Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Peace jest też pracą? Nie wiedziałam. Podziwiam za cierpliwość, jaką wykazałas się dla niej. Musi być tego warta.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Na pewno nie dam rady odpisać na raz wszystkim, za co przepraszam. Ostatnio troszkę czas mnie goni, więc proszę o wyrozumiałość :oops:

apus pisze:I tak wolę Twój ogród od meczu, zdecydowanie jest niestresujący! ;:138
Daysy jak wysoka rośnie u Ciebie Reine des Violettes? Masz ją na jakiejś podporze?


Basiu Reine u mnie się mocno rozkłada, nie mają żadnej podpory. Trudno powiedzieć, ale chyba jest dość wysoka, bo przy tymczasowej drabince ma ok 160cm. Jesienią muszę je jakoś ogarnąć, bo rozpychają się na boki. Na pewno potrzebują dużo miejsca, pędy mają wiotkie , więc bez podpory, gałązki oblepione kwiatem prawie kładą się na ziemi.

Obrazek

Tutaj razem z Rhapsody in Blue
Obrazek

JAKUCH pisze:Garden of Roses też jeszcze chodzi mi po głowie tylko gdzie ja wcisnąć jak miejsca brak :;230 Czy Infinti już kwitnie ?Mojej Munstead już sciełam wszystkie kwiaty a ona wytworzyła nowy pęd prosto z ziemi .Mało kiedy to się zdarza ,żeby zaraz w pierwszym sezonie tak sie postarała.Cudne wszystkie jak jedna


Jadziu Garden of Roses to naprawdę piękna róża i trzeba ją mieć w ogrodzie nawet jak nie ma miejsca ;:333 Kwitnienie pierwsze i drugie jest równie obfite, jest zdrowa. Naprawdę polecam. To róża nie do zdarcia ;:224
To zdjęcia z ubiegłego roku, bo w tym dopiero się zbiera do kwitnienia, susza robi swoje.

Obrazek

Obrazek

Munstead Wood jak na razie dobrze sobie radzi, kwiaty jeszcze trzyma na krzaczku. Troszkę je w tym roku podlewam, bo w ubiegłym były traktowane po macoszemu. Całą uwagę skupiłam na sadzonych wiosną

Obrazek

Jadziu Princess of Infinity zaczyna kwitnienie później, na początku lipca, ale za to kwitnie z małą przerwą do mrozów, to taka lodowa panienka.

alegoria pisze:Queen of Sweden, jaka obfitość kwitnienia... ! daysy, ona się u Ciebie rządzi, ale nie ma się co dziwić, przecież to królowa! ;:306 Ciekawe jak to znosi Marie Antoinette... (?) Zobaczymy czy nie odbierze jej korony. :wink: Dla reszty różanych fotek: ;:180


Alegoria Maria Antonina jest śliczna, ale to nie ta klasa, Szwedka jak przystało na północną władczynię jest zahartowana w bojach ;:224 , dumna z niej kobitka. Maria wypieszczona, delikatna jak nimfa. To dwie diametralnie różne arystokratki i każda ma to "coś" w sobie, czym urzeka, jednym słowem dla każdego coś innego. Poza tym 160 wzrostu robi swoje, która z dwórek jest w stanie spojrzeć w oczy królowej z poziomu może 50cm ;:306

Obrazek

Obrazek

cdn. :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

;:oj Jak ty zdążasz tak na bieżąco! Cudności...u mnie jakoś gorzej niektóre podniszczone po tej dziwnej aurze pogodowej :? Rhapsody in Blue widzę jak szaleje, a ja jesienią kupiłam i na razie taka bidulka że aż mi szkoda i już musiałam od grzyba prysnąć-czy u ciebie to zdrowa róża? U mnie o pierszeństwo królowej zapachów walczy Comte z r. Hansa obie są teraz w pełni kwitnienia :tan. u mnie deszczyk w końcu podlewa!!! :heja
http://www.fotosik.pl/zdjecie/ae11bc2045d030be ależ cudnie to połączyłaś!
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

jajagna pisze:No wiesz, myślałam, że mój Comte de Chambord jest ukwiecony, ale przy Twoim to on wygląda jak ubogi krewny
Piękna para z Geishy i Williama No a Twoja Queen of Sweden to po prostu potwór, nie królowa ;:oj


