Balkonowe Rosarium / 2.

Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

alexia pisze: A to zdjęcie lipcowe;
Obrazek
Ładna jest na tym zdjęciu ;:180
Co słychać w Rosarium :D co się teraz szykuje do kwitnięcia :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7 moje ? dziewczyny.
Dziękuję za Wasze odwiedziny i wpisy. Wiem, że zaniedbuje Wasze wątki, czytam, ale nie wpisuje się. Tym bardziej dziękuję, że ciągle zaglądacie do mnie.
Odpowiem za chwilę, teraz relacja z "piekarnika";
Różyczki są zdrowe, ale cierpią, popalone kwiaty i liście.
W piątek spędziłam przymusowo 5 godzin przy upale 38 °, bez możliwości schowania się do cienia, jeszcze lepiej te moje bidy rozumiem.
Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Świetnie dają radę maluchy, już się cieszę, że czeka je lepsze życie.
PFC, wiosenny maluszek.

Obrazek


Kogro kochana, dziękuję Ci bardzo za za kolejny wpis ;:108.
Ano są zdrowe, ale cierpią..., w planie jest kolejna redukcja.
Chciałam to u Ciebie napisać, ale niech będzie tutaj... jestem zachwycona konsekwencją prowadzenia Twojego ogrodu, a pomidorki to cudo, znam tylko "wymiarowe" ze sklepów.

Daysy, tak bywa...,ale dzięki temu odkrywamy ciągle coś nowego ;:306 .

Gosiu, życzę powodzenia.
Twój trawnik ;:333.

Majka, co słychać, to już napisałam..., teraz tylko czekać na złotą jesień, może dziewczynki coś dadzą radę pokazać.

Obrazek
Obrazek

Escimo F.C. i Evy.

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-ja-a

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

alexia pisze:
Świetnie dają radę maluchy, już się cieszę, że czeka je lepsze życie.
Ojej, jakoś tak bardzo emocjonalnie to zabrzmiało. Aż się autentycznie wzruszyłam. Ale rozumiem też i Twoje podejście, ja kiedyś chyba nawet lubiłam upały a teraz nie mogę ich znieść i jak mi panienka w telewizorze podskakuje z radości pokazując chudym paluszkiem na mapie te 31 stopni w cieniu to mam ochotę krzyczeć i ją udusić. I mam to samo: przez to jeszcze bardziej żal mi róż (że nie wspomnę wiejskich psów na łańcuchach), które nie mogą przyjść za mną do domu, gdzie jest miła temperatura i cień. A Twoje panny mają jeszcze trudniej, bo balkon to prawdziwy poligon. Ale z drugiej strony odkrywasz takie skarby jak Escimo FC, którym to absolutnie nie przeszkadza i pretensji nie mają. Będę nieustannie kibicować Twojemu rosarium, bo nawet z kilkoma donicami, to i tak skrawek różanego arcydzieła ;:167
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Och.......dziękuję. ;:180
Staram się być konsekwentna, chociaż nie zawsze mi to wychodzi tak jakbym chciała.
U Ciebie róże cierpią od upału a u mnie cierpiały od częstych deszczy i zimnych nocy.
Ale tak już będzie w naszym klimacie i trzeba się przyzwyczaić. :uszy
Myślę, że balkonowe rosarium będzie tylko pewno w okrojonym składzie.
Każdy rok jest inny i następny może być dla róż dobry, więc szkoda byłoby rezygnować z tych, którym tylko w tym roku powinęła się "noga", może poczekaj trochę z redukcją. :wink:
Grażyna.
kogro-linki
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, jak miło, że znowu się pojawiasz ze swoimi różyczkami. ;:168
Alexia pisze:Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Nie podoba mi się to. ;:185 Czuję się zawiedziona. Zawsze uważałam, że Twoje róże dla moich róż, to szach-mat, ale czerpałam inspirację z Twojej różanej pasji. Było to takie odkrywcze, piękne, a teraz zapowiadasz koniec... (?) ;:124
Twoje Rosarium to dzieło niepowtarzalne. Uważam, że to bardzo mocny argument przemawiający za kontynuacją pasji.
Balkon z kilkoma różami byłby tylko smutnym wspomnieniem po tym wszystkim, co działo się wcześniej.

