielskiego Pacjenta czyli szkaradę o wdzięcznym imieniu Brother Cadfael. Najwyraźniej w czasie przeprowadzki był nieprzytomny i mimo dosyć brutalnego traktowania, uszkodzenia mu korzeni (kiepski ze mnie chirurg najwyraźniej) i kolejnych dni już słonecznych i gorących, ten jak na tę chwilę stoi jakby nigdy nic, nawet jeden listek mu nie obwisł. Nie tylko nie zorientował się, że obcięłam mu wszystkie kwiaty, pozbawiłam wielu gałązek i pokaleczyłam nogi, ale nawet ładnie się wpasował taki wysoki i chudy. Albo jeszcze nie doszedł do siebie, albo odkrył, że nowi sąsiedzi (głóg i pęcherznica) nie znają się na chorobach róż i podziwiają jego kropkowane listki, że takie śliczne :lol:

Obrazek

Dałam mu też nikłą szansę na reinkarnację w postaci patyka, który może jakimś absolutnym cudem się ukorzeni. Staram się myśleć pozytywnie, ale w tym przypadku to trudne :? Wmówiłam mu, że jest na misji kosmicznej i MUSI przetrwać, bo od tego zależą losy całego gatunku Braci.

Obrazek
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Fotek ciąg dalszy.
Młody Eden, jak pisałam wystrzelił się w wyższe warstwy atmosfery i tam będzie kwitł. Mój nie-mąż też jest pod wrażeniem jego wyczynu i stwierdził, że teraz to nawet zdjęcia mu (Edenowi, nie nie-mężowi) nie zrobię. Ja nie zrobię? Ja? Podniosłam aparat wysoko nad głowę, wycelowałam na chybił-trafił i pstryknęłam. I wyszło ładne. Ja nie zrobię? Proszsz....:

Obrazek

Ja nawet jeszcze wyższe przestworza umiem fotografować. Mieszkamy niedaleko lotniska, więc samoloty mają pełne prawo sobie po moim niebie latać. Nie mam nic przeciwko temu, bo już są dosyć wysoko i nie przeszkadzają, poza tym ja lubię samoloty pasjami. No i cyk, złapałam jednego takiego "ptaszka":

Obrazek

Teraz zbliżenie i możemy pomachać pilotowi:

Obrazek

Hmmm.... Mam nadzieję, że to nie jest nielegalne? ;:218
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna widzisz jaki fajny pomysł, że też ja na to nie wpadłam - patyczek w doniczkę, doniczka do ziemi - Eureka i bez kłopotu z wykopywaniem sadzoneczki ;:138 Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to troszkę głębiej wsadź tę doniczkę, nie będzie się tak nagrzewała i łatwiej będzie utrzymać wilgoć wokół patyczka. Trzymam kciuki ;:215

Jagna a on Ci skrzydełkami ;:306

Edena mam na oku od wielu, wielu lat i jak do tej pory nie mam jej w swoim ogrodzie ;:131 Tak właściwie to sama nie wiem dlaczego, bo jest śliczny.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

He, he, takim właśnie "niebieskim ptakiem" odlecę niebawem w świat.
Niestety, nie będę przelatywać nad Twoim regionem i nie zobaczę, jak machasz pilotom i pasażerom.
Jeśli możesz (bo czasem imperatyw kategoryczny nie pozwala), powstrzymaj się przed przesadzaniem róż w taką upalną pogodę. Pacjenci, mimo pozorów życia, mogą tej operacji nie przeżyć. Mówię to z własnego ubiegłorocznego doświadczenia ;:108. Teraz tylko podlewaj, podlewaj i podlewaj.

:wit Jagi
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”