Jagna mnie również Comte de Chambord zaskoczyła. Naczytałam się tyle różnych rzeczy na jej temat, że bałam się jej tegorocznego kwitnienia. W ubiegłym roku jako "młódka" kwitła raczej skromnie, za to w tym roku po prostu szaleje i to wszystkie 3 krzaczki. Nie żałuję, że rośnie w centrum rabaty, bo jest tego warta. Na pewno potrafisz docenić jej zapach, więc pomnóż go przez trzy pachnidełka, jest boski. Ta rabata jest perfumerią w czasie kwitnienia.

Comte de Chambord dla Ciebie

Obrazek

Obrazek

Królowa jest cudna, kwiaty ma co prawda małe, ale jest ich dużo jak sama widzisz, więc nie ma o co kopii kruszy
Dorota71 pisze:O matulu ile tu cudownych róż. A ta czerwona na pałąku jest po prostu booooska!


Dorotko :) to Flammentaz, kwitnie rzeczywiście pięknie co roku

Obrazek

jol_ka pisze:Daysy cudny masz okaz Queen of Sweden
Pozostałe panny tez piękne, ale Szwedka ma ogrom kwiatów

Doktorek jest niesamowity z tą zmiennością koloru kwiatów :D

Czy Wildeve pokazała już środeczek?? Moja ma dopiero malusie pączki, tak więc najpierw będę śledzić postępy u Ciebie :D


Jolu Królowa faktycznie szaleje, wielkość kwiatów nadrabia ilością .
Doktorek, jak kameleon ;:306 na jednym pędzie ma różne kolorki w zależności od stopnia rozwoju kwiatu, im starszy, tym ciemniejszy.
Wildeve prawdopodobnie się już rozwinęła, ale ja gapa dzisiaj o niej zapomniałam i nie zrobiłam zdjęcia ;:124

Doktorek dla Ciebie, ta po lewej to Tuscany a w środku Variegata di Bologne

Obrazek[/


Milenko, nie Pilgrim ma środeczek jak cytrynka :wink: Tutaj dobrze widać

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/06788f6ff545d5c6]Obrazek


IzabelaS pisze:O Jezu, ile kwiatów! Co za bogactwo, tylko chodzić, wąchać, podziwiać i cieszyć się z różanych dni.


Izo tak też czynię w wolnej chwili, ale i tak mam za mało czasu bym mogła się nimi nacieszyć "do syta" :D

Obrazek

Gabriela pisze:Witaj Daysy... tak patrzę na Twoją " landrynkę" i zdaje się że u mnie też rośnie... pomyłka z F.... próbowałaś ją zidentyfikować ?...
Róże cudowne, a zwłaszcza Queen of Sweden... to jeden krzaczek ?... cudna jest...


Gabrysiu Królowej są 2 krzaczki, oba słusznej wielkości ;:224 . Próbowałam, ale jak do tej pory bez efektu. Tak wyglądała dzisiaj rano

Obrazek

ewka36jj pisze:Peace jest też pracą? Nie wiedziałam. Podziwiam za cierpliwość, jaką wykazałas się dla niej. Musi być tego warta.


Ewo, też dopiero dowiedziałam się na forum. Moja jednak jest baaardzo chimeryczna, próbuję ja rozgryźć o co jej chodzi z tym kwitnieniem, ale efektów brak.. Nie mam pojęcia jak zmusić ją do pokazania większej ilości kwiatów. Może potrzebuje duuużo jedzenia?
Mam cierpliwość, bo widziałam raz jedyny w pełni kwitnienia, widok nie do opowiedzenia. Wyobraź sobie kwiaty wielkości 13-15 cm na całej długości pędów, które mogą mieć ze 150cm długości ;:oj , u mnie większa nigdy nie była.