Uwielbiam odkrywać u Ciebie nowe róże tak jak np. Escimo Flower Circus, czy podglądać jak rosną te, które są starsze, ale nigdy mnie nudzą - myślę tu o Evy. :)
Jak widzę, budleja okazuje się niezawodna i kwitnie chyba jeszcze obficiej. Niby coś tam popalone, ale Twoja pielęgnacja sprawia, że na fotkach widnieje busz kochanych roślinek. ;:167

Escimo F.C. i Evy, mają teraz pełny rozkwit kwiatów, więc chętnie zobaczyłam fotki portretowe tych róż. Wiem, że z uwagi na jasny kolor kwiatów, mogą być trudne do sfotografowania zwłaszcza w pełnym słońcu, ale przy odpowiedniej porze dnia, może się uda. :)
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Hey ;:196 widzę, że budleja ma właściwe rozmiary, nie to co moje w ubiegłym sezonie :lol:
Chyba na tarasie dobrze sobie radzi, bo wygląda ślicznie. ;:168
DicEvy ma sporo kwiatów :D .
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7 różane dziewczyny...
Jestem trochę w różanym dole..., w sumie powinnam się cieszyć, bo nie ma chorób, ale za to popalone liście i to co zostało z kwiatów. Czytałam u Was, że część róż stoi bez portek..., u mnie kilka jest w bermudach, poodpadały przypalone liście.
Honory czyni Escimo F.C. U Majki pisałam, że na bezludną wyspę wzięłabym P.F.C. Jakby można było 2 to i ona by pojechała... ;:108 . jedyną jej wadą jest długa przerwa w kwitnieniu. Kwitnie za to długo , na całym krzaku, na kilku piętrach.

Jagno ;:167 , tak wyszło emocjonalnie..., o psach i innych biedakach, to nie wspominaj...
Jest tutaj nowe, wypasione schronisko dla zwierząt, są super warunki, tylko wybieg dla psów to pełna patelnia..., walczymy o zadaszenie...
;:180 za słowa wsparcia :!:

Grażynko, Tobie też dziękuje..., na klimat nie mamy wpływu, trzeba się dostosować.
Teraz wyjadą tylko te podwójne, ilość odmian pozostanie.

Alegorio, nie wiem, czy przypalone ogryzki mogą być inspiracją ;:24 .
Oczywiście są te niezawodne..., te mają u mnie dożywocie ;:108 .
E.F.C. zrobię zdjęcia wieczorem, Evy nie będzie, zostało parę spalonych ogryzków do obcięcia.

Majeczko, budleja ma prawidłowe rozmiary... ;:224 , oblepiona jest pszczołami i bąkami..., nie widziałam ani jednego motyla ;:306 .

;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, mam nadzieję, że to tylko przejściowy "dół" on dopada w tym sezonie nie tylko Ciebie ;:196 , ale jakoś się z niego wygrzebiem ;:108 y.
Przyjdzie nowy, lepszy sezon i wszystko wróci do normy i znowu zapełni się Twój balkon cuuudownymi różyczkami. Ja w to wierzę ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Alexia redukcja no to rozumiem ,ale żeby zaraz balkonowe rosarium zamykać ;:202 o nie nie ja protestuję ;:185 Uwielbiam oglądać twoje ukwiecone niebieskie donice ;:167 Koniec upalnego lata niesie za sobą doła nie tylko u ciebie tak jak napisała Daysy sporo z nas ma mieszane uczucia patrząc na nasze podopieczne,one są zmęczone i my też ,przyjdzie jesień ,odpoczną i my też ,a wiosną....będziemy się cieszyć pierwszymi listkami i przyrostami,a później kwiatami i będzie znowu cudnie ;:108
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Obrazek
Obrazek

Dzisiaj tylko fotki Escimo F.C.
Pozdrawiam Was dziewczyny :!:
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, ta róża jest cudowna! ;:167 Patrząc na nią, znów dopadł mnie poryw namiętności żeby ją mieć. Od jakiegoś czasu, myślę o białej róży...
Zawsze zadziwia mnie Twoja kolekcja, bo u Ciebie nieustannie pojawiają się tylko najpiękniejsze różane okazy. ;:97
Kolejna rzecz, która mnie zawsze intryguje, to wypielęgnowanie róż. Ciągle pozostaje dla mnie zagadką, jak udaje Ci się o nie tak zadbać. ;:24 Zdaje się, że Escimo F.C. to nowa, tegoroczna sadzonka, a jak ona wygląda... Gęsty pokrój, mnóstwo kwiatów i jeszcze sporo bukiecików z pąkami... :!:

Takie róże uwiecznione na fotkach jak obecna Escimo F.C., podziwiam jak najpiękniejsze dzieła sztuki.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Koleżanko dalej w dołku jesteś ;:196
Proszę i Escimo Flower Circus zasługuje na laury. ;:180
Alexia a, jak się spisuje Olivia w doniczce?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Escimo Flower Circus robi wrażenie. Nie tylko ilością kwiatów, ale i zdrowotnością ;:138

W różanym dołku nie jesteś sama ;:196 Tak na większość z nas wpływa końcówka sezonu. Lato powoli odchodzi, dni są coraz krótsze, w ogrodzie widać nadchodzącą jesień i nawet kwitnienie róż jakoś mniej cieszy. A przecież nie tak dawno była wiosna...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”