Ogród różany nad stawem II

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Będzie! Będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało.
Będzie głośno, będzie radośnie

Na pewno pod dwoma drzewkami zostaną rożyczki posadzone! W koszyczku jest Lykkefund, Giardina i Ghislaine ( ta ostatnia niepewna). Nad innymi się zastanawiam, bo może coś płozyłoby się na iglaczki?
Dzięki raz jeszcze.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Basiu Z wędrujących mam Lykkefund ,Semiplene i Pau's Himalain Musk. Ta ostatnia najmniej mi się podoba bo okropnie kolczasta.Jeżeli to sosna pospolita to będzie wysoka i trzeba będzie podcinać od spodu.Pod takim drzewem może lepiej posadzić jakieś rośliny zadarniające.

Gosiu aż tak to nie odpuściłam. :lol: Ale zamówiłam tylko kilka, żeby uzupełnić wolne miejsca.W tym sezonie sprawdzę jak wszystko wygląda i jesienią ewentualnie dalsze poprawki.

Ewcia Ghislaine de Feligonde u mnie pnącą nie jest, raczej dużym krzewem. Jeśli chodzi o położenie pnączy na iglaku, to jak zwykle coś za,coś.Miałam powojnik na jałowcu i niestety w tych miejscach gdzie powojnik leżał jałowiec zgubił igły, i musiałam go wyciąć bo fatalnie wyglądał.
Lepiej stosować kratki,stojaki.Z różami powojników też nie sadzę, bo to jest nie do ogarnięcia. Jak tnę różę, to pędy powojnika się wyrywają i niszczą.Szkoda roślin.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Dziękuję Alu, ;:196 popatrzę na te róże. Ta sosna to już kawał drzewa, myślałam, żeby pod nią zrobić taką a'la donice - rabatę troszkę wzniesioną i tam jakąś potworzastą różę a poniżej jakieś bylinki...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Basiu nie wiem o jakiej donicy myślisz, ale musisz wiedzieć że nie możesz przykryć korzeni sosny grubszą warstwą ziemi ,bo drzewo będzie chorowało i się zmarnuje.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Pod wpływem Twojej opinii Ghislaine de Feligonde z koszyczka usunęłam. Nie jest mi potrzebna róża, która nie oplata drzewa, dzięki za uwagę.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

W sumie Alu nie pomyślałam o tym, że sosna będzie niezadowolona z takie rabaty... w takim razie muszę zmienić koncepcję, ale na pewno w okolicy sosny chciałabym coś posadzić, albo różę - potwora terminatora, albo jakieś powojniki, chociaż bardziej skłaniam się ku róży, urzekła mnie Paul's Himalayan Musk.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Georginia pisze:
Ewcia Ghislaine de Feligonde u mnie pnącą nie jest, raczej dużym krzewem. Jeśli chodzi o położenie pnączy na iglaku, to jak zwykle coś za,coś.Miałam powojnik na jałowcu i niestety w tych miejscach gdzie powojnik leżał jałowiec zgubił igły, i musiałam go wyciąć bo fatalnie wyglądał.
Lepiej stosować kratki,stojaki.Z różami powojników też nie sadzę, bo to jest nie do ogarnięcia. Jak tnę różę, to pędy powojnika się wyrywają i niszczą.Szkoda roślin.

A u mnie Ghislaine jest pnąca. To chyba zależy od podpórki

Alu jakie róże zamówiłaś?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu ciemiernik od Ciebie na jesieni pięknie się rozrósł i zawiązał kwiaty, nie zdążył zakwitnąć, ale patrzyłam teraz i nadal ma pęd z pąkami, więc chyba nie zmarzł. Twardziel z niego. Myślisz, że się rozwinie?
Czytam, że szykujesz zmiany w ogrodzie, bardzo jestem ich ciekawa, och niech ta wiosna już przyjdzie ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Georginio - dziękuję za opinię o mojej NN-ce, może jeszcze uda mi się ją określić.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Basiu spokojnie możesz posadzić różę w pobliżu sosny.Moja HM Bardzo słabo rośnie ,nie wiem czy u mnie taka marudna, czy to taka odmiana.Najlepiej rośnie Lykkkefund.Z niej jestem bardzo zadowolona.

Gosiu Moja Ghislaine trochę podmarzła może z czasem też pójdzie w górę, ale jakoś się nie spieszy.
Z róż zamówiłam 3 szt Amelie Nothomb,Gertrude Jekyyll,Regis Marcon i Voyage ,ale ta ostatnia będzie w donicy bo miejsca już dla niej nie ma.

Daysy Skoro ma pąki to na pewno zakwitnie, tylko jeszcze trzeba poczekać aż się ociepli.

Obrazek

zobacz one kwitną razem z narcyzami. ;:65

Ewciana pewno znajdziesz jej nazwę,Daysy chyba ze dwa lata szukała nazwy dla swojej.

Dr. Hermann Schulze Delitzsch

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

O ;:oj , to dopiero cudna różyczka ;:167 ;:167 ;:167 , szczęście, a zarazem szkoda, że zamknęłam już zakupy;:131 . Taka w moim typie i kolorem, i kształtem kwiatu.
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu cudna różyczka Dr. Hermann Schulze Delitzsch Fajne zamówienie Amelia Nothomb też za mną chodzi ,tylko z którymi się pożegnać jak każdej żal .Jednak gdyby któraś wymarzła byłoby miejsce na następne zachcianki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Ależ piękna rózyczka ;:oj , od razu zaczęłam sprawdzać czy w naszych szkółkach dostępna bo bym zamówiła, ale niestety nie ma jej :evil: . Muszę zanotować sobie nazwę, może ją kiedyś dorwę. I jakie ma piękne liście- zaczęłam się robić jakaś zboczona na punkcie liści ;:306
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”