Co prawda na raty, ale udało się wszystkim miłym gościom odpowiedzieć ;:108 :D

To teraz pokażę Wam mojego W,Shakespeara jak się chłopak wybrał w tym roku ;:oj . Gdybym wiedziała, że się tak rozbuja, to wsadziłabym go na tył rabaty. Zasłonił mi obie Bremer Stadtmusikanten, które na całe szczęście ocalały po tej paskudnej zimie.
Chyba będę musiała go mocno przyciąć. Teraz prawie włazi na Geishę ;:131 Ta ledwie zipie,oblegana z jednej strony przez Williama z drugiej przez Grahama. Chociaż ten ostatni w tym roku trochę obrażony, dał jej troszkę przestrzeni, ale myślę, że tylko chwilowo, bo też jest z niego niezły przystojniak a z niej niezła laska :wink:

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Coś fotosik zwolnił tempo, przepracowany biedaczek ;:224

Obrazek

A oto sprawczyni tego całego zamieszania na rabacie :wink: Geisha, po ciężkiej zimie wraca do żywych

Obrazek

Zajęłam Wam troszkę czasu, ale myślę, że nie był to czas zupełnie stracony ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy kusisz i kusisz Gardenką cudna Ci ona, lecz nie mam jak ;:174 , chociaż ciężko zaczynam myśleć kogo by tu wyrugować .Chyba nawet wiem bo mam parę maruderek na oku np. Smooth Buttercup czy wielkokwiatowa czerwona marketowa NN, taka beznadzieja, to samo Champagne od Sipa :wink: jeszcze parę by sie znalazło .Muszę też gdzieś ulokować Kapitana Hoywarda ,bo na razie to maluszek lecz za chwilkę będzie potworem takim cudnym i pachnącym jak u Tolinki. Moje róże też zaszalały ogromnie strach się bać jedna z druga walczą o przestrzeń a między nimi dalie wciśnięte .Po kwitnieniu niestety spore cięcia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Jadziu a nie mówiłam, że jak się chce to i miejsce się znajdzie, dla zachęty pokażę Ci jeszcze ujęcia z ubiegłego roku

Obrazek

Obrazek

I powiedz, że nie jest urocza?


Tolinko zobacz tę różyczkę, o której rozmawiałyśmy dzisiaj


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Dziękuję Ci za informacje o Reine, dopytuje tak o poszczególne róże, bo u mnie większość to tegoroczne malizny, i nie wiem jak z nimi postępować... Teraz już wiem, że Reine dostanie podporę :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

A wiesz, że do tego roku miałam niewiele róż? ;:306 Niestety albo stety przez FO dziś mam ich całkiem sporo i kolejne chciejstwa. ;:333
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Potrafię docenić zapach Comte, oj potrafię :D U mnie rosną obok siebie Comte, Jacques Cartier i Louise Odier, zapach różany unosi się w powietrzu ;:167 Zachwyca mnie ten Twój William Shakespeare. Ostatnio bierze mnie na fioletowe odcienie a on taki przystooojny. Od początku taki wyrywny? Bo gdzieś czytałam, że słabo rośnie. Twój chyba tego nie potwierdza :D
I tak, wspieram Cię z całego serca w polecaniu Garden of Roses. Mnie już namówiłaś i nie żałuję, to cudowna róża, mam trzy krzewy i dopiero zaczynają pojawiać się pierwsze kwiaty. Ale jak spojrzałam na Twój las Gardenowy to się trochę przeraziłam. Ja wiem, że Ty masz tam sporo krzaczków, ale one wyglądają jakby miały opanować cały ogród, a ja moje posadziłam w trzech różnych miejscach, ale jako delikatne towarzystwo dla innych panien ;:202
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy dzięki za zdjęcie Doktorka :D

Garden of Roses urocza, kupiłam ją wiosną tego roku i jak na razie posadziłam do donicy.
Koniecznie muszę jej znaleźć dobrą miejscówkę.
Czy u Ciebie rośnie z przodu rabaty? Ile masz tam sztuk?
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy, nie wytrzymałam i zamówiłam sobie Munstead Wood z małym towarzystwem ;:224 .
Mam nadzieję, że będzie kwitła u mnie równie pięknie ;:108 .

O tym, że cudownie u Ciebie nawet już nie wspominam, bo pomyślisz sobie, że masz jakąś psychofankę.
Albo co mi tam, tyle osób się zachwyca, to ja sobie też nie odmówię ;:215 ;:215 ;:215 ;:215

Jak już przestanie brakować mi słów po oglądaniu portrecików i widoczków, to zacznę trochę pytać o konkretne odmiany.
Może dzięki temu uda mi się zachować więcej rozsądku przy kolejnych zamówieniach.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Wszystkie ślicznotki,rozrośnięte krzewy,a Garden of Roses to wspaniała róża.Moje dwie otaczają szałwie i jak zakwitnie to tworzą super duet ;:108 Tak sobie patrzę na The Pilgrimm i już ostrzę ząbki,bo jesienią kupiłam w Auchan kartonikową różę angielską,rośnie w donicy i czekam aż rozkwitnie...może mi się trafi?

Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Słuchajcie wczoraj tak się chmurzyło, grzmiało wkoło, już miałam nadzieję, że wreszcie solidnie popada, a tu jakby ksiądz kropidłem przeleciał ;:224 . Jednak dobre i tyle, zawsze troszkę wilgoci roślinki dostały a ja nie biegałam z wężem po rabatach. Tyle mojego :wink:
Ten czas wykorzystałam, by pokazać niektóre różyczki przypruszone "diamencikami" :wink:

Golden Celebration moja rogata dusza :)
Obrazek

Terra Limburgia -pierwszy kwiat, troszkę niewydarzony
Obrazek

Wildeve nadal w pąku, widać nie spieszno jej oglądać swoje towarzystwo ;:224
Obrazek

Graham Thomas
Obrazek


Ilse Krohn Superior
Obrazek


Princess of Wales
Obrazek

Pierwszy kwiat Novalisa
Obrazek

Miss Fine
Obrazek

Landrynka :wink:
Obrazek

Sutters Gold
Obrazek


Basiu, naprawdę nie ma za co,jeśli tylko mogę w czymś pomóc to bardzo proszę ;:108

Dorotko tak ma chyba każda z nas, która poogląda wspaniałe ogrody naszych koleżanek ;:224

Jagna Williama mam od 2014, nie powiem troszkę marudził na początku, ale w pierwszym roku był systematycznie podkopywany przez nornice. W ubiegłym roku przeniosła się pod Munstead Wood, którego jesienią przesunęłam z trasy gryzonia i teraz czekam na odpowiedź z jego strony. Mam nadzieję, że odpowie takim samym wzrostem jak William.
Shakespeare w tym rok mnie zaskoczył, rozrósł się bardzo ładnie, to naprawdę zgrabny, piękny krzak. Kwiatów zawiązanych mnóstwo, więc chyba już ma spokój.
Garden of Roses bardzo ładnie się krzewi, tnę ją wiosną nisko, ale ona z każdym rokiem wypuszcza coraz to grubsze i wyższe pędy.
Sadzona na przemian z M.Antoinette zupełnie ja zdominowała, mogłabym nawet rzec, że ją pożarła, bo tak naprawdę z 10 krzaczków zostały może 4, a pustych miejsc nie widać, no może w 2-ch miejscach zrobiło się troszkę luźniej, ale myślę, że do końca sezonu też znikną.

Jolu myślę, że w donicy też będzie jej dobrze, tworzy bowiem zwarty krzaczek. Na swojej rabacie mam 10 sztuk Garden of Roses, ale mogłabym ich mieć znacznie więcej, bo naprawdę jest piękna i jak na razie niezawodna. Takie róże trzeba mieć w ogrodzie.

Danusiu na rozsądek bym raczej nie liczyła ;:306 , tutaj to raczej niemożliwe ;:224 Kolor Munstead Wood to bajka, trzeba go zobaczyć na własne oczy żeby się przekonać, że żadne zdjęcie nie jest w stanie go uchwycić. Dobrze wybrałaś, a w jakim towarzystwie będzie chwalił się swoim kolorkiem?

Aniu cieszę się, że nie tylko ja doceniam jej urodę, moje też rosną w towarzystwie lawendy, stanowią dobrany duet ;:108 .
Życzę Ci z całego serca byś też trafiła na wymarzoną różę. Mówią, że marzenia się spełniają. